بهترین قیمت شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار سامسونگ

نحوه ریست فکتوری سامسونگ و نکات مهم تنظیمات کارخانه سامسونگ

تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ با چه روش‌هایی امکان‌پذیرست؟ در این مقاله به آموزش شیوه‌ی صحیح و بررسی روش‌های متفاوت ریست فکتوری سامسونگ پرداخته‌ایم.

قبل از هرچیز لازم به ذکر است که اگر دوست دارید از قیمت گوشی سامسونگ به صورت لحظه‌ای مطلع شوید می‌توانید به فروشگاه ۱۹کالا مراجعه کرده و  قیمت انواع مدل‌های این برند را بررسی کنید.

ریست فکتوری سامسونگ در چه زمانی لازم است؟

اگر گوشی‌تان با مشکلی مواجه شده و یا در عملکرد آن اختلال به وجود آمد و یا کند شده، یکی از آخرین گزینه‌های پیش رویتان برای رفع این مشکلات، ریست کردن گوشی سامسونگ است. البته ممکن است دلیل کندی گوشی شما موارد دیگری باشد و با روش‌های دیگر قابل حل شود، بنابراین برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مقاله رفع کندی گوشی سامسونگ مراجعه کنید.

با این کار همه‌ی تنظیمات و برنامه‌ها و اطلاعات روی گوشی پاک شده و تنظیمات کارخانه روی آن اعمال می‌شود و عملاً مثل این است که یک گوشی تازه خریده‌اید. بعلاوه اگر تصمیم به فروش گوشیتان دارید و یا می‌‌خواهید آن را به شخص دیگری واگذار کنید، برای محافظت بهتر از اطلاعاتتان می‌توانید این کار را انجام دهید.

احتمالاً شما هم تجربه‌ی یک بار ریست فکتوری گوشی سامسونگ را در گذشته دارید و می‌دانید این کار راه بازگشتی ندارد و اگر از اطلاعاتتان پشتیبان تهیه نکرده باشید و یا آنها را در جای دیگری ذخیره نکنید، ممکن است قادر به بازیابی آنها نباشید. در مقاله‌ای جداگانه به روش‌های بازیابی اطلاعات بعد از ریست فکتوری پرداخته‌ایم، اما در اینجا تصمیم داریم منحصراً به آموزش ریست گوشی سامسونگ بپردازیم و انواع روش‌های این کار را بررسی کنیم.

ریست فکتوری سامسونگ

نکته ۱: جا دارد بار دیگر به این نکته اشاره کنیم که پیش از هر اقدامی برای ریست فکتوری گوشی سامسونگ به یاد داشته باشید از اطلاعاتی که برایتان اهمیت دارد پشتیبان‌‌گیری کنید و در صورت امکان آن‌ها را به گوشی دیگر یا کامپیوترتان انتقال دهید.

نکته۲: زمانیکه که یک گوشی جدید می‌خرید لازم است که برای مدیریت بهتر، برخی از تنظیمات آن را هم بدانید برای بررسی دیگر تنظیمات گوشی‌های این برند پیشنهاد ما این است که مقاله تنظیمات گوشی سامسونگ را بخوانید.

فروش ویژه
ساعت هوشمند اپل مدل Apple Watch 6 Series 40mm Aluminum
قیمت ویژه: ۸,۶۸۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند اپل مدل Apple Watch 6 Series 40mm Aluminum
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Active گلوبال
قیمت ویژه: ۵,۲۲۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Active گلوبال
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit T-Rex 2 گلوبال
قیمت ویژه: ۱۰,۴۹۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit T-Rex 2 گلوبال
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۷,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Bip 3
قیمت ویژه: ۲,۵۶۹,۰۰۰ تومان
ساعت هوشمند امیزفیت مدل Amazfit Bip 3
تبلت Xiaomi Pad 6 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۷,۳۹۹,۰۰۰ تومان
تبلت Xiaomi Pad 6 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

روش‌های ریست کردن گوشی سامسونگ

در مقاله ریست کردن گوشی اندروید به طور مفصل به روش‌های راه‌اندازی مجدد انواع مدل‌های اندرویدی پرداخته‌ایم، اما در این قسمت به همه روش‌های تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به زبان فارسی را یک یه یک توضیح می‌دهیم. به طور کلی اعمال تنظیمات بازگشت به کارخانه گوشی سامسونگ با چهار روش امکان‌پذیر است:

 • از طریق تنظیمات گوشی
 • به وسیله‌ی کد پاکسازی گوشی سامسونگ
 • از طریق منوی ریکاوری
 • از طریق برنامه فرمت گوشی سامسونگ

تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ از طریق منوی تنظیمات

در ابتدا بدانید که ریست فکتوری با فلش کردن گوشی متفاوت است و برای اطلاع از نحوه فلش گوشی به مقاله فلش کردن گوشی سامسونگ مراجعه کنید. برای اعمال تنظیمات ریست فکتوری گوشی سامسونگ ساده‌ترین راه اینست که از منوی تنظیمات و به صورت دستی آن را انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد برنامه‌ی تنظیمات شوید و در این صفحه اسکرول کنید تا به “General Management” یا در منوی فارسی به «مدیریت عمومی» برسید. روی این گزینه کلیک کنید.
  کد ریست فکتوری سامسونگ
 2. گزینه‌ی “Reset” یا «بازنشانی» را انتخاب کنید.
  کد ریست سامسونگ قدیمی
 3. روی گزینه‌ی “Factory Data Reset” یا «بازنشانی داده کارخانه» بزنید.
  بعد از تنظیمات کارخانه چه باید کرد سامسونگ
 4. به پایین اسکرول کنید تا به گزینه‌ی “Reset” و یا «بازنشانی» برسید و روی آن کلیک کنید.
  آموزش ریست فکتوری سامسونگ
 5. روی “Delete All” یا «حذف همه» بزنید تا تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ اعمال شود.
  بازگشت به کارخانه سامسونگ

با وجود ساده بودن این روش، همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، راه‌های دیگری هم برای بازنشانی کارخانه سامسونگ وجود دارد. لازم به ذکر است در گوشی سامسونگ کدهای مختلفی وجود دارد که برای اطمینان از سلامت گوشی خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید که تعدادی از آن‌ها را در مقاله کد تست گوشی سامسونگ می‌توانید ببینید.

فرمت گوشی سامسونگ به وسیله‌ی کد مخفی

فرمت کردن گوشی سامسونگ را می‌توان تنها به وسیله‌ی شماره‌‌گیری یک کد هم فعال کرد. برای این کار کافیست به منوی شماره‌گیر گوشیتان بروید و کد بازگشت به تنظیمات کارخانه سامسونگ را بزنید:

 • *#*#۷۷۸۰#*#*
 • #۷۷۸۰#*

برای برخی مدل‌های قدیمی‌تر ممکن است کد زیر هم پاسخگو باشد:

 • ۳۸۵۵#*۲۷۶۷*

با این حال این کدها همیشه پاسخگو نیستند و همچنین برای دسترسی بهتر و تسلط بیشتر روی کارتان پیشنهاد می‌کنیم برای بازگردانی تنظیمات کارخانه سامسونگ یکی دیگر از روش‌هایی که در این مقاله بررسی شده را بکار ببرید. در مقاله کد های مخفی گوشی سامسونگ دیگر کدهای مورد نیاز تنظیمات گوشی سامسونگ را آورده‌ایم.

در ادامه روشی را بیان می‌کنیم که در زمان خاموش شدن گوشی سامسونگ بکار شما می‌آید…

تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به زبان فارسی با منوی ریکاوری

اگر به هر دلیلی گوشیتان خاموش شده و قادر به روشن کردن آن نیستید، باز هم می‌توان تنظیم کارخانه گوشی سامسونگ را اعمال کرد. البته کاربرد این روش فقط برای دستگاه‌های خاموش نیست و در حالت عادی هم می‌توانید از این طریقه ریست کارخانه گوشی سامسونگ را انجام دهید.

ابتدا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که گوشیتان به اندازه کافی شارژ دارد؛ اگر هم گوشی خاموش شده و نمی‌توانید درصد شارژ آن را مشاهده کنید، زمانی را به شارژ آن اختصاص دهید تا وسط کار خاموش نشود و سپس طبق اموزش ریست کردن گوشی سامسونگ که برای شما آورده‌ایم، گام به گام پیش بروید.

 1. گوشی را از شارژر جدا کنید و یا اگر گوشی‌تان روشن است آن را خاموش کنید.
 2. کلیدهای افزایش صدا و پاور را با هم بگیرید و چند ثانیه آنها را نگه دارید تا نمایشگرتان روشن شود و لگوی اندروید را نمایش دهد. (اگر گوشی‌تان جزو مدل‌هاییست که دکمه‌ی هوم و یا بیکسبی دارد، برای ورود به منوی ریکاوری باید آن کلید را هم همزمان با کلید پاور و راکر صدا نگه دارید.)
 3. در این قسمت با کمک راکر صدا روی گزینه‌ی “Wipe data/factory reset” بروید و به وسیله‌ی کلید پاور آن را انتخاب کنید.
  بازگشت به کارخانه سامسونگ
 4. در صفحه جدیدی که برایتان باز می‌شود (به همان روش قبلی) گزینه‌ی “Factory data reset” را انتخاب کنید.
  رمز کارخانه گوشی سامسونگ ساده
 5. در انتها گزینه‌ی “Reboot system now” را بزنید تا ریست فکتوری سامسونگ انجام شود.
  حالت کارخانه سامسونگ

بازگشت به کارخانه گوشی سامسونگ با اپلیکیشن

در قسمت‌های قبلی نحوه ریست فکتوری سامسونگ را توضیح دادیم که بدون نیاز به نصب یک برنامه جانبی چگونه گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانیم. اگر به هر دلیلی نتوانستید از این روش‌ها استفاده کنید، می‌توانید به وسیله‌ی یک برنامه شخص ثالث این کار را انجام دهید.

به عنوان مثال اپلیکیشن “Simple Factory Phone Reset” یک ابزار کاربردی برای بازنشانی گوشی سامسونگ به تنظیمات کارخانه است که کار کردن با آن پیچیدگی خاصی ندارد و به وسیله‌ی آن می‌توانید همه‌ی اطلاعاتتان را پاک کنید.

هر گوشی ممکن است به مشکلات مختلفی روبرو شود که برای حل آن‌ها باید ابتدا دلیل آن را پیدا کرد. در مقاله رفع باگ گوشی سامسونگ با تعدادی از مشکلات و روش حل آن‌ها، آشنا خواهید شد.

بازنشانی کارخانه گوشی سامسونگ

از طریق لینک زیر می‌توانید این برنامه را از گوگل پلی دانلود و نصب کرده و از طریق آن برای ریست کارخانه گوشی سامسونگ اقدام کنید.

امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد. شما چه روشی را پیشنهاد می‌کنید و به نظرتان ریست کردن گوشی سامسونگ با دکمه انتخاب بهتری است یا کد دستوری را ترجیح می‌دهید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دوستان ۱۹کالا به اشتراک بگذارید. مشتاقانه در انتظار نظرات ارزشمند شماییم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳۲ رای

سوالات متداول

چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

✔️برای ریست فکتوری گوشی سامسونگ راه‌های مختلفی وجود دارد. مثلاً می‌توانید با یک اپلیکیشن خارجی این کار را انجام دهید و یا از طریق منوی تنظیمات برای آن اقدام کنید.

نحوه بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ که خاموش شده به چه صورت است؟

✔️برای اینکار باید از منوی ریکاوری سامسونگ کمک بگیرید. در این مقاله روش‌ ریست کارخانه گوشی سامسونگ از طریق منوی ریکاوری بررسی شده است که برای اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد می‌کنیم به آن مراجعه کنید.

از طریق تنظیمات چگونه گوشی سامسونگ را به حالت کارخانه برگردانیم؟

✔️برای این کار باید مسیر General Management > Reset > Factory Data Reset > Reset > Delete All را طی کنید. در مقال هروش بازیابی تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ به زبان فارسی را نیز توضیح دادیم.

بهترین برنامه ریست گوشی سامسونگ چیست؟

✔️اپلیکیشن "Simple Factory Phone Reset" می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای بازگشت به تنظیمات کارخانه سامسونگ باشد. لینک دانلود این برنامه از گوگل پلی را می‍توانید در مقاله بیابید.

نوشته های مشابه

‫۱۳ نظرها

 1. سلام با عرض ادب هیچکدام از کد ها برای من کار نکرد حتی نمیتونم گوشیو کامل خاموش کنم که روش دستی رو امتحان کنم چون برای خاموش کردن کامل هم رمز میخواد باید چیکار کنم الان هم ذم عیدی هستو گوشیسازی ای باز نیست لطفا کمکم کنید

 2. سلام . برادرزاده ام ظاهرا یه برنامه ویروسی نصب کرده و گوشیش خود به خود خاموش و روشن میشه . یعنی روشن میشه و بعد از حدود ده ثانیه دوباره خاموش میشه . متاسفانه بعد از روشن شدن گوشی به شدت کند میشه و نمیشه برنامه رو حذف کرد . حالت safe mode هم فایده ای نداره و خیلی زود خاموش میشه . از طریق ریکاوری هم نمیشه به تنظیمات کارخانه برگردوند . بعد از نگه داشتن کلید ها (افزایش صدا و دکمه پاور و حتی با نگه داشتن کاهش صدا و پاور) فقط یه چند خط نوشته میاد که معنیش تقریبا این میشه ” گوشی شما رسمی نیست و امکان نصب بروزرسانی ها وجود ندارد” و چند ثانیه بعدش خود به خود دوباره روشن میشه و منوی ریکاوری نمیاد . متاسفانه از طریق کد و تنظمات هم ممکن نیست چون گوشی زود خاموش میشه . اگه کسی راهی بجز فلش زدن به ذهنش میرسه بگه .

 3. سلام روزتون بخیر با ریست فکتوری اندروید نیز ک الان ۱۲ هس ب ۱۰ برمیگرده؟

 4. سلام و درود من مطلب رو خونندم ولی مشکل من برطرف نشد من کل مراحل رفتم ولی گوشی که می خواهی راه اندازی کنی شروع که می زنم میگه ممکن است ۲دقیقه طول بکشد ولی من ۲ساعت. وایساتادم درست نشد چکار کنم

 5. با سلام خدمت شما من گوشی سامسونگ a.10.s به تنظیمات کارخانه برگردوندم وحالا که میخوام شروع مجدد کنم بعد اینکه زبان و انتخاب کردم و تیک حقوقی رو زدم و به وای فای هم وصل شدم میزنه درحال برسی اطلاعات بعد با وجود داشتن نت میگه به سیستم وارد نشدید خیلی تکرار کردم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم.

  1. شاید با ریبوت کردن گوشی مشکلتون قابل حل باشه

   1. سلام..
    خسته نباشید.
    اطلاعات مفیدی دادین زنده باد.
    خاستم ببینم گوگل کروم هم پاک میشود؟ بعداز بازگشت به تنظیمات کارخانه

    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن