خرید گوشی
اخبار سامسونگاخبار گوشی موبایلاینترنت و شبکه

تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ برای همراه اول، ایرانسل و رایتل

 • در دنیای ارتباطات دسترسی همیشگی به اینترنت به یکی از بخش‌های اساسی زندگی ما تبدیل شده است. از سال‌ها پیش با به روی کار آمدن اینترنت ۲G و پس از آن سری‌های دیگر، اپراتور‌های بزرگ ایران در تلاش برای ارتقاء اینترنت همراه بوده‌اند. هدف ما در این مقاله، آموزش تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ در اپراتورهای بزرگ ایران است. با ما در ۱۹کالا مگ همراه باشید؛ در ابتدا به تنظیمات اینترنت همراه اول سامسونگ می‌پردازیم و پس از آن به سراغ دیگر اپراتورها می‌رویم.

  تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ برای عده زیادی از کاربران این برند سوال است؛ چراکه همه زمانی که اولین بار مدلی از سامسونگ را خریداری می‌کنند مجبور خواهد شد که این تنظیمات را فعال کنند.

  مقاله پیشنهادی: دریافت تنظیمات اینترنت گوشی به ساده ترین روش

  تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ

  تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ نیز مانند دیگر گوشی‌های اندروید و آی او اس به دو صورت دستی و خودکار انجام می‌شود. پس از وارد کردن سیم‌کارت، اپراتور مخابراتی از طریقی پیامک “configuration message” یا یک اس ام اس، تنظیمات را برای گوشی شما ارسال خواهد کرد. حال سؤال اینجاست که اگر این پیامک را دریافت نکردید چگونه باید اینترنت گوشی خود را فعال کنید؟

  با ما در مقاله تنظیمات گوشی سامسونگ برای اتصال به اینترنت ۳ اپراتور مهم کشور همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم. در حال حاضر شمار  کاربران نوترینو را در سطح کشور بیشتر از سایر اپراتورهاست، پس آموزش فعال سازی اینترنت سامسونگ را با آن شروع می‌کنیم…

  مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت همراه اول و نحوه فعال سازی آن

  تنظیمات اینترنت همراه اول سامسونگ

  همان طور که گفتیم این اپراتور بیش‌ترین تعداد کاربر را در سراسر کشور دارد. جالب است بدانید سیم‌کارت‌های اولیه آن دارای تکنولوژی بر پایه مکالمه بودند، اما مدتی بعد سری نوترینو مبتنی بر انتقال دیتا پا به میدان گذاشت. برای دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول ۴g برای گوشی سامسونگ، شما نیاز به تغییر سیم کارت نوترینو خواهید داشت که البته اگر بعد از سال ۱۳۹۴ سیم‌کارتتان را خریداری کردید، نیازی به تعویض آن نیست.

  پیش از اعمال باید اینترنت سیم‌کارتتان را فعال کنید، برای فعال سازی اینترنت همراه اول سامسونگ می‌توانید از روش‍‌هایی که در ادامه شرح می‌دهیم استفاده کنید.

  اصولاً به ۲ روش می‌توان فعال سازی اینترنت همراه اول سامسونگ را انجام داد:

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴۷,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ + Galaxy S23 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ + Galaxy S23 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت 64 رم 3 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت ۶۴ رم ۳ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A04e ظرفیت 32 رم 3 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴,۱۳۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A04e ظرفیت ۳۲ رم ۳ گیگابایت

  ۱) USSD یا کد دستوری:

  اولین روش برای فعال سازی اینترنت همراه اول سامسونگ، استفاده از کد دستوری یا USSD است. برای ست کردن تنظیمات اینترنت سامسونگ شماره #۲۳۱*۱۰* را در گوشی خود وارد کنید. سپس پیامکی برای شما ارسال می‌شود که نشان دهنده‌ی موفقیت آمیز بودن درخواست فعال سازی شماست.

  ۲) پیامک یا SMS:

  روش دوم برای فعال سازی اینترنت سامسونگ در همراه اول، ارسال یک پیامک است. برای این کار وارد قسمت پیام‌ها شوید و قسمت افزودن پیام جدید را کنید، سپس یک پبامک خالی را برای شماره‌ی ۸۰۸۸ ارسال کنید. پس از مدت کوتاهی یک پیامک برایتان ارسال می‌شود که نشانده‌ی اینست که نتیجه‌ی درخواستتان موفقیت‌آمیز بوده است. پس از آن باید برای تنظیمات اینترنت همراه اول سامسونگ اقدام کنید.

  می‌توان با دو روش این تنظیمات را انجام داد:

  ۱) پیامک یا SMS:

  جهت دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول در گوشی سامسونگ کافیست مدل گوشی خود را به شماره ۸۰۰۸ ارسال کنید. سپس در پیامکی که از طرف همراه اول دریافت می‌کنید، بسته به مدل گوشی شما می توانید این تنظیمات را نصب یا Save کنید.

  ۲) تنظیمات دستی اینترنت همراه:

  اگر راه قبلی جوابگوی مشکل شما نبود نگران نباشید، همچنان تنظیمات دستی اینترنت همراه اول ۴g برای گوشی سامسونگ به عنوان آخرین راهکار در کنار شماست.

  برای تنظیمات اینترنت همراه اول گوشی سامسونگ به صورت دستی، ابتدا وارد تنظیمات (Setting) گوشی خود شوید.

  بر روی ارتباطات (Connections) کلیک کنید.

  تنظیمات اینترنت همراه اول سامسونگ

  شبکه موبایل (Mobile Network) را انتخاب کنید.

  تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ

  پس از ورود به این بخش بر روی Network Mode کلیک کنید.

  تنظیمات اینترنت همراه اول 4g برای گوشی سامسونگ

  در بالای صفحه اسم Access Point Name را مشاهده خواهید کرد که باید گزینه اضافه کردن (Add) را برای وارد کردن APN رایتل لمس کنید

  آموزش فعال سازی 4.5 g در گوشی های سامسونگ

  در این مرحله از انجام تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ دو قسمت اولی را با این اسامی پر کنید:تنظیمات اینترنت همراه اول گوشی سامسونگ

  Name: MCI-GPRS

  Apn: mcinet

  سپس به کمک سه نقطه بالا تغییرات را ذخیره کنید. پس از اینکه تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی سامسونگ را انجام دادید، برای دسترسی به اینترنت دیتای موبایل خود را خاموش و روشن کنید.

  در صورتی که گوشی شما اندروید ۱۰ به پایین باشد تفاوت آنچنانی ندارد فقط گزینه Mobile Network را در تنظیمات گوشی به جای connections قرار دارد. اصولاً تنظیمات اینترنت این اپراتور برای سامسونگ کار بسیار ساده‌ایست و نیازی به مراجعه به مراکز خدماتی ندارد.

  برخلاف نوترینو در دو اپراتور دیگر، نیازی به فعال‌سازی اینترنت نیست و عملاً به صورت پیش‌فرض اینترنت همه‌ی سیم‌کارت‌ها فعالست و شما فقط باید تنظیمات آن را انجام دهید. در ادامه این مقاله روش‌های دریافت تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ در دو اپراتور دیگر را هم بررسی می‌کنیم تا پاسخگوی تمامی سوالات شما کاربران گرامی بوده باشیم.

  مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت ایرانسل و نحوه فعال سازی آن

  تنظیمات اینترنت ایرانسل گوشی سامسونگ

  تنظیمات اینترنت ایرانسل گوشی سامسونگ نیز بسیار ساده خواهد بود. این اپراتور پس از اولین سری که سیم کارت شما بر روی گوشی قرار بگیرد، تنظیمات خودکار را برای شما ارسال خواهد کرد و فقط کافیست برنامه ارسال شده را ذخیره یا نصب کنید. در صورت عدم دریافت تنظیمات پیش فرض به صورت خودکار، چند روش دیگر نیز وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

  تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ برای ایرانسل به ۳ روش امکان‌پذیرست:

  ۱) کد دستوری یا USSD

  قطعاً ساده‌ترین روش برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل سامسونگ شماره‌گیری کد دستوری مشخص شده از طرف این اپراتورست. کافیست کد USSD، یعنی #۲*۴*۵۵۵*را شماره‌گیری کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن، برنامه پیش‌فرض را دریافت کنید.

  ۲) مراجعه به سایت:

  یکی دیگر از راه‌های دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل گوشی سامسونگ مراجعه به سایت این اپراتور است. پس از ورود به سایت در قسمت جستجو، عبارت “دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت” را تایپ کرده و سپس با وارد کردن شماره تماس کد ورود خود را دریافت کنید. در انتها، مجدداً در سایت اقدام به دریافت تنظیمات پیش فرض کنید تا پس از مدت زمان کوتاهی برنامه اینترنت به گوشی شما ارسال شود.

  تنظیمات اینترنت ایرانسل گوشی سامسونگ

  ۳) تنظیمات دستی:

  تنظیمات اینترنت ایرانسل سامسونگ در روش دستی نیز هیچ فرقی با اپراتور‌های دیگر ندارد و به سادگی با طی روند زیر و وارد کردن Apn و Name اینترنت همراه شما فعال می‌شود:

  setting > connections > mobile network > access point name > add

  در این مرحله در دو قسمت اول اسم و Apn را به ترتیب موارد فوق را وارد کنید:

  Name: MCI-GPRS

  تنظیمات اینترنت همراه اول برای گوشی سامسونگ

  Apn: mcinet

  تنظیمات اینترنت همراه اول در گوشی سامسونگ

  پس از آن گزینه‌ی آبی رنگ کنار MCI-GPRS را انتخاب کنید.

  فعال سازی اینترنت سامسونگ

  با خاموش و روشن کردن دیتا گوشی، اینترنت همراه شما فعال می‌شود.

  در ادامه تنظیمات اینترنت رایتل برای سامسونگ را بررسی می‌کنیم.

  مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت رایتل و نحوه فعال سازی آن

  تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ خط رایتل

  تنظیمات اینترنت رایتل در سامسونگ نیز بسیار ساده است. احتمال زیاد نیازی به تنظیمات جهت دسترسی به اینترنت همراه نخواهید داشت، زیرا که تمامی سیم کارت‌های رایتل بصورت پیش فرض با دیتا فعال در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت. در صورتی که دیتا همراه شما به صورت خودکار فعال نشد، باید از روش دستی برای اعمال تنظیمات اینترنت رایتل گوشی سامسونگ استفاده کنید:

  setting > connections > mobile network > access point name > add

  در این بخش Apn و Name را طبق نام‌های زیر پر کنید:

  Name:RighTel

     Apn: RighTel

  اصولاً تنظیمات اینترنت رایتل برای گوشی های سامسونگ همانند دیگر گوشی‌های اندرویدی بسیار ساده و بدون دردسر خواهد بود. فراموش نکنید در تایپ Name و Apn رایتل حساسیتی به کوچک یا بزرگ بودن حروف وجود ندارد.

  در پایان این مقاله صورت اجمال قصد داریم به آموزش فعال سازی ۴.۵ g در گوشی های سامسونگ بپردازیم. اصولاً گوشی هایی که توانایی پشتیبانی از دو باند LTE داشته باشند و البته منطقه سکونت شما نیز تحت پوشش اپراتور باشد، با در اختیار داشتن سیم کارت USIM، شما قادر به انتقال و دریافت دیتا با سرعت ۴.۵G خواهید بود. اگر گوشی شما دو سیم کارت باشد و قصد استفاده از این نسل اینترنت را داشته باشید، باید یکی از سیم کارت های خود را بر روی ۲G یا EDGE قرار دهید، در غیر این صورت اتصال ممکن نیست.

  تنظیمات اینترنت رایتل برای سامسونگ

  نظر شما در مورد تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ چیست؟ برای سرعت بیشتر حاضر به تبدیل سیم‌کارت خود به ۲G هستید؟ پاسخ خود را در زیر این مقاله کامنت کنید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۷ رای

  سوالات متداول

  آیا تنظیمات اینترنت سامسونگ در مدل‌های مختلف متفاوت است؟ در کدام سری از گوشی های این برند آسان‌تر است؟

  ✔️خیر، در تمامی مدل‌ها روش تنظیم اینترنت یکیست فقط این احتمال وجود دارد که به خاطر ورژن سیستم عامل، تفاوت اندکی وجود داشته باشد، در تمامی مدل‌ها انجام تنظیمات اینترنت سامسونگ کار سختی نیست، اما قطعاً اگر گوشی سامسونگ شما تنظیمات خودکار را دریافت کند بسیار ساده‌تر خواهد بود. برای یادگیری تنظیمات اینترنت سامسونگ همراه اول، ایرانسل و رایتل به مقاله مراجعه کنید.

  آیا تنظیمات اینترنت سامسونگ در نسخه‌های اندروید متفاوت است؟ در نسخه‌های قدیمی به چه صورت است؟

  ✔️خیر، صرفاً در بخش تنظیمات خود گوشی تفاوت‌هایی دارد، اما روند کلی کاملاً یکسان است؛ به طور مثال در تنظیمات نسخه 10 به پایین به جای ارتباطات، شما "mobile network" یا شبکه موبایل را مشاهده می‌کنید.

  آیا تنظیمات اینترنت سامسونگ در اپراتور‌های مختلف فرق می‌کند؟ کدام اپراتور آسان‌ترین راه در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

  ✔️تنظیمات دستی اینترنت همراه اول در گوشی سامسونگ در مقایسه با دیگر اپراتور‌ها تفاوتی ندارد؛ به طور کلی رایتل آسان‌ترین روش را به نسبت دیگر اپراتور‌ها ارائه می‌دهد.

  آسان‌ترین و سریع‌ترین روش دریافت تنظیمات اینترنت سامسونگ چیست؟ با کدام روش در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توان تنظیمات اینترنت سامسونگ را انجام داد؟

  ✔️آسان‌ترین و سریع‌ترین روش دریافت تنظیمات اینترنت سامسونگ ارسال پیامک به شماره‌هایست که در متن مقاله اشاره شد؛ اگر نتوانستید با ارسال پیامک تنظیمات را دریافت کنید، می‌توانید از روش دستی نیز استفاده کنید.

  نوشته های مشابه

  ‫۶ نظرها

   1. سلام دوست من.
    درپاسخ به رمزی که از شما درخواست میشه رمز۱۲۳۴ را وارد کن تا مشکلت برطرف بشه.

  1. تنظیمات اینترنت همراه اول سامسونگ برای همه گوشی های این برند یکیه ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن