خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار سامسونگ

تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به چه روش‌هایی امکان‌پذیرست؟

تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به چه روش‌هایی امکان‌پذیرست؟ در این مقاله به آموزش شیوه‌ی صحیح و بررسی روش‌های متفاوت ریست فکتوری گوشی سامسونگ پرداخته‌ایم که اگر گوشیتان مشکل نرم‌افزاری غیر‌قابل‌حلی دارد، هنگ می‌کند و یا تصمیم دارید آن را به فرد دیگری واگذار کنید، انجام آن اهمیت بسیاری دارد. در ادامه با ما در مجله‌ی اینترنتی فروشگاه ۱۹کالا همراه باشید و در انتها نظراتتان را در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

اگر گوشی‌تان با مشکلی مواجه شده و یا در عملکرد آن اختلال به وجود آمده، یکی از آخرین گزینه‌های پیش رویتان برای رفع این مشکلات ریست فکتوری سامسونگ است. با این کار همه‌ی تنظیمات و برنامه ها و اطلاعات روی گوشی پاک شده و تنظیمات کارخانه روی آن اعمال می‌شود و عملاً مثل اینست که یک گوشی تازه خریده‌اید. بعلاوه اگر تصمیم به فروش گوشیتان دارید و یا می‌‌خواهید آن را به شخص دیگری واگذار کنید، برای محافظت بهتر از اطلاعاتتان می‌توانید این کار را انجام دهید.

احتمالاً شما هم تجربه‌ی یک بار ریست فکتوری گوشی سامسونگ را در گذشته دارید و می‌دانید این کار راه بازگشتی ندارد و اگر از اطلاعاتتان پشتیبان تهیه نکرده باشید و یا آنها را در جای دیگری ذخیره نکنید، همه‌ موارد را از دست می‌دهید و ممکن است قادر به بازیابی آنها نباشید. در مقاله‌های جداگانه به روش‌های بازیابی اطلاعات بعد از ریست فکتوری  و همچنین روش صحیح ریست کردن گوشی اندروید پرداخته‌ایم و در اینجا تصمیم داریم منحصراً به آموزش تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ بپردازیم و انواع روش‌های این کار را بررسی کنیم.

تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ

به طور کلی اعمال تنظیمات بازگشت به کارخانه گوشی سامسونگ با چهار روش امکان‌پذیرست:

 1. از طریق تنظیمات گوشی
 2. به وسیله‌ی کد مخفی تنظیمات کارخانه سامسونگ
 3. از طریق منوی ریکاوری
 4. از طریق برنامه ریست گوشی سامسونگ

در ادامه همه روش‌های تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به زبان فارسی بررسی می‌کنیم.

جا دارد بار دیگر به این نکته اشاره کنیم که پیش از هر اقدامی برای ریست فکتوری گوشی سامسونگ به یاد داشته باشید از اطلاعاتی که برایتان اهمیت دارد پشتیبان‌ گیری کنید و در صورت امکان آنها را به گوشی دیگر یا کامپیوترتان انتقال دهید تا از در امان بودن بودن آنها اطمینان کامل داشته باشید.

تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به زبان فارسی

در این قسمت به این موضوع می‌پردازیم که چگونه گوشی سامسونگ را به حالت کارخانه برگردانیم و روش‌های آن را یک یه یک توضیح می‌دهیم.

فروش ویژه
ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch5 (R900) 40mm
قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch5 (R900) 40mm
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 12X ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۲X ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت 128 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۷,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

برای اطلاع از قیمت گوشی سامسونگ به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

بازگشت به تنظیمات کارخانه سامسونگ از طریق منوی تنظیمات

برای اعمال تنظیمات بازیابی کارخانه گوشی سامسونگ ساده‌ترین راه این است که از منوی تنظیمات و به صورت دستی آن را انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- وارد برنامه‌ی تنظیمات شوید و در این صفحه اسکرول کنید تا به “General Management” یا در منوی فارسی به «مدیریت عمومی» برسید. روی این گزینه کلیک کنید.

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

۲- گزینه‌ی “Reset” یا «بازنشانی» را انتخاب کنید.

تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به زبان فارسی

۳- روی گزینه‌ی “Factory Data Reset” یا «بازنشانی داده کارخانه» بزنید.

بازگشت به کارخانه گوشی سامسونگ

۴- به پایین اسکرول کنید تا به گزینه‌ی “Reset” و یا «بازنشانی» برسید و روی آن کلیک کنید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه سامسونگ

۵- روی “Delete All” یا «حذف همه» بزنید تا تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ اعمال شود.

تنظیم کارخانه گوشی سامسونگ

با وجود ساده بودن این روش، همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، راه‌های دیگری هم برای بازنشانی کارخانه گوشی سامسونگ وجود دارد. در ادامه نحوه تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به وسیله کد را آموزش می‎‌دهیم.

تنظیم کارخانه گوشی سامسونگ به وسیله‌ی کد مخفی

حالت کارخانه گوشی سامسونگ را می‌توان تنها به وسیله‌ی شماره‌‌گیری یک کد هم فعال کرد. برای این کار کافیست به منوی شماره‌گیر گوشیتان بروید و یکی از کد‌های زیر را وارد کنید:

 • *#*#۷۷۸۰#*#*
 • #۷۷۸۰#*

برای برخی مدل‌های قدیمی‌تر ممکن است کد فوق هم پاسخگو باشد:

 • ۳۸۵۵#*۲۷۶۷*

با این حال این کدها همیشه پاسخگو نیستند و همچنین برای دسترسی بهتر و تسلط بیشتر روی کارتان پیشنهاد می‌کنیم برای فکتوری ریست سامسونگ یکی دیگر از روش‌هایی که در این مقاله بررسی شده را بکار ببرید.

در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که وقتی دستگاه خاموش شده باید چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم ؟

نحوه ریست فکتوری سامسونگ با منوی ریکاوری

اگر به هر دلیلی گوشیتان خاموش شده و قادر به روشن کردن آن نیستید، باز هم می‌توان یه این نحوه بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ را انجام داد. البته کاربرد این روش فقط برای دستگاه‌های خاموش نیست و در حالت عادی هم می‌توانید از این طریقه ریست فکتوری سامسونگ را انجام دهید.

ابتدا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که گوشیتان به اندازه کافی شارژ دارد؛ اگر هم گوشی خاموش شده و نمی‌توانید درصد شارژ آن را مشاهده کنید، زمانی را به شارژ آن اختصاص دهید تا وسط کار خاموش نشود.

۱- گوشی را از شارژر جدا کنید و یا اگر گوشی‌تان روشن است آن را خاموش کنید.

۲- کلیدهای افزایش صدا و پاور را با هم بگیرید و چند ثانیه آنها را نگه دارید تا نمایشگرتان روشن شود و لگوی اندروید را نمایش دهد. (اگر گوشی‌تان جزو مدل‌هاییست که دکمه‌ی هوم و یا بیکسبی دارد، برای ورود به منوی ریکاوری باید آن کلید را هم همزمان با کلید پاور و راکر صدا نگه دارید.)

۳- در این قسمت با کمک راکر صدا روی گزینه‌ی “Wipe data/factory reset” بروید و به وسیله‌ی کلید پاور آن را انتخاب کنید.

نحوه ریست فکتوری سامسونگ

۴- در صفحه جدیدی که برایتان باز می‌شود (به همان روش قبلی) گزینه‌ی “Factory data reset” را انتخاب کنید.

ریست کارخانه گوشی سامسونگ

۵- در انتها گزینه‌ی “Reboot system now” را بزنید تا ریست فکتوری سامسونگ انجام شود.

تنظیمات کارخانه سامسونگ

 

برنامه ریست گوشی سامسونگ

در قسمت‌های قبلی توضیح دادیم که بدون نیاز به نصب یک برنامه جانبی چگونه گوشی سامسونگ را تنظیمات کارخانه کنیم. اگر به هر دلیلی نتوانستید از این روش‌ها استفاده کنید، می‌توانید به وسیله‌ی یک برنامه شخص ثالث این کار را انجام دهید.

به عنوان مثال اپلیکیشن “Simple Factory Phone Reset” یک ابزار کاربردی برای اعمال تنظیمات بازگشت به کارخانه سامسونگ است که کار کردن با آن پیچیدگی خاصی ندارد و به وسیله‌ی آن می‌توانید همه‌ی اطلاعاتتان را پاک کنید.

اموزش بازگشت به کارخانه سامسونگ

از طریق لینک زیر می‌توانید این برنامه را از گوگل پلی دانلود و نصب کرده و از طریق آن برای ریست کارخانه گوشی سامسونگ اقدام کنید.

Simple Factory Phone Resetدانلود از گوگل پلی

امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد. شما چه روشی را پیشنهاد می‌کنید و به نظرتان باید چگونه گوشی سامسونگ را بازگشت به کارخانه کنیم ؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دوستان ۱۹کالا به اشتراک بگذارید. مشتاقانه در انتظار نظرات ارزشمند شماییم.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲۷ رای

سوالات متداول

چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

✔️برای ریست فکتوری گوشی سامسونگ راه‌های مختلفی وجود دارد. مثلاً می‌توانید با یک اپلیکیشن خارجی این کار را انجام دهید و یا از طریق منوی تنظیمات برای آن اقدام کنید.

نحوه بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ که خاموش شده به چه صورت است؟

✔️برای اینکار باید از منوی ریکاوری سامسونگ کمک بگیرید. در این مقاله روش‌ ریست کارخانه گوشی سامسونگ از طریق منوی ریکاوری بررسی شده است که برای اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد می‌کنیم به آن مراجعه کنید.

از طریق تنظیمات چگونه گوشی سامسونگ را به حالت کارخانه برگردانیم؟

✔️برای این کار باید مسیر General Management > Reset > Factory Data Reset > Reset > Delete All را طی کنید. در مقال هروش بازیابی تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به زبان فارسی را نیز توضیح دادیم.

بهترین برنامه ریست گوشی سامسونگ چیست؟

✔️اپلیکیشن "Simple Factory Phone Reset" می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای بازگشت به تنظیمات کارخانه سامسونگ باشد. لینک دانلود این برنامه از گوگل پلی را می‍توانید در مقاله بیابید.

نوشته های مشابه

‫۱۲ نظرها

 1. سلام . برادرزاده ام ظاهرا یه برنامه ویروسی نصب کرده و گوشیش خود به خود خاموش و روشن میشه . یعنی روشن میشه و بعد از حدود ده ثانیه دوباره خاموش میشه . متاسفانه بعد از روشن شدن گوشی به شدت کند میشه و نمیشه برنامه رو حذف کرد . حالت safe mode هم فایده ای نداره و خیلی زود خاموش میشه . از طریق ریکاوری هم نمیشه به تنظیمات کارخانه برگردوند . بعد از نگه داشتن کلید ها (افزایش صدا و دکمه پاور و حتی با نگه داشتن کاهش صدا و پاور) فقط یه چند خط نوشته میاد که معنیش تقریبا این میشه ” گوشی شما رسمی نیست و امکان نصب بروزرسانی ها وجود ندارد” و چند ثانیه بعدش خود به خود دوباره روشن میشه و منوی ریکاوری نمیاد . متاسفانه از طریق کد و تنظمات هم ممکن نیست چون گوشی زود خاموش میشه . اگه کسی راهی بجز فلش زدن به ذهنش میرسه بگه .

 2. سلام روزتون بخیر با ریست فکتوری اندروید نیز ک الان ۱۲ هس ب ۱۰ برمیگرده؟

 3. سلام و درود من مطلب رو خونندم ولی مشکل من برطرف نشد من کل مراحل رفتم ولی گوشی که می خواهی راه اندازی کنی شروع که می زنم میگه ممکن است ۲دقیقه طول بکشد ولی من ۲ساعت. وایساتادم درست نشد چکار کنم

 4. با سلام خدمت شما من گوشی سامسونگ a.10.s به تنظیمات کارخانه برگردوندم وحالا که میخوام شروع مجدد کنم بعد اینکه زبان و انتخاب کردم و تیک حقوقی رو زدم و به وای فای هم وصل شدم میزنه درحال برسی اطلاعات بعد با وجود داشتن نت میگه به سیستم وارد نشدید خیلی تکرار کردم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

  1. شاید با ریبوت کردن گوشی مشکلتون قابل حل باشه

   1. سلام..
    خسته نباشید.
    اطلاعات مفیدی دادین زنده باد.
    خاستم ببینم گوگل کروم هم پاک میشود؟ بعداز بازگشت به تنظیمات کارخانه

    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن