قیمت گوشی سامسونگ
آیفونموبایل و تبلتهمه

یک روش ساده و کاربردی برای تست باتری آیفون

 • در صورتی که به طور مداوم آیفون خود را شارژ می‌کنید و یا همیشه به دنبال پریز برق برای وصل کردن گوشی اپل خود هستید، ممکنست لازم باشد سلامت باتری آن را چک کنید. باتری آیفون با مرور زمان ضعیف شده و به تدریج توانایی نگه داشتن شارژ را از دست می‌دهد و مدت زمان کمتری شارژ را نگه می‌دارد. این امر اجتناب ناپذیر است، اما اپل روشی را برای شما در نظر دارد که می‌توانید سلامتی باتری خود را کنترل کنید و در صورت لزوم نسبت به تعویض آن اقدام کنید. با ۱۹کالا همراه باشید تا با نحوه‌ی تست باتری آیفون آشنا شوید.

  مقاله پیشنهادی: آموزش ساخت شماره مجازی

  تست سلامت باتری آیفون

  آیا روش تست باتری گوشی آیفون را می‌دانید؟ برای تست باتری گوشی ایفون کافیست نسخه‌ی سیستم عامل آن را چک کنید؛ اگر نسخه‌ی iOS 11.3 یا بالاتر است می‌توانید به راحتی گزینه سلامت باتری را در تنظیمات مشاهده کنید، اگر نسخه iOS قدیمی‌تر دارید، باید آن را به روز کنید.

  مراحل زیر را جهت تست سلامت باتری آیفون دنبال کنید:

  • برنامه تنظیمات را باز کنید.
  • گزینه «Battery» را انتخاب کنید.

  روی گزینه Battery Health ضربه بزنید، در آنجا گزارشی با جزئیات درصد سلامتی باتری و مراحل پیشنهادی برای بهبود عملکرد آن نیز فراهم شده است. این قابلیت ظرفیت باتری باقیمانده را نشان می‌دهد که هرچه به ۱۰۰ درصد نزدیک‌تر باشد، بهتر است.

  تست باتری آیفون

  مقاله پیشنهادی: آموزش ساخت اپل آیدی رایگان

  اپل می‌گوید که باتری گوشی‌های اپل به صورتی طراحی شده که پس از ۵۰۰ دفعه شارژ کامل تا ۸۰ درصد از ظرفیت اصلی خود را حفظ می‌کند، این فرآیند برای اکثر گوشی‌ها حدوداً دو سال طول می‌کشد.

  تست سلامت باتری آیفون

  برای تست سلامت باتری گوشی ایفون خود می‌توانید به قسمت تنظیمات و سپس باتری بروید و لحظه‌ای صبر کنید تا تعدادی نمودار نمایان شود که که میزان باتری و فعالیت شما را در ۲۴ ساعت گذشته یا ۱۰ روز گذشته نشان می‌دهد.

  مقاله پیشنهادی: قطع شدن وای فای در آیفون

  چگونه وضعیت باتری آیفون را بررسی کنیم؟

  در قسمت «Battery Health» گزینه‌ی «Peak Performance Capability» نیز به چشم می‌خورد که توضیحات دقیق‌تری درباره نحوه عملکرد باتری خود مشاهده خواهید کرد و به عنوان یک روش کارآمد برای تست باتری گوشی آیفون محسوب می‌شود. برخی پیام‌های متداولی که در این قسمت با آن روبرو خواهید شد و مفهوم آنها عبارتند از:

  Your battery is currently supporting normal peak performance

  این بدان معنی است که باتری گوشی به طور عادی کار می‌کند و بالاترین ظرفیت موجود را دارد.

  Built-in dynamic software and hardware will help counter performance impacts that may be noticed as your iPhone battery chemically ages

  این پیام را معمولاً با قدیمی شدن گوشی آیفون خود مشاهده خواهید کرد که بیانگر آنست که عملکرد باتری شروع به افت کرده است.

  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 Ultra ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۱,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 Ultra ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
   گوشی جی پلاس P10 ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱,۹۷۹,۰۰۰ تومان
  گوشی جی پلاس P10 ظرفیت ۳۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A52 4G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A52 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A72 4G ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۲,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A72 4G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۷,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۸,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A22 5G ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۵,۲۶۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A22 5G ظرفیت ۶۴ گیگابایت

  This iPhone has experienced an unexpected shutdown because the battery was unable to deliver the necessary peak power. Performance management has been applied to help prevent this from happening again

  این پیام نشانگر این است که باتری برای گوشی آیفون شما مشکل ایجاد می‌کند و ممکن است به زودی زمان بروزرسانی آن فرا برسد. شما به احتمال زیاد با مشکلاتی نظیر کندی روبرو خواهید شد.

  Your battery’s health is significantly degraded

  آیفون این حالت را هنگامی نشان می‌دهد که ظرفیت باتری زیر ۸۰ درصد باشد و این می‌تواند به طور عادی بر روی عملکرد طبیعی گوشی تأثیر بگذارد. اگر با چنین پیامی روبرو شدید پس زمان آن فرا رسیده که باتری خود را تعویض کنید.

  روش تست باتری گوشی آیفون

  اگر iPhone شما قدیمی است و نمی‌تواند به iOS 11.3 ارتقا یابد، بنابراین نمی‌توانید به «Battery Health» جهت تست سالم بودن باتری گوشی ایفون دسترسی داشته باشید. برای بهبود عملکرد باتری گوشی آیفون می‌توانید قابلیت Optimized Battery Charging را فعال کنید تا هم به افزایش عمر باتری کمک کرده باشید و هم از زوال آن جلوگیری کنید.

  برای اطلاع از قیمت گوشی ایفون به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  کد تست باتری گوشی ایفون

  یکی از راه‌هایی که می‌توان اطلاعاتی در مورد وضعیت باتری گوشی اپل به دست آورد استفاده از کد تست سالم بودن باتری گوشی ایفون است. البته با وجود قابلیت اختصاصی خود برند برای بررسی وضعیت باتری و همچنین برنامه‌های مخصوص تست باتری آیفون نظیر TestMو Phone Diagnostics کمتر به کد تست باتری نیاز پیدا می‌کنید.

  تست سلامت باتری گوشی ایفون

  در هر صورت برای تست باتری آیفون به صفحه شماره‌گیری رفته کد تست باتری گوشی ایفون *#۱۲۳۴۵#۳۰۰۱* را وارد کرده و روی کلید برقراری تماس ضربه بزنید. در این قسمت وارد Field Mod می‌شوید که می‌توانید به اطلاعات و وضعیت باتری خود دسترسی داشته باشید.

  آیا تا به حال برای تست باتری آیفون اقدام کرده‌اید؟ نظرات خود را با ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  سوالات متداول

  برای تست سلامت باتری گوشی آیفون به وسیله کد به چه صورت عمل کنیم؟

  ✔️ یکی از راه‌هایی که می‌توان اطلاعاتی در مورد وضعیت باتری گوشی اپل به دست آورد استفاده از کد تست سالم بودن باتری گوشی ایفون است. البته با وجود قابلیت اختصاصی خود برند برای بررسی وضعیت باتری و همچنین برنامه‌های مخصوص تست باتری آیفون نظیر TestMو Phone Diagnostics کمتر به کد تست باتری نیاز پیدا می‌کنید. در هر صورت برای تست باتری آیفون به صفحه شماره‌گیری رفته کد تست باتری ایفون *#۱۲۳۴۵#۳۰۰۱* را وارد کرده و روی کلید برقراری تماس ضربه بزنید. در این قسمت وارد Field Mod می‌شوید که می‌توانید به اطلاعات و وضعیت باتری خود دسترسی داشته باشید.

  اگر در قسمت «Battery Health» با پیام «Your battery’s health is significantly degraded» شدید این پیام به چه معناست؟

  ✔️ آیفون این حالت را هنگامی نشان می‌دهد که ظرفیت باتری زیر ۸۰ درصد باشد و این می‌تواند به طور عادی بر روی عملکرد طبیعی گوشی تأثیر بگذارد. اگر با چنین پیامی روبرو شدید پس زمان آن فرا رسیده که باتری خود را تعویض کنید.

  تست سلامت باتری آیفون به چه صورت است؟

  ✔️ برای تست باتری گوشی ایفون کافیست نسخه‌ی سیستم عامل آن را چک کنید؛ اگر نسخه‌ی iOS 11.3 یا بالاتر است می‌توانید به راحتی گزینه سلامت باتری را در تنظیمات مشاهده کنید، اگر نسخه iOS قدیمی‌تر دارید، باید آن را به روز کنید. جهت تست سلامت باتری آیفون به تنظیمات و سپس باتری بروید؛ روی گزینه Battery Health ضربه بزنید، در آنجا گزارشی با جزئیات درصد سلامتی باتری و مراحل پیشنهادی برای بهبود عملکرد آن نیز فراهم شده است. این قابلیت ظرفیت باتری باقیمانده را نشان می‌دهد که هرچه به ۱۰۰ درصد نزدیک‌تر باشد، بهتر است.

  در چه صورت نمی توان با استفاده از قابلیت انحصاری سامسونگ از وضعیت باتری مطلع شد؟

  ✔️ اگر iPhone شما قدیمی است و نمی‌تواند به iOS 11.3 ارتقا یابد، بنابراین نمی‌توانید به «Battery Health» جهت تست سالم بودن باتری گوشی ایفون دسترسی داشته باشید، بنابراین باید از روش های دیگر برای این امر استفاده کنید.

  نوشته های مشابه

  ‫۳ نظرها

  1. ۵ ساله آیفون دستمه و بیس چاهار دارم ازش کار میکشم! باتریم جدیدا یکم ضعیف شده
   سونی داشتم قبلش دوساله باتریش به فنا رفت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن