خرید گوشی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار بازی موبایلویدئو

کدام بهترست؛ پابجی یا کالاف ؟+ویدیو

 • پابجی یا کالاف ؟ نسخه‌ی موبایلی کدام یک از این دو بازی فوق‌العاده محبوب و گرافیکی بهترست؟ در ادامه با ما همراه باشید؛ ویدئوی مقایسه کالاف و پابجی که توسط تیم فنی ۱۹کالا آماده شده را مشاهده کنید و در انتها نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید و بگویید که به نظر شما کالاف دیوتی بهتر است یا پابجی موبایل؟

  ویدئوی مقایسه کالاف و پابجی

  کالاف یا پابجی ؟

  قطعاً شما هم این بازی‌ها را می‌شناسید، اما جا دارد در ابتدای مقایسه پابجی و کالاف دیوتی آنها را معرفی کنیم. سبک هر دو بازی شوتینگ و Survival Mode هست که PUBG Mobile سال ۲۰۱۷ توسط شرکت “Tencent” معرفی شد و حدوداً یک سال بعد شرکت “Activision” نسخه‌ موبایل Call of Duty را معرفی کرد، در نتیجه PUBG قدمت بیشتری دارد. اولویت کالاف از همان ابتدا با مولتی پلیر بود، اما در سبک بتل رویال هم قدرتمند ظاهر شد و توانست توجه گیمرهای زیادی را به خود جلب کند.

  به طور کلی کال آف اکشن‌های سریع‌تری دارد و حس روان‌تر بودن گیم در آن کاملاً احساس می‌شود، بعلاوه یک سشن آن هم وقت زیادی نمی‌گیرد، اما حتی در صورتی که بهترین گوشی برای بازی پابجی ۲۰۲۲ را هم داشته باشید، یک بتل رویال آن  شاید حتی بیشتر از نیم ساعت شما را درگیر کند.

  کالاف یا پابجی ؟

  تفاوت دیگری که در این بازی‌ها وجود دارد در تعداد مپ‌هاست. در واقع نقشه‌های کالاف دیوتی تنوع بیشتری دارند، اما در بخش مولتی پلیر و برای بتل رویال فقط یک مپ دارد؛ از طرف دیگر PUBG Mobile در بتل رویال ۷ نقشه‌ی عالی دارد. در نتیجه نمی‌توان گفت از این نظر پابجی بهتر است یا کالاف چراکه هر دو بازی در جای خود عملکرد خوبی دارند.

  سومین تفاوت هم فیزیک متفاوت بازی‌هاست. کالاف دیوتی نسبتاً به واقعیت نزدیک‌ترست، ولی نمی‌توان گفت که کدام یک بهترست. در واقع این بخش کاملاً سلیقه‌ایست. برخی گیمرها به دنبال بازی‌هایی هستند که ریلستیک‌تر باشد و برخی دیگر هم ترجیح می‌دهند هیجان بیشتری را تجربه کنند. شما کدام سبک را می‌پسندید؟ فیزیک پابجی یا کالاف ؟

  مقایسه گرافیک پابجی و کالاف دیوتی

  گرافیک پابجی بهترست یا کالاف ؟ برای ساخت پابجی از موتور بازی سازی “Unreal” استفاده شده در حالیکه کال آف “Unity” را بکار برده و هر دو خوب هستند، اما در صورتی که بخواهیم حساسیت زیادی به خرج دهیم باید گفت Unreal تا اندازه‌ای حرفه‌ای‌ترست. از طرفی هم روی طراحی گرافیکی پابجی بیشتر کار شده در نتیحه می‌توان گفت که پابجی گرافیکی‌ترست.

  فروش ویژه
  گوشی سامسونگ + Galaxy S23 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۷,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ + Galaxy S23 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی 12T Pro ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۲۷,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۲T Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 5G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۳۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۴,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی هوآوی nova 8 4G ظرفیت 128 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۲,۹۷۹,۰۰۰ تومان
  گوشی هوآوی nova 8 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت

  مقایسه گرافیک پابجی و کالاف دیوتی

  اگر عملکرد این بازی‌ها را در اجرا شدن هم در نظر بگیریم باید گفت Call of Duty Mobile بیشتر بر روان بودن تمرکز دارد و روی گوشی‌ها بهتر اجرا می‌شود از همین رو یافتن بهترین گوشی برای بازی کالاف دیوتی موبایل ساده‌ترست. از طرف دیگر PUBG Mobile تا اندازه‌ی زیادی روی محیط گیم کار کرده و حتی در اپدیت‌هایی که ارائه می‌کند هم بیشتر تمرکزش روی گرافیک است.

  طرفداران پابجی بیشتر است یا کالاف دیوتی موبایل

  اگر اعداد و ارقام را در نظر بگیریم، باید گفت که در حال حاضر PUBG Mobile پرطرفدارترست، چرا که بیش از ۵۰۰ میلیون بار از گوگل پلی بارگیری شده؛ البته تعداد دفعات دانلود Call of Duty Mobile از گوگل پلی هم کم نیست و این بازی هم بیش از ۱۰۰ میلیون بار بارگیری شده، ولی با این حال توان رقابت با PUBG Mobile را ندارد.

  بین دوستان شما طرفداران پابجی بیشتر است یا کالاف دیوتی موبایل ؟

  مقایسه اسکین های کالاف و پابجی

  یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌های بین این دو بازی وجود دارد اسکین‌هاییست که در دسترس پلیرها قرار می‌گیرد.

  مقایسه اسکین های کالاف و پابجیاسکین‌های Call of Duty Mobile بیشتر حالت‌های نظامی را تداعی می‌کنند، ولی اسکین‌های PUBG همه‌ی موارد را شامل شوند، از لباس یک دلقک گرفته تا پیژامه! به طور کلی در این قسمت هم پابجی آپشن‌های بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

  برای اطلاع از قیمت گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  نتیجه گیری : کالاف دیوتی بهتر است یا پابجی؟

  در واقع نمی‌توان گفت که کالاف دیوتی بهتر است یا پابجی. چرا که علاقه‌مند بودن به بازی‌ها یک انتخاب سلیقه‌ایست و نمی‌توان کسی را مجبور کرد که یک مورد را بیشتر یا کمتر دوست داشته باشد، اما به طور کلی هیجان بتل رویال و مولتی پلیر کالاف دیوتی بیشترست و عملکرد بهتری هم دارد. بدون شک PUBG Mobile یکی از بهترین بازی‌هاست، اما در رقابت با Call of Duty Mobile عملکرد ضعیفی دارد.

  به نظر شما بازی کالاف دیوتی بهتر است یا پابجی برای اندروید ؟ برای ای او اس چطور؟ نظرات و تجریبات خود در مورد این بازی‌ها را با ما به اشتراک بگذارید و بگویید شما کدام یک را بیشتر دوست دارید؟

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲۸ رای

  سوالات متداول

  از نظر گرافیک کدام بهتر است Pubg یا Call of Duty ؟

  ✔️ پابجی موتو بازی سازی "Unreal" را بکار برده و در ساخت کالاف دیوتی از موتور بازی سازی "Unity" استفاده شده است. می‌توان گفت Unreal تا اندازه‌ای بهترست. برای بررسی دقیق تر این دو بازی از نظر گرافیکی به مقاله مراجعه کنید.

  طرفداران کالاف دیوتی بیشتر است یا پابجی موبایل؟

  ✔️تعداد دفعاتی که PUBG در گوگل پلی دانلود شده بیشتر از کالاف موبایل است و با توجه به این موضوع میتوان پابجی را بین کاربران محبوب‌تر دانست.

  فیزیک بازی پابجی و کالاف دیوتی موبایل چه تفاوتی دارد؟

  ✔️فیزیک بازی کالاف دیوتی نسبت به پابجی به واقعیت نزدیک‌ترست، برای درک بهتر و مقایسه فیزیک این بازی ها پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی موجود در این صفحه را مشاهده کنید.

  اسکین های کالاف دیوتی بهترست یا پابجی موبایل؟

  ✔️پابجی نسبت به کالاف دیوتی اسکین‌های بیشتر و متنوع تری دارد. از همین رو می‌توان آن را بهتر دانست.

  نوشته های مشابه

  ‫۴۱ نظرها

  1. من هر موقع پابجی می بینم فک می کنم دارم کارتون می بینم ولی کلاف خیلی واقعی تر و بهتره

  2. من سیزن چهاری پابجی و سیزن یکی کالافم
   اون اوایل که پابجی رو شروع کردم کلا ۴ تا مپ بود که همه جزو بتل رویالا بودند ( ارنگل،سنهوک، ویکندی و میرامار)
   بعد از مدتی پابجی مود های دیگه‌ای به بازی اضافه کرد، از مود زامبی و پیلود گرفته تا tdm که البته زیاد آش دهن سوزی نبود
   وقتی کالاف اومد از همون روز اول فهمیدم رو دست پابجی اومده
   رفقام که هر روز باهاشون پابجی بازی میکردم دونه‌دونه میرفتن سمت کالاف، تا بالاخره خودم ۵ روز بعد از اینکه کالاف موبایل وارد بازار شد دانلودش کردم
   خب کالاف دقیق‌تر روی اتچمنت ها و مپ ها و مود ها متمرکز بود و fpp کالاف خیلی از پابجه بهتر بود
   مود زامبی هم که داشت و کلی مود مولتی (hardpoint , domination , tdm , frontline, serch and destroy , prop hunt , attack of the undead…..)
   خب کاملا مشخص بود که کالاف برای هر سلیقه‌ای حرف واسه گفت داشت،
   فضای رقابتی توش هم که بهتر
   من جفت بازیا رو داشتم و هر از چند گاهی به پابجی هم سر میزنم اما با گذشت زمان کالاف بعد از سیزن ۴ استوری های باحالی رو هم اضافه کرد که بعد از اون کم‌کم پابجی برام جذابیتشو از دست داد.
   به هر حال من تصمیم گرفتم بیخیال ماهی‌تابه و چیکن دینربشم
   امیدوارم توضیحاتم به دردتون خورده باشه و کلی بخوام بگم اگر فقط و فقط به بتل رویال اهمیت میدین پابجی و اگر یه بازی همه فن حریف میخواین با تنوع به شدت بالا که روز به روز داره بیشترم میشه کالاف رو پیشنهاد میدم.

  3. ببینید من خودم کالاف باز هستم
   اما گیم پلی های پاپجی رو که میبینم هم به نظرم بعضی از قابلیت هایی داره که خیلی به واقعیت نزدیک هست که کالاف نداره مثل مدل دست گرفتن گان هاشون اما متاسفانه فیلتره من خودم بازی نکردم ولی میگم کالاف اما سلیقه ای هست

   روژان هستم اگر خواستید باهم گیم بزنیم

  4. آقا من میگم کالاف هم تفنگاش خوبن هم کیفیتش کلی خوبه من طرفدار پرداخت قرص کالافم

  5. ببینید دوستان من همه بازیها رو داشتم از پابجی موبایل بگیر تا کالاف و فری فایر و…..
   دوستام بهم میگن خوره بازی اینقد بازی کردمه چشام کور شدنه…
   اگه می خواید تو ایران بازی کنید کالاف دیوتی موبایل بهتره
   متأسفانه پابجی تو ایران مشکل داره
   هم ما پبجی رو تحریم کردیم هم پابجی مارو
   حتما می گید خوب پابجی که وصله
   خوب راست میگید وصل ولی اگه هیتلر شکن روشن نکنید نمی تونید مپ هاشو دانلود کنید حالا پینگ بالا و خرابش به کنار…
   فری فایر هم که دیگه به خاطرات پیوست…

  6. واقعا گرافیک کالاف اصلا یچیز دیگس هیچی نمیتونه جای کال اف رو بگیره قبلا پابجی بازی میکردم ولی الان کالاف بازی میکنم تو ی ماه لولم شد ۱۵۰ الانم داره میره بالا تر بهتر از کالاف پیدا نمیکنید پابجی پلیرا ی بار فقط ی بار کالاف بازی کنید عاشق کالاف میشین اصلا ی دنیای دیگست
   کالاف پلیرام ایدیمه هروقت خواستین بیاین گیم بزنیم
   qUeeN_sAraH

  7. پابجی خیلی خسیسه ، تقریباً باید تمام آیتم هاشو بخری ، کلاف هم از این گدا تره؟ تو پابجی که تا یو سی نخری مرگ هم بهت نمیده.

  8. من هم کالاف داشتم هم پابجی من حدود ۳ ساله پابجی دارم و یه ۴ ماهی هم کالاف داشتم هیچی پابجی نمیشه چون گرافیک عالی داره و حتا سایه خودتم در کیفیت اچ دی آر میبینی حالا فکر کن بری کیفیت آخر ۲ تنوع رنگ زیادی داره مپ های زیادی داره فکر کن حالا تو دوس داری لباس نارنجی و شروال سبز تنت کنی پلی در کالاف نمیشه و کلا در نظر من و به عنوان یک پلیر قدیمی پابجی ۱۰۰ درصد پابجی بهتره پلی بازی مدال آف هونور همون تیم سازنده کالافه من این بازی رو توی pc یا کامپیوتر داشتم و کیفیتش از کالاف بهتر بود ولی در کل همیشه پابجی بهتر بوده و هست

   1. یه با کالاف بازی کن بهت میگم کودوم بهتره
    من خودم هردورو دارم ولی کالاف خداااس

  9. من یه مدتیه که هر دو تا رو بازی میکنم. وقتی میرم تو پابجی که از کال اف خسته شده باشم. پابجی خیلی عروسکی و غیر واقعی و کنده. حتی رو گوشی ایفون*۱۱* پرو *مکس هم کند به نظر میاد. اول هر دو تا بازی رو کنار هم بالا بیارید و بعد قضاوت کنید. تنها دلیل محبوبیت پابجی اینه که زودتر به بازار موبایل اومد و خیلیا بهش وابسته شدن. ولی بخوای از صفر شروع بکنی قطعا کال اف حس بهتری میده

   1. آره واقعا کالا ف خوبه إنمی خوبی داره کیفیت عالی داره.

  10. صد درصد پابجی بهتره چون گرافیک واقعی داره و حس واقعی بودن رو به آدم منتقل میکنه

  11. من کالاف
   دارم ولی بنظر من با اینکه موتر بازی سازی پابجی بهتره ولی نمیشه گرافیکی رو روی بالا بزاریم چون لگ میخوره ولی کالاف رو میشه روی گرافیک بالا گذاشت بدونه اینکه لگ بخوره و این باعث میشه گرافیک کالاف بهتر باشه باتل ریال پابجی آنقدر طولانی که دهنه ادم سرویس میشه تا تمومشه ولی کالاف زود تموم میشه اما مپ پابجی خیلی بزرگ تر هست

  12. سلام
   کاملا معلومه که کسی که اینو نوشته یکی از طرفدارهای کالاف
   مرگ بر کالاف

   1. چرا میگی مرگ بر کالاف من شرط میبندم یک بارم کالاف بازی نکردی

    1. من هم کالاف داشتم هم پابجی من هردشون رو دوست دارم و بازی های اکشن و خفن هستند ولی اگر مقایسه کنی میفهمی پابجی خیلی بهتر کالاف است

    2. بنده پابجی پلیر هستم
     چند ماه کالاف داشتم و بازی کردمو برگشتم به آغوش گرم پابجی

  13. سلام. در اول از سایت ممنونم که زحمت زیادی کشید.
   خوب من خودم پابجی ندارم و ۸ ماه کالاف دارم قبل کالافم یه چند ماهی فری فایر داشتم.
   من در مقایسه این دو بازی کالاف و پابجی به این نتیجه رسیدم که کالاف هیجانی تر هست و جذاب هم تو بتل هم تو مولتی اما کیفیت خوبی قابل توجهی داره البته هر چی گوشی بهتر باشه گرافیک بهتر داره. اما پابجی بیشتر روی گرافیک کار کرده و تجهیزات و جزئیات از جمله اسکینا و غیره.. دقیقا مثل فری فایر.البته فری فایر قابلیت هاش کمتر ولی مثل پابجی گرافیک داره ولی مثل پابجی اینقدر طبیعی نیست.
   در نهایت میشه گفت دو بازی هر کدام یه ویژگی هایی دارند که در مجموع نمیتوانیم بگیم اینیکی بهتره و قابل مقایسه نیستن.
   فرد باید خودش بره دو تا بازی امتحان کنه سبک هر کدوم دوست داره اونو بازی کنه همونطور که گفتم پابجی کیفیت داره بیشتر ولی کالاف هیجانات بیشتری داره.
   راستی اسم کالافم تو اسمم نوشتم . کسی اسنایپر پرو ه درخواست دوستی بده دوئل بریم.

  14. من هم پابچی میزنم و هم کالاف ولی کالاف هیجان بیشتری داری
   و پابچی حس حال بهتری رو میده و انگار واقعی داری میجنگی
   به هرحال پابچی بهتر

  15. کال آف دیوتی بهتره چون حس و حال دیگه ای داره من خودم هر دو بازی رو بازی کردم و در مقایسه گیم واقعا کال آف دیوتی عالیه

  16. کالاف بهتره چرا
   چون وقتی بازی شروع میشه با شمشیر و چاقو هست ولی پابجی با مایتابه هست اصلا امکاناتی نداره بخوای بجنگی با مایتابه بری دنبال دشمن کیفیت خوبی نداره کارتونی هست.
   کالاف آدمای واقعی و لباس هم پوشیده اما پابجی لباس نداره باید بخری
   کالاف قدرت عجیب و هیجان داره ولی پابجی نداره .
   دوستان اگر می خواین لذت بازی رو داشته باشید کالاف رو نصب کنید چون کیفیت خوب و عجیبی داره .

    1. نکنه تو کالاف گان آپگریدی و لباس لجندری بهت میدن همون اول؟

   1. شما هم گیر دادین به مایتابه خودت برو یه تست کن ببین میشه با مایتابه ادم کشت یا نه ؟ مایتابه از تفنگ هم قوی تره -_-

  17. همه نگرانی هام از بین رفته هیچ مشکلی هم نیست فقط مونده بودم که کدوم از این بازی ها بهتره که فقط بشینم بازی کنم همین ممنونم ‌ واقعا ازتون

   1. کالاف بهتره چون آدماش داءمه حذف نمیشه گرافیک عالی داره سلاح های قوی داره
    کالاف یه چیز هایی داره پابجی نداره
    ۱. سر خوردن یعنی از کوه یا هر جا سر می خوره و دشمن دقیق نمی تونه بزنه اما اگر حرفه ای باشه.
    ۲. باز کردن بالها هنگام از ساختمان پریدن
    ۳. نجات نیرو از طریق پلاک
    ۴.سریعتر دویدن
    ۵. …
    از کالاف بیشتر راضیم فقط یه بدی داره آپدیت سنگین میده ولی کالاف برای بازی عالیه واقعیه

     1. دوستان پاپچی خوب تره کالاف تقلبیه نصب نکنید پاپچی الان یه اکانتش ۱ میلیارده ولی کالاف ۱ میلیون نمیعرزه

   2. از نظرم من بین کالاف و پابجی نمی توانیم بگیم که کدوم بهتر اولا‌‌ چو هرکی یه سلیقه ای داره یکی دوس داره بازیش پر هیجان و سریع باشه یکی دوست داره بازیش واقعی باشه . لذا من دوست دارم بازیم واقعی باشه ولی خوی کلاف متنوع تره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن