خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزار

معرفی بهترین سایت تست سرعت اینترنت

آیا دانلود کردن فیلم محبوبتان زمان زیادی می‌برد؟ از سرعت آپلود کردن در فضای اینترنت خسته شده‌‌اید؟ اگر چنین است پیش از هرگونه اقدامی بهترین کار اینست که ابتدا توسط بهترین سایت تست سرعت اینترنت یا اپلیکیشن‌ها عملکرد اینترنت خود را بررسی کنید… اگر نمی‌دانید بهترین سایت یا برنامه کدامست، در ادامه با ما همراه باشید تا چندین مورد معتبر را به شما معرفی کنیم…

داشتن چه سرعت اینترنتی خوب است؟

مطمئناً همه ما می‌دانیم که کار کردن با اینترنت کم سرعت چقدر خسته کننده و آزار دهنده است. وقتی سرعت اینترنت پایین باشد حتی ارسال یک ایمیل هم زمان می‌برد، چه رسد به آپلود فیلم، ویدئو کال و آنلاین گیم زدن! چه کاربرانی که به ندرت سراغ اینترنت می‌روند و چه آنهایی که مدام با آن سر و کار دارند، از اهمیت بالای سرعت اینترنت باخبرند، اما سوال اینست که سرعت اینترنت خوب برای دانلود و آپلود چند مگابیت است؟ قبل از پاسخ به این سوال بهترست با چند اصطلاح در این زمینه آشنا شوید که این موارد وقتی می‌خواهید از یک سایت معتبر یا بهترین برنامه تست سرعت اینترنت استفاده کنید، کمک می‌کند تا بدانید قرارست با چه چیزهایی مواجه شوید…

اکثر سایت‌ها و برنامه‌ها به شما این سه مورد زیر را نشان می‌دهند:

  • سرعت آپلود (Upload Speed): این بخش سرعت انتقال داده از دستگاه به فضای اینترنت را نشان می‌دهد و بر زمینه‌های مختلفی نظیر: ویدئو کال، ارسال ایمیل یا هر نوع فایل و داده، ارسال فیلم به فضای مجازی و… تاثیر می‌گذارد. واحدی که برای این بخش نشان داده می‌شود Mbps یا مگابیت در ثانیه است.
  • سرعت دانلود (Download Speed): این مورد هم با واحد مگابیت در ثانیه اندازه‌گیری می‌شود. بسیاری از کارها مانند وب‌گردی و آنلاین فیلم دیدن به سرعت دانلود بستگی دارند. عدد این بخش به شما نشان می‌دهد که با چه سرعتی اطلاعات درخواستیتان به دستگاه منتقل می‌شوند.
  • تاخیر یا Latency: ممکنست در برخی از سایت‌ها یا نرم‌افزارها این بخش را با نام Ping نیز ببینید. اگر گیمر هستید این بخش مهم‌ترینست. واحد Latency میلی‌ثانیه یا ms است و بیانگر اینست که چند ثانیه انتقال سیگنال به سرور و دریافت پاسخ از آن طول می‌کشد. برخلاف دو مورد قبلی هرچه این عدد کمتر باشد، بهترست.

بهترین سایت تست سرعت اینترنت

برای اطلاع از ارزانترین قیمت گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

حال که با این مفاهیم آشنا شدید، وقت آن رسیده که با سرعت مناسب اینترنت آشنا شوید:

ایمیل۱ الی ۵ مگابیت در ثانیه
وب‌گردی۵ مگابیت در ثانیه
رسانه اجتماعی۱۰ مگابیت در ثانیه
ویدئو کالبین ۵ تا ۱۰ مگابیت در ثانیه
فیلم دیدن به صورت آنلاین۲۵ مگابیت در ثانیه
دانلود فایلبین ۵ تا ۵۰ مگابیت در ثانیه. این عدد بیشتر به این بستگی دارد که چقدر می‌خواهید پروسه دانلود زمان ببرد.

به طور میانگین داشتن سرعت دانلود ۲۵.۲۵ و سرعت آپلود ۳ مگابیت برای هر کاربری مناسب است. البته اگر شما از اینترنت برای کارهای ضروری مانند تشکیل کنفرانس کاری یا زمینه‌های دیگر استفاده می‌کنید، سرعت بیشتر به مراتب بهترست. اگر اینترنت ضعیفی دارید، می‌توانید از برنامه افزایش سرعت اینترنت استفاده کنید.

عوامل مختلفی بر روی سرعت اینترنت تاثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، اینکه فاصله شما تا دستگاه وای فای چقدرست و چه موانعی (مانند دیوار) بین شماست و اینکه چند کاربر از این شبکه اینترنتی استفاده می‌کنند. علاوه بر اینها، ترافیک اینترنتی و تنظیمات اینترنت هم مهم است. اگر برای یک فرد ۱۰ مگابیت سرعت بالاییست، در یک خانواده ۴ نفره این میزان به ۴۰ مگابیت می‌رسد.

تست سرعت اینترنت چگونه انجام می‌شود؟

وقتی وارد سایت یا برنامه تست سرعت می‌شوید، هر زمان که بر روی دکمه شروع ضربه می‌زنید، دستگاه یک سیگنال به سرور ارسال می‌کند. بعد از آن سرور شروع به ارسال داده به دستگاه می‌کند که طی این روند سرعت دانلود اندازه‌گیری می‌شود. برای مجاسبه سرعت آپلود نیز برنامه یا سایت یک سری اطلاعات را به دستگاه باز می‌گرداند. اگر از اینترنت ایرانسل استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما به شما اینست که مقاله چگونه سرعت اینترنت ایرانسل را افزایش دهیم را مطالعه کنید.
بهترین برنامه تست سرعت اینترنت

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۳,۷۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۳۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۱,۹۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

معرفی بهترین سایت تست سرعت اینترنت

ما در اینجا نه تنها یک سایت بلکه چند مورد از بهترین سایت های تست سرعت اینترنت را به شما معرفی خواهیم کرد تا بین آنها هر کدام که دوست داشتید را انتخاب کنید سپس اگر دیدید که اینترنت کم سرعتی دارید به افزایش سرعت اینترنت اقدام کنید…

اولین سایت تست سرعت اینترنت

اگر به دنبال یک سایت معتبر تست سرعت اینترنت هستید که با یکبار کلیک کردن در لحظه به شما بگوید که سرعت اینترنت شما چقدرست، speed.cloudflare.com یکی از بهترینهاست. علاوه بر سرعت دانلود، آپلود و تاخیر، اطلاعات بیشتری در مورد سرور نظیر:

  • لوکیشن سرور
  • آدرس IP
  • و نام ارائه دهنده شبکه

را نشان می‌دهد. می‌توانید این نتیجه را در فضای مجازی ارسال کرده یا آن را در قالب CSV دانلود کنید.

سایت معتبر تست سرعت اینترنت

دومین سایت تست سرعت اینترنت

اگر به دنبال سایتی هستید که به طور دقیق سرعت اینترنت شما را نشان دهد و تمام اطلاعات کاربردی را در اختیارتان قرار دهد، از سایت www.speedtest.net هم به عنوان یک مورد معتبر و خوب می‌توانید استفاده کنید. این سایت به این دلیل که در سراسر جهان محبوب است، به عنوان بهترین سایت تست سرعت اینترنت نیز شناخته می‌شود.

بهترین نرم افزار تست سرعت اینترنت

در این سایت همچنین می‌توانید حساب خود را بسازید تا تاریخچه سرعت اینترتتان را مشاهده کنید. اگر به دنبال بهترین نرم افزار تست سرعت اینترنت هستید نیز باید بگوییم که در همین سایت لینک دانلود برای ویندوز، مک، کروم، اپل تی‌وی و… قرار گرفته است. اگر دوست دارید این برنامه را در گوشی اندرویدی خود نیز داشته باشید، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

سومین سایت تست سرعت اینترنت

سومین سایت لیست ما www.highspeedinternet.com است. این سایت علاوه‌بر اینکه سرعت آپلود و دانلود را نشان می‌دهد، به شما می‌گوید که با این سرعت چه کارهایی می‌توانید انجام دهید. به علاوه برای کسانی که دوست دارند این سایت را به عنوان اپلیکیشن نیز در گوشی خود داشته باشند، در آنجا سایت دانلود برای اندروید و iOS نیز قرار گرفته است.

بهترین سایت تست سرعت اینترنت چیست

چهارمین سایت تست سرعت اینترنت

آخرین  سایت لیست ما speedsmart.net است که علاوه بر سرعت دانلود و آپلود، سرعت Latency را هم نشان می‌دهد؛ بنابراین این سایت برای گیمرها بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین درون سایت می‌توانید نسخه اپلیکیشن را هم دریافت کنید.

بهترین برنامه تست سرعت اینترنت کدام است

بهترین برنامه تست سرعت اینترنت

اگر به دنبال بهترین برنامه تست سرعت اینترنت برای اندروید هستید، پیشنهاد ما به شما برای تست سرعت اینترنت گوگل برنامه زیرست که در مدت ۳۰ ثانیه دقیق‌ترین نتایج را به شما نشان می‌دهد. می‌توانید آن را توسط لینک زیر از پلی‌استور دریافت کنید:

تست سرعت اینترنت – speed testدانلود از گوگل پلی

سایت معتبر تست سرعت اینترنت کدام است
سعی ما در این مقاله این بود که شما را به سریع‌ترین و بهترین راه‌ها برای تست سرعت اینترنت برسانیم تا با هر دستگاهی که استفاده می‌کنید بتوانید این کار را انجام دهید. در این لیست تمام سایت‌ها اطلاعات درستی ارائه می‌دهند و نمی‌توان گفت که دقیق ترین سایت تست سرعت اینترنت کدامست. اگر در هر کدام اعداد متفاوتی می‌بینید به این دلیلست که این اطلاعات در همان زمان که بر روی دکمه شروع ضربه می‌زنید، ثبت می‌شوند. آیا شما هم در این خصوص برنامه یا ساینی را می‌شناسید؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

سوالات متداول

برای تست سرعت اینترنت همراه اول از چه برنامه‌ای استفاده کنیم؟

فرقی ندارد که شبکه اینترنتی شما چیست، در هر صورت سایت‌ها و برنامه‌های زیادی هستند که در این خصوص خدمات ارائه می‌دهند. اگر برنامه یا سایتی را نمی‌شناسید می‌توانید به مقاله مراجعه کنید. ما در اینجا چندین مورد از بهترین برنامه های تست سرعت اینترنت و سایت‌ها را معرفی کرده‌ایم.

بهترین برنامه تست سرعت اینترنت اندروید کدام است؟

برنامه Speed Test که لینک دانلود آن را در مقاله آورده‌ایم یکی از دقیق‌ترین برنامه‌هاست. با این حال باز هم می‌توانید سایت‌هایی که نام برده‌ایم را امتحان کنید و اگر از عملکرد آن راضی بودید، در خود سایت مربوطه اپلیکیشن آن را دانلود کنید.

سرعت latency بالا خوب است یا پایین؟

سرعت latency برای گیمرها بسیار مهم ترست. این سرعت فاصبه بین ارسال سیگنال و دریافت پاسخ آن است؛ بنابراین میزان کمتر بهترست.

برای تست سرعت وای فای از سایت استفاده کنیم یا اپلیکیشن؟

کار تمام این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، تست سرعت اینترنت لحظه‌ای در دستگاهیست که در آن به این کار اقدام می‌کنید و تمام آنها یک پروسه را برای نشان دادن سرعت آپلود و دانلود طی می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن