بهترین قیمت گوشی ساعت و تبلت
اخبار آیفوناخبار گوشی موبایل

فراموش کردن رمز ایفون و راهکارهای حل مشکل دیسیبل شدن ایفون

 • آیفون یکی از مواردیست که بهترین امنیت‌ را در بین برندهای گوشی‌های هوشمند دارد، تاجایی که بسیاری از کاربران معتقداند قوانین محافظتی آیفون، سخت‌گیرانه و دست و پاگیرست. از زمان آمدن سنسورهای جدید، دیگر فراموش کردن رمز ایفون بیشتر از قبل شده است. در مدل‌های قدیمی‌تر سنسور اثر انگشت و در گوشی‌های چند سال اخیر فیس آیدی یا همان تشخیص چهره بیشترین کاربرد را برای بازکردن قفل صفحه آیفون داشته است، اما همیشه یک رمز به عنوان پشتیبان و همینطور افزایش امنیت دستگاه نیز باید انتخاب کنید که اگر سنسور اثر انگشت یا Face ID خراب شد، قادر باشید قفل گوشی را باز کنید. این رمز همچنین در برخی فعالیت‌ها برای اطمینان حاصل کردن آیفون از اینکه شخص دیگری گوشی شما را در اختیار ندارد، کاربرد دارد.

  فراموش کردن رمز ایفون

  فراموش کردن رمز گوشی ایفون یکی از مشکلاتیست که هیچکس دوست ندارد به آن دچار شود. با این حال به نظر می‌رسد یکی از رایج‌ترین مشکلات کاربران همین موضوع است. متأسفانه هر روز شاهد گزارشات بی‌شماری هستیم که کاربران می‌گویند رمز آیفون را فراموش کردم .

  البته این امر زیاد هم غیر‌طبیعی نیست چرا که وقتی به مدت طولانی گوشی خود را با سنسور اثر انگشت و تشخیص چهره باز کنید و مدت‌ها از آخرین باری که پسورد خود را وارد کردید، بگذرد، فراموشی آن غیر‌قابل اجتناب است. مگر اینکه تاریخ یا عدد خاصی را به عنوان رمز عبور گذاشته باشید که قابل تشخیص و پیشبینی باشد. پس زیاد هم نباید به افرادی که با فراموش کردن پسورد ایفون مواجه می‌شوند، ایراد گرفت.

  آیفون، ۶ شانس به شما می‌دهد تا رمز خود را درست وارد کنید و اگر هر ۶ بار اشتباه بزنید، دیسیبل شدن ایفون تا ۱ دقیقه را تجربه خواهید کرد و بعد از آن مجدد به شما ۶ شانس جدید برای حدس زدن پسورد داده می‌شود، اما اگر رمز گوشی ایفون را فراموش کردیم چه کنیم ؟ آیا راهی برای بازیابی آنست؟ در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

  فراموش کردن رمز ایفون

  آموزش آنلاک کردن آیفون

  فکر نکنید با فراموش کردن پسورد ایفون دیگر دنیا به آخر رسیده و دستگاه شما برای همیشه قفل و بی‌استفاده می‌ماند. همیشه برای حل هر مشکلی، راهکارهایی نیز وجود دارد و مطمئن باشید کارشناسان اپل نیز تمامی در‌ها را بر روی شما نبسته‌اند و فکر این موضوع که ممکنست کاربران روزی با فراموش کردن رمز ایفون روبه‌رو شوند، به ذهنشان خطور کرده است. پس بهتر است قبل از هر چیزی خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید هرچیزی به ذهنتان می‌رسد را امتحان کنید سپس از اطرافیان نزدیک خود کمک بگیرید و مطمئن شوید برای سربه‌سر گذاشتن شما کسی شیطنتی نکرده و پسکد را تغییر نداده باشد، اما اگر به نتیجه نرسیدید، با استفاده از روش‌های زیر به شما توضیح می‌دهیم چگونه رمز گوشی ایفون را باز کنیم ؟

  روش اول حل مشکل فراموش کردن رمز ایفون : استفاده از آیتونز

  اگر گوشی خود را قبلاً از طریق کامپیوتر به آیتونز وصل کرده باشید، خود به خود از آن فایل پشتیبان تهیه شده است و از طریق زیر می‌توان فایل را بازیابی و  مشکل فراموش کردن رمز ایفون را رفع کرد.

  • گوشی خود را با کابل به کامپیوتر متصل سازید و سپس برنامه آیتونز را اجرا کنید.
  • اندکی صبر کنید تا آیتونز، گوشی شما را بشناسد و به آن سینک شود. بعد از همگام سازی، آیتونز به صورت خودکار از آیفون شما بکاپ می‌گیرد.
  • بعد از اتمام تهیه فایل پشتیبان، گزینه Restore iPhone را انتخاب کنید.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی F5 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۲۳,۴۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی F5 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A34 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۲,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A34 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت 128 گیگابایت رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۳,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 نسخه 4G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۶,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 نسخه ۴G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A34 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۲,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A34 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  • بعد از زدن گزینه گفته شده، تنظیمات اولیه برای راه اندازی آیفون به شما نمایش داده می‌شود. در این مرحله راه‌های مختلف ریستور کردن آیفون نمایان شده و گزینه Restore from iTunes Backup را انتخاب کنید.
  • حتماً قبل از انتخاب فایل پشتیبان به تاریخ و حجم آن دقت کنید و آخرین بکاپ کامل گرفته شده را انتخاب کنید.

  • بعد از انتخاب آیتونز شروع به بازگردانی فایل بکاپ به گوشی می‌کند و این پروسه اندکی زمان‌بر است و اگر با ارور و خطای خاصی مواجه نشدید، بعد از اتمام کار، تنظیمات گوشی شما به آخرین بکاپی که گرفتید برخواهد گشت و به سادگی مشکل فراموش کردن پسورد ایفون حل می‌شود.

  چگونه رمز گوشی ایفون را باز کنیم

  برای اطلاع از قیمت گوشی آیفون به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  روش دوم حل مشکل فراموش کردن رمز ایفون : استفاده از آیکلود

  اموزش انلاک ایفون با استفاده از آیکلود بسیار ساده است. حتماً تا حالا با گزینه Find My iPhone روبه‌رو شدید و ممکن است حتی دستگاه شما چندین بار برای فعال کردن این قابلیت به شما پیام داده باشد. اگر Find My iPhone را در گوشی خود فعال کرده باشید، به روش زیر از طریق iCloud می‌توانید پسکد خود را حذف و اطلاعات را بازیابی کنید.

  • از یک دستگاه هوشمند دیگر کمک بگیرید و به سایت icloud.com/find بروید.
  • بعد از مراجعه به آدرس گفته شده، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید در آن مشخصات اپل آیدی خود را (با دقت) وارد کنید. دقت کنید حتماً باید از یک اپل آیدی فعال در آیفون یا آیپد استفاده کنید.
  • در قسمت بالای مرورگر گزینه All Devices را انتخاب کنید.
  • اکنون لیستی از دستگاه‌های مختلف برای شما نمایش داده می‌شود که در آن باید آیفونی که پسورد آن را فراموش کردید پیدا و انتخاب کنید.
  • سپس با زدن گزینه Erase Device محتوای آیفون یا آیپد شما حذف می‌شود و در نتیجه پسکد نیز حذف و مشکل فراموش کردن رمز ایفون رفع می‌شود و به سادگی می‌توانید دوباره با آیفون خود کار کنید و رمز عبوری جدید برای آن انتخاب کنید.

  • بعد از پاک کردن اطلاعات گوشی موبایل خود، نوبت استفاده از فایل پشتیبان و بکاپ گیریست تا حداقل مقداری از آخرین اطلاعات شما بازیابی شود. البته شما اگر فایل پشتیبان هم نداشته باشید مشکلی ایجاد نمی‌شود و می‌توانید تحت عنوان یک دستگاه جدید، آیفون خود را دوباره از ابتدا راه اندازی کنید. برای این امر باید گزینه Set Up as a New Device را انتخاب کنید.

  فراموش کردن رمز گوشی ایفون

  روش سوم حل مشکل فراموش کردن رمز ایفون استفاده از حالت ریکاوری (Recovery Mode)

  یکی دیگر از راه‌های مقابله با فراموش کردن رمز عبور آیفون وارد شدن به حالت Recovery Mode است.
  البته بهترست از روش‌های بالا برای پاک کردن پسورد خود استفاده کنید، اما اگر به هر دلیلی به برنامه آیتونز یا سرویس iCloud دسترسی نداشتید، نگران نباشید آموزش آنلاک کردن آیفون با استفاده از حالت ریکاوری، راه دیگری پیش روی شماست. البته فراموش نکنید در این روش تمامی اطلاعات شما به همراه پسورد حذف خواهد شد. برای پاک کردن رمز عبور از طریق حالت ریکاوری مراحل زیر را انجام دهید:
  • ابتدا کابل لایتنینگ را به گوشی خود وصل کرده و آن را به کامپیوتر متصل کنید.
  • برنامه آیتونز را اجرا کنید.
  • وارد Recovery Mode (حالت ریکاوری) آیفون شوید. (در ادامه نحوه وارد شدن به حالت ریکاوری آیفون را توضیح خواهیم داد.)

  • هنگامی که با صفحه فوق روبه‌رو شدید، گزینه Restore را انتخاب کنید تا برنامه آیتونز شروع به دانلود اطلاعات مورد نیاز خود کند. این کار بسته به مدل گوشی شما بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ممکنست طول بکشد. بعد از اتمام این کار، مجدد آیفون ریستارت می‌شود و مراحل وارد شدن به ریکاوری را دوباره باید طی کنید و گزینه Restore را بزنید.
  • بعد از پایان Restore گوشی شما بدون پسورد آماده استفاده است.

  اگر رمز گوشی ایفون را فراموش کردیم چه کنیم

  چگونه به حالت ریکاوری آیفون وارد شویم؟

  همانطور که گفتیم نحوه باز کردن گوشی اپل از طریق ریکاوری آخرین امید شماست. دکمه‌های ترکیبی ورود به ریکاوری در برخی مدل‌های آیفون متفاوت است که ما هر ۳ حالت را برای شما شرح می‌دهیم.

  ورود به حالت ریکاوری در آیفون ۶s و پایین‌تر و آیپد و آیپاد

  دکمه Home و پاور را به صورت همزمان فشار دهید و تا زمانی که صفحه Recovery Mode را مشاهده نکردید، نگه دارید.

  رمز گوشی ایفون رو فراموش کردم

  ورود به حالت ریکاوری در آیفون ۷ و ۷ پلاس

  دکمه‌های Power و Volume پایین را به صورت همزمان نگه دارید و تا نمایش صفحه Recovery Mode آن را رها نکنید.

  فراموش کردن پسورد ایفون

  مقاله پیشنهادی: همه چیز در باره تغییرات ios 15

  ورود به حالت ریکاوری در آیفون ۸ و مدل‌های بالاتر نظیر آیفون ۱۲

  برای ورود به حالت ریکاوری در آیفون و مدل‌های بالاتری مثل ایفون ۱۳ پرو مکس کافیست دکمه صدا (Volume) بالا را فشار دهید و سریع رها کنید. سپس دکمه کم کردن صدا را سریع نگه دارید و رها کنید. در آخر دکمه پاور را تا زمان مشاهده صفحه حالت ریکاوری نگه دارید. اگر وارد صفحه ریکاوری نشدید بعد از فشار دادن دکمه پاور و سیاه شدن صفحه، دکمه‌های Power و کاهش ولوم را به مدت ۵ ثانیه با هم بگیرید، سپس دست خود را از روی دکمه پاور بردارید، اما همچنان دکمه کم کردن صدا را نگه دارید و بعد از ۵ ثانیه آن را رها کنید.

  فراموش کردن پسورد آیفون

  دیسیبل شدن ایفون

  هنگامی که با فراموش کردن رمز ایفون روبه‌رو شدید، احتمالاً به دفعات زیاد رمز عبور را اشتباه می‌زنید و به دلایل امنیتی با دیسیبل شدن آیفون مواجه خواهید شد. در مرحله اول یک دیسیبل موقت طراحی شده که هنگامی که ۶ بار پشت سرهم پسورد را اشتباه بزنید، به مدت ۱ دقیقه آیفون شما دیسیبل شده و مجدد می‌توانید رمز خود را بزنید، اما اگر روند اشتباه زدن رمز بیش از حد شود، وارد مرحله دوم دیسیبل خواهید شد. در این مرحله دیگر گوشی شما به این راحتی‌ها باز نمی‌شود و برای رفع مشکل iphone is disabled باید آن را به آیتونز متصل کنید و مراحل زیر را طی کنید:

  • آیفون خود را با استفاده از کابل به کامپیوتری که قبلاً گوشی خود را روی آن سینک کرده‌اید وصل کنید.
  • آیتونز را اجرا کنید.
  • در آیتونز گزینه Back Up را انتخاب کنید. اگر این گزینه را پیدا نکردید روی آیکون آیفون راست کلیک کرده و بکاپ را بزنید.
  • بعد از اتمام تهیه فایل پشتیبان و بکاپ گیری، گزینه بازیابی یا Restore را بزنید تا دستگاه شما از حالت دیسیبل دربیاید.

  رمز آیفون را فراموش کردم

  در این مقاله سعی کردیم تمامی مراحل و روش‌هایی که با آن مشکل فراموش کردن رمز ایفون خود را می‌توانید حل کنید، آموزش بدهیم. اگر شما هم روشی به غیر از راه‌های گفته شده، می‌شناسید حتماً در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲۵ رای

  سوالات متداول

  نحوه آنلاك كردن آيفون زمانی که رمز عبور را فراموش کردیم، چگونه است؟

  ✔️ برای حل مشکل فراموش کردن رمز ایفون سه راه عمده اساسی وجود دارد. از طریق آیتونز ، آیکلود و حالت ریکاوری می‌توان پسورد را پاک کرد که هر کدام را مفصل در مقاله بالا توضیح دادیم.

  اگر هنگام فراموش کردن رمز گوشی ایفون ، چندین بار پسورد را اشتباه بزنیم، چه اتفاقی میفتد؟

  ✔️ اگر بیش از 6 بار رمز عبور را اشتباه بزنید، دستگاه شما به مدت 1 دقیقه غیر فعال می‌شود و بعد از آن دوباره شش شانس مجدد برای بازگشایی قفل دستگاه به شما داده می‌شود.

  علت دیسیبل شدن ایفون چیست؟

  ✔️ یکی از عمده دلایل دیسیبل شدن آیفون، زدن بیش از اندازه رمزعبور به صورت اشتباه است. در مرحله اول وارد دیسیبل موقت می‌شوید و اگر بازهم اشتباه بزنید. دستگاه شما حتماً باید به آیتونز وصل شود و تنها از این طریق مشکل رفع می‌شود و قادر به استفاده مجدد از آیفون خود هستید.

  آیا اگر رمزعبور را فراموش کنیم و با یکی از روش‌های بالا آن را پاک کنیم، اطلاعات ما حذف می‌شوند؟

  ✔️ بله تمامی اطلاعات شما حذف خواهند شد، مگر اینکه از آیفون خود فایل پشتیبان تهیه کرده باشید و به وسیله بازیابی آن، بتوانید مقداری از اطلاعات را برگردانید.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن