خرید گوشی
اخبار گوشی موبایلراهنمای خرید

جان سخت ترین گوشی ضد ضربه را بشناسید (مدل‌هایی که شکستن آنها کار هر کسی نیست)

 • معروف‌ترین شرکت‌هایی که گوشی ضد ضربه و مقاوم می‌سازند اپل و سامسونگ هستند، ولی در اینجا منظور از ضد ضربه چیزی فراتر از این است که پس از اینکه یک گوشی از دستمان لیز می‌خورد و به زمین می‌افتد، هنوز کارایی خودش را داشته باشد، در واقع راگد-فون‌ یا گوشی ضد ضربه موبایلیست که در مقابل شرایط بسیار سخت مقاوم باشد و در مقابل سقوط از ارتفاع و پرت شدن‌های پیاپی آسیب جدی نبیند. این قبیل گوشی‌ها عموماً مناسب افرادی هستند که شغل‌های سخت و پر حادثه دارند، مانند سربازهای جنگی، آتش نشان‌ها، معدن‌چی‌ها و هزاران فرد دیگر… .
  همان طور که واضح است گوشی ضد ضربه اصلی ترین نیاز این افراد است، چرا که در صورت وقوع اتفاقات ناگوار به کمک آن می‌توانند خود را نجات دهند. در واقع باید گوشی‌هایی داشته باشند که در مقابل ضربات متعدد و فشار و گرما و حتی سرما مقاوم باشد تا درصورت بروز حادثه گوشی سالم بماند و آنها بتوانند به وسیله آن گروه نجات را باخبر کنند. البته برخی دیگر هم بنا به هر دلیلی به گوشی‌های ضد ضربه متمایلند و ترجیح می‌دهند که مقاوم‌ ترین گوشی موبایل را داشته باشند.

  زمانی اسم گوشی ضد ضربه می‌آید، احتمالاً همه یاد گوشی‌های کت می‌افتند که البته اشتباه نیست که این شرکت یکی از سازندگان بهترین گوشی ضد ضربه جهان است، با این وجود گوشی‌های کت نسبتاً گران‌قیمت هستند و در بازار می‌توان گزینه‌ها‌ی مناسب‌تری نیز یافت که هم قیمت مناسب‌تری داشته باشند و هم استحکام بیشتری. بهترین گوشی موبایل ضد ضربه احتمالاً متعلق به یکی از شرکت‌هاییست که کمتر شناخته شده است. با این حال اگر در مورد استحکام گوشی‌ها اطلاعاتی داشته باشید نام‌های بلک ویو و گوشی ضد ضربه ارتشی به گوشتان آشناست.
  در این‌ مقاله انواع گوشی‌های ضد ضربه را از برند‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

  مقاله پیشنهادی: بهترین گوشی ساده

  مشخصات گوشی ضد ضربه

  در ادامه لیستی مملو از بهترین گوشی های ضد ضربه بازار را در اختیارتان قرار خواهیم داد؛ با این حال پیش از آن به شما آموزش می‌دهیم که با چه فاکتورهایی می‌توانید ضد ضربه بودن یک تلفن همراه را بسنجید، چرا که تعداد گوشی های ضد ضربه بازار آنقدری زیادست که همه‌ی آن‌ها در این لیست نمی‌گنجند. بنابراین قبل از خرید حتماً تحقیق کنید.

  برخورداری از گواهی‌نامه‌ی MIL-STD-810 را بررسی کنید:

  گواهی‌نامه‌ی نظامی MIL-STD-810 در واقع یک استاندارد ایالات متحده است. وقتی یک گوشی از این گواهی‌نامه برخوردار می‌شود به این معناست که در شرایط سخت و جنگی نیز قابلیت استقامت دارد. در واقع همین گواهی‌نامه به تنهایی می‌تواند نشان‌دهنده‌ی ضد ضربه بودن یک گوشی و سازگاری آن با شرایط مختلف باشد. بنابراین اگر قصد خرید بهترین مدل گوشی ضد ضربه را دارید، این گواهی‌نامه را حتماً در خصوصیات آن مدل چک کنید.

  مقاله پیشنهادی: بررسی سبک ترین گوشی

  گواهی‌نامه IP69K می‌تواند نشان دهنده‌ی مقاومت بیش‌تر گوشی باشد:

  کد IP نشان دهنده‌ی سطح حفاظت آبی و در مقابل گرد خاک است. با این که این موضوع از این مقاله مجزا به‌نظر می‌رسد باز هم باید آن را مد نظر قرار دهیم. چرا که یکی از فاکتورهای ضد ضربه بودن گوشی مقاومت آن درمقابل فشار است. زیرا علاوه بر زمین خوردن امکان دارد جسمی به گوشی فشار وارد کند و یا مثلاً در شرایط جنگی یک تانک از روی آن رد شود.
  IP69K در واقع بیانگر بالاترین سطح مقاومت است که در ISO 20653 نشان داده شده است. در عمل دستگاهی که از این سطح مقاومت برخوردارست در مقابل فشار و بخار مقاوم است. هرچند در اینجا منظور فشار آب است، ولی با این وجود هنوز هم می‌توان این‌گونه برداشت کرد که گوشی که از این استاندارد برخوردارست، در برابر فشار اجسام سنگین‌تر مقاومت بیشتری نشان می‌دهد.

  جنس بدنه گوشی را بررسی کنید:

  اینکه متریال بکار رفته در ساخت بدنه‌ی یک گوشی چیست در مقاومت آن در مقابل ضربه از اهمیت ویژه‌ای برخوردارست. مسلماً مقاومت فلز بیش‌تر از پلاستیک است و کاورهای لاستیکی اصولاً باعث کم شدن فشار ضربه‌ی وارده به دستگاه می‌شوند. در ایده‌آل‌ترین حالت، یک گوشی ضد ضربه باید برای جلوگیری از هر نوع ترک یا خراش، نمای بیرونی لاستیکی را ارائه می‌دهد که در عین حال آسیب‌های ناشی از سقوط ناگهانی را نیز برطرف می‌کند.

  بعلاوه گوریلا گلس شیشه‌ی بسیار محکمیست که توسط شرکت کورنینگ گسترش یافته است و این شیشه‌ها برای محافظت از پنل‌های گوشی (مخصوصاً پنل جلو و نمایشگر) استفاده می‌شوند. البته از نسخه‌ی ۴ گوریلا گلس به بعد توانایی محافظت از گوشی در مقابل ضربه را دارند و نسخه‌های قبلی فقط در مقابل خراش مقاومت نشان می‌دهند. قدرت این شیشه‌ها به صورت زیر دسته بندی می‌شود:

  گوریلا گلس ۴ : از گوشی در برابر سقوط از ارتفاعات کم محافظت می‌کند.
  گوریلا گلس ۵: مقاومت در برابر سقوط از ارتفاع ۱.۶ متری
  گوریلا گلس ۶: مقاومت در برابر سقوط از ارتفاع بیش از ۱ متر برای ۱۵ بار متوالی
  گوریلا گلس ویکتوس: مقاومت در برابر سقوط از ارتفاع بیش‌تر از ۲ متر
  در نتیجه یکی از بالاترین سطوح محافظت از بدنه گوشی در مقابل سقوط می‌تواند کورنینگ گوریلاگلس ویکتوس و حتی گوریلا گلس ۶ باشد.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۴,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A04e ظرفیت 32 رم 3 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴,۱۳۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A04e ظرفیت ۳۲ رم ۳ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴۷,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت 64 رم 3 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت ۶۴ رم ۳ گیگابایت

   

  مقاله پیشنهادی: گوریلا گلس چیست

  شرکت‌های ناآشنا می‌توانند بهترین گوشی‌ ضد ضربه را با مناسب‌ترین قیمت ارائه دهند:

  از شرکت‌های ناآشنا نترسید. بسیاری از بادوام‌ترین گوشی‌های ضد ضربه بازار در سال ۲۰۲۱ توسط تولیدکنندگانی راهی بازار شدند که احتمالاً در مورد آنها چیزی نشنیده‌اید. مثلاً بهترین مارک گوشی ضد ضربه متعلق به شرکت‌های BlackView ،DOOGEE و Ulefone Armor و … است که در این تجارت حتی گاهی بهتر از کت و سامسونگ عمل می‌کنند. در ادامه بررسی مختصری از برخی از این کمپانی‌ها در اختیارتان قرار داده‌ایم.

  Ulefone Armor

  شاید نام گوشی‌های ارتشی را شنیده باشید. در واقع آلفون یک شرکت چینیست که خط تولید آرمر یا ارتشی را به ساخت گوشی‌های باکیفیت و مقاوم و البته با قیمت‌های بسیار مناسب اختصاص داده است. می‌توان گفت مقاوم ترین گوشی در برابر ضربه می‌تواند در دسته‌ی این گوشی‌ها قرار بگیرد. در این مقاله تعدادی از مدل‌های ضد ضربه‌ی این شرکت را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  DOOGEE
  شرکت دوجی در سال ۲۰۱۳ در چین تاسیس شد و در واقع بخشی از گروه بین المللی KVD است که یکی از پیشروترین ارائه دهندگان موبایل ضد ضربه در چین است. به طور کلی تلاش این شرکت برای ارائه‌ی گوشی‌های همراهی بوده که کیفیت بسیار بالایی داشته باشند و به صورت تخصصی ساخته شوند و البته خط تولید S آن متعلق به گوشی‌های ضد ضربه است. از بین بسیاری از تلفن‌های هوشمندی که در ادامه بررسی می‌کنیم، Doogee را می‌توان از بهترین‌ها به نسبت قیمت دانست.

  BlackView
  یکی از کمپانی‌های دیگری که در ساخت گوشی ‌های ضد ضربه فعالیت چشمگیری دارد، بلک ویو است. این شرکت در سال ۲۰۱۳ در هنگ کنگ تأسیس شد و خط تولید BV را به ساخت گوشی ‌های ضد ضربه اختصاص داده است. گوشی‌های این برند عموماً مقرون‌به‌صرفه‌اند. البته اگر به دنبال یک گوشی سبک و ظریف هستید به هیچ عنوان این برند را توصیه نمی‌کنیم. این گوشی‌ها مقاوم، محکم، سخت و خشن هستند و کیفیت ساختشان عالیست، بعلاوه همگی دارای گواهی‌نامه‌های IP68 ،IP69k وMIL-STD 810G نیز هستند.

  بهترین گوشی ضد ضربه ۲۰۲۱

  در ادامه جدید‌ترین و بهترین گوشی‌ ضد ضربه جهان را به صورت مختصر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  «Motorola Defy (2021)»
  گوشی ضد ضربه موتورولا مدل ۲۰۲۱ دارای گواهی‌نامه‌ی MIL-SPEC 810H و IP68 بوده بعلاوه می‌تواند از ارتفاع ۱.۸ متری روی بتن سقوط کند و هیچ آسیبی نبیند و این در حالیست که بدنه و فریم پلاستیکی دارد! صفحه نمایش ۶.۵ اینچی آن هم توسط گوریلا گلس ویکتوس محافظت می‌شود. پردازنده‌ی این مدل اسنپ دراگون ۶۶۲ بوده، باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری دارد و قیمتی حدود ۳۲۰ یورو برای آن در نظر گرفته شده است.گوشی ضد ضربه

  برای اطلاع از قیمت گوشی موتورولا به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید.

  «(۲۰۲۱) +Cat S42H»
  مانند بقیه پروداکت‌های کت، گوشی‌هایش هم از کیفیت ساخت و مقاومت بسیار بالایی برخوردارند و همه‌ی آن‌ها ضد ضربه و نشکن هستند، ولی این مدل حتی از بقیه‌ی گوشی‌های این برند هم مقاومت بهتری دارد و به گفته‌ای ضد ضربه‌ترست. این گوشی ضد ضربه کت دارای بدنه‌ی لاستیکی ضد لغزش همچنین گواهی‌نامه‌ی MIL-STD-810H و ip69 است و در مقابل سقوط از ارتفاع ۱.۸ متری روی بتن جان سالم بدر می‌برد و از محافظت ضد میکروبی (مبتنی بر یون نقره) نیز برخوردارست. در واقع آسیب رساندن به این مدل کار راحتی نیست! صفحه نمایش ۵.۵ اینچی آن هم توسط کورنینگ گوریلا گلس ۵ محافطت می‌شود. ضخامت این مدل ۱۲.۲ میلی‌متر است و با وزن ۲۲۰ گرمی که دارد به نسبت دیگر گوشی‌های مقاوم در برابر ضربه، خوش دست‌ترست. مهم‌تر از همه قیمت ۲۷۰ یورویی این مدل به نسبت مدل‌های دیگر کت اقتصادی‌تر است.مقاوم ترین گوشی جهان

  برای اطلاع از قیمت گوشی کت به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید.

  «Ulefone Armor 11T 5Gِ»
  جالب‌ترین ویژگی گوشی ضد ضربه ۲۰۲۱ ارتشی مجهز بودن به اینترنت ۵g است. در واقع این ویژگی آن را به مدلی بروزتر تبدیل می‌کند که مناسب افراد جوان‌تر باشد. این مدل از گواهی‌نامه‌ی MIL-STD-810G و هم چنین IP69K برخوردارست و توانایی سقوط روی بتن از ارتفاع ۱.۲ متری بدون آسیب دیدن را داراست. بعلاوه جنس پنل پشتی و فریم آن از از آلومینیوم است و توسط لایه‌ای لاستیکی به مقاومت آن در برابر ضربه اضافه می‌شود. تراشه‌ی پردازنده‌ی این مدل Dimensity 800 5G از شرکت مدیاتک است که طبق تکنولوژی ۷ نانومتر ساخته شده و با سیستم عامل اندروید ۱۱ وارد بازار می‌شود. باتری این مدل ۵۲۰۰ میلی‌آمپر ظرفیت دارد و در واقع تنها ایرادی که می‌توان از این مدل گرفت این است که نمایشگر ۶.۱ اینچی آن تراکم پیکسلی ۲۸۲ پیکسل در هر اینچ دارد. قیمت این مدل هم حدود ۵۰۰ دلار است.مقاوم ترین گوشی دنیا

  «(۲۰۲۱)Ulefone Armor 8 Pro»
  این گوشی دارای گواهی‌نامه‌ی MIL-STD-810G و هم چنین IP68 است و نمایشگر ۶.۱ اینچی آن توسط یک نوع شیشه‌ی ضدخش و پوشش اولئوفوبیک محافظت می‌شود و اگر از ارتفاع ۱.۲ متری روی بتن سقوط کند، هیچ آسیبی نمی‌بیند. پردازنده‌ی Helio P60 مدیاتک در وسط این بدنه‌ی محکم، حکم رانی می‌کند و یک باتری ۵۵۸۰ میلی‌آمپری دارد. بجز ضد ضربه بودن، مزیت اصلی دیگر این مدل را می‌توان قیمت ۱۶۰ دلاری آن دانست.مقاوم ترین گوشی موبایل

  «(۲۰۲۱)Samsung Galaxy Xcover 5»
  این مدل هم دارای گواهی‌نامه‌ی MIL-STD-810H و IP68 است و با وزن ۱۷۲ گرم، یک گوشی سبک محسوب می‌شود که البته باتری ۳۰۰۰میلی‌آمپری این مدل نشان از آن دارد که سامسونگ تلاش چندانی هم برای کاهش وزن این مدل نداشته است. با این حال به نسبت مدل قبل از خودش از ویژگی‌های بهتری بهره برده و قیمت مناسب‌تری دارد.گوشی ضد ضربه سامسونگ

  «iPhone 12»
  اگر تبلیغات جدیدترین گوشی آیفون را دیده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که این شرکت تلاش زیادی برای اثبات این دارد که گوشی جدیدش در مقابل شکستن مقاوم است. البته اگر صادق باشیم، این مدل به نسبت دیگر گوشی‌های آیفون (که همگی به نسبت گوشی‌های دیگر برندها استحکام جالب توجهی دارند) از مقاومت بسیار بیشتری در برابر ضربه برخوردارست و می‌توان از آن به عنوان گوشی ضد ضربه اپل نام برد. در واقع محافظ سرامیکی جدید این مدل، بدون اینکه باعث زیادتر شدن قطر آن شود و یا طراحی آن را نازیبا کند، عملکرد این گوشی را در مقابل سقوط تا حد ۴۰۰% بهبود بخشیده است.مقاوم ترین گوشی های 2020
  گرچه بعد از چند ضربه امکان به وجود آمدن چند خراش روی آن وجود دارد، ولی واقعیت این است که اگر از هر گوشی بدون بک کاور لاستیکی استفاده کنید، در معرض این خراش‌ها قرار می‌گیرد. در واقع این مدل بهترین ویژگی‌های متعلق به یک تلفن هوشمند را با مقاومت بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر یک بک کاور روی آن بیاندازید، به احتمال زیاد تا زمانی که گوشی بعدیتان را بخرید دوام می‌آورد.

  برای اطلاع از قیمت آیفون ۱۲ به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  «Samsung Galaxy S21»
  شاید باعث تعجبتان شود، ولی پرچمدار جدید سامسونگ در مقابل بهای گزاف ۷۰۰ دلاری که برای خرید آن باید بپردازیم، استحکام تقریباً خوبی دارد. گرچه این گوشی نمی‌تواند در مقابل درجه حرارت خیلی زیاد و یا سقوط‌های پیاپی جان سالم بدر برد، ولی باز هم در لیست مقاوم ترین گوشی های سامسونگ قرار می‌گیرد. چراکه علاوه بر برخورداری از گواهی‌نامه‌ی IP68، نمایشگر آن توسط کورنینگ گوریلا گلس محافطت می‌شود و اگر یک کیس OtterBox روی آن بیندازید، این گوشی در مقابل بیشتر ضربه‌هایی که به آن وارد می‌شود فقط با یک خراش کوچک جان بدر می‌برد.

  برای اطلاع از قیمت سامسونگ s21 به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  مقاوم ترین گوشی جهان

  مقاوم ترین گوشی دنیا را قطعاً در این مقاله می‌توانید پیدا کنید، با این حال در ادامه تعدادی از گوشی‌های ضد ضربه را می‌بینید که اندکی قدیمی‌ترند و البته امتحان خود را پس داده‌اند.

  «(۲۰۱۹)Blackview BV9800 Pro»
  بهترین گوشی ضد ضربه ۲۰۱۹ می‌تواند این مدل باشد، چراکه دارای گواهی‌نامه‌های IP68 ،‌IP69k وMIL-STD 810G است و نمایشگر ۶.۳ اینچی با رزولوشن فول اچ دی پلاس آن توسط کورنینگ گوریلاگلس محافظت می‌شود، بعلاوه دوربین باکیفیتی دارد که لنز اصلی آن ۴۸ مگاپیکسلیست و پردازنده‌ی Helio P70 در پشت بدنه‌ی مقاوم این مدل جای گرفته است و یک باتری بزرگ ۶۵۸۰ میلی‌آمپری دارد. این گوشی در منابع آنلاین با قیمتی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد.مقاوم ترین گوشی در سال 2020

  «(۲۰۱۹)Cat S52»
  این مدل مقاوم ترین گوشی جهان که در ۲۰۱۹ و توسط کت معرفی و وارد بازار شد، است. پنل پشتی آن با پلاستیک و پنل جلویی توسط گوریلا گلس ۶ محافظت می‌شود و فریم آلومینیومی دارد، در مقابل سقوط روی بتن از ارتفاع ۱.۵ متری هم مقاومت نشان می‌دهد و آسیبی نمی‌بیند. از گواهی نامه‌ی MIL-STD-810G و IP68 نیز برخوردارست. متأسفانه این مدل هم مانند دیگر گوشی‌های کت به نسبت امکانات سخت‌افزاری که در اختیار کاربر قرار می‌دهد زیاد مقرون به صرفه نیست. چرا که قیمتی حدود ۵۰۰ دلار دارد و از نظر عملکرد پردازنده در دسته‌ی میانرده‌های بازار قرار می‌گیرد. این گوشی یک نمایشگر ۵.۶۵ اینچی دارد و وزن ۲۱۰ گرمی آن هم برای یک گوشی ضد ضربه مناسب به‌نظر می‌رسد، البته احتمالاً دلیل این کم بودن وزن، جنس پلاستیکی پنل پشت و باتری ۳۱۰۰ میلی‌آمپریست؛ به هر حال عملکرد این مدل در مقابل ضربه شایان توجه است و این تنها مسأله‌ی مهم در این مقاله است.ضد ضربه ترین گوشی جهان

  «LG X venture»
  گوشی ضد ضربه ال جی در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شد و هنوز هم ساخت آن ادامه دارد. این مدل از گواهی نامه‌های MIL-STD-810G و IP68 برخوردارست و نمایشگر ۵.۲ اینچی با تراکم پیکسلی ۴۲۳ پیکسل در هر اینچ دارد که توسط کورنینگ گوریلا گلس ۴ محافظت می‌شود و با وجود باتری نسبتاً بزرگ ۴۱۰۰ میلی آمپری، وزن سبکی در حدود ۱۶۶ گرم دارد. قیمت این مدل ۲۰۰ یورو محاسبه شده است.بهترین گوشی ضد ضربه جهان

  برای اطلاع از قیمت گوشی ال جی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  گوشی ضد ضربه ساده

  با وجود اسمارت-فون‌ها یا گوشی‌های هوشمند با قابلیت‌های فراوانی که در بازار موجودست، گوشی‌های ساده هنوز هم طرفداران خاص خود را دارند. مخصوصاً به‌عنوان گوشی ضد ضربه بازار  چرا که برخی افراد گوشی ضد ضربه را فقط به‌عنوان یک تلفن همراه برای استفاده در محل کارشان می‌خواهند. به هر حال شرکت‌های متفاوتی حتی در سال ۲۰۲۱ گوشی های ساده‌ی ضد ضربه می‌سازند. در ادامه به بررسی تعداد محدودی از آن‌ها می‌پردازیم.

  «(۲۰۲۱)Cat B40»
  گوشی ضد ضربه ساده و جدید کت دارای گواهی نامه‌ی MIL-STD-810H و همچنین ip69 است و در مقابل سقوط از ارتفاع ۱.۸ متری روی بتن جان سالم بدر می‌برد و از محافظت ضد میکروبی (مبتنی بر یون نقره) نیز برخوردار است. این گوشی صفحه نمایش ۴ اینچی دارد و با ضخامت ۱۸ میلی‌متر یک گوشی حجیم محسوب می‌شود.مقاوم ترین گوشی های ساده

  «(۲۰۲۱)Ulefone Armor Mini 2»
  این گوشی هم از گواهی نامه‌ی MIL-STD-810G ،IP68 و IP69K برخوردارست و در مقابل افتادن روی بتن از ارتفاع ۱.۲ متری بدون آسیب دیدن مقاوم است. نمایشگر ۲.۴ اینچی دارد و طراحی آن به شکلیست که پنل پشتی طرح چیریکی دارد. وزن این مدل ۱۵۸ گرم است و یک باتری ۲۱۰۰ میلی آمپری دارد و با قیمتی حدود ۴۰ یورو عرضه می‌شود.مقاوم ترین گوشی در برابر ضربه

  Hope
  هوپ نیز یک شرکت چینی دیگرست که عموماً گوشی‌های ساده و جمع و جور می‌سازد و از سال ۲۰۱۶ در ضمینه‌ی ساخت گوشی‌های مقاوم فعالیت خود را آغاز کرد. در واقع گوشی ضد ضربه هوپ یکی از مقاوم ترین گوشی‌های ساده در بازار ایران است و عموم مدل‌های آن علاوه بر کیفیت ساخت از باتری‌های بزرگ با ظرفیت بالایی برخوردارند. به‌عنوان مثال گوشی ضد ضربه هوپ k36 tv قابلیت پشتیبانی از ۳ سیم کارت و قیمت بسیار مناسبی حدود ۳۰ دلار دارد، بعلاوه مجهز به یک باتری ۱۵۰۰۰ میلی‌آمپری است باعث شده از این مدل به عنوان گوشی ضد ضربه پاوربانک نیز یاد شود.

  گوشی ضد ضربه 2021
  بهترین گوشی ضد ضربه هوپ به نظر شما کدام مدل آن است؟

  «(۲۰۱۵)Samsung Xcover 550»
  در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و ساخت آن متوقف شده است، در نتیجه به سختی می‌توان این گوشی را در بازار یافت. دارای گواهی نامه‌ی MIL-STD-810G و همچنین ip67 است.مقاوم ترین گوشی های سامسونگ

  برای اطلاع از قیمت گوشی سامسونگ به سایت ۱۹ کالا مراجعه کنید

  «(۲۰۱۹)Nokia 800 Tough»
  این گوشی ضد ضربه نوکیا دارای گواهی نامه‌های IP68 و MIL-STD-810G و نمایشگر ۲.۴ اینچیست و قیمتی حدود ۷۹ یورو دارد.گوشی ضد ضربه ساده

  برای اطلاع از قیمت گوشی نوکیا به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید.

  «(۲۰۱۸)Cat B35»
  این مدل ۲۰۱۸ تولید و وارد بازار شد و هنوزهم در بازار موجود است. قیمت ۱۱۰ یورویی آن برای یک گوشی ساده زیاد به نظر می‌رسد با این حال این مدل یکی از مقاوم ترین گوشی های ساده در بازار است، چرا که دارای گواهی نامه‌ی MIL-STD-810H و همچنین ip68 است و در مقابل سقوط از ارتفاع ۱.۸ متری روی بتن مقاومت کامل نشان می‌دهد. صفحه نمایش ۲.۴ اینچی آن به نسبت خیلی کوچک است و با این حساب باتری ۲۳۰۰ میلی‌آمپری این گوشی باید دوام خوبی داشته باشد. این مدل وزن ۱۳۰ گرمی دارد، در نتیجه می‎‌توان گفت بسیار سبک است.گوشی ضد ضربه 2021

  گوشی ضد ضربه شیائومی

  در واقع شیائومی تا به امروز خط تولید خاصی برای گوشی‌های ضد ضربه ندارد و در عمل گوشی ضد ضربه شیائومی وجود ندارد، با این حال این برند توجه خاصی به متریال ساخت گوشی‌هایش نشان می‌دهد و آن‌ها را با گوریلاگلس محافظت می‌کند، در نتیجه به طور کلی گوشی‌های شیائومی مقاومت و کیفیت خیلی خوبی دارند.
  با این حال مقاوم ترین گوشی شیائومی می‌تواند عضوی از سری می یازده باشد؛ چراکه پنل جلوی آن محافظ کورنینگ گوریلاگلس ویکتوس دارد و پنل پشتی هم اگر چرمی نباشد، توسط گوریلا گلس ۵ یا ۶ محافظت می‌شود.

  برای اطلاع از قیمت گوشی های شیائومی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  گوشی ضد ضربه سامسونگ

  مقاوم ترین گوشی سامسونگ قطعاً متعلق به خط تولید گلکسی XCover است. همان طور که از نام آن برمی‌آید این خط تولید گوشی‌های مقاوم و ضد ضربه را طراحی و وارد بازار می‌کند. در ادامه چند مدل از گوشی‌ها‌ی این لاین را بررسی می‌کنیم.

  «Samsung Galaxy Xcover 4s»
  این مدل دارای گواهی نامه‌ی MIL-STD-810G و همچنین ip68 است و با وزن ۱۷۲ گرم به نسبت دیگر گوشی‎‌های ضد ضربه سبک محسوب می‌شود، ولی از دید قدرت سخت‌افزاری عملکرد متوسط و با اینکه در سال ۲۰۱۹ وارد بازار شده طراحی نسبتاً قدیمی‌تری دارد و البته قیمت آنچنان مقرون‌به‌صرفه‌ای نیز ندارد. با این حال برخورداری از گواهی نامه‌ی MIL-STD-810G باعث می‌شود این مدل در این لیست به‌عنوان گوشی ضد ضربه سامسونگ معرفی شود.بهترین و مقاوم ترین گوشی سامسونگ

  «Samsung Galaxy Xcover FieldPro»
  این مدل هم متعلق به سال ۲۰۱۹ است و مانند اغلب مدل‌های خط تولید ایکس کاور از گواهی‌نامه‌ی MIL-STD-810G و همچنین ip68 برخوردار است و بعلاوه از کلید ptt برای تماس‌های اضطراری و هم چنین گواهی DGUV 112-139 برخوردارست که به کارگرانی که در شرایط کاری سخت کار می‌کنند و امکان آسیب دیدنشان وجود دارد، اطمینان می‌دهد که آسیب دیدن و مفقود شدن کارگر به سرعت گزارش داده می‌شود و امکان پیدا کردن و کمک رساندن به او را فراهم می‌کند.مقاوم ترین گوشی سامسونگ

  گوشی ضد ضربه هواوی

  این برند هنوز در زمینه‌ی گوشی‌ ضد ضربه فعالیت نکرده با این حال برای استفاده‌ی معمولی و روزانه می‌توان روی استقامت بدنه گوشی‌هایش حساب کرد، ولی آن‌ها را برای افرادی که شغل‌های پرحادثه دارند و یا سابقه بدی در نگهداری از بدنه‌ی گوشی دارند توصیه نمی‌کنیم. در واقع گوشی ضد ضربه هواوی که بتوانیم با اطمینان کامل در مورد استقامت آن در مقابل سقوط و یا فشار صحبت کنیم هنوز ساخته نشده است، ولی با توجه به توسعه و پیشرفت‌های این شرکت در چند سال اخیر، انتظار می‌رود به زودی شاهد تولید گوشی‌هایی در این شرکت باشیم که به نسبت نسل‌های گذشته استحکام قابل توجه‌تری داشته باشند.

  برای اطلاع از قیمت گوشی های هواوی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  مقاوم ترین گوشی های ۲۰۲۰

  تعدادی از مقاوم ترین گوشی های ۲۰۲۰ را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  «(۲۰۲۰)Samsung Galaxy XCover Pro»
  در واقع شاید این مدل به اندازه‌ی بقیه‌ گوشی‌های سامسونگ مشهور نباشد، اما قطعاً قابلیت این را دارد که از آن به عنوان بهترین و مقاوم ترین گوشی سامسونگ یاد شود. قیمت نسبتاً مناسبی نیز دارد که حدود ۳۵۰ دلار است. هر چند سامسونگ این مدل را در برابر استفاده‌های خطرناک و یا فشار‌های خیلی شدید تضمین نمی‌کند، ولی اطمینان می‌دهد که در مقابل سقوط روی بتن از ارتفاع ۱.۵ متری هیچ آسیبی نمی‌بیند بعلاوه از گواهی نامه IP68 وMIL-STD-810G نیز برخوردارست و صفحه نمایش آن هم توسط کورنینگ گوریلا گلس ۵ محافظت می‌شود.گوشی ضد ضربه اندروید

  شکی نیست که این مدل مقاوم ترین گوشی در سال ۲۰۲۰ است که توسط سامسونگ ساخته شده است. در واقع این مدل همه‌ی ویژگی‌های مثبت خط تولید گلکسی را داراست، بعلاوه به نسبت بقیه گوشی‎‌های این خط تولید از مقاومت بیشتری برخوردارست.

  سامسونگ خودش به این گوشی لقب «درجه‌دار نظامی» داده است و البته در مقایسه با بقیه کهکشانی‌ها شدیداً مقاوم است، ولی از نظر ضد ضربه بودن توانایی رقابت در مقابل گوشی‌هایی که در این لیست معرفی کردیم را ندارد. با این حال اگر دنبال یک گوشی نرمال باشید که از مقاومت خیلی بیشتری برخوردار باشد، این مدل می‌تواند انتخاب بی‌نظیری باشد.

  «(۲۰۲۰)Ulefone Armor X8»
  وقتی در مورد گوشی‌های بسیار مقاوم و یا ضدضربه صحبت می‌کنیم احتمالاً تصور می‌کنید که برای مقاومت زیاد مجبور می‌شویم زیبایی و مدرن بودن را فدا کنیم، ولی این مدل با جذابیت ظاهری و حاشیه‌های جذاب زرد رنگش نشان داده که قرار نیست همیشه این طور باشد. در واقع یکی از زیباترین گوشی‌های این لیست همین مدل است. بعلاوه پردازنده‌ی ۸ هسته‌ای نسبتاً قدرتمندی دارد و باتری ۵۰۸۰ میلی‌آمپری و بزرگ آن دوام نسبتاً خوبی دارد. وزن این گوشی ۲۵۶ گرم است و ازگواهی نامه‌ی MIL-STD-810G ،IP68 و ip69k برخوردارست و اگر آن را از ارتفاع ۱.۲ متری روی بتن پرتاب کنیم، آسیبی نمی‌بیند، ولی بهترین خصوصیت این مدل احتمالاً قیمت آن است که مبلغی حدود ۱۳۰ یورو محاسبه شده که به‌ عنوان یک گوشی با این حد مقاومت و ویژگی‌های کاربردی، بسیار مقرون‌به‌صرفه به‌نظر می‌رسد.گوشی ضد ضربه شیائومی

  «(۲۰۲۰)DOOGEE S88 Pro»
  منتظر یک گوشی بزرگ و حجیم و سنگین باشید! ابعاد این مدل ۱۷۱.۶×۸۵.۵×۱۸.۷ میلی متر است و وزنش به ۳۷۲ گرم می‌رسد، یعنی دوبرابر از یک گوشی معمولی سنگین‌ترست، البته باتری ۱۰۰۰۰میلی‌آمپری که درون آنست این وزن را کاملاً منطقی نشان می‌دهد. اگر از وزن و حجم آن صرفه نظر کنیم می‌توان تاج ضد ضربه ترین گوشی جهان را برسراین مدل گذاشت! چرا که جنس بدنه و فریم آن از آلومینیوم است و بعلاوه یک کاور لاستیکی هم دارد و پنل جلویی آن توسط کورنینگ گوریلا گلس محافظت می‌شود از گواهی نامه‌ی IP68 و IP69K و MIL-STD-810G برخوردارست، بعلاوه توانایی مقاومت در مقابل سقوط روی بتن از ارتفاع ۲ متری را داراست. یک مزیت دیگر آن اینست که توانایی کار کردن در شرایط دمایی ۷۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تا دمای منفی ۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد را نیز دارد. تراکم پیکسلی نمایشگر این مدل ۴۰۹ پیکسل در هر اینچ است و پردازنده‌ی P70 مدیاتک نیز در بطن آن قرار گرفته است. امتیاز عملکرد آنتوتوی آن ۱۶۸۱۲۵ است و جالب‌ترین مزیت آن اینست که یک گوشی ضد ضربه ارزان است چرا که قیمتش تنها ۱۲۰ یورو است!گوشی ضد ضربه هواوی

  «(۲۰۲۰)DOOGEE S96 Pro»
  طراحی این مدل مناسب سلیقه‌ی همه نیست ولی تنها با یک نگاه می‌توان به ضد ضربه بودن آن پی برد. این مدل از گواهینامه‌ی IP68،IP69K وMIL-STD 810G برخوردارست، بعلاوه یک کاور لاستیکی دارد که به مقاومت آن در برابر سقوط از ارتفاع ۱.۸ متری روی بتن کمک می‌کند و باعث می‌شود هیچ آسیبی نبیند. دوربین آن قابلیت دید در شب دارد و پردازنده‌ی قدرتمند Helio G90 مدیاتک در زیر بدنه‌ی محکم این مدل جای گرفته که تا حدی توانایی گیمنگ دارد و اگر این مدل برای کار در شرایط محیطی سخت می‌خواهید، این پردازنده می‌تواند برای اوقات فراغت شما بازی وسرگرمی‌های جالبی را اجرا کند! قیمت این مدل هم در محدوده‌ی ۲۳۰ دلارست که بسیار مقرون‌به صرفه به‌نظر می‌رسد.

  برای اطلاع از قیمت گوشی دوجی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  «(۲۰۲۰)Blackview BV9900 Pro»
  گوشی ضد ضربه بلک ویو دارای گواهینامه‌های IP68 ،IP69k وMIL-STD 810G است و پردازنده‌ی قدرتمند Helio P90 مدیاتک در بطن این مدل قرار گرفته و نمایشگر آن ۵.۸۴ اینچیست. ویژگی که باعث متمایز شدن این مدل از بقیه گوشی‌های این لیست می‌شود، مجهز بودن آن به سنسور اندازه‌گیری فشار خون و ضربان قلب است. قیمت این مدل در حدود ۴۳۹ دلار است.مقاوم ترین گوشی شیائومی

  «(۲۰۲۰)Blackview BV6300 Pro»
  این مدل در واقع گوشی ضد ضربه اندروید است که به صورت دیفالت اندروید ۱۰ را اجرا می‌کند و از گواهینامه‌های IP68 ،IP69k وMIL-STD 810G برخوردارست و تراشه‌ی Helio P70 مدیاتک مسئولیت پردازش داده‌های آن را به عهده دارد. نمایشگر ۵.۷ اینچی این مدل و باریک‌تر بودن آن به نسبت بیشتر گوشی‌های ضد ضربه، ظاهر مدرن‌تری به آن بخشیده بعلاوه قیمت ۲۲۹ دلاری آن را به یک مدل کاملاً مناسب تبدیل می‌کند.معرفی مقاوم ترین گوشی های 2020

  «(۲۰۲۰)Unihertz Atom»
  این مدل یک گوشی ضد ضربه کوچک است که توسط شرکت چینی Unihertz تولید شده و دارای گواهی نامه‌ی IP68 و MIL-STD810Gاست. همان طور که از نام اتم هم بر می‌آید، این مدل کوچک‌ترین گوشی ضد ضربه‌ی جهان است و دارای صفحه نمایش ۲.۴ اینچیست و با وجود باتری ۲۰۰۰ میلی آمپری، وزنش فقط ۱۰۸ گرم بوده و سبک‌ترین گوشی این لیست محسوب می‌شود. قیمت این مدل حدود ۲۳۰ دلار است. از این مدل می‌توان به‌عنوان گوشی ضد ضربه بیسیم یا واکی-تاکی نیز استفاده کرد.

  «(۲۰۲۰)Unihertz Atom XL»
  این مدل یک گوشی ضد ضربه واکی تاکی دیگرست که کمی بزرگتر از نسخه‌ی استانداردش است. این مدل از گواهی نامه‌ی ip68 برخوردار بوده و ضد ضربه بودن آن از ظاهرش پیداست. یک فریم ضخیم خاکستری روی آن وجود دارد که خطوط نارنجی روی‌ لبه‌های آن کار شده است. صفحه نمایش ۴ اینچی آن توسط گوریلاگلس محافظت شده و نسبتاً کوچک است به همین دلیل باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری آن دوام خوبی دارد. از مزایای متفاوت آن به نسبت بقیه گوشی‌ها می‌توان از فیس آیدی و همچنین یک آنتن قابل جداشدن که قابلیت استفاده به عنوان بیسیم واکی-تاکی را به آن می‌دهد نام برد. قیمت این مدل حدود ۳۰۰ دلار است.

  مقاوم ترین گوشی جهان کدام است

  «(۲۰۲۰)Ulefone Armor 9»
  قیمت حدودی این گوشی نسبتاً بالاست و مبلغی در محدوده‌ی ۶۹۰ دلار است، با این حال این مدل این قابلیت را دارد که بتوان آن را به عنوان مقاوم ترین گوشی دنیا در مقابل ضربه معرفی کرد. جنس آن ترکیبی از فلز و پلاستیک است و از گواهی‌نامه‌های IP68 ،IP69K و MIL-STD-810G برخوردارست و در اگر روی بتن سقوط کند، در ارتفاعات کمتر از ۱.۲ متر هیچ آسیبی نمی‌بیند؛ یک گلس ضد خش هم به همراه پوشش oleophobic روی نمایشگر آن تعبیه شده است.مقاوم ترین گوشی دنیا چیست
  این مدل علاوه بر دارا بودن دوربین حرارتی، یک باتری بزرگ ۶۶۰۰ میلی آمپری دارد که می‌تواند تا ۱۴۸ ساعت دوام بیاورد و وزنی معادل ۳۲۰ گرم دارد که به نسبت زیاد است.
  این گوشی از مشخصات اندرویدی نسبتاً خوبی برخوردارست، اما قدرت اصلی آن در جای دیگر نهفته است؛ در واقع قابلیت کاربردی بودن و تطبیق پذیری آن را تبدیل به ابزاری بی‌مثال و فوق‌العاده با ارزش در سناریوهای زمینه کاری مختلف کرده است، از لوله کشی و کارهای مربوط به ساخت و ساز گرفته تا برای آتش نشانان.

  مقاله پیشنهادی: معرفی گوشی های ضد آب

  «(۲۰۲۰)Cat S62 Pro»
  با اینکه پنل پشتی این مدل از پلاستیک ساخته شده باز هم با سقوط از ارتفاع ۱.۸ متری روی بتن آسیبی نمی‌بیند! ظاهراً این پلاستیک مقاومت جالب توجهی دارد. فریم آن آلومینیومی بوده و پنل جلویی توسط گوریلا گلس ۶ محافظت می‌شود. همچنین از گواهی نامه‌ی MIL-STD-810H و IP68 برخوردارست. این گوشی با قیمت ۶۱۰ دلار فروخته می‌شود که قیمتی در حد پرچمداران شرکت‌های پیشرو در بازار موبایل است، با این حال خصوصیات آن بیانگر یک گوشی کاملاً میانرده است. از این رو که در این مقاله سعی داریم ویژگی مقاومت در برابر ضربه را مورد بررسی قرار دهیم، این مدل عملکرد چشم‌گیری دارد.بهترین گوشی های ضد ضربه

  «(۲۰۲۰)iPhone SE»
  شکی در این نیست که این مدل در جایگاه آخرین گوشی ضد ضربه در این لیست قرار می‌گیرد. این گوشی دارای گواهی نامه‌ی IP67 است و بدنه‌ی آن از جنس آلومینیوم با کیفیت و مرغوب ساخته شده است، ولی مقاومت این گوشی ضد ضربه ایفون از این حد فراتر نمی‌رود. با این حال انتخاب مناسب و خوش قیمتیست که عملکرد سخت افزاری بسیار خوبی هم دارد و اگر به یک گوشی با ویژگی ضد ضربه بودن در حد مدل‌های دیگری که معرفی کردیم نیازی نداشته باشید و صرفاً یک گوشی محکم بخواهید، این مدل مناسب شماست.

  برای اطلاع از قیمت آیفون se 2020 به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  مقاوم ترین گوشی در سال 2020 چیست

  مقاوم ترین گوشی جهان به نظر شما متعلق به کدام برند است؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۷ رای

  سوالات متداول

  آیا گوشی شیائومی ضد ضربه است ؟

  ✔️ گوشی‌های شیائومی عموماً کیفیت ساخت بسیار خوبی دارند و از نظر استحکام بدنه بسیار مقاومند. بعلاوه در اکثر مدل‌های شیائومی گوریلا گلس بکار رفته که به خاصیت ضد ضربه بودن آن‌ها می‌افزاید. به طور کلی برای اطمینان از ضد ضربه بودن یک گوشی باید مشخصات آن را به دقت بررسی کنید.

  کدام گوشی ها ضد ضربه هستند ؟

  ✔️ اصولاً اگر در مشخصات یک گوشی با برخورداری آن از گواهی نامه‌ی MIL-STD-810G مواجه شوید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که آن گوشی مقاومت بسیار خوبی در مقابل ضربه از خود نشان می‎‌دهد. با این حال برای مطمئن شدن از ویژگی ضد ضربه بودن باید مشخصات بدنه‌ی آن را بررسی کنید.

  چگونه گوشی خود را ضد ضربه کنیم ؟

  ✔️ بهترین راهکار برای ضد ضربه کردن یک گوشی استفاده از ضربه گیر گوشی و همچنین محافظ نمایشگرست. برای این کار بهترین کاور ضد ضربه گوشی را تهیه کنید و آن را روی گوشیتان قرار دهید.

  ایا گوشی note 9 ضد ضربه است ؟

  ✔️ این مدل در دسته‌ی گوشی‌های ضد ضربه قرار نمی‌گیرد، با این حال بدلیل برخورداری از گوریلا گلس 5 در مقابل ضربه‌های خفیف و خط و خش مقاومت نسبتاً خوبی نشان می‌دهد.

  نوشته های مشابه

  ‫۹ نظرها

  1. با سلام و تشکر بابت مطالبتون که انصافا تو تمام مطالبی که پیرامون این موضوع بررسی کردم ،کامل ترین وکاربردی ترین بود.ممنون که روش تشخیص و نوع گواهینامه ها برای ضدضربه و فشار ورطوبت رو توضیح دادین.
   عاقبت بخیر باشید.

  2. سلام، گوشی برند DOOGEE دارم مدل S98.
   چندین بار از دستم افتاده زمین چیزیش نشد… توی آب گل افتاد شستمش…. رو به صفحه نمایش افتاد چیزیش نشد…..

   گوشی CAT مدل S41 هم داشتم و هنوز دارمش.
   گوشی خوبی بود ولی قیمتش الکی بالاس…. دوربینش ضعیفه حافظه داخلیش کمه هیچ قابلیت خاصی نداره…. تاحالا از دستم افتاده هیچیش نشده اما درپوش هاش همه پاره شد!!!!!خیلی درپوش هاش حساسه!!! یعنی الان قطره ای آب بره توش میسوزه!!! یعنی حتی درپوش رم و سیمکارتش الان بازه!!!!! خیلی راحت خراب میشه پاره میشه…. اگه از این گوشیا خریدین یادتون باشه با درپوش هاش با ملایمت رفتار کنین…. فک کنم کلا CAT درپوش گوشی هاش ضعیف میزنه… ایرادش اینه و گرون بودن

  3. سلام به همگی
   من گوشی hope k21 tv گرفتم با دو سه بار افتادن از ارتفاع کمتر از یک متر کیفیت صدا و انتن دهیش خراب شد، حتی با انتن دستی هم کیفیت صدا تغییر نمیکرد و شارژ گوشی هم سریع خالی میشد. در کل خیلی بد بود.

  4. کاش مشخصات مثل دوربین رم و رام این گوشی ها رو تو توضیحاتش میاوردید..
   در کل تشکر از مطالب مفید

  5. این ظرفیت باتری‌های ۱۰۰۰۰ و ۱۵۰۰۰ الکی نیست به نظر شما؟؟ من که فک میکنم الکیه وگرنه یه گوشی که خیلی قوی نیست با این باتری میتونه تا یه هفته دوام بیاره

   1. خب گوشی که برای کار کردن در شرایط سخت طراحی میشه باید باتری داشته باشه که بتونه زیاد دوام بیاره

    1. درحال حاضر از لحاظ ضد ضربه هیچ گوشی مثل (کت)نیست تنها گوشی ضد ضربه توکل جهان .بقیه دارن اَدای کت رو درمیارن .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن