قیمت گوشی سامسونگ
برندهای دیگرموبایل و تبلتهمه

بهترین نمایشگر در بین پرفروش‌ترین میان‌رد‌های ۲۰۱۹ از آن کدام مدل است؟

 • در هنگام خرید گوشی به چه نکاتی توجه می‌کنید؟ علاو بر قیمت گوشی، برای برخی از کاربران دوربین در اولویت قرار داشته در حالی که برای برخی دیگر قدرت پردازنده یکی از اولویت‌های آنها محسوب می‌شود؛ اما برای کاربرانی که به تماشای فیلم و مالتی‌مدیا علاقه دارند و یا گیم‌پلی برای آنها در اولویت قرار دارد نمایشگر است که حرف اول را می‌زند. مقام بهترین گوشی موبایل میان‌‍رده ۲۰۱۹ به چه گوشی می‌رسد؟ در این جا نمایشگر بهترین گوشی‌های میان‌رده سال ۲۰۱۹ از نظر ارائه رنگ، میزان روشنایی، ارائه رنگ مشکی، نوع پنل مورد استفاده، رزولوشن و طراحی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  ۱- xiaomi redmi note8 pro – گوشی های با صفحه نمایش super amoled :

  ردمی نوت ۸ پرو یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های میان‌رده سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود، عملکرد دوربین و تراشه گیمینگ آن بر کسی پوشیده نیست و توانسته است عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذارد؛ اما می‌بایست دید که این گوشی از نظر نمایشگر به چه صورت عمل خواهد کرد. پنل مورد استفاده در آن LCD است و کیفیت تصویر FHD+ را ارائه داده است. تراکم پیکسلی آن ۳۹۵ پیکسل بر اینچ است.

  گوشی های با صفحه نمایش super amoled

  واحد نیت که با کلمه اختصاری cd/m2 مشخص می‌شود برای اندازه‌گیری تابش نور در واحد متر مربع مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارائه رنگ مشکی یکی از مواردی است که در کیفیت یک نمایشگر موبایل نقش مهمی ایفا می‌کند.

  واحد نیت که با کلمه اختصاری cd/m2 مشخص می‌شود برای اندازه‌گیری تابش نور در واحد متر مربع مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارائه رنگ مشکی یکی از مواردی است که در کیفیت یک نمایشگر موبایل نقش مهمی ایفا می‌کند. در این مورد می‌توان گفت که میزان رنگ مشکی در حالت نرمال در این گوشی برابر با ۰.۳۴۷ نیت و در حالت ماکسیمم روشنایی به ۰.۴۸۶ می‌رسد. در طرف مقابل ارائه رنگ سفید نیز در کیفیت نمایشگر تأثیر بسزایی دارد، برای مثال در برخی از نمایشگرها دیده می‌شود که تونالیته رنگی بیشتر متمایل به رنگ زرد و یا سبز است. در مورد ردمی نوت ۸ پرو به عنوان بهترین گوشی میان‌رده سال ۲۰۱۹ میزان رنگ سفید در حالت نرمال ۴۶۰ و در حالت حداکثر روشنایی به ۶۴۰ نیت می‌رسد.

  میزان روشنایی نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که بسیار حائز اهمیت است. روشنایی در این مورد شیائومی ردمی نوت ۸ پرو  به ماکسیمم مقدار ۶۴۰ نیت می‌رسد. حداقل عدد DeltaE برابر با ۵.۷ و حداکثر میزان آن ۱۰.۶ است. از دیگر مشخصات نمایشگر این گوشی نیز می‌توان گفت که از HDR پشتیبانی کرده از این رو کیفیت تصویر به نحو قابل توجهی ارتقاء یافته است.

  ۲- xiaomi redmi note8 یکی دیگر از گوشی های با صفحه نمایش super amoled : 

  xiaomi redmi note8 یکی دیگر از گوشی های با صفحه نمایش super amoled

  ردمی نوت ۸ نیز به عنوان یک گوشی میان‌رده ارزان قیمت پنل IPS LCD را به خدمت گرفته است. ردمی نوت ۸ کیفیت تصویر FHD+ را ارائه داده و رزولوشن آن ۱۰۸۰×۲۳۴۰ پیکسل است. تراکم پیکسلی نیز برابر با ۴۰۹ پیکسل بر اینچ است. از طرفی به روکش محافظ گوریلاگلس مجهز شده و از HDR10 نیز پشتیبانی می‌کند که در بین گوشی‌های میان‌رده‌ای که از پنل‌های LCD استفاده کرده اند نادر است. مقدار رنگ مشکی آن از ۰.۳۱۱ تا ۰.۴۷۵ نیت بوده در حالی که رنگ سفید آن از ۴۷۳ تا ۶۳۱ نیت می‌رسد. میزان روشنایی آن نیز به میزان ۴۷۳ نیت می‌رسد. از نظر دقت رنگی نیز خاطر نشان می‌شود که عدد Delta E در حالت پیش فرض برابر با ۳.۸ است. 

  ۳- شیائومی می ای ۳ – گوشی های با صفحه نمایش super amoled :

  گوشی های با صفحه نمایش super amoled

  شیائومی می ای ۳ نیز بهترین گوشی موبایل میان‌‍رده ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. می ای ۳ نیز از پنل نمایش Super AMOLED بهره برده است. کیفیت تصویر HD+ را ارائه داده و تراکم پیسکلی آن برابر با ۲۸۲ پیکسل بر اینچ است. در اولین مقایسه می‌توان گفت که این گوشی از نظر تراکم پیکسلی تفاوت چشمگیری با گوشی ردمی نوت ۸ دارد. میزان روشنایی که این گوشی ارائه داده برابر با ۳۶۳ پیکسل بر اینچ است که برای یک پنل Super AMOLED بسیار کم محسوب می‌شود. این گوشی از نسخه اندروید وان بهره برده؛ از این رو فاقد مشخصه High Brightness Mode است. به همین دلیل حتی در نهایت روشنایی محیط نیز در حالت خودکار میزان روشنایی آن از ۳۶۳ نیت فراتر نمی‌رود. میزان نور سفید این گوشی نیز برابر با ۳۶۳ بوده که نسبت به دو مدل دیگر روشنایی کمتری محسوب می‌شود.

  شیائومی می ای ۳ نیز بهترین گوشی موبایل میان‌‍ رده ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. می ای ۳ نیز از پنل نمایش Super AMOLED بهره برده است.

  از نظر دقت رنگی خاطر نشان می‌شود که عدد deltaE برابر با ۴.۹ است. حداقل روشنایی اندازه‌گیری شده نیز برابر با ۱۴.۹ نیت است. مشاهده چنین نتیجه‌ای بسیار ناامید‌کننده است زیرا تقریباً تمام گوشی‌هایی که در سال‌های اخیر مورد آزمایش قرار گرفته‌اند عدد deltaE آنها بین ۱ تا ۴ نیت پایین تر نرفته است. به طور کلی رنگ آبی کم رنگ‌تر بوده و رنگ‌های سفید و خاکستری نیز به سمت آبی متمایل شده‌اند.

  ۴- samsung galaxy A30– گوشی های با صفحه نمایش super amoled :

  گوشی های با صفحه نمایش super amoled

  ای ۳۰ نیز یکی از میان‌رده‌هایی  است که با توجه به قیمت آن در مقایسه با سایر گوشی‌های سامسونگ از بین میان‌رده‌ها جز گوشی‌های پرفروش بازار محسوب می‌شود. حال می‌بایست دید که ای ۳۰ به عنوان بهترین گوشی موبایل میان‌‍رده ۲۰۱۹ از نظر نمایشگر به چه صورت ظاهر خواهد شد.

  سامسونگ از نمایشگر Super AMOLED بهره برده است. کیفیت تصویر آن full HD+ است و رزولوشن ۱۰۸۰×۲۳۴۰ پیکسل را ارائه داده است. تراکم پیکسلی آن نیز ۴۰۳ پیکسل است. علاوه بر این، از پوشش محافظ گوریلاگلس ۳ نیز بهره برده است. طراحی آن ناچ استایل بوده و یک پنل تماماً صفحه را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در رابطه با ارائه رنگ سفید این گوشی نیز خاطر نشان می‌شود که در حداکثر میزان روشنایی، این مقدار از ۴۳۳ تا ۵۴۸ است. 

  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳۴,۶۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت

  در رابطه با ارائه رنگ سفید این گوشی نیز خاطر نشان می‌شود که در حداکثر میزان روشنایی، این مقدار از ۴۳۳ تا ۵۴۸ است.

  در رابطه با حداکثر میزان روشنایی گلکسی ای ۳۰ سامسونگ گفته می‌شود که زمانی که سنسور نور محیطی در معرض نور قرار می‌گیرد، میزان روشنایی از ۴۳۰ به ۵۵۰ نیت می رسد، اما در همین زمان حداقل میزان روشنایی برابر با ۱.۹ نیت است.

  در رابطه با ارائه رنگ ای ۳۰ نیز می‌بایست گفت که بسته به نوع محتوا و حالت نمایش انتخاب شده، فضاهای رنگی مختلفی تولید می‌شود. حالت پایه برای RGB‌ها (میانگین DeltaE، ۱.۶)، حالت AMOLED Photo برای برنامه‌های Adobe RGB (میانگین DeltaE of 1.8) و حالت AMOLED Cinema در حالی که سینمای AMOLED به فضای رنگی DCI-P3 (میانگین DeltaE 2.2) پایبند است.

  ۵- samsung galaxy A20 – گوشی های super amoled سامسونگ :

  گوشی های super amoled سامسونگ

  گلکسی ای ۲۰ نیز یکی از گوشی‌هایی است که در بین میان‌‎رده‌های سامسونگ از قیمت خوبی برخوردار است. نمایشگر این مدل به عنوان بهترین گوشی موبایل میان‌‍رده ۲۰۱۹، Super AMOLED بوده و کیفیت تصویر آن HD+ است. رزولوشن ۷۲۰×۱۵۶۰ پیکسل را ارائه داده و از پوشش محافظ گوریلاگلس نیز بهره برده است. تراکم پیکسلی آن نیز ۲۶۸ پیکسل بر اینچ است. 

  در تست انجام گرفته گلکسی ای ۲۰ امتیاز دقیق Delta-E 0.35 را بدست آورده است. (عددهای Delta-E های نزدیک به صفر بهتر هستند.)

  صفحه AMOLED آن کنتراست عالی داشته و رنگ‌های سفید خنثی یا خالص را ارائه داده است. در این گوشی چهار حالت پیش فرض برای تغییر فضای رنگی مورد نظر کاربران ارائه شده است. گرچه این نمایشگر به اندازه کافی شارپ نیست؛ اما با توجه به اینکه یک پنل AMOLED را بکار گرفته احتمالاً ارائه رنگ خوبی دارد. خوشبختانه تولید رنگ A20 و میزان روشنایی برای یک گوشی میان‌رده کاملاً مناسب است. این گوشی ۱۰۰٪ فضای رنگی sRGB را پوشش داده و در تست انجام گرفته گلکسی ای ۲۰ امتیاز دقیق Delta-E 0.35 را بدست آورده است. (عددهای Delta-E های نزدیک به صفر بهتر هستند.) کسب این نتیجه برای یک گوشی میان‌رده ۲۰۱۹ یک امتیاز بسیار خوب به حساب می‌آید. حداکثر میزان روشنایی گلکسی ای ۲۰ برابر با ۴۶۵ است. از حالت خوانش در شب نیز برخوردار است.

  ۶-   samsung galaxy A50 – گوشی های super amoled سامسونگ :

  گوشی ای ۵۰ نیز به عنوان یکی از بهترین میان‌رده‌های ۲۰۱۹، ای ۵۰ از پنل به اصطلاح Infinity-U بهره می‌برد، به این معنی که دارای یک شکاف U شکل در بالای دوربین سلفی است. سامسونگ یکی از معدود سازنده‌هایی بود که ابتدا در مقابل طراحی ناچ استایل مقاومت کرد، اما سرانجام به این حوزه وارد شد. می‌توان حدس زد که سونی آخرین مدافع صفحه نمایش‌های بدون ناچ باشد.به هر حال، این نمایشگر Super AMOLED کیفیت قابل قبولی را ارائه می‌دهد. در رابطه با روشنایی این گوشی نیز خاطر نشان می‌شود که در حالت دستی این میزان به حداکثر روشنایی ۴۲۰ نیت می‌رسد؛ در حالی که این میزان در حالت خودکار به ۵۵۰ نیت نیز می‌رسد. مینیمم حالت روشنایی نیز به ۱.۸ نیت می‌رسد.

  مینیمم حالت روشنایی نیز به ۱.۸ نیت می‌رسد.

  samsung galaxy A50 یکی از گوشی های super amoled سامسونگ

  این نمایشگر نیز همانند ای ۳۰ بسته به محتوا از حالت‌های مختلفی برخوردار است. حالت پایه RGBها را تغییر نمی‌دهد (میانگین DeltaE of 1.7). آمولد مود، مخصوص برنامه‌های Adobe RGB (میانگین DeltaE of 1.8) است. حالت AMOLED Cinema نیز فضای رنگی DCI-P3 را ارائه می‌دهد. در روشنایی صد درصد میزان ارائه حداقل رنگ سفید این نمایشگر برابر با ۴۲۴ در حالی که حداکثر میزان آن به ۵۵۱ می‌رسد.

  مشخصات نمایشگر بهترین گوشی موبایل میان‌‍رده ۲۰۱۹

  نام مدل: تراکم پیکسلی: کیفیت تصویر: میزان روشنایی: اندازه: نوع پنل مورد استفاده:
  ردمی نوت ۸ پرو: ۳۹۵ پیکسل بر اینچ FHD+ ۴۶۰ تا ۶۴۰ نیت ۶.۵۳ اینچ LCD
  ردمی نوت ۸: ۴۰۹ پیکسل بر اینچ FHD+  ۴۷۳ تا ۶۳۱ نیت ۶.۳ اینچ LCD
  شیائومی می ای ۳: ۲۸۲ پیکسل بر اینچ HD+ ۳۶۳ نیت ۶.۰۹ اینچ Super AMOLED
  گلکسی ای ۳۰: ۴۰۳ پیکسل بر اینچ FHD+  ۴۳۳تا ۵۴۸ نیت ۶.۴ اینچ Super AMOLED
  گلکسی ای ۲۰: ۲۶۸ پیکسل بر اینچ HD+ ۴۶۵ نیت ۶.۴ اینچ Super AMOLED
  گلکسی ای ۵۰: ۴۰۳ پیکسل بر اینچ FHD+ ۴۲۰ تا۵۵۰ نیت ۶.۴ اینچ Super AMOLED

  به طور کلی می‌توان گفت که در بین پرفروش‌ترین میان‌رده‌های ۲۰۱۹ و یا بهترین گوشی موبایل میان‌‍رده ۲۰۱۹، شیائومی می ای ۳ با وجود دوربین فوق‌العاده خود از نظر نمایشگر نسبت به چند مدل دیگر ارائه رنگ و روشنایی کمتری داشته و در این لیست ردمی نوت ۸ بهتر از بقیه عمل کرده است. از این رو می‌توان آن را در هنگام خرید گوشی به عنوان یک گزینه ایده‌ال جهت تماشای فیلم، وبگردی و … مد‌نظر قرار دهید.

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  سوالات متداول

  مشخصات گوشی ردمی نوت ۸ پرو چیست؟

  ردمی نوت ۸ پرو یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های میان‌رده سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود، عملکرد عالی دوربین و تراشه گیمینگ آن بر کسی پوشیده نیست.پنل مورد استفاده در آن LCD است و کیفیت تصویر FHD+ را ارائه داده است. تراکم پیکسلی آن ۳۹۵ پیکسل بر اینچ است.

  مشخصات گوشی ردمی نوت ۸ از نظر نمایشگر چیست؟

  ردمی نوت ۸ نیز به عنوان یک گوشی میان‌رده ارزان قیمت پنل IPS LCD را به خدمت گرفته است و کیفیت تصویر FHD+ را ارائه داده و رزولوشن آن ۱۰۸۰×۲۳۴۰ پیکسل است. تراکم پیکسلی نیز برابر با ۴۰۹ پیکسل بر اینچ است. از طرفی به روکش محافظ گوریلاگلس مجهز شده و از HDR10 نیز پشتیبانی می‌کند که در بین گوشی‌های میان‌رده‌ای که از پنل‌های LCD استفاده کرده اند نادر است. مقدار رنگ مشکی آن از ۰.۳۱۱ تا ۰.۴۷۵ نیت بوده در حالی که رنگ سفید آن از ۴۷۳ تا ۶۳۱ نیت می‌رسد. میزان روشنایی آن نیز به میزان ۴۷۳ نیت می‌رسد. از نظر دقت رنگی نیز خاطر نشان می‌شود که عدد Delta E در حالت پیش فرض برابر با ۳.۸ است.

  کدام یک از گوشی‌های میان رده از نمایشگر سوپرآمولد بهره می‌برند؟

  گوشی‌های شیائومی می ای ۳، گلکسی ای ۳۰ سامسونگ، گلکسی ای ۲۰ سامسونگ و گلکسی ای ۵۰ سامسونگ از جمله مدل‌هایی هستند که از نمایشگر Super AMOLED بهره برده‌اند. در مقاله بهترین نمایشگر در بین پرفروش‌ترین میان‌رده‌‌های ۲۰۱۹ به جزئیات هر یک از این مدل‌ها پرداخته شده است.

  نوشته های مشابه

  یک نظر

  1. هانر۱۰ لایت باتراکم پیکسلی ۴۱۵ppiدراین جدولهانبودکه جای تامل داره!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن