گوشی آیفون
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار موبایل و تبلت

بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری

 • آیا بازیابی اطلاعات گوشی ریست فکتوری شده امکان‌پذیرست؟ ممکن است بدون در دست داشتن اطلاعات کافی گوشیتان را فکتوری ریست کنید و بعد از انجام آن به اشتباه خود پی ببرید. اگر به تازگی گوشی خود را ریست فکتوری کرده‌اید و پشیمان شده‌اید، ممکنست این خبر شما را خوشحال کند که بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری امکان‌پذیر. در این مقاله به چگونگی بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری می‌پردازیم، چراکه ممکن است به هر دلیلی گوشیتان را به تنظیمات کارخانه‌ برگردانده باشید و پس از دست دادن اطلاعاتتان به ‌دنبال راه‌هایی برای بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری باشید. با ۱۹کالامگ همراه باشید.

  البته‌ ممکن است تحت شرایطی همه‌ی اطلاعات از دست رفته قابل بازیابی نباشد، با این حال حتی به صورت محدود هم ریکاوری گوشی ریست فکتوری شده می‌تواند مفید واقع شود و بیشتر مشکلات را حل کند. اغلب کاربران تصور می‌کنند که بازیابی اطلاعات گوشی پس از ریست فکتوری امکان‌پذیر نیست و داده‌های آنها پس از فکتوری ریست به طور کامل از گوشی حذف می‌شود و دیگر قابل دسترسی نیست. باید گفت که لزوماً اینطور نیست. در ادامه روش های بازیابی اطلاعات گوشی بعد از فکتوری ریست را بررسی می‌کنیم.

  روش های بازیابی اطلاعات گوشی بعد از فکتوری ریست

  چگونه بعد از ریست فکتوری اطلاعات را برگردانیم ؟ همانطور که اشاره کردیم امکان بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری وجود دارد؛ اگر بدون اطلاعات کافی در مورد فکتوری ریست گوشیتان با به تنظیمات کارخانه برگردانده‌اید و تصمیم دارید برای برگرداندن اطلاعات گوشی ریست فکتوری شده اقدام کنید، روش های بازیابی اطلاعات گوشی بعد از فکتوری ریست که در ادامه به آنها می‌پردازیم می‌تواند برایتان کارامد باشد، اما اگر گوشی را به منظور محافظت از داده‌هایتان به تنظیمات کارخانه برگردانده‌اید، ممکن است برای برگرداندن اطلاعتتان با مشکل مواجه شوید.

  بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری

  حفاظت از داده ها با رمزگذاری داخلی اندروید

  پیشتر گوشی‌های اندرویدی به طور پیش فرض رمزگذاری نمی‌شدند که در عمل موجب می‌شد حتی پس از انجام ریست فکتوری، برخی از داده‌ها در حافظه داخلی گوشی قابل دسترس باشند. اگر گوشی قدیمی اندرویدی دارید برای بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری ابزارهایی در دست هستند که می‌توانند به گوشی بازنشانی شده متصل شده و فایل‌های حذف شده را استخراج کنند که در عمل می‌تواند موجب برگرداندن اطلاعات شخصی مانند مخاطبین، پیامک‌ها یا عکس‌ها شود. (اگر گوشیتان اندروید قدیمیست به یاد داشته باشید که اگر تصمیم به ریست فکتوری دارید و از این انتخاب خود مطمئن هستید برای محافظت از داده‌هایتان، باید گوشی خود را قبل از ریست فکتوری رمزگذاری کنید.)

  با این حال، از زمان Android 6 Marshmallow، گوشی‌های اندرویدی به طور پیش‌فرض رمزگذاری می‌شوند. این بدان معناست که جایی برای نگرانی در مورد دسترسی افراد به داده‌های حذف شده شما با استفاده از ابزارهای گوناگون و در عمل ریکاوری گوشی بعد از ریست فکتوری وجود ندارد. حتی اگر ابزارها قادر به بازیابی اطلاعات گوشی بعد از فکتوری ریست باشند، این فایل‌ها رمزگذاری شده‌اند، بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند آنها را بخواند. این مورد یکی از دلایل نیاز به فعال کردن رمزگذاری سرتاسری در گوشی‌های اندروید است.

  بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری با استفاده از گوگل

  البته نگران نباشید. چراکه پس از مطالعه‌ی این مقاله در مورد فکتوری ریست اطلاعات کافی دارید و بی‌دلیل گوشیتان را به تنظیمات کارخانه بر نمی‌گردانید، بعلاوه در عمل اگر گوشیتان را به صورت سرتاسری رمزگذاری کرده باشید به این معنا نیست که داده‌های شما به طور کامل از بین رفته و قادر به ریکاوری گوشی پس از ریست فکتوری نیستید. در ادامه به شما یاد می‌دهیم چگونه برای برگرداندن اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری اقدام کنید تا اگر به هر دلیلی از انجام این کار پشیمان شدید، قادر به بازگرداندن اطلاعات مهم‌تان باشید.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۵۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی ویوو Y76 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵۰,۳۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۲۵,۱۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۸,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۱T 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۹,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت ۶۴ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۳,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone SE 2020 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

  مقاله پیشنهادی: ریکاوری گوشی

  برگرداندن اطلاعات گوشی بعد از تنظیمات کارخانه با کلود بکاپ ، خوب یا بد؟

  اکثر سرویس‌ها در حال حاضر دارای نوعی پشتیبان‌گیری ابری هستند که اطلاعات کاربر را بصورت آنلاین ذخیره می‌کنند. به عنوان مثال، حساب گوگل ممکن است داده‌های گوشی را همگام‌سازی کرده باشد.
  این اطلاعات می‌تواند شامل داده‌های برنامه، تقویم، مرورگر (کروم)، مخاطبین، اسناد و سایر فایل‌های ذخیره شده در Google Drive یا Docs و Gmail باشد. اگر داده‌های شما به طور خودکار بر روی کلود ذخیره می‌شود، این امر بازیابی عکس‌ها را پس از ریست فکتوری آسان‌تر می‌کند. اگر نیاز به بازیابی این داده‌ها دارید، می‌توانید این کار را پس از بازنشانی در طول مراحل راه‌اندازی گوشی انجام دهید.
  با این وجود در حالی که نسخه بکاپ کلود یک شبکه امن و عالیست، هنوز برخی نگرانی‌های امنیتی در مورد آن وجود دارد و البته اخیراً گام‌هایی جهت بهبود آن برداشته شده است.

  بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری با استفاده از گوگل

  برای برگرداندن اطلاعات گوشی بعد از تنظیمات کارخانه می توانید از قسمت حساب Google خود در گوشی‌های Android همگام‌سازی همه داده‌ها را فعال کنید، پس از تنظیم مجدد کارخانه، می‌توانید دوباره حساب Google خود را در گوشی تنظیم کنید. گزینه‌ای وجود دارد که در طی مراحل راه‌اندازی مجدد حساب گوگل به شما امکان می‌دهد تمام داده‌های همگام‌سازی شده را بازیابی کنید.

   بازیابی اطلاعات بعد ریست فکتوری با لوکال بکاپ

  برنامه‌هایی که در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی نصب می‌شوند دارای قابلیت بک آپ محلی هستند، مثلاً از برنامه واتس‌اپ به صورت لوکال می‌توانید پشتیبان تهیه کنید. اگر از داده‌های این برنامه‌ها بک‌اپ تهیه کرده‌اید کافیست بعد از ریست فکتوری به این آدرس مراجعه کنید:

  Settings >Back up & restore

  سپس برای بازیابی داده‌ها بعد از ریست فکتوری latest backup file را انتخاب کنید.

  برای اطلاع از قیمت روز گوشی موبایل به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  ریکاوری گوشی بعد از ریست فکتوری بدون بک اپ و حساب گوگل

  مواقعی وجود دارد که اقدام به ریست فکتوری کرده‌اید و گرفتن بک‌اپ از داده‌های گوشیتان را فراموش کرده‌اید و یا ممکن است فرآیند پیشتیبان‌گیری ناقص انجام شده و برخی از اطلاعات پیدا نشود. در این مواقع برای بازگردانی اطلاعات گوشی ریست شده چه کاری باید انجام داد؟ در ادامه برایتان شرح خواهیم داد.

  متأسفانه ممکن است با این موارد روبه‌رو شوید و یا حتی فایل پشتیبان گم شده یا در تلفن شما شناسایی نشود. در این مواقع برنامه ریکاوری گوشی بعد از ریست فکتوری شده کارامد خواهد بود.
  روش های بازیابی اطلاعات گوشی بعد از فکتوری ریست

  نرم افزار ریکاوری گوشی بعد از ریست فکتوری Gihosoft Android Data Recovery Free، یکی از حرفه‌ای‌ترین اپلیکیشن‌هاییست که به شما توصیه می‌شود. با استفاده از آن، نه تنها می‌توانید عکس‌ها را پس از تنظیم مجدد کارخانه در دستگاه‌های Android بازیابی کنید، بلکه می‌توانید سایر اطلاعات پاک شده را هم بازیابی کنید. علاوه بر این، تقریباً از تمام برندهای اندرویدی مانندSamsung ،Huawei ،HTC ،LG ،Google Pixel ،OnePlus ، Motorola ،Sony ،ZTE ،Xiaomi و غیره پشتیبانی می‌کند.

  برای بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری با برنامه‌ی Gihosoft Android Data Recovery Free مراحل زیر را دنبال کنید:

  • این نرم افزار را برای نصب بر روی کامپیوتر دانلود کنید.
  • برنامه را ران کرده و روی داده‌هایی که می‌خواهید بازیابی شود کلیک کرده سپس دکمه Next را بزنید.
  • USB debugging را در گوشی فعال کنید و آن را به وسیله یک کابل USB به کامپیوتر متصل کنید.
  • زمانی که برنامه گوشی شما را شناسایی کرد برای اسکن گوشی و سرچ داده‌های پاک شده روی گزینه Start کلیک کنید.

  پس از طی مراحل بالا با دقت جزئیات فایل‌هایی که ریکاوری شده را ببینید و مواردی که قصد دارید بازیابی کنید را انتخاب کنید. در نهایت بعد از انتخاب موارد مورد نظرتان گزینه Recover را بزنید.

  یکی دیگر از برنامه‌هایی که به شما پیشنهاد می‌دهیم Recoverit Data Recovery است که می تواند در بازیابی اطلاعات به شما کمک کند. اگر برنامه دیگری را می‌شناسید آن را در قسمت کامنتت با دوستانان به اشتراک گذارید.

  بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ بعد از ریست فکتوری

  برای ریکاوری گوشی سامسونگ بعد از ریست فکتوری علاوه بر بکار گرفتن روش‌های بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توان از موارد زیر هم کمک گرفت:

  • استفاده از نرم‌افزار Samsung File Recovery
  • استفاده از ابزار Samsung Smart Switch
  • بازیابی تصاویر از طریق پوشه‌ی مخصوص تصاویر پاک شده در اپ گالری

  راه‌ها و برنامه‌های بسیاری برای بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری وجود دارد که در این مقاله به بهترین گزینه‌های در دسترس اشاره کردیم؛ با این همه اگر تصمیم به فروش گوشیتان دارید، باید از عدم توانایی مالک بعدی در بازیابی اطلاعات شخصی‌تان اطمینان لازم را حاصل کنید. در ادامه بهترین روش برای حفاظت از اطلاعات پس از ریست فکتوری را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

  برای اطلاع از قیمت گوشی سامسونگ به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  چگونه مطمئن شویم که بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری امکان‌پذیر نیست؟

  بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ بعد از ریست فکتوری

  اگر می‌خواهید مطمئن شوید که اطلاعات شما پس از بازگرداندن به تنظیمات کارخانه قابل دسترسی نیست و بازیابی اطلاعات گوشی بعد از ریست فکتوری غیرممکن است، می‌توانید از ابزارهایی مانند Shreddit استفاده کنید که فایل‌های را غیر‌قابل خواندن کرده و داده‌های حافظه داخلی و خارجی گوشی را پاک می‌کند. پس اگر قصد فروش گوشی خود را دارید می‌توانید با رمزگذاری آن شروع کرده و برنامه ذکر شده را دانلود و اجرا کنید و نهایتاً ریست فکتوری را انجام دهید.

  آیا تا کنون پس از رسیت فکتوری اطلاعات خود را بازگردانده‌اید؟ تجربه‌های خود را با دوستانتان در ۱۹کالامگ به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳۱ رای

  سوالات متداول

  آیا می‌توان اطلاعات گوشی ریست فکتوری شده را باز گردانی کرد؟

  ✔️ ممکن است بدون در دست داشتن اطلاعات کافی گوشیتان را فکتوری ریست کرده باشید و بعد از انجام آن به اشتباه خود پی ببرید. خوشبختانه امکان برگرداندن اطلاعاتتان به چند روش وجود دارد.

  چگونه می‌توان اطلاعات از دست رفته بعد از ریست فکتوری را بازگرداند ؟

  ✔️ برای بازگردانی اطلاعاتی که در ریست فکتوری از بین رفته‌اند راه‌های متعددی وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به حساب گوگل، لوکال بکاپ و نرم افزارهای مخصوص این کار اشاره کرد که در این مقاله به صورت کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

  بازگردانی اطلاعات بعد از ریست فکتوری در گوشی‌ سامسونگ چگونه است؟

  ✔️ برای ریکاوری اطلات پس از ریست فکتوری در گوشی‌های سامسونگ هم راه‌های متنوع‌تری را معرفی کردیم مانند استفاده از نرم افزار Samsung File Recovery و یا استفاده از ابزار Samsung Smart Switch و...

  ایا با ریست فکتوری اطلاعات پاک میشود و آیا با تنظیمات کارخانه بدون پاک شدن اطلاعات می‌توان گوشی را فروخت؟

  ✔️ مسلماً با بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه همه‌ی اطلاعات پاک می‌شوند. اگر تصمیم به فروش گوشیتان دارید، ما به شما توصیه می‌کنیم حتماً آن را به تنظیمات کارخانه دراورید و اطلاعات شخصیتان را از دسترس مالک بعدی در امان نگه دارید.

  نوشته های مشابه

  ‫۲۱ نظرها

  1. برنامه بازیابی اطلاعات اندروید پس از بازگشت به تنظیمات کارخانه چی پیشنهاد میدید

  2. سلام من ریست کردم ادمین عزیز الان چطوری میتونم مخاطبینمو برگردونم گوشی من ندارم تو تبلته Samsung و اندروید ۱۱ هست

  3. سلام خسته نباشید من گوشیم یه ۲۵ روزی قبل ریست فکتوری شد اما عکس ها و فیلم های داخلش خیلی برام مهم بود اطلاعات زیادی روش نریختم تونستم مخاطبین رو بازیابی کنم ولی من عکس و فیلم هارو میخوام ایا راهی هست برنامه ای ؟لطفا کمکم کنید ممنون

   1. سلام دوست عزیز ، بنده گوشی رو ریست فکتوری کردم ، بخش اعظمی از مخاطبینش پاک شدن ، راهی هست برای بازیابیشون؟

  4. سلام وقتتون بخیر گوشی من شایئومی هستش اشتباهی ریست فکتوری شده چیکار کنم عکس و فیلم و آهنگام برگردن لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم

   1. گوشی من سامسونگ s5هست ریست کردم گوشی رو تمام اطلاعات پاک شده شماره تلفن دکتر هست دربه در دنبال اونم

  5. سلام ،گوشی میلیونی من بودن داشتن بک آپ ریست فکتوری شده چیکار کنم که فیلم ها و عکسها و موزیکام و بقیه اطلاعات برگرده؟

  6. باسلام،وعرض ادب خدمت ادمین فعال ،عرضم به حضورتان این است که من پیام های ریست شده را بازیابی کنم ومشکل اصلی اینه که گوشی ریست شده ایا راهی هست برای بازیابی تشکرازجوابتان فقط پیام ها رو میخوام

   1. اگر درست بک اپ گرفته شده باشه فک می کنم برگرده در غیر این صورت پیام ها رو نمیشه برگردوند

  7. سلام من گوشیj4coreدارم گوشیم یهو خاموش شد بروم پیش تعمیرکار گوشی نتونست درستش کنه ریست فکتوریکرد الان چطوری عکس هارو برگردونم چون اطلاعاتش خیلی مهم بود لطفا کمکم کنید اگه میشه پاسخ بدید هر راهی باشه خوبه ممنون

  8. سلام من گوشیم مدلش شیائومی به تازگی گوشیمو ریست کردم میشه بگید چجوری موسیقی ها و فیلم ها و عکس ها کلا همه ی رسانه هارو برگردونم ؟؟میشه توضیح بدید

  9. سلام اگر کسی می دونه چطوری یادداشتها را بعد از ریست فکتوری چطوری برگردونم ممنون میشم اطلاع بده

  10. چگونه وقتی گوشی را به حالت کارخانه برگردانیم عکسها را بازیابی کنیم ؟

  11. ببخشید گوشی من شیائومی هستش ریسیت فکتوری شده چکار کنم که اطلاعات برگرده . من می خواهم ایمیل ها و فیلم ها و عکس هام بر گرده باید چکار کنم.

   1. گوشی من باچندزدن الگوی اشتباه قفل شده ومیگن که باید همه چی پاک شه که گوشی بازبشه وازهیچی پشتیبان نگرفتم الان اگه همه چی روپاک کنم آیا میتونم که دوباره عکسها وفیلمهارو برگردونم ممنون میشم که اگه میتونین کمکم کنید؟؟

    1. سلام تو رو به خدا کمکم کنید گوشیم را فلش زدم خاموش شده بود حالا کل اطالعات روی گوشیم رفته چطوز ان را ریکاوری کن

     1. اگر قبلا بکاپ گرفته باشید یا از طریق گوگل ممکنه بتونید اطلاعاتتون رو برگردونید. توضیحات مقاله رو بخونید دوست عزیز

  12. ببخشید گوشی من شیائومی هستش ریسیت فکتوری شده چکار کنم که اطلاعات برگرده . من می خواهم ایمیل ها و فیلم ها و عکس هام بر گرده باید چکار کنم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن