قیمت گوشی های شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایلاینترنت و شبکه

چگونه مصرف دیتا موبایل اپلیکیشن های گوشی را متوقف کنیم؟

 • دیتا موبایل یک منبع ارزشمند برای گوشی موبایل محسوب می‌شود؛ اساساً دیتا موبایل یکی از قراردادهای مبتنی بر دنیای موبایل است که هنوز محدودیت‌هایی دارد و اگر آن را کنترل نکنیم می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. روش حیاتی برای قطع دسترسی برنامه به اینترنت در اندروید، اطلاع از میزان استفاده هر برنامه از اینترنت گوشی و سپس یافتن راه‌هایی برای محدود کردن آن است.

  روش‌های مختلفی برای محدود کردن دسترسی به اینترنت در اندروید وجود دارد که خواه با مسدود کردن فعالیت برنامه‌ها در پس زمینه یا با نصب نسخه‌ی لایت هر برنامه انجام می‌پذیرد. در ادامه راهکارهایی برای محدود کردن استفاده‌ی بیش از حد برنامه‌ها از اینترنت موبایل آورده شده که به تفصیل به آنها می‌پردازیم.

  قطع دسترسی برنامه به اینترنت با Data Hogs

  اولین قدم برای قطع دسترسی برنامه به اینترنت در اندروید اینست که بفهمید کدام یک از آنها بیشترین استفاده دیتا موبایل را در اختیار دارد. برای  انجام این کار، مراحل زیرا دنبال کنید:

  Settings> Network & internet> Mobile/Cellular network> App data usage

  قطع دسترسی برنامه ها به اینترنت در اندروید
  قطع دسترسی برنامه ها به اینترنت در اندروید

  در اینجا می‌توانید ببینید که هر یک از برنامه‌های گوشی شما در یک دوره زمانی چه مقدار داده استفاده کرده‌اند. همچنین می‌توانید روی یک برنامه تکی ضربه بزنید و مشاهده کنید که چه مقدار از حجم اینترنت به استفاده‌ی این اپلیکیشن در پس زمینه اختصاص یافته است. اگر فکر می‌کنید آن برنامه از داده‌های پس زمینه بیش از حد استفاده می‌کند، گزینه‌ی “Background data” را غیرفعال کنید.

  وصل نشدن برنامه ها به اینترنت

  اگر گوشی اندرویدی شما از این ویژگی برخوردار نیست، می‌توانید از برنامه‌های محدود کردن مصرف اینترنت برای ردیابی مصرف داده گوشی خود نیز استفاده کنید:

  • My Data Manager
  • ۳G Watchdog
  • GlassWire
  • Data Usage Monitor
  • Internet Speed Meter Lite
  مقاله پیشنهادی: نحوه دایورت ایرانسل با ساده ترین روش ممکن

  Android Data Saver راهکاری برای قطع دسترسی برنامه‌ ها به اینترنت در اندروید

  یک روش همه جانبه برای جلوگیری از استفاده‌ی اپلیکیشن‌ها از دیتای گوشی و وصل نشدن برنامه ها به اینترنت استفاده از Android Data Saver است که خاص خود اندروید است. برای این امر مراحل زیرا دنبال کنید:

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۱,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  فر توکار سینجر مدل XL 800
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹۶۹,۰۰۰ تومان
  آبمیوه گیری پارس خزر مدل JC 700P
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۸,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۸۵۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  Settings> Network & internet> Data Saver> Use Data Saver> On

  نرم افزار محدود کننده مصرف اینترنت اندروید

  این قابلیت استفاده از داده پس زمینه را برای بسیاری از برنامه‌های شما محدود می‌کند، اگرچه همیشه می‌توانید روی گزینه «داده‌های نامحدود» ضربه بزنید تا هر برنامه‌ای که می‌خواهید شامل این محدودیت نشود را جدا کنید.

  مقاله پیشنهادی: ساخت کانال یوتیوب

  محدود کردن استفاده از اینترنت اندروید

  اگر هنگام کار با گوشی به طور مداوم شاهد قطع شدن اینترنت هستید مطالعه‌ی مقاله ی «چند ترفند موثر برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت دیتا موبایل در گوشی» با کلیک بر روی لینک زیر خالی از لطف نیست.


  مقاله پیشنهادی : چرا اینترنت گوشی کار نمیکند


  قطع دسترسی برنامه به اینترنت در مرورگر

  هنگام بررسی استفاده از داده پس زمینه احتمالاً متوجه شده‌اید که Chrome یا هر مرورگر اندرویدی دیگری که استفاده می‌کنید می‌تواند مقدار زیادی از حجم دیتای شما را هدر دهد. فراتر از نکته قبلی در مورد مسدود کردن استفاده از داده‌های پس زمینه در Chrome، شما می‌توانید برای کنترل مصرف دیتای اندروید یا قطع دسترسی برنامه به اینترنت با دنبال کردن مراحل زیر نسخه‌ی لایت Chrome را فعال کنید.

  Chrome menu> Settings> Lite mode

  محدود کردن دسترسی به اینترنت در اندروید

  این امر تعداد دفعات بارگیری تصاویر غیرضروری و همچنین تبلیغات و سایر عناصر حجیم صفحه که حجم زیادی از اینترنت را مصرف می‌کند را کاهش می‌دهد.

  حالت لایت اپلیکیشن به این صورت کار می‌کند که صفحات مورد نظر کاربر را قبل از ارسال به وی برای گوگل ارسال می‌کند و سپس به صورت لایت به دست کاربر می‌رسد. از نظر فنی، در چنین شرایطی بارگذاری صفحه می‌تواند کمی کندتر باشد، اما همچنین از دیتای کمتری نیز استفاده می‌کند. هنگامی که حالت Lite را روشن کردید، می‌توانید مقدار صرفه جویی داده را مشاهده کرده و لذت ببرید. علاوه بر این نگرانی از بابت امنیت این حالت نداشته باشید، زیرا رمزگذاری دو طرفه شده است.

  مرورگرهای دیگری مانند Edge و Firefox از ویژگی Save Data مانند Chrome برخوردار نیستند. اگر به دنبال یک مرورگر اندروید سبک هستید که به طور خودکار مقادیر زیادی از عناصر صفحات وب را که باعث مصرف زیاد دیتای گوشی می‌شوند را مسدود کرده و باعث صرفه جویی در حجم اینترنت شما می‌شود، به شما برنامه‌های Opera Mini یا Brave را پیشنهاد می‌کنیم.

  جلوگیری از اتصال یک نرم افزار به اینترنت

  شاید به دنبال راهکاری برای بستن برنامه‌هایی باشید که در پس زمینه‌ی گوشی اجرا می‌شوند، برای آشنایی با راهکارهای این امر می‌توانید مقاله «بستن برنامه های پس زمینه» را مطالعه کنید.

  نرم افزار محدود کننده مصرف اینترنت اندروید

  یکی از راه‌های خاموش کردن اینترنت موبایل جهت عدم دسترسی اپلیکیشن ها به آن استفاده از برنامه شخص ثالث NetGuard است. این یک برنامه‌ی منبع باز محسوب می‌شود که نه تنها از استفاده برنامه‌ها از داده موبایل جلوگیری می‌کند، بلکه از اتصال آنها از طریق Wi Fi هم جلوگیری به عمل می‌آورد.

  نحوه‌ی کار با NetGuard 

  NetGuard تمام برنامه‌های گوشی را به ترتیب حروف الفبا نمایش می‌دهد. در کنار هرکدام، تاگل‌هایی برای گزینه‌ی وای فای و اینترنت قرار داده شده که می‌توان براساس ترجیح فعال یا غیرفعال کرد.

  برای دسترسی به کنترل‌ها و ویژگی‌های بیشتر، روی پیکان کشویی کنار هر برنامه ضربه بزنید. گزینه‌ها شامل توانایی محدود کردن یک برنامه فقط هنگام رومینگ است. متناوباً، می‌توانید به هر اپلیکیشنی که می‌خواهید این اجازه را بدهید که از دیتای موبایل استفاده کند، در حالی که سایر برنامه‌ها مسدود هستند.

  برای اطلاع از لیست قیمت گوشی سامسونگ به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  محدود کردن دسترسی به اینترنت در اندروید

  این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد وای فای یا داده تلفن همراه را برای همه برنامه‌ها به طور پیش فرض مسدود کنید. همچنین وقتی نمایشگر روشن است می توانید به طور‌خودکار اجازه دسترسی به اینترنت را بدهید.

  در صورت لزوم، می‌توانید استفاده از اینترنت موبایل را در ارتباطات خاص شبکه محدود کرده یا استفاده نامحدود در شبکه‌ی ۳G را مجاز کرده، اما LTE را محدود کنید. گزینه‌های NetGuard محدود به مسدود کردن داده‌ها نیست. این برنامه به شما کمک می‌کند که هنگام اتصال برنامه ها به اینترنت نیز نظارت داشته باشید.

  بستن برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنند اندروید

  فعال کردن این تنظیمات می‌تواند به شما کمک کند که در صورت نصب یک بازی که به اتصال به اینترنت نیاز دارد، شگفت‌زده نشوید. با این اوصاف، برخی بازی‌ها حتی بدون دسترسی مداوم به اینترنت کار نمی‌کنند، بنابراین ممکن است مجبور شوید به NetGuard برگردید و به برخی از موارد دلخواه خود اجازه دسترسی به وای فای یا دیتای موبایل را بدهید.

  در این مطلب سعی شد تا برخی راهکارهای قطع دسترسی برنامه به اینترنت در اندروید را به شما دوستداران موبایل و تکنولوژی معرفی کنیم. امید است که این مطلب برای شما مفید واقع شود. فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا بی صبرانه منتظر اشتراک گذاری نظرات شما عزیزان در این خصوص است.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۸ رای

  سوالات متداول

  اگر گوشی موبایل فاقد قابلیت غیرفعال کردن “Background data”باشد چه راه جایگزینی برای قطع دسترسی برنامه ها به اینترنت در اندروید پیشنهاد می شود؟

  اگر گوشی موبایل فاقد قابلیت غیرفعال کردن “Background data”باشد برای اینکه دسترسی اپلیکیشن ها به دیتای موبایل را محدود یا قطع کنید می توان از یک سری برنامه ها نظیر My Data Manager، GlassWire و ... استفاده کرد که همین نقش را به خوبی ایفا می کنند. برای آگاهی از سایر اپلیکیشن ها ثالث به مقاله مراجعه کنید.

  وظیفه ی حالت لایت اپلیکیشن مرورگر گوشی موبایل چیست؟ آیا این حالت امنیت دارد؟

  حالت لایت اپلیکیشن مرورگر به این صورت کار می‌کند که صفحات موردنظر کاربر را قبل از ارسال به وی برای گوگل ارسال می‌کند و سپس به صورت لایت به دست کاربر می‌رسد. از نظر فنی، در چنین شرایطی بارگذاری صفحه می‌تواند کمی کندتر باشد، اما همچنین از دیتای کمتری نیز استفاده می‌کند. از سویی دیگر از نظر امنیت نگرانی به دل راه ندهید، زیرا این اتصال رمزگذاری دو جانبه شده است.

  چگونه نرم افزار NetGuard مصرف اینترنت دیتا موبایل را برای برنامه های گوشی محدود می کند؟

  نرم افزار NetGuard به شما امکان می‌دهد وای فای یا داده تلفن همراه را برای همه برنامه‌ها به طور پیش فرض مسدود کنید. همچنین وقتی نمایشگر روشن است می توانید به طور‌خودکار اجازه دسترسی به اینترنت را بدهید. همچنین در صورت لزوم، می‌توانید استفاده از اینترنت موبایل را در ارتباطات خاص شبکه محدود کرده یا استفاده نامحدود در شبکه‌ی ۳G را مجاز کرده، اما LTE را محدود کنید.

  نوشته های مشابه

  ‫۸ نظرها

  1. برای قطع دسترسی واتساپ به اینترنت در اندروید باید چیکار کرد؟

  2. من از این روش برای قطع دسترسی واتساپ به اینترنت در سامسونگ استفاده کردم و جواب داد

   1. سلام میخوام پیام واتس اپ برام نیاد زمانی به اینترنت وصلم ایا این برنامه خوبه

    1. واتساپ جی بی نصب کن ی علامت هواپیما داره جفت گفتگوها اونو بزن واتساب دیگه موقتا قطع میشه

  3. من که همیشه تا بسته اینترنت میخرم زود تموم میشه نمیدونستم کجا میره حالا فهمیدم …ببندمشون درست میشه؟

  4. مقاله خوبی بود، من خودم از نسخه لایت کروم استفاده میکنم و خیلی هم راضی هستم، واقعا مصرف نت کم میشه

  5. قطع دسترسی برنامه به اینترنت در سامسونگ بسیار عالی گفتین ممنون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن