قیمت گوشی سامسونگ
تکنولوژیگجت‌های هوشمندهمه

رشد جهانی ۶۵ درصدی صنعت گجت‌های پوشیدنی در سه ماهه سوم ۲۰۱۹

 • در اوایل این هفته، IDC گزارش داد که اپل در سه ماه سوم ۲۰۱۹ در صنعت پوشیدنی به ویژه در زیر گروه «شنیدنی‌ها» با محبوبیت روزافزون ایرپادز ، حاکم بازار ۲۰۱۹ بوده است. امروز گزارش جدیدی از کانال Canalys ارائه شده که صرفاً روی بخش‌های دستبند پوشیدنی متمرکز است. این آمار، فروش دستبند هوشمند تناسب اندام، ساعت‌های هوشمند و ردیاب‌های بدنسازی در سطح جهان در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ را نشان می‌دهد. کانال Canalys به رشد جهانی ۶۵ درصدی صنعت گجت‌های پوشیدنی در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ اشاره کرده است.

  رشد 65% گجت های پوشیدنی

  در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ شیائومی بیشترین میزان فروش را در این گروه از گجت‌های پوشیدنی در سراسر جهان داشته است

  در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ شیائومی بیشترین میزان فروش را در این گروه از گجت‌های پوشیدنی در سراسر جهان داشته است. این شرکت با فروش ۱۲.۲ میلیون دستگاه و ۷۴.۴ درصد رشد سالیانه در سه ماهه سوم سهم بازار ۲۷ درصدی را تجربه کرده است. رشد سهم بازار شیائومی به عملکرد داخلی قوی، توزیع و فروش گسترده این محصولات در خارج از کشور چین نسبت داده شده است. اپل با ۱۵٪ سهم بازار در جایگاه دوم قرار گرفته در حالی که ۶۰٪ از فروش این بخش به جدیدترین اپل واچ سری ۵ اختصاص یافته است.

  هواوی با ۵.۹ میلیون واحد و ۱۳ درصد سهم بازار در رده سوم قرار گرفت و به لطف رشد فروش آن در چین، در این دوره ۲۴۳ درصد رشد سالانه را تجربه کرد. شرکت فیت‌بیت نیز ۸% از سهم بازار را به خود اختصاص داده و تنها فروشنده‌ای به شمار می‌رود که در مقایسه با سال گذشته رشد زیادی نداشته است. سامسونگ به لطف ردیاب ارزان قیمت Galaxy Fit و با کسب ۶٪ سهم بازار در رده پنجم فروش در آسیا قرار گرفته است.

  شرکت فیت‌بیت نیز ۸% از سهم بازار را به خود اختصاص داده و تنها فروشنده‌ای بود که در مقایسه با سال گذشته رشد زیادی نداشته است.

  در قاره آمریکا، تقاضا برای سری ۵ بیشتر بوده است، در حالی که در طی سه ماهه سوم ۲۰۱۹، ۳.۵ برابر بیشتر از سری ۴ اپل واچ، تقاضا داشته است. در همین حال، سری ۳ نیز ارزان‌تر شد که همین امر فروش دستبند پوشیدنی اپل را طی این سه ماه افزایش داد.

  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro Max ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳۸,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro Max ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Black Shark 4 ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Black Shark 4 ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 9 Activ ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 9 Activ ظرفیت ۶۴ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۴,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳۴,۶۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۹,۹۸۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

  شیائومی رکوردار فروش دستبند سلامت

  در آسیا و اقیانوسیه (از جمله چین)، Fitbit و سامسونگ وارد بخش ردیاب‌های سلامت ارزان قیمت شدند که شیائومی مدتی بر آن تسلط داشت و با موفقیت این بازار حساس به قیمت را به سمت خود جلب کردند. در منطقه اروپا و خاورمیانه ورود تهاجمی شیائومی به اروپا با دستبندهای تناسب اندام ارزان قیمت در حقیقت باعث افزایش فروش آن شد.

  سرانجام، در چین سهم شیائومی در بازار، ۶۰٪ رشد داشته، هرچند هواوی به لطف ۲۹۰٪ افزایش نسبت به سال گذشته بعد از آن قرار گرفته است. بیشتر رشد Huawei از طریق فروش دستبندهای رده‌پایین بود که این شرکت برای رونق فروش بخش گوشی موبایل تولید خود کرد. هواوی برای حفظ سرعت رشد خود در خط تولید ساعت Watch GT با چالش‌های فزاینده‌ای روبرو خواهد شد، زیرا مجبور خواهد شد با ویژگی‌های جدید و موارد کاربردی و  قوی‌تری آنها را تولید کند که واقعاً بتواند در درازمدت فروش خود را افزایش دهد. اپل نیز با فروش اپل واچ ۵ به فروش قابل‌توجهی خواهد رسید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن