موبایل و تبلتهمه

نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید

فروشگاه اینترنتی موبایل ۱۹کالا در ادامه به نکاتی اشاره خواهد کرد که در هنگام انتخاب یک گلس مناسب می‌تواند مفید باشد. 
نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید

همان طور که می دانید پس از خرید گوشی یکی از حساس ترین قسمت گوشی های هوشمند و تبلت ها صفحه نمایش آنها است امروزه یکی از گزینه های که می توان با آن از صفحه نمایش گوشی های هوشمند هم در مقابل خش و هم در مقابل ضربه محافظت کرد استفاده از گلس ها یا محافظ های صفحه نمایش است. حال این سوال پیش می آید که یک گلس چه خصوصیاتی می بایست داشته باشد؟ مزایا و معایب استفاده از گلس ها چیست؟

امروزه شرکت های ساخت لوازم جانبی گوشی های هوشمند انواع مختلفی از این گلس ها را تولید می کنند که می توان بر اساس سلیقه خود یکی از این گلس ها را انتخاب کرد. این نوع گلس ها به دلیل تنوع در طراحی صفحه نمایش گوشی های هوشمند مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مثال برخی از برند های گوشی های همراه به سمتی پیش رفته اند از صفحه نمایش های منحنی یا Carve استفاده کرده اند و این امر مشکلاتی را در رابطه با استفاده از گلس ها به وجود آورده است. در اینجا به سه نوع گلس یا محافظ صفحه نمایش اشاره می کنیم:

۱- گلس شیشه‌ای

۲- گلس پلاستیکی (نانو گلس)

۳- گلس فول صفحه سه بعدی دورچسب

۱- گلس ۲٫۵ میل شیشه ای:

نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید

مزایا: این نوع گلس ها به دلیل اینکه شفاف و صاف تر هستند کیفیت صفحه نمایش را حفظ کرده و در ارائه نور و تصویر مشکل چندانی را به وجود نخواهند آورد. در این مورد گلس های شیشه ای انتخاب به نسبت بهتری هستند. همچنین به دلیل اینکه انعطاف پذیر نیست نصب به نسبت راحت تری دارد. یکی دیگر از مزایای استفاده از این گلس ها این است که به دلیل ضخامت بیشتری که دارد قابلیت ضد ضربه بیشتری دارد.

نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید

معایب: یکی از مهمترین معایب استفاده از این گلس ها این است که نسبت به گلس های پلاستیکی و نانو ضخامت بیشتری داشته بنابرین بر ظاهر گوشی شما تاثیر منفی خواهد داشت. مشکل دیگر در رابطه با نصب آنها است. برای مثال برندهایی مثل شیائومی که از صفحه نمایش هایی با لبه های منحنی استفاده می کند در نصب این نوع گلس ها با مشکلاتی مواجه می شود چرا که این نوع گلس ها به خوبی نمی توانند لبه های گرد این نوع صفحه نمایش ها را پوشش دهند.

نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید
نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید

۲- گلس پلاستیکی (نانو گلس):

نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید

مزایا: به طور کلی گلس های پلاستیکی نسبت به گلس های شیشه ای ضخامت بسیار کمتری داشته و تفاوت سطح چندانی با سطح صفحه نمایش گوشی های هوشمند ایجاد نمی کند.

نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید

نانوگلس به دلیل انعطاف پذیر بودن بهتر از گلس های شیشه ای می تواند لبه های منحنی صفحه نمایش گوشی های هوشمندی چون شیائومی را بپوشاند؛ و همان طور که گفتیم هم به دلیل پوشش دهی بهتر و ضخامت کمتر نسبت به گلس های شیشه ای تفاوت چندانی در ظاهر صفحه نمایش ایجاد نمی کند و به خوبی روی گوشی های هوشمند می چسبد و به دلیل انعطاف پذیر بودن و ضخامت کمتر به خوبی نصب می شود اما نصب آن نیاز به دقت زیادی دارد.

نکاتی که می بایست در مورد گلس ها بدانید

معایب: این نوع گلس ها به دلیل اینکه کدرتر از گلس های شیشه ای هستند تا حدی در انتقال نور و رنگ ها ضعیف تر از گلس های شیشه ای عمل می کنند.

۳-گلس فول صفحه سه بعدی دورچسب:

این نوع گلس نیز به نام گلس های تری دی در بازار شناخته شده اند. این نوع گلس نیز به دلیل اینکه تنها اطراف صفحه نمایش را می چسباند بعد از مدتی بین گلس و صفحه نمایش فاصله افتاده و این باعث می شود و مقداری هوا در این قسمت قرار گیرد از این رو این نوع گلس ها گوشی را هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد تحت تاثیر قرار می دهند به همین دلیل ما این نوع گلس را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم.

نتیجه گیری:

در پایان می توان گفت اکثر معایب گلس ها مربوط به خود گلس بوده و احتمالا بر مدت زمان استفاده از آن تاثیر دارد اما طی این مدت به خوبی می تواند از صفحه نمایش محافظت کند. در واقع شما هر نوع گلسی را که انتخاب کنید دارای مزایا و معایب خاص خود است. از این رو نمی توانید همه مزایا را تنها در یک گلس پیدا کنید. از طرفی نیز به این دلیل که در حال حاضر بهترین گزینه برای محافظت از صفحه نمایش گوشی های شما به حساب می آیند شما می بایست حتی الامکان یک نوع گلس را برای گوشی خود انتخاب کرده تا بتوانید از صفحه نمایش گوشی خود در مقابل خش و ضربه ناگهانی محافظت کنید.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. واقعا ممنون‌ که بی پرده‌گفتید عکس بقیه سایتها که اون‌گلسی که خودشون دارن میخان بفروشن ازش تعریف میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن