خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار تکنولوژیاخبار گوشی موبایلاینترنت و شبکه

تنظیمات اینترنت گوشی (چگونه اینترنت گوشی اندروید خود را فعال کنیم؟)

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های اسمارت فون‌های امروزی، پشتیبانی از اینترت همراه در تمامی نقاط دنیاست. به لطف پیشرفت‌هایی که در دنیای مخابرات حاصل شده، کاربران در اکثر نقاط دنیا که نیاز به دریافت اینترنت داشته باشند صرفاً کافیست موبایل دیتا را روشن کنند و از سریع‌ترین سرعت اینترنت بهره مند شوند. جهت فعالسازی این ویژگی شما نیاز به انجام تنظیمات اینترنت گوشی یا نصب اینترنت گوشی خود پیدا خواهید کرد که در ادامه تمامی روش‌های دریافت تنظیمات اینترنت اندروید را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نصب اینترنت گوشی

نصب اینترنت گوشی این روزها به راحتی آب خوردن است. همان‌طور که گفته شد شرکت‌ها حداکثر تمرکز خود را گذاشته تا اپراتورها بتوانند به سرعت و خیلی راحت راه اندازی اینترنت گوشی را انجام دهند، اما در رابطه با نصب اینترنت در اپراتورهای مختلف ممکن است باز هم ابهام وجود داشته باشد. به همین دلیل نیز در ادامه سعی کرده‌ایم که این تنظمیات را در اکوسیستم اندروید و آیفون بیشتر توضیح دهیم…

تنظیمات اینترنت گوشی

مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت همراه اول و نحوه فعال سازی آن

تنظیمات اینترنت گوشی

دریافت تنظیمات اینترنت گوشی یا نصب اینترنت گوشی کار سختی نیست و چندین روش متفاوت برای این کار وجود دارد. اپراتور‌های مختلفی که در سراسر دنیا وجود دارند، برای مشترکان خود چندین روش متفاوت فعال‌سازی اینترنت گوشی را قرار داده‌اند تا پس از اینکه این مرحله انجام شد، کاربران توانایی دریافت تنظیمات اینترنت اندروید را بر روی گوشی خود داشته باشند و از دیتا همراه بهره‌مند شوند.

دریافت تنظیمات اینترنت گوشی

در کشور ایران چند اپراتور وجود دارند که هرکدام از روش‌های متفاوتی جهت فعالسازی اینترنت مشترکان خود استفاده می‌کنند از جمله سامانه‌های پیامکی، کد‌های دستوری و… که برای تمامی این روش‌ها آموزش‌های لازم برای نصب اینترنت گوشی در مجله ما ارائه شده است.

مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت ایرانسل و نحوه فعال سازی آن

آموزش تنظیمات اینترنت اندروید

بعضی از اپراتور‌های ایرانی در زمان تحویل سیم‌کارت به مشتریان، سیم کارت‌های دیتا فعال را ارائه می‌دهند که دیگر نیازی به فعال کردن اینترنت گوشی نداشته باشید، از جمله اپراتور‌های ایرانی که این قابلیت را بر روی سیم کارت‌های خود قرار داده می‌توان به رایتل اشاره کرد. دیگر روش رایج برای این کار، استفاده از کد فعال سازی اینترنت یا همان USSD هاست که هر اپراتور کد دستوری اختصاصی خود را آماده و در اختیار کاربران قرار داده است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با شماره‌گیری ارقامی خاص درخواست فعال سازی اینترنت گوشی خود را به اپراتور اطلاع دهند.

فعال سازی اینترنت گوشی

فروش ویژه
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۸,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE  ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۴۳۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۷۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۵,۹۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

بعضی از اپراتور‌ها نیز یک سامانه پیامکی خاص را برای مشترکان خود مشخص کرده‌اند که با پیامک کردن عدد مشخص شده به این شماره، فایل تنظیمات جهت فعال سازی اینترنت گوشی اندروید شما که اختصاصی برای اسمارتفون شماست، ارسال خواهد شد. روش دستی نیز از دیگر طریقه فعال سازی اینترنت گوشی شماست که باید به صورت شخصی از طریق اضافه کردن APN اقدام به تنظیم دیتا گوشی خود کنید، بعنوان مثال شرکت رایتل صرفاً از این روش برای رفع ایراد اینترنت کاربران خود استفاده می‌کند.

جهت مشاهده آموزش‌های تخصصی جهت دریافت تنظیمات اینترنت گوشی خود به سایت ۱۹کالا مگ مراجعه کنید، زیرا که آموزش انواع اپراتور‌ها و گوشی‌ها را با آموزش تصویری برای شما آماده کرده‌ایم.

مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت رایتل و نحوه فعال سازی آن

دریافت تنظیمات اینترنت گوشی چگونه است؟

معمولاً بعد از اینکه سیم‌کارت را بر روی گوشی خود قرار دادید و البته پیش‌تر فعال سازی اینترنت گوشی موبایل انجام شده باشد، یک فایل برای گوشی شما ارسال خواهد شد که حاوی تنظیمات اینترنت اندروید گوشی شماست. با ذخیره کردن و اجرای این فایل کافیست اینترنت دیتا خود را روشن کرده و بعد از آن اینترنت شما فعال می‌شود.

تنظیمات اینترنت اندروید

اگر بصورت خودکار تنظیمات اینترنت گوشی را دریافت نکرده‌اید باید از USSD ها و سامانه‌های پیامکی استفاده کنید که هر اپراتور سامانه و کد دستوری مختص خود را دارد، به عنوان مثال شما سامانه پیامکی اپراتور خود را با شماره ۰۰۰۰ پیدا کرده‌اید و درخواست فعال‌سازی اینترنت گوشی خود را دارید؛ کافیست به این شماره عدد مشخص شده از طرف اپراتور را پیامک کنید تا پس از فعال کردن سیم‌کارت شما، فایل تنظیمات گوشی شما را ارسال کند.

استفاده از کد فعال سازی اینترنت گوشی نیز بسیار ساده است؛ پس از پیدا کردن USSD مشخص شده از سوی اپراتور مخابراتی مدنظر شما، کافیست وارد شماره‌گیر گوشی خود شوید و این کد را شماره گیری کنید، به عنوان مثال #۱*۰۰۰۰* را وارد شماره‌‍گیر گوشی خود کنید، با گزینه USSD Code Runinng مواجه می‌شوید و بعد از لحظاتی تنظیمات اینترنت گوشی شما انجام خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی (آموزش نصب قدم به قدم و تصویری)

فعال سازی اینترنت گوشی دو سیم کارت

فعال سازی اینترنت گوشی دو سیم کارت نیز از همین روش‌های بالا که گفته شد پیروی خواهد کرد که برای فعال‌سازی هرکدام از سیم‌کارت‌ها کافیست به صورت مجزا سیم‌کارت‌ها بر روی Primary قرار دهید و تنظیمات را دریافت کنید و در پایان هر دو سیم کارت شما تنظیمات اینترنت اندروید را دریافت کرده‌اند و دیتا را بر روی هر دو سیم کارت خواهید داشت.

فعالسازی اینترنت

یکی از پرتکرار‌ترین سوالاتی که در گوشی‌های دو‌سیم کارته پرسیده می‌شود این است که آیا می‌توان از دو سیم کارت بصورت همزمان استفاده کرد؟

مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ ( آموزش تصویری )

بله در گوشی‌های دو سیم جدید شما قادر خواهید بود دو سیم کارت خود را بصورت همزمان بر روی گوشی خود فعال نگه دارید، اما باید مشخص کنید که کدام سیم کارت شما وظیفه برقراری تماس‌ها و دیگری وظیفه دریافت اینترنت دیتا را داشته باشد. برای فعال سازی اینترنت گوشی دو سیم کارت با اپراتور‌های مختلف کافیست به تنظیمات گوشی خود بروید و وارد قسمت Connection شده و بر روی sim card manger یا مدیریت سیم کارت کلیک کنید. در این قسمت شما حق انتخاب خواهید داشت که کدام سیم کارت شما برای اینترنت و دیگری جهت برقراری تماس باشند.

به نظر شما کدام روش برای دریافت تنظیمات اینترنت گوشی اندورید آسان‌تر خواهد بود؟ تجربه خود در رابطه با نصب اینترنت گوشی را در زیر همین مقاله کامنت کنید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴۲ رای

سوالات متداول

آیا اپراتورایرانی وجود دارد که بدون نیاز به فعال سازی دیتا به کاربران خود اجازه دریافت تنظیمات را بدهد؟ چگونه این اپراتور بدون نیاز به فعال سازی اولیه دیتا تنظیمات را ارسال می‌کند؟

✔️بله، اپراتور رایتل نیازی به فعال سازی ندارد، البته باید اشاره کرد که برای تنظیمات دیتا این اپراتور مخابراتی باید بصورت دستی و از روش apn اینترنت خود را فعال کنید.

آیا استفاده از اینترنت هر دو سیم کارت یک گوشی در لحظه امکان پذیر است؟ آیا اینترنت هر دو خط را نیز می‌توان بطور همزمان روشن کرد؟

✔️بله استفاده از دو سیم کارت همزمان امکان پذیر است و بسیاری از گوشی‌های امروزی از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند؛ در زمان استفاده از اینترنت دیتا باید مشخص شود که کدام سیم کارت این وظیفه را برعهده داشته باشد و استفاده از دیتا دو سیم کارت همزمان امکان پذیر نیست.

دریافت تنظیمات اینترنت اندروید چگونه است؟ آیا روش اینترنتی دریافت تنظیمات اینترنت اندروید نیز وجود دارد؟

✔️با مطالعه مقاله بالا تمامی روش‌های دریافت تنظیمات اینترنت اندروید را مشاهده خواهید کرد؛ در حال حاضر روش‌های آفلاین دریافت تنظیمات اینترنت اندروید از سایر روش‌ها سریع‌تر و آسان‌تر هستند و روش آنلاینی وجود ندارد.

ساده‌ترین روش دریافت تنظیمات اینترنت گوشی چیست؟ آیا تمامی اپراتو‌های ایران از کد فعال سازی اینترنت استفاده می‌کنند؟

✔️ساده‌ترین روش دریافت تنظیمات اینترنت گوشی سامانه‌های پیامکی و کد‌های دستوری هستند؛ به جز شرکت رایتل تمامی اپراتور‌ها از کد‌های دستوری جهت فعال سازی اینترنت گوشی موبایل استفاده می‌کنند.

نوشته های مشابه

‫۵ نظرها

  1. سلام خسته نباشید دوروزه که اینترنت خط ایرانسلم قطع شده وهرکاری میکنم نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

    1. اینترنت گوشی من همیشه قطع میشه بااپراتور تماس بگیرم تاوصل بشه

  2. راه اندازی اینترنت موبایل که دیگه نیاز به توضیح نداره این روزها خیلی راحت شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن