قیمت گوشی سامسونگ
موبایل و تبلتهمه

بهترین گوشی های ضد آب سال ۲۰۲۰

در گذشته وقتی صحبت از بهترین گوشی های ضد آب به میان می‌آمد، اشاره‌ی صحبت به گوشی‌های زشت و ناهمگونی بود که در بازار موبایل وجود داشت. اما امروزه، این دستگاه‌ها از جوجه اردک زشت به قوی‌های زیبایی تبدیل شده‌اند که می توانند بدون هیچ مشکلی در آب غوطه‌ور شوند.

تخفیف ویژه

داشتن یک گوشی مقاوم در برابر آب به این معنی است که می‌توانید بدون نگرانی از آسیب دیدن موبایل خود، کنار استخر عکس بگیرید یا از گوشی خود در زیر باران استفاده کنید. درجه بندی IP67 یا IP68 ایده آل‌ترین معیار برای میزان مقاومت گوشی در آب است که بیانگر آنست که گوشی موبایل می‌تواند ۳۰ دقیقه در عمق‌های مختلف آب غوطه‌ور شود.

امروزه جدیدترین پرچمداران اپل و سامسونگ در برابر آب مقاوم هستند. در مورد برندهای دیگر به طور قطع نمی‌توان نظر داد و اکثر آنها تا حدودی از این خاصیت بهره می‌برند.

بهترین گوشی های ضد آب کدامند؟

جواب این سوال را با این نکته آغاز می‌کنیم که در حقیقت هیچ گوشی نمی‌تواند به طور کامل نسبت به آب مقاوم باشد. اساساً هر گوشی که برچسب مقاومت در برابر آب را با خود حمل می‌کند دارای درجه IP مخصوصی است که میزان نفوذپذیری آب در آن را نشان می‌دهد.

دو معیار برای کد IP وجود دارد که اولین معیار مربوط به گرد و غبار و دیگری مربوط به مایعات است. رقم اول “۶” به این معنی است که تلفن در برابر گرد و غبار مقاوم است؛ در واقع هر گوشی جدیدی که بخرید حداقل نمره مناسبی برای محافظت در مقابل گرد و غبار خواهد داشت. با این حال، رقم دوم همان چیزی است که بیشترمد نظر ما قرار دارد و حداقل میزان آن “۷” بوده که برای نشان دادن مقاومت در برابر آب کاربرد دارد. هر میزانی کمتر این معیار فقط در مقابل پاشیده شدن آب مقاوم بوده و نمی تواند در آن غوطه ور شود.

۱.گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو:

گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو بهترین گوشی های ضد آب سال ۲۰۲۰ در بازار موبایل محسوب می‌شوند که دارای معیار IP68 بوده و می‌توانند تا عمق ۶ متری آب به مدت ۳۰ دقیقه دوام بیاورند. این میزان مقاومت نسبت به بسیاری از پرچمداران دیگر که در بهترین حالت می‌توانند در عمق ۱.۵ متری قرار بگیرند ستودنی است. همانطور که می‌دانید در طراحی این گوشی‌های آیفون سری ۱۲ از نمایشگر بسیار مستحکم Ceramic Shield استفاده شده که مقاومتش در برابر ضربه چهار برابر افزایش پیدا کرده است. با در نظر داشتن این نکته، نسل iPhone 12 بسیار خوش ساخت و با کیفیت تلقی می‌شوند.

گوشی آیفون 12
گوشی آیفون ۱۲

۲. آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس:

گوشی آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس پس از خانواده‌ی آیفون ۱۲ بهترین گوشی های ضد آب به شمار می‌روند که با بهره‌گیری از IP68 امکان قرارگیری در عمق ۴ متری به مدت ۳۰ دقیقه را دارند. درواقع این مقدار عمق، دو برابر میزان عمق مقاومت در برابر آب گوشی‌های iPhone 11 و گوشی  iPhone XR است که می‌توان به عنوان یک نقطه قوت به آن نگاه کرد.

آیفون 11 پرو مکس ؛ بهترین گوشی های ضد آب 2020
آیفون ۱۱ پرو مکس ؛ بهترین گوشی های ضد آب ۲۰۲۰

۳. آیفون ۱۱

اگر به دنبال یک گوشی iPhone با قیمت مناسب و همچنین با قابلیت ضد آب هستید می‌توانید گوشی آیفون ۱۱ را در فهرست انتخاب خود قرار دهید. همانطور که پیشتر اشاره شد این گوشی IP68 داشته و می‌تواند برای ۳۰ دقیقه تا عمق ۲ متری دوام بیاورد. آیفون ایکس آر نیز از معیاری مشابه بهره می‌برد، اما میزان عمق در نظر گرفته شده برای این قابلیت ۱.۵ متر است.

آیفون 11
آیفون ۱۱

بنا به دلایل ذکر شده آیفون ۱۱ یکی از بهترین گوشی های ضد آب با قیمت مناسب‌تر از دیگر گوشی‌های اپل به شمار می‌رود. لازم به ذکرست که نباید این گوشی را در عمقی بیش از ۲ متر قرار دهید، در غیر این صورت باید ریسک آسیب دیدن آن را بپذیرید.

۴. سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اف ایی

همه‌ی گوشی‌های سامسونگ پرچمدار جدید نظیر گلکسی اس ۲۰ اف ایی، گلکسی اس ۲۰، گلکسی اس ۲۰ پلاس و گلکسی اس ۲۰ اولترا، همگی از IP68 برخوردار بوده و می‌توانند تا عمق ۱.۵ متری در طول زمانی ۳۰ دقیقه دوام بیاورند. اگرچه این مقدار نسبت به مقدار ارائه شده توسط آیفون ۱۱ کمی ناامیدکننده است، اما برای پاسخگویی به نیاز بسیاری از کاربران کافیست.

سامسونگ گلکسی اس 20 اف ایی
سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اف ایی

از آنجایی که گوشی‌های سری اس ۲۰ به خصوص اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا بسیار گران قیمت بودند، سامسونگ یک نسخه‌ی جدید با قیمت مقرون به صرفه‌تر تحت عنوان گلکسی اس ۲۰ اف ایی عرضه کرد که از قابلیت ضد آب بهره می‌برد.

گوشی شیائومی Mi 10T Lite 5G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۷,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Mi 10T Lite 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A71 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۸,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A71 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 9T ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۴,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 9T ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco X3 Pro ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۷,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco X3 Pro ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy Note20 Ultra 5G ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲۵,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy Note20 Ultra 5G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S21 Ultra 5G ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲۴,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S21 Ultra 5G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت ۳۲ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۵,۹۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت ۶۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۶,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S21 Plus 5G ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲۱,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S21 Plus 5G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy A31 ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۵,۶۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A31 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 10 ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۴,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 10 ظرفیت ۶۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 9T 5G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۵,۲۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 9T 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 9T ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۳,۶۷۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 9T ظرفیت ۶۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 10 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۵,۰۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 10 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت ۶۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco X3 NFC ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۵,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco X3 NFC ظرفیت ۶۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco X3 Pro ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco X3 Pro ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A12 ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۳,۳۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A12 ظرفیت ۶۴ گیگابایت

۵. سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

بدون شک گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا نسخه‌ای بدون جایگزین محسوب می‌شود. این گوشی همانند سایر گوشی‌های سامسونگ که پیشتر ذکر شد دارای IP68 بوده و میزان قابلیت ضد آب آن به عمق ۱.۵ متر در مدت زمان ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شده است. خصوصیت چشمگیر این گوشی اینست که با وجود اینکه همه تصور می‌کنند محل قرارگیری اس پن یک نقطه ضعف برای قابلیت ضدآب بودن است، اما اصلاً اینطور نیست.

سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا ؛بهترین گوشی های ضد آب
سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا ؛بهترین گوشی های ضد آب

یکی دیگر از نقاط قوت این مدل برخورداری از شیشه‌ی محافظ گوریلاگلس Victus است که در برابر خراش و ضربه شدید از پنل جلو محافظت می‌کند.

۶. آیفون اس ایی ۲۰۲۰

گوشی آیفون اس ایی علاوه بر اینکه از زبان طراحی آیفون ۸ بهره می‌برد، قابلیت ضد آب بودن آن را هم به ارث برده است. این نسخه‌ی مقرون به صرفه ی اپل از IP67 بهره گیری کرده و می‌تواند تا عمق یک متر به مدت نیم ساعت در آب مقاومت کند.

آیفون اس ایی 2020
آیفون اس ایی ۲۰۲۰

شاید این ویژگی گوشی نسبت به سایر مدل‌های این مقاله چندان قابل توجه نباشد، اما نباید فراموش کرد این خاصیت مقاومت در برابر آب با توجه به قیمت این گوشی آن را در مقایسه با بسیاری از گوشی‌های اندرویدی برجسته می‌کند.

۷. سامسونگ گلکسی اس ۱۰

همه‌ی اعضای خانواده‌ی پرچمدار سامسونگ گلکسی اس ۱۰ سال ۲۰۱۹ از دارای IP68 بوده که این بدان معناست که می‌توان این مدل‌ها را به مدت حداکثر نیم ساعت در عمق ۱.۵ متری آب قرار داد. همانطور که قبلاً اشاره شد سری گلکسی اس ۲۰ سال ۲۰۲۰ هم از این ویژگی بهره برده است.

علاوه بر این، سامسونگ در حالی از این مزیت در طراحی گوشی‌های گلکسی اس ۱۰، گلکسی اس ۱۰ پلاس و گلکسی اس ۱۰ ایی بهره گیری کرده که تصور می‌شود چون همگی از جک هدفون برخوردارند پس نمی‌توانند در مقابل آب چندان مقاومت کنند؛ اما سامسونگ در طراحی خود ثابت کرد که این تصور اشتباه است.

سامسونگ گلکسی اس 10
سامسونگ گلکسی اس ۱۰

همچنین سری اس ۱۰ می‌تواند بهترین انتخاب برای کاربرانی باشد که از حذف جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون از بسیاری از گوشی‌های مطرح بازار موبایل احساس تأسف کرده و همچنین عملکرد و کارآیی هم برایشان بسیار اهمیت دارد.

چگونه بهترین گوشی ضد آب را برای خود انتخاب کنیم؟

اگر قابلیت مقاومت در برابر آب یکی از معیارهای اصلی شما هنگام خرید گوشی است ، پس باید به رتبه‌ی IP در نظر گرفته شده توسط سازندگان برای هر گوشی موبایل دقت کنید.

در صنعت موبایل، رتبه‌ی IP67 به این معنی است که گوشی شما توانایی غوطه‌ور شدن در عمق ۱ متری آب به مدت ۳۰ دقیقه را دارد. رتبه‌ی IP68 بیانگر اینست که گوشی شما می‌تواند تا عمق حداقل ۱.۵ متر در آب قرار بگیرد در حالی که برخی کمپانی‌ها مانند اپل از این میزان رتبه بندی تا عمق ۴ متر هم استفاده می‌کنند.

اگه گوشی موبایل فاقد رتبه بندی IP باشد یا فقط در طراحی آن از پوشش ضدآب استفاده شده باشد، نمی‌توان ریسک قرار دادن آن در آب را به جان خرید، زیرا بدون شک آسیب جدی به آن وارد می‌شود. البته این روندی است که در طراحی بسیاری از گوشی‌های اقتصادی و برخی گوشی‌های پرچمدار مثل گوشی Motorola Edge Plus و Xiaomi Mi 10 Pro 5G استفاده شده است.

کدام یک از بهترین گوشی‌ های ضدآب ۲۰۲۰ نظر شما را جلب کرد؟ آیا تا به حال تجربه‌ی تست گوشی واترپروف خود را داشته‌اید؟ نظرات خود را با ۱۹کالامگ به اشتراک بگذارید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

سوالات متداول

میزان نفوذپذیری گوشی نسبت به آب را بر اساس چه معیاری تعیین می شود؟

اساساً هر گوشی که برچسب مقاومت در برابر آب را با خود حمل می‌کند دارای درجه IP مخصوصی است که میزان نفوذپذیری آب در آن را نشان می‌دهد.

مشخصه های عددی چگونه بیانگر میزان ضدآب بودن گوشی های موبایل هستند؟

دو معیار برای کد IP وجود دارد که اولین معیار مربوط به گرد و غبار و دیگری مربوط به مایعات است. رقم اول “۶” به این معنی است که تلفن در برابر گرد و غبار مقاوم است و رقم دوم همان چیزی است که بیشترمد نظر ما قرار دارد و حداقل میزان آن “۷” بوده که برای نشان دادن مقاومت در برابر آب کاربرد دارد.

چرا گوشی سری آیفون 12 بهترین گوشی های ضد آب سال ۲۰۲۰ در بازار موبایل محسوب می‌شوند؟

گوشی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو بهترین گوشی های ضد آب سال ۲۰۲۰ در بازار موبایل محسوب می‌شوند که دارای معیار IP68 بوده و می‌توانند تا عمق ۶ متری آب به مدت ۳۰ دقیقه دوام بیاورند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن