بهترین قیمت گوشی ساعت و تبلت
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار سامسونگ

تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ (معرفی برنامه برای رفع مشکل ارسال پیام طولانی)

  • اگر تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ شما دچار مشکل شده و در دریافت و ارسال پیام با مشکل برخورد کرده‌اید، یا اینکه نمی‌دانید چگونه پیام‌های طولانی خود را در قالب SMS بفرستید، در این راهنمای تنظیمات اس ام اس سامسونگ همراه ما باشید.

    تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ برای رفع مشکلات ارسال و دریافت پیام

    برخی اوقات مشکلاتی که در گوشی رخ می‌دهد باعث ایجاد اختلال در ارسال یا دریافت اس ام اس می‌شوند. این اختلالات همیشه هم به دلیل مشکلات نرم‌افزاری نیست. گاهی اوقات خود تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ محدودیت‌هایی دارد که باعث بروز مشکل می‌شود. به عنوان مثال، پیامک‌هایی که در گوشی خود ارسال می‌کنیم، نباید از یک محدوده خاص، کارکتر بیشتری داشته باشند.

    در چنین مواقعی پیام در چند صفحه نوشته می‌شود که بعد از آن یا باید پیام را به صورت MMS ارسال کرده یا اینکه آن را قسمت‌بندی کنیم. اگر دوست ندارید چنین اتفاقی رخ دهد یا باید تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ را تغییر دهید یا اینکه از برنامه‌های معتبری استفاده کنید که به شما در حل مشکل ارسال اس ام اس طولانی در گوشی سامسونگ کمک کند.

    اینکه از قیمت روز گوشی سامسونگ مطلع باشیم آن هم توسط سایتی مطمئن، در خرید کمک بزرگی می‌کند، به خصوص که این روزها قیمت‌ها مدام در حال تغییر هستند پس بهترین کار چک کردن قیمت از سایت های معتبرست.

    گاهی اوقات هم بنابه دلایلی در گوشی اختلالاتی ایجاد می‌شود که پیام‌های کوتاه هم ارسال نمی‌شوند یا اینکه حتی نمی‌توانیم هیچگونه پیامی دریافت کنیم. در ادامه راه‌حل تمام این موضوعات را خواهیم گفت…

    علت دریافت نکردن پیام در گوشی سامسونگ

    سه عامل اصلی دست‌در‌دست هم می‌دهند تا اپلیکیشن پیام‌رسان کار کند. این سه عامل: گوشی، خود اپلیکیشن و سیم‌کارت را شامل می‌شود؛ بنابراین عوامل مختلفی وجود دارد که باعث ایجاد مشکل اس ام اس سامسونگ می‌شوند و این موضوع ربطی به قیمت گوشی و مدل آن ندارد. به طور قطع نمی‌توان گفت که علت عدم دریافت اس ام اس چیست. به عنوان مثال، این اتفاق ممکنست به دلیل ترافیک پیام‌ها نیز رخ داده باشد. در هر حال بهتر اینست که به رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ اقدام کنیم…

    تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ

    • شماره‌های بلاک شده را چک کنید.

    گاهی اوقات ممکنست به صورت ناخواسته فردی را به بلک لیست یا همان لیست سیاه پیام‌رسان اضافه کرده باشید. پس اگر از یک شخص خاص پیامک به دستتان نمی‌رسد، حتماً این موضوع را چک کنید که به احتمال زیاد مشکل اس ام اس در سامسونگ همین است.

    فروش ویژه
    گوشی شیائومی Poco F5 ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
    قیمت ویژه: ۱۷,۵۹۹,۰۰۰ تومان
    گوشی شیائومی Poco F5 ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
    گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
    قیمت ویژه: ۵,۳۱۹,۰۰۰ تومان
    گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
    گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 4G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
    قیمت ویژه: ۱۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
    گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 4G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
    گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
    قیمت ویژه: ۱۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
    گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
    گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G  ظرفیت 128 گیگابایت رم 6 گیگابایت
    قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
    گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت
    گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro plus ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
    قیمت ویژه: ۱۵,۸۹۹,۰۰۰ تومان
    گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro plus ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

    • آنتن سیم کارتتان را چک کنید.

    گاهی اوقات مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ بخاطر آنتن ندادن گوشیست و با اینکه چک کردن آن کار ساده ایست، فراموش می‌کنیم که به آن بخش نگاهی بیندازیم.

    • حالت هوایپما را چک کنید.

    احتمالاً پیامک به این دلیل برای شما ارسال نمی‌شود که گوشی خود را بر روی حالت هواپیما گذاشته‌اید. وقتی Airplane Mode روشن است، باعث می‌شود تمام ارتباطات بی‌سیم قطع شود.

    علت ارسال نشدن پیام در گوشی سامسونگ

    • دستگاهتان را خاموش و روشن کنید.

    این کار در بیشتر مواقع بسیاری از مشکلاتی که در گوشی رخ می‌دهد را برطرف می‌کند؛ بنابراین ضرری ندارد که آن را امتحان کنید، شاید توانست بر روی تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ شما نیز تاثیر بگذارد.

    مشکل اس ام اس سامسونگ

    • حافظه گوشی خود را چک کنید.

    گاهی اوقات آنقدر حافظه گوشی پر می‌شود که دیگر فضایی حتی برای دریافت یک پیام هم نداریم، اگر اینگونه است پس حتماً به خالی کردن آن اقدام کنید.

    • پیام‌های اسپم را چک کنید.

    راه آخر هم اینست که در تنظیمات گوشی سامسونگ سری به لیست پیام‌های Spam بزنید، شاید در آنجا پیام مورد نظر را دیدید. اگر هیچکدام از این راه‌ها پاسخگوی شما نبودند، پس حتماً اپلیکیشنی که در ادامه معرفی خواهیم کرد را دانلود کنید.

    علت ارسال نشدن پیام در گوشی سامسونگ

    یافتن راه‌حل برای مشکل نرفتن اس ام اس در سامسونگ به این برمی‌گردد که تنها پیام‌های طولانی ارسال نمی‌شود یا اینکه هیچ پیامی را نمی‌توانید ارسال کنید. در ابتدا به حل مشکل ارسال اس ام اس طولانی در سامسونگ می‌پردازیم و سپس راه‌حل‌هایی کلی خواهیم گقت که امیدواریم مشکل ارسال نشدن SMS را برای شما برطرف کند…

    مشکل ارسال اس ام اس طولانی در گوشی سامسونگ

    اگر قصد ارسال پیام طولانی در گوشی سامسونگ داشته باشید، حتماً با محدودیت این پیام‌رسان مواجه شده‌اید. در این صورت پیام‌ها را یا باید به صورت MMS ارسال کنید، یا اینکه آنها را به چند پیام مختلف تقسیم کنید… اما ناامید نشوید، راه‌هایی برای این مورد وجود دارد که با تنظیمات پیام گوشی سامسونگ می‌توانید با آنها به ارسال اس ام اس طولانی با گوشی سامسونگ اقدام کنید. برخی از کاربران سامسونگ می‌توانند این مشکل را از طریق تنظیمات انجام دهند و برخی هم لازمست از اپلیکیشن جانبی استفاده کنند. البته اگر هم قصد دارید که پیام خود را در قالب MMS ارسال کنید، می‌توانید بر روی دکمه ارسال دستتان را نگه دارید تا پیام به MMS تبدیل شود.

    ۱- از طریق تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ

    اگر در تنظیمات پیام‌رسان خود، گزینه GSM را فعال کنید، می‌توانید مشکل اس ام اس طولانی در سامسونگ را حل کنید. برای این کار باید دو مرحله زیر را انجام دهید:

    • مرحله اول:
    1. وارد تنظیمات پیام‌رسان شوید.
    2. در بخش “Creation Mode” گزینه “Restricted” را انتخاب کنید.

    مشکل ارسال اس ام اس طولانی در گوشی سامسونگ

    • مرحله دوم:
    1. بعد از اینکه مرحله اول را انجام دادید، پیام‌رسان خود را باز کنید.
    2. به منوی برنامه بروید.
    3. وارد تنظیمات شوید.
    4. در بخش “Input Mode” گزینه “GSM Alphabet” را انتخاب کنید.

    علت ارسال نشدن اس ام اس در گوشی سامسونگ

    بعد از انجام این تنظمیات می‌توانید از کارکترهای بیشتری در پیامک‌های خود استفاده کنید. اگر باز هم محدودیت دارید، دیگر وقت نصب یک پیام‌رسان جدید است.

    ۲- برنامه برای ارسال پیام طولانی در گوشی سامسونگ

    اولین اپلیکیشنی که توصیه می‌کنیم آن را دانلود کنید، Handcent SMS است. با این برنامه می‌توانید پیام‌های طولانی خود را باخیالی راحت ارسال کنید و برای اینکه این پیام‌ها به صورت MMS ارسال نشوند، وارد تنظیمات اپلیکیشن شوید و Auto Convert to MMS را غیرفعال کنید. این برنامه از سیستم عامل ساعت‌های گلکسی یعنی Wear OS نیز پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین نگران دیده نشدن پیام‌ها بر روی ساعت هوشمند خود نباشید.

    اگر صاحب گوشی گلکسی قدیمی هستید و این برنامه بر روی گوشی شما نصب نمی‌شود پیشنهاد بعدی ما به شما Go SMS Pro است.

    حل مشکلات عدم ارسال پیام در گوشی سامسونگ

    اگر نه تنها پیام‌های طولانی، بلکه پیام کوتاه نیز نمی‌توانید ارسال کنید، در گوشی یا سیم‌کارت شما مشکلی پیش آمده که توصیه می‌کنیم راه‌های زیر را امتحان کنید که برای اکثر کاربران پاسخگو بوده است…

    • اپراتور را چک کنید.

    آیا همراهان شما نیز که در یک منطقه با شما زندگی می‌کنند همین مشکل را دارند؟ اگر اینگونه است، پس صبر کنید تا مشکل حل شود. اگر هم نه، ببینید که خط شما آنتن می‌دهد یا نه و اگر هم سیم کارت دیگری دارید، با آن هم چک کنید. شاید تنظیمات اینترنت همراه اول سامسونگ یا اپراتورهای دیگر هم بر این مسئله تاثیر گذاشته باشند. اگر مشکل سیم‌کارت نیست، پس مراحل بعدی را امتحان کنید…

    • سیم کارت خود را دوباره وارد گوشی کنید.

    اگر سیم کارت دیگری نداشتید که چک کنید و یا اینکه مشکل شما تنها با یکی از سیم‌کارت‌هاست، پس یکبار این کار را انجام دهید و سپس گوشی خود را ری‌استارت کنید.

    رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ

    • اپلیکیشن پیام‌رسان را چک کنید.

    گاهی اوقات تا برنامه‌ای را باز نکنید اعلان‌های آن دیده نمی‌شود که این موضوع یا به این دلیلست که در تنظیمات غیر فعال کرده‌اند، یا اینکه در خود برنامه اختلالی ایجاد شده است.

    • برنامه‌های شخص ثالث را غیرفعال کنید.

    ممکنست علت ارسال نشدن اس ام اس در گوشی سامسونگ دانلود بدافزار باشد. اگر می‌خواهید این موضوع را بدون پاک کردن برنامه‌ای چک کنید، لازمست Safe Mode را در تنظیمات فعال کنید. این کار باعث می‌شود تا برنامه‌های شخص ثالث تا وقتی این گزینه فعال است، غیرفعال شوند. بعد از این کار، اگر دیدید پیام‌ها را دریافت می‌کنید، پس برنامه اخیری که دانلود کرده‌اید را پاک کنید.

    • کش و داده پیام‌رسان را پاک کنید.

    برخی اوقات پاک کردن دیتا و کش برنامه‌ها بسیاری از مشکلات آنها را برطرف می‌کند. انجام این کار به احتمال زیاد پاسخگو خواهد بود.

    • نرم افزار سیستم را به روز کنید.

    اگر نسخه جدیدی برای نرم افزار شما وجود دارد و هنوز آن را دریافت نکرده‌اید، برای این کار درنگ نکنید.

    • از برنامه‌های جانبی کمک بگیرید.

    اگر هنوز علت ارسال نشدن پیام در گوشی سامسونگ را پیدا نکردید، بد نیست یک اپلیکیشن جانبی مطمئن را دانلود کنید که در پلی‌استور هم قرار دارد. پیشنهاد ما به شما برنامه Android Messages است.

    مشکل ارسال اس ام اس طولانی در سامسونگ

    به طور کل، مشکلات تنظیمات اس ام اس گوشی سامسونگ با پاک کردن حافظه، ری استارت کردن، پاک کردن کش و دیتای برنامه و… رفع می‌شود و نصب برنامه‌ای دیگر یا ریست فکتوری کردن گوشی هم آخرین راه‌هایی هستند که به این امر کمک می‌کنند. امیدواریم که در همان مراحل اول توانسته باشید به حل مشکل ارسال نشدن اس ام اس سامسونگ اقدام کنید. حتماً ارسال پیام طولانی را با روش‌هایی که گفتیم امتحان کنید و اگر در این خصوص سوالی داشتید، در بخش نظرها آن را با ما در میان بگذارید.

    میانگین امتیازات ۴ از ۵
    از مجموع ۱۷ رای

    سوالات متداول

    چگونه در گوشی سامسونگ یک اس ام اس طولانی بفرستیم؟

    ✔️ مطمئناً تابحال با این قضیه مواجه شده‌اید که بعد از یک محدوده تایپ کردن، پیام شما چند صفحه‌ای می‌شود و لازمست آن را در قالب MMS ارسال کنید. در این حالت می‌توانید در تنظیمات اس ام اس سامسونگ، مقدار این محدوده را افزایش دهید یا اینکه اپلیکیشن پیام‌رسان دیگری نصب کنید.

    حتماً باید پیام‌های طولانی را در قالب MMS ارسال کنیم؟

    ✔️ فرستادن MMS یکی از راه‌های ارسال پیام طولانیست. راه‌های دیگری نیز وجود دارد که توسط آنها می‌توان پیام‌های طولانی ارسال کرد. به عنوان مثال، دانلود یک پیام رسان دیگر که از ارسال پیام طولانی پشتیبانی می‌کند، یا تغییر تنظیمات پیام رسان سامسونگ دو راه کاربردی هستند که می‌توانید با استفاده از آنها پیام‌های طولانی خود را در قالب MMS ارسال کنید.

    آیا می‌شود با اپلیکیشن‌های شخص ثالث پیام‌های طولانی ارسال کرد؟

    ✔️ بله، ولی نه تمام آنها. باید برنامه‌هایی را دانلود کنید که از این قابلیت پشتیبانی کند. به عنوان مثال، ما به شما برنامه Handcent را توصیه می‌کنیم.

    در گوشی قدیمی سامسونگ چگونه پیام طولانی بفرستیم؟

    ✔️ فرقی نمی‌کند که کدام مدل گوشی سامسونگ را دارید، در تنظیمات پیام‌رسان خود حالت restricted را فعال کنید یا اینکه یک برنامه مناسب دانلود کنید.

    نوشته های مشابه

    ‫۹ نظرها

    1. سلام .چرا وقتی پولی از طریق همراه بانک گوشی برای کسی میفرستم و وقتی قبض واریز پول را براش میفرستم کل پیام به صورت علامت سوال برای طرف مقابل ارسال میشه.گوشی من A11*سامسونگ .قسمت input mode هم روی گزینه GSM alphabet

    2. handcent هم مثل اپلیکیشن‌های دیگه هست راه حل فقط و فقط فعال شدن MMS هست که اونم ممنوعه ، تنظیمات دیگر هم هیچکدام درست نیست حداقل با سامسونگ های جدید نمیشه ، بعضی از تنظیمات وجود ندارد

    3. ارسال پیام چند رسانه ای در گوشی سامسونگ یا همون MMS راهکار نداره در صورتی که تعداد کاراکتر هامون از SMS به MMS تبدیل شدند باز هم پیامک ارسال بشه ؟؟

    4. با تنظیمات پیام چند رسانه ای گوشی سامسونگ یا همون MMS و نصب اپلیکیشن Handcent SMS دیگه محدودیت کاراکتر وجود نداره ؟؟

    5. وقت بخیر . فرمودین توی تنظیمات ارسال پیامک در صورتی که گزینه GSM رو فعال کنیم میتونیم پیامهای گوشی رو با کاراکتر های بیشتری ارسال کنیم . میخواستم بدونم منظورتون اینه که تعداد کاراکترها اگر از اس ام اس به ام ام اس هم برسه باز پیامک ارسال میشه ؟؟

      1. اگر برنامه اس ام اس سامسونگ Handcent SMS رو دانلود کنید دیگه پیام هاتون به شکل MMS ارسال نمی شود

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دکمه بازگشت به بالا
    بستن
    بستن