خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایل

آموزش ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون پاک شدن اطلاعات در اندروید

اگر تا به حال با گوشی اندرویدی خود مشکل جدی داشته‌اید یا قصد فروش آن را دارید، احتمالاً زمان برگرداندن گوشی‌تان به تنظیمات کارخانه فرا رسیده است، اما آیا با ریست کردن گوشی اندروید آشنایی دارید یا اصلاٌ می‌دانید ریست کردن گوشی برای چیست و چگونه ریست فکتوری کنیم؟ نگران نباشید در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

ریست فکتوری گوشی چیست ؟

فکتوری ریست یا بازنشانی کارخانه فرآیندی است که روی یک دستگاه اندرویدی انجام می‌شود و تمام اطلاعات شخصی کاربر که در دستگاه ذخیره شده را حذف می‌کند و در عمل آن را به حالت اولیه که هنگام خروج از کارخانه داشته برمی‌گرداند. از همین روست که نام تنظیم مجدد کارخانه به آن اختصاص داده شده است.

حال با این سوال که ریست فکتوری چیست آشنا شدید و بهترست بدانید که ممکن است نام “master reset” یا “system restore” هم برای اشاره به تنظیم مجدد کارخانه بکار رود و گاهی اوقات، کاربران به طور محاوره‌ای به آن “پاک کردن اطلاعات” دستگاه نیز می‌گویند و معمولاً منظورشان همان تنظیم مجدد کارخانه است و دچار سردرگمی نشوید. البته اگر کنجکاو شدید که تفاوت ریست کردن گوشی با فرمت گوشی چیست ؟ باید بگوییم در عمل تقریباً هر دو یک معنی می‌دهند و تفاوت چندانی با هم ندارند.

پیش از هر چیز توصیه می‌کنیم که بی‌گدار به آب نزنید و بدون مطالعه‌ی این مقاله و دانستن اینکه ریست گوشی چیست و همچنین اطلاع از چگونگی بازیابی اطلاعات گوشی پس از این فرایند، به برگرداندن گوشیتان به تنظیمات کارخانه اقدام نکنید. چرا که اگر نادانسته وارد این راه‌ شوید ممکن است اطلاعات مهم‌تان را از دست بدهید و قادر به بازگردانی آن‌ها نباشید.

چه زمانی باید گوشی اندروید را ریست فکتوری کرد ؟

حال که می‌دانید ریست فکتوری گوشی چیست شاید بپرسید ریست کردن گوشی برای چیست و چه دلیلی دارد که گوشیمان را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟ در واقع موارد و مشکلات مختلفی وجود دارد که برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه می‌تواند راه‌کاری مؤثر برای حل آنها و کمک به کاربران باشد. در ادامه مزایا و مشکلاتی که در صورت ریست گوشی اندروید برایتان پیش می‌آید را بررسی می‌کنیم.

ریست فکتوری

مزایا و کاربرد ریست کردن گوشی اندروید چیست؟

مهم‌ترین کاربرد برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه در زمان فروش گوشی نمودار می‌شود، اگر قصد فروش گوشی خود را دارید و نمی‌خواهید خریدار به داده‌های شما دسترسی داشته باشد، باید قبل از انتقال دستگاه خود به مالک جدید، تنظیم مجدد کارخانه را اعمال کنید. در غیر این صورت اگر فقط اطلاعاتتان را پاک کرده باشید، خریدار می‌تواند اطلاعاتتان را بازگرداند و از آن‌ها سوء استفاده کند.

اگر برای مدت زمان طولانیست که از گوشی موبایل خود استفاده می‌کنید احتمالاً پر از برنامه‌، عکس، ویدئو و داده‌هاییست که هیچ استفاده‌ای برایتان ندارند و تنها فضای گوشیتان را اشغال می‌کنند، بهتر است برای ریست کردن اندروید اقدام کنید، چرا که علاوه بر پر شدن بیهوده‌ی حافظه‌ی داخلی همین موضوع باعث می‌شود سرعت پردازش گوشی شما کم شود. با تنظیم مجدد کارخانه همه چیز به حالت اول برمی‌گردد و برنامه‌ها سریع‎‌تر اجرا می‌شوند، بعلاوه یک فضای خالی در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید در آن یک شروع مجدد را تجربه کنید. نهایتاً می‌توانید برنامه‌های مورد نیاز خود را دوباره نصب کنید.

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۸۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۲۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۶۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

ریست کردن گوشی اندروید

گاهی فکتوری ریست می‌تواند موبایلی را که با افت عملکرد مواجه شده و به نسبت قبل کند شده است را مانند روز اول کند. بعلاوه اگر گوشی شما دچار نوعی مشکل نرم‌افزاری شده باشد که قادر به برطرف کردن آن نیستید، انجام تنظیم مجدد کارخانه می‌تواند به حل مشکل کمک کند.

با این حال درست نیست که تا با مشکل مواجه شدید سریع تنظیمات کارخانه را اعمال کنید. در واقع بهترست ابتدا سعی کنید با دیگر موارد موجود مشکلتان را حل کنید، مثلاً برای پاک کردن اطلاعات اضافی میتوانید از ابزارهایی مانند Smart phone cleaner کمک بگیرید که به شما کمک می‌کند گوشیتان را برای داده‌های غیرضروری اسکن کنید و اگر خواستید آنها را پاک کنید. چرا که تنظیمات کارخانه به همان اندازه‌ای که کاربردیست می‌تواند شما را با مشکلاتی نیز مواجه کند که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

معایب بازگشت به تنظیمات کارخانه چیست؟

اگر نیاز دارید گوشیتان را ریست فکتوری کنید و تا کنون این کار را انجام نداده‌اید، نیازی نیست نگران باشید و از معایب آن بترسید. کافیست این مقاله و مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید تا خیالتان از بابت ریکاوری اطلاعات هم راحت باشد، پس از آن از گوشی بکاپ بگیرید و با آسودگی خاطر گوشیتان را فکتوری ریست کنید.

معایب برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه

در عمل فکتوری ریست برای گوشی همراه ضرری ندارد با این حال در صورتی که در یک مدت کوتاه چند بار پشت‌سر هم این کار را تکرار کنید، ممکن است به کاهش طول عمر باتری و پردازنده گوشی منجر شود و نتیجه عکس دهد. البته توجه کنید که این مورد از پیامد‌های ریست فکتوری‌ های متعدد و نزدیک به هم است. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه گوشی را ریست فکتوری کنیم …

چگونه گوشی را ریست کنیم ؟

پیش از اینکه به آموزش ریست کردن گوشی اندروید بپردازیم باید یک نکته‌ی ضروری را یادآور شویم و ان اینست که حتماً قبل از ریست کردن گوشی اندروید از همه‌ی اطلاعاتتان بک‌آپ بگیرید.

در واقع پشتیبان‌گیری از اطلاعات کار دشواری نیست، اما فراموش کردن آن می‌تواند فاجعه‌بار باشد. برای بک اپ گرفتن از اطلاعتتان قبل از فکتوری ریست راه‌های متفاوتی وجود دارد که در ادامه یکی از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

برای بکاپ گرفتن می‌توانید از برنامه‌های موجود استفاده کنید که در این صورت حتماً جدیدترین نسخه‌ی بروزرسانی شده‌ی برنامه را انتخاب کنید. پیشنهاد ما برنامه‌ی Right Backup است. با نصب و اجرای این برنامه می‌توانید از عکس‌، ویدئو، موزیک و اسنادتان بک اپ بگیرید و بعد از تمام شدن عملیات بازگردانی به حالت کارخانه اگر نیاز داشتید آنها را بسادگی ریکاوری کنید.

چگونه گوشی را ریست کنیم از مزایای این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای زمانبندی اتوماتیک ۱۲ ساعته که به شما کمک می‌کند هر ۱۲ ساعت یک بار از همه‌ی اطلاعاتتان پشتیبان تهیه کنید و دیگر جایی برای نگرانی در مورد از دست رفتن اطلاعاتتان وجود ندارد که نشان از کاربرد و عملکرد عالی این برنامه نه تنها برای قبل از ریست کردن ، بلکه به صورت کلی دارد.
 • یک حالت هوشمند و اختصاصی در این برنامه در دسترس است که به کمک آن می‌توانید فایل‌های مهم‌تر را انتخاب کنید تا گوشی‌تان تنها از آن‌ها پشتیبان گیری کند.
 • روی هر پلتفرمی قادر به دسترسی به اطلاعات هستید.

اگر گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانیم چه میشود

برنامه‌های این‌چنینی را به سادگی می‌توانید نصب و اجرا کنید.

آیا ریست کردن گوشی بطور اتفاقی ممکن است؟

تنظیم مجدد کارخانه می‌تواند عواقب جدی در پی داشته باشد و گاهی بازیابی اطلاعات غیرممکن می‌شود. بدین ترتیب، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار سعی کردند اطمینان حاصل کنند که امکان تنظیم مجدد کارخانه به طور تصادفی وجود نداشته باشد؛ برای ریست کردن گوشی چندین مرحله باید طی شود و بعلاوه قبل از شروع حذف، باید رمز عبور وارد شود تا طی کردن مراحل متعدد ریست فکتوری تصادفی را غیرممکن سازد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون پاک شدن اطلاعات

بعضی از کاربران می‌پرسند اگر گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانیم چه میشود و آیا راهی وجود دارد که بدون پاک شدن اطلاعات ریست کردن گوشی را انجام دهبم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که با ریست فکتوری گوشی تمام اطلاعات شما مانند حساب گوگل، تنظیمات سیستم و برنامه، برنامه‌هایی که دانلود کرده‌اید (نه برنامه‌های سیستمی)، فایل‌های موسیقی، عکس‌ها و سایر داده‌های کاربر پاک می‌شوند و هیچ راهی برای ریست کردن گوشی بدون حذف اطلاعات وجود ندارد و تنها راه ریکاوری گوشی بعد از فکتوری ریست اینست که از داده‌های خود بکاپ و یا نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید.

چگونه تنظیمات گوشی را به حالت اول برگردانیم ؟

اندروید برای انجام تنظیم مجدد کارخانه گزینه‌ای را در تنظیمات قرار داده که این امر را بسیار راحت می‌کند. قبل از بازنشانی، مطمئن شوید که از تمام داده‌های مهم گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید. همچنین از ذخیره رسانه‌هایی مانند عکس‌ها، فیلم‌ها و موسیقی در گوگل کلود اطمینان حاصل کنید. برای انجام بازنشانی همه تنظیمات به تنظیمات کارخانه مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به تنظیمات بروید و گزینه System را انتخاب کنید.
 • در اینجا تعدادی گزینه برای نمایش بیشتر در زیر عنوان Advanced مشاهده خواهید کرد. روی Advanced ضربه بزنید.
 • اکنون، Reset options را انتخاب کنید.

چگونه تنظیمات گوشی را به حالت اول برگردانیم

 

برای اطلاع از قیمت گوشی های شیائومی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید
 • در این منو، گزینه‌ای با عنوان Erase all data (factory reset) را مشاهده خواهید کرد. این گزینه‌ایست که به شما کمک می‌کند بازگشت به کارخانه را انجام دهید، بنابراین روی آن ضربه بزنید.
 • یک صفحه تأیید با عنوان Erase all data (factory reset) خواهید دید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه بدون پاک شدن اطلاعات

 

 • این صفحه به شما هشدار می‌دهد که در صورت ادامه تمامی داده‌های گوشی حذف می‌شود. ناگفته نماند که قبلاً در همین مقاله توضیح داده‌ایم که تنظیمات کارخانه گوشی چه چیزهایی را پاک میکند و در این صفحه همچنین تمامی حساب‌هایی که بر روی گوشی خود دارید نمایش داده می‌شود که شامل حساب‌های گوگل، واتساپ، تلگرام و … است. اگر از انجام این کار مطمئن هستید، می‌توانید روی گزینه Delete all data در پایین صفحه کلیک کنید.
 • از شما خواسته می‌شود که پین یا گذرواژه خود را وارد کنید. پس از انجام این کار، روی Next ضربه بزنید.
 • برای تأیید حذف، روی Delete all ضربه بزنید.
 • با این کار روند ریست فکتوری آغاز می‌شود.

روند ریست فکتوری سامسونگ کمی متفاوت است که در مقاله‌ای جداگانه آن را به شما به صورت کامل آموزش دادیم.
همچنین، اگر از ریست فکتوری پشیمان شدید یا به هر دلیلی خواستید اطلاعتتان را برگردانید می‌توانید از مقاله بازیابی اطلاعات گوشی بعد از فلش کمک بگیریم.

ریست کردن گوشی اندروید در حالت ریکاوری

همانطور که احتمالاً بسیاری از شما می‌دانید، Recovery Mode نیز می‌تواند راه حلی برای بازگشت به تنظیمات کارخانه باشد. البته معمولاً کسانی از این روش استفاده می‌کنند که گوشی آن‌ها دچار مشکلات فنی شده باشد و نتوانند از طریق راه اول اقدام به ریست گوشی نمایند، اما کد ریست کارخانه اندروید چیست؟ با این وجود برخی از شرکت های سازنده کد هایی را برای ریست کردن معرفی کردند. کد ریست کارخانه اندروید در برند‌ها ممکن است متفاوت باشد. در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

کد ریست کارخانه اندروید در برندهای مختلف

 • سامسونگ: *#*#۷۷۸۰#*#*
 • اچ تی سی: *۲۷۶۷*۳۸۵۵#
 • هوآوی: ##۷۷۸۰##
 • شیائومی: کد های *#*#۷۷۸۰#*#* و *۲۷۶۷*۳۸۵۵#

در واقع کلیدهای ترکیبی ورود به صفحه ریکاوری هم وجود دارند که شما می‌توانید با نگه داشتن کلید افزایش صدا (Volume Up) و پاور به این صفحه هدایت شوید. البته در برخی گوشی‌ها اندکی تفاوت وجود دارد، ولی اکثر گوشی‌ها با این روش وارد حالت ریکاوری می‌شوند. فرض کنید وارد صفحه ریکاوری شدید، اکنون چگونه گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانیم ؟ به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا در این روش هیچگونه پیچیدگی خاصی وجود ندارد و کافیست مطابق دستورالعمل زیر عمل کنید تا به تنظیم کارخانه گوشی برگردید.

• وارد حالت ریکاوری بشوید.
• برای انتخاب بین گزینه‌ها و بالا و پایین رفتن، از دکمه‌ی افزایش و کاهش صدا استفاده کنید.
• گزینه Wipe data/factory reset را به وسیله دکمه پاور انتخاب نمایید. اگر برایتان سوال پیش آمده که wipe data چیست ؟ در واقع وایپ، فرآیندیست که طی آن تمام اطلاعت گوشی شما پاک شده و به وضعیت کارخانه بازگردانده خواهد شد.

کد ریست کارخانه اندروید

• Yes را بزنید تا ریست آغاز شود.

ریست گوشی

• بعد از بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه ، دوباره منوی اولیه recovery mode را مشاهده می‌کنید که باید گزینه Reboot system now را انتخاب نمایید تا گوشی شما آماده به کار شود. همچنین در مقاله دیگر در مورد ریکاوری گوشی فلش شده اندروید به طور مفصل پرداخته ایم که میتواند به شما به بازیابی اطلاعات بعد از ریست گوشی کمک کند . تنظیمات کارخانه گوشی

امیدواریم توانسته باشیم به خوبی توضیح دهیم که چگونه گوشی به تنظیمات کارخانه برگردانیم و این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. آیا تا به حال اقدام به ریست کردن گوشی خود کرده‌اید؟ نظرات و تجربه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین، برای اطلاع از قیمت گوشی حتماً سری به فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا بزنید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶۰ رای

سوالات متداول

چگونه ریست فکتوری کنیم و چه زمانی ریست فکتوری کنیم که مطمئن باشیم اطلاعاتمان از میان نمی‌رود؟

✔️ پیش از اعمال ریست فکتوری سعی کنید از فایل‌های مهمتان پشتیبان گیری کنید. کلود بکاپ می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای ذخیره اطلاعات ارزشمندتان باشد. شیوه درست ریست فکتوری در این مقاله مرحله به مرحله توضیح داده شده که البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ریست فکتوری آن را مطالعه کنید.

آیا تنظیمات کارخانه برای گوشی ضرر دارد و تنظیمات کارخانه چه چیزهایی را پاک میکند؟

✔️ اعمال تنظیمات کارخانه و یا همان ریست فکتوری گاهی امری ضروریست و نمی‌توان گفت که برای گوشی مضر است. همان طور که از نام تنظیمات کارخانه برمی‌آید این ابزار همه‌ی اطلاعات شما را از روی گوشی پاک کرده و آن را از نظر نرم‌افزاری به شکلی در می‌آورد که همان روز اول که آن را خریدید بوده است.

ایا با ریست فکتوری اطلاعات پاک میشود و آیا با تنظیمات کارخانه بدون پاک شدن اطلاعات می‌توان گوشی را فروخت؟

✔️ مسلماً با بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه همه‌ی اطلاعات پاک می‌شوند. اگر تصمیم به فروش گوشیتان دارید، ما به شما توصیه می‌کنیم حتماً آن را به تنظیمات کارخانه دراورید و اطلاعات شخصیتان را از دسترس مالک بعدی در امان نگه دارید.

با ریست كردن گوشی چه چیزهایی پاک میشود ؟

✔️ با انجام تنظیمات بازگشت به کارخانه گوشی یا همان ریست فکتوری در واقع، تمام اطلاعات شما مانند حساب گوگل، تنظیمات سیستم و برنامه، برنامه‌های بارگیری شده، فایل‌های موسیقی، عکس‌ها و سایر داده‌های کاربر پاک می‌شوند.

کد تنظیمات کارخانه گوشی چیست ؟

✔️ در مقاله نحوه بازنشانی گوشی اندرویدی را از طریق کد بطور کامل توضیح داده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر به مقاله مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

‫۸۳ نظرها

 1. چگونهmiکه ارتقا داده ا م دوباره به همان خوددستگاه برگردانم ممنون از راهنمایی شما

 2. سلام منظورم اینه برین داخل فایل های شخصی بعد آنالیز استوریج رو بزنین گزینه سیستم رو اکه ببینی مثلا ۸ گیگ باید باشه
  با ریست کردن پاک میشه؟

 3. منظورم وقتی داخل فایل های شخصی میری گزینه آنالیز استوریج رو بزن بعد زده گزینه system مثلا۸ گیگ باید باشه
  خواستم ببینم ریست کنم پاک میشه؟چون حافظه اش زیاد شده

 4. سلام ببخشید من سیستم داخلی گوشیم پر شده خواستم ببینم با ریست کردن خالی میشه یا نه؟

 5. سلام من یه سوالی داشتم از شما که من اگر گوشی خود را ریست فکتوری کنم جیمل هم پاک میشه درسته؟ اما اگه دوباره بازیابی کنم جیمیل رو بازی هام که مثلا به جیمیل وصلن پاک نمیشه؟ لطفا جواب بدید

  1. سلام بعد از ریست اگه یوزر و پسورد جیمیل داشته باشید میتونید دوباره اطلاعاتتون رو استفاده کنید

   1. سلام من دستم اشتباهی خورد و گوشی کلا به کارخانه برگشته بعد عکس و فیلم و…. پاک شده و پیشتیبان گیری هم نکردم ممکنه که عکس و فیلمام رو برگردونم میشه راهنمایی کنید و از چه راهی استفاده کنم برگردن

    1. اگر بکاپ نگرفته باشید و عکس و فیلماتون رو هیچ جا ذخیره نکرده باشید امکانپذیر نیست

 6. سلام ببخشید برای تنظیمات کارخانه باید نت گوشی مون روشن باشه ؟

 7. سلام من یه تبلت ایسوس زنپد*۸ دارم که اندروید۶است زیاد هنگ میکنه و مقداری از بازیام را وقتی میرم توشون پرتم میکنه بیرون آیا ریست فکتوری مشکل را حل می کنه

 8. سلام من سامسونگ a12ریست کردم حساب گوگل صاحب قبلی میخواد میتونید کمک کنید

  1. احتمالایه گزینه ای براتون خواهدآمدکه (آیارمزایمیل خودرافراموش کرده اید)روی اون کلیک کن راههای دیگع برای بازیابی رمز پیش پاتون میزارع که ازطریق اونهامیتونیدبه هدفتون برسید

   1. سلام وقت بخیر میخاستم بپرسم اگر گوشیمون رو ریست فکتوری کنیم اندروید گوشی به حالت اول برمیگردد یا خیر گوشیم شیائومی هست و باگ نرم افزار گرفته بعد از آپدیت

 9. سلام گوشی من خود به خود به حالت ریست رفته الان میخوام از این حالت خارج شوم و اطلاعات گوشیم حذف نشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

 10. سلام گوشی من خود به خود به حالت ریست رفته الان میخوام از این حالت خارج شوم و اطلاعات گوشیم حذف نشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

 11. من گوشیمو ریست کردم مدل samsung j2core اما یک ساعت گذشته روشن نمیشه فقط اسم سامسونگ که موقع روشن شدن میاد درومده اما صفحه اصلی گوشی نمیاد

 12. سلام میخواهم بدونم اگه گوشی رست کنم انروید هم از ۱۳ میاد دوباره روی انروید کارخانه که هون ۱۱ هست یانه ؟ و اگه انروید میاد رو ۱۱ دوباره میشه انروید آپدیت کرد ممنون
  میشم اگه جواب بدید

 13. اینهمه کامنت خوندم فقط یکی مثل من نگران اندروید ارتقا یافته اش بود ،جواب درست درمانی هم ندادین،اندرویدی که مثلا۶ بود و الان ۸.۱ شده دوباره ۶ میششششه؟؟

  1. با داون گرید میشه یه نسخه قبل رو برگردونید تو مقاله دیگه ای کامل توضیح داده شده که مراحلش به چه صورت هست

  2. نه ،نسخه اندرویدتون همون آپدیت شده باقی میمونه وفقط برنامه ها وحساب های گوگل ودستگاهتون بازیابی میشه

   1. گوشیتون اگرسامسونگه واردتنظیمات که بشیدیه قسمت هست به نام تنظیمات پیش فرض اگرهم منوتون خارجیه نوشته ریست روی اون کلیک میکنید،بایه اخطارمواجه میشیدکه دکمه اوکی باهمون موافقت کردن باپاک شدن اطلاعاتتون روکلیک میکنید،دستگاه شروع به ریست کردن میکنه

 14. باسلام
  من گوشیم رو برگشت ب کارخانه کردم و گوشی کاملا خاموش شد آیا بعد از روشن کردن آن اطلاعاتش را میشه بالا آورد یا خیر دیگه تمام اطلاعات گوشی حذف شده ؟؟؟

  1. اگرازاطلاعاتتون بک آپ یانسخه پشتیبان قبل ازریست کرده باشیداطلاعاتتون رومیتونیدبازبابی کنید

  1. درود؛
   اگر از قبل بکاپ بگیرید بعد از ریست فکتوری هم میتونید اطلاعات رو برگردونید

  2. تمام اطلاعاتتون اعم ازحساب اینستا،گوگل ،واتساپ،تلگرام وهمه وهرچی که دانلودکردیدپاک میشه،مگراینکه یک نسخه پشتیبان تهیه کنیدقبل اززدن تنظیمات کارخانه واطلاعاتتون روبه فضای ابری بفرستید،نرم افزارش هست میتونیددانلودکنید

  1. اگرگوشیتون سامسونگِ بریدقسمت تنظیمات نوشته ریست اگرهم فارسی منوشما بریدقسمت بازیابی تنظیمات به کارخانه کلیک میکنیدروش دستگاه شروع به بازیابی میکنه

 15. سلام
  ایا با ریست فکتوری ، گزینه زمان فعالیت دستگاه که مدت زمان فعالیت گوشی رو نشون میده(یه جورایی مثل کیلومتر شمار ماشینه) هم صفر میشه؟

 16. سلام خسته نباشید ببخشید گوشی من a.21.s است و اندروید ۱۲ دارد متاسفانه من رمز گوشی خودم رو فراموش کردم و حالت ذخیره باتری رو هم روشن است چجوری میتونم ریست کنم تا دوباره با گوشی دسترسی داشته باشم هرجوری که تونستم با جیمیل یا کاریش کردم ولی درست نشد اگه میشه کمکم کنید با تشکر

  1. سلام من گوشیم بروز رسانی کردم و همه ی عکس ها و آهنگ ها و…. پاک شدند چطوری میتونم اونارو برگردونم

   1. سلام یه روش هست البته ممکنه از روش تعجب کنی باید بری توی تنظیمات یه بخش به عنو ذخیره سازی یه چیز انیجوری بری توش و حافظه داخلی را بزنی وبعد حافظخ ی پنهان را پاک کنی داداشم همین تور عکس های مامانم را برگردوند بعد بروزرسانی البته شاید یه مقدارشون بر نگردن

 17. سلام چطور میشه از چت ها و پیام ها واتساپ پشتیبان گرفت به طوریکه بعداز فلش بشه اونارو برگردوند

 18. درود
  اگر گوشی رو ریست فکتوری کنیم ، ریجستری دستگاه هم از بین می رود. یا نه

 19. سلام میشه که دو بار گوشی رو ریست فکتوری کرد؟؟؟ اشکال نداره؟؟؟؟

   1. سلام گوشی من a.10.سامسونگ هست میخوام تمام تنظیمات تلفن به حالت اولیه برگرده ولی نمیخوام هیچ یک از اطلاعت وبرنامه هامو ازدست بدم گزینه مناسبی که میتونم این کارو انجام بدم چیه ؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

    1. از همه‌ی اطلاعاتتون نسخه پشتیبان بگیرید و بعد گوشی رو ریست فکتوری کنید.

 20. سلام من گوشی j2core دارم سه بار هم فرمت کردم الان بازم هنک می‌کنه آنتن گوشیم هم ضعیف شده آیا میتونم بار دیگه فرمت کنم مشکلی برای گوشیم پیش نمیاد؟؟

  1. مشکلی پیش نمیاد ولی بعد از فرمت کردن باز هم ممکنه مشکل هنگ کردن رو داشته باشید چون گوشی به روزرسانی نمی گیره و ممکنه این مشکلات رو داشته باشید

 21. سلام وقت بخیر اگه تنظیمات کارخانه بزنیم حساب گوگل هم پاک میشه؟ خب اگه پاک بشه چطوری اطلاعاتمونو برگردونیم؟

  1. سلام،حتماپاک میشع وشک نکنید،قبل اززدن تنظیمات کارخانه نسخه پشتیبان تهیه کنید،برای این کارهم ازتنظیمات گوشی میتونیداستفاده کنیدکه این فرصت روبه کاربرداده هم ازنرافزارکه توگوگل پلی موجوده دانلودکنیدواستفاده کنید

 22. سلام آیا اگر ریست کارخانه انجام بشه بصورت اتفاقی امکان برگشت اطلاع وجود داره من بک آپ نگرفتم میخوام اطلاعاتم برگرده چیکار کنم؟؟گوشیم شیامی n9

  1. با سلام و عرض ادب باید ایمیلتان را در قسمت های مختلف دستگاهتان فعال کرده باشید قبلش اگر ایمیل نداشته باشید اول قبل از هر اقدام دیگه ای گوشیتونو ریکاوری کنید اگر نشد که باید در این صورت از اطلاعاتتون در گذرید.

  2. دوست عزیزامکان ریکاوری بااپ های رایگان موجودداخل گوگل پلی وهرجای دیگه همچین قابلیتی روندارن ،شماببریدتعمیرات مجازموبایل اگربتونن باکامپیوتربراتون برمیگردونن یاهمون ریکاوری میکنن درغیراینصورت امکان پذیرنیست

 23. آیا بعد از ریست فکتوری می توان از گوشی ایمیج برداری کرد؟

 24. سلام.گوشی من sam a51 هستش. اندروید گوشیمو خیلی وقته اپدیت کردم میخام بدونم اگه ریس فکتوری بزنم نسخه اندرویدم به حالت اولیه و قبلی برمیگرده یا هیچ تاثیر روی نسخه اندروید فعلی نداره؟؟

  1. خیر،تاثیری روی اندرویدشمانداره این کار وفقط اطلاعاتتون وحساباتونوپاک میکنه

 25. سلام.دوست عزیز اگر من گوشیمو ریست فاکتوری کنم و قبلا بکاپ از فایل های ضروری گرفته باشم.ایا اپدیت اندروید و رابط کاربری گوشیم هم پاک میشود و به تنظیم کارخانه برمیگردد یا اپدیت اندروید و رابط کاری سرجای خود می ماند.منظورم اخرین اپدیت ها هستن.

  و اینکه اگه اپدیت نرم افزار اندروید و رابط کاربری حذف شد میشه دوباره بهم اپدیت بده خود گوشی یا باید خودم نصبش کنم تو ضیح میدین.اگه ممکنه به ایمیلم ارسال کنین ممنون میشم

  1. در صورتی که بک اپ رو درست گرفته باشید بله تمام دیتاها برمیگرده و بعد ازریست فکتوری هم اپدیت می گیرید

 26. من یک بار تنظیمات کارخانه زدم تمام لیست مخاطبان حدف شدند و من از همه گروپ های وتساپ خارج شدم و این باعث سرگردانی زیادی شد

 27. آیا بعد فکتوری ریست حساب های تلگرام یا واتساپ یا گوگل دلیت اکانت میشوند یا خیر؟ دوباره بعد نصب برنامه میتوان با زدن شماره یا… به حسابمون دسترسی پیدا کنیم اطلاعات باشه.؟؟؟

 28. سلام من با نصب چندتا برنامه که مربوط به لست سین واتساپ بود واتساپم کلا دچار اختلال شده طوری که لست سین مخاطبمو اگر آنلاین هم باشه نشون نمیده میخواستم ببینم با ریست فکتوری مشکلم حل میشه؟؟؟ توروخدا جواب بدید خیلی مهمه واسم

  1. واتس اپ رو دوباره نصب کنید و لاگین بشید ولی قبلا حتما ازش بک اپ بگیرید

 29. معایب برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه چیه ؟ اصلا معایبی داره ؟

  1. اره بعدش به تنظیم کارخانه گوشی سامسونگ برو و از اون سمت ریست فکتوری کن

   1. سلام و عرض ادب
    من یه گوشی galaxy s4 داشتم که اندروید ۵ بود یک سال پیش تمام اطلاعاتمو پاک کردم و بعد ریست فکتوری کردم و فروختم ، آیا الان امکان بازگردانی اطلاعات یک سال پیش من برای خریدار وجود دارد?
    ممنون میشم جواب بدین

   2. ببخشید یه سوال شما میگید بک آپ بگیریم یابایه برنامه پشتیبانی کنیم ازاطلاعاتمون بعدتنظیم کارخونه بزنیم خب بعدش که تموم برنامه هاپاک شده حتی اون برنامه که گفتید نصب کنید

    توروخدا جواب بدید گوشیم داره نابود میشه ازبس حافظش پره

   1. گوشیمو ریست کردم در مرحله به روز رسانی نرم افزار مونده مرحله بعد نمیره

  1. سلام من رمز گوشیم رو فراموش کردم آیا با انجام برگشت به تنظیمات کارخانه ای رمز از روی گوشی برداشته می‌شود و به حالت اول برمیگرده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن