تخفیف بلک فرایدی 19کالا
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار آیفونویدئو

سلامت باتری آیفون تا چند درصد خوب است؟ بررسی نکات مهم Battery Health

 • سلامت باتری آیفون چقدر باید باشد و چگونه میزان سلامت آن را بررسی کنیم و چه عواملی بر افزایش طول عمر باتری تأثیر گذارست؟ در این مقاله به بررسی همه‌ی موارد پیرامون سلامت باتری ایفون می‌پردازیم. در ادامه با ما در مجله اینترنتی ۱۹کالامگ همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم و بگوییم که برای افزایش طول عمر باتری ایفون باید چگونه با آن برخورد کرد؟

  بررسی ویدئویی نکات مهمی که باید در مورد سلامت باتری ایفون بدانید

  منظور از سلامت باتری ایفون چیست؟

  وقتی یک گوشی نو می‌خریم، انتظار داریم باتری آن کاملاً سالم باشد، بتواند تا حداکثر میزان ظرفیتش شارژ شود و بیشترین شارژدهی را داشته باشد. اما هر چقدر که زمان می‌گذرد و ما از گوشیمان استفاده می‌کنیم، می‌بینیم که باتری قابلیت و ظرفیت روزهای اول را ندارد و مدت زمان شارژدهی آن کم و کم‌تر می‌شود و عملاً سلامت آن کاهش می‌یابد.

  سلامت باتری آیفون

  وقتی صحبت از عمر بالای باتری موبایل باشد، گوشی اپل پشتاز است. یک حقیقت غیر قابل‌انکار اینست که همه‌ی آیفون‌ها با توجه به حجم باتریشان شارژدهی بسیار بالایی دارند و می‌توان گفت که اپل در این زمینه بی‌رقیب است.
  اپل در همه‌ی آیفون‌ها از باتری‌های لیتیوم‌یونی استفاده می‌کند، به گفته‌ای این باتری‌ها سریع‌تر شارژ می‌شوند، دوام بیشتری دارند و دارای چگالی توان بیشتری هستند و عملاً شارژدهی بهتری دارند، ولی با این وجود میزان سلامت باتری آیفون هم پس از مدتی شروع به کاهش می‌کند…

  با انتشار iOS 11.3 در سال ۲۰۱۸، اپل یک ویژگی جدید به نام “Battery Health” را معرفی کرد که می‌تواند اطلاعات زیادی را در مورد ظرفیت و سلامت باتری به شما بدهد. اینکه سلامت باتری آیفون چیست واضح است و می‌توان گفت که Battery Health Iphone یک شاخص برای اندازه‌گیری میزان ظرفیت باقی مانده ازکل ظرفیت اولیه‌ی باتری گوشی است و این را در مقیاسی بین ۰٪ تا ۱۰۰٪ به شما نشان می‌دهد.

  چگونه درصد باتری ایفون را بفهمیم؟

  برای اطلاع از اینکه باتری آیفون شما چه میزان از سلامت اولیه خود را حفظ کرده می‌توانید وارد settings و پس از آن Battery شوید.

  سلامت باتری آیفون در تنظیماتروی گزینه‌ی Battery Health کلیک کنید تا درصد سلامت باتری آیفون را ببینید.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت 128 گیگابایت رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۷,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۰,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

  البته برای چک کردن این مورد از کد تست باتری ایفون هم می‌توانید استفاده کنید که در مقاله‌ای دیگر به آن پرداختیم.

  سلامت باتری ایفون تا چند درصد خوب است؟

  حداکثر ظرفیت باتری هر گوشی به مرور ز مان کاهش می یابد. آیفون‌های جدید معمولاً با ظرفیت ۱۰۰ درصد عرضه می‌شوند و با طی کردن چرخه‌های شارژ و مواجه شدن با آسیب‌های احتمالی، مثل قرار گرفتن در معرض گرما ظرفیت آنها کاهش می‌یابد. وقتی درصد سلامت باتری کم می‌شود در پی آن توانایی در ارائه‌ی حداکثر توان نیز کاهش می‌یابد.

  شاید تصور کنید که چون در ابتدا ظرفیت باتری از ۱۰۰٪ شروع می‌شود، سلامت ۱۰۰ درصد تنها حالتیست که می‌توان آن را بهینه در نظر گرفت، ولی این‌طور نیست…
  به اعتقاد اپل، هر آیفونی که سلامت باتری آن بیش‌تر از ۸۰ درصد باشد، در شرایط مطلوبی قرار دارد. در واقع اپل در این مورد آنقدری به خود اطمینان دارد که ضمانت یک ساله‌ای که روی همه‌ی گوشی‌هایش ارائه داده، سلامت باتری تا ۸۰٪ و یا بیشتر را نیز پوشش می دهد. جالب اینجاست که سلامت باتری اغلب آیفون‌ها پس از یک سال استفاده حدود ۹۵ درصد است!
  به گفته‌ی برخی از منابع، اپل باتری‌های خود را با ظرفیت مازاد تولید می‌کند، در واقع یعنی اینکه وقتی وضعیت سلامت ۱۰۰٪ باشد، باتری‌ها از تمام توان عملیاتی بالقوه خود استفاده نمی‌کنند، در نتیجه حتی وقتی درصد سلامت به ۸۰ درصد می‌رسد نیز همچنان در شرایط بهینه کار می‌کنند.

  درصد سلامت باتری آیفون پس از ۵۰۰ چرخه‌ی شارژ، به ۸۰ درصد می‌رسد.

  با این همه هر چقدر که این درصد به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد بهترست و عملاً نمی‌توان گفت که سلامت باتری ایفون باید چند باشد، ولی وقتی این شاخص عددی کمتر از ۷۰ درصد را نشان داد، یعنی ظرفیت باتری گوشی خیلی کم شده و زمان آن فرا رسیده که باتری آیفونتان را تعویض کنید.

  سلامت باتری ایفون تا چند درصد خوب است

  همان طور که راهکارهایی برای جلوگیری از کاهش سلامت باتری سامسونگ وجود دارد؛ اگر یک گوشی آیفون جدید داشته باشید و یا هنوز درصد سلامت باتری آیفون قدیمی تان آنقدری کم نشده که نیاز به تعویض آن داشته باشید، راهکارهایی وجود دارد که به کمک آنها می‌‍توانید به طول عمر بیشتر باتریتان کمک کنید و روند کاهش سلامت باتری گوشی ایفون آن را کندتر کنید. در مقاله‌ای مجزا راجع به این روش ها توضیح داده شده است.

  واقعیت این است که نمی‌توان از کاهش درصد سلامت باتری ایفون جلوگیری کرد. این نکته را فراموش نکنید که هیچ وقت نمی‌توانید سلامت باتریتان را تا ۱۰۰ درصد افزایش دهید و افزایش درصد سلامت باتری ایفون در عمل امکان‌پذیر نیست. اگر گوشیتان سلامت باتری خود را از دست داده باشد، هیچ راه حلی بجز تعویض آن وجود ندارد. در واقع کم شدن ظرفیت باتری به طور مستقیم با تغییرات شیمیایی که در ساختار آن صورت می‌گیرد رابطه دارد و عملاً وقتی سلامت باتری آیفون کم می‌شود، هیچ راهی برای بازگشت به ۱۰۰ درصد وجود ندارد.

  درصد سلامت باتری آیفون شما چقدر است؟ شما کدام یک از موارد تأثیرگذار در سلامت باتری را رعایت می‌کنید و کدام موارد را نادیده می‌گیرید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دوستان ۱۹کالا در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید. بی‌صبرانه در انتظار نظرات ارزشمند شماییم.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳۱ رای

  سوالات متداول

  منظور از سلامت باتری ایفون چیست ؟

  ✔️منظور از سلامت باتری ایفون اینست که ظرفیت باتری گوشی شما نسبت به روز اول چند درصد است.

  چگونه می‌توان هلث باتری ایفون را مشاهده کرد؟

  ✔️از طریق مسیر Settings > Battery > Battery Health می‌توانید درصد سلامت باتری آیفون را بررسی کنید.

  سلامت باتری ایفون تا چند درصد خوب است؟ سلامت باتری ایفون باید چند درصد باشد که نیاز به تعویض باتری داشته باشیم؟

  ✔️مسلماً هرچقدر درصد سلامت باتری به 100 درصد نزدیک‌تر باشد بهترست و اگر سلامت باتری آیفون شما کمتر از 70 درصد است، بهتر است آن را تعویض کنید.

  نوشته های مشابه

  ‫۳۸ نظرها

  1. سلام من تازه گوشی ۱۲ پرومکس خریدم باتریش ۹۰درصده ولی زود زود شارژ خالی میکنه یعنی باتریش خرابه؟؟؟؟

  2. سلام من ۱۳*پرمکس دارم طی ۱۰ ماه شده ۹۴ زیاد هم استفاده نمیکنم و بعد ios ۱۷ خیلی زود خالی میشه دیرم شارژ میشه ۱۷.۱ رو هم نصب کردم درست نشد این باگش هست یا مشکلی دیگه داره؟

  3. سلام گوشی من ایفون* ۱۳ نرمال هست بعد از ۷ ماه استفاده سلامت باتریش از ۱۰۰ اومد ۹۹ و الان بعد ۲ روز از ۹۹ اومد ۹۸ عادیه؟ یا مشکلی پیش اومده چرا انقدر سریع اومد پایین؟

   1. گوشی رو شب تا صبح شارژ نکنید
    شارژ رو بین ۲۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید
    هیچوقت نذارید شارژ گوشی کامل تخلیه بشه و خاموش بشه

  4. سلام من پنج ماهه ایفون ۱۴پرو*مکس دارم و سلامت باتریم اومده ۹۸طبیعیه یا مشکلی داره

  5. من طی یکسال هم از فیلتر شکن استفاده کردم هم بیشتر هات اسپوت بود و هم او هم اینترنتم دیتا بود ولی سلامت باطریم ۹۷ درصده چون اکثرا حالت لاو پاور بود و هم شارژ باتریم را از ۲۰ تا۸۰ درصد میذارم و از این تبدیلای تایمر دار روی یکساعت تنظیم میکنم و از طرفی هم دو روز یکبار لازمه توی شارژ بزنم

  6. سلام من آیفون *۱۳ من بعد دوماه یک درصد کم کرده طبیعیه؟ استفاده زیاد هم نکردم و شارژ رو طبق دستور العمل انجام دادم

   1. سلام
    بله حتی استفاده از بعضی از اپلیکیشن ها هم روی سلامت باتری اثر میگذاره مثل وی پی ان ها

  7. سلام من باتریم بعد ۶ سال شده ۷۹ تا چند درصد دیگه تحمل داره که تعویض نکنم

  8. سلام
   من آیفون هفت پلاس دارم
   از نمایندگی اپل خریدم و آک بود
   سلامت باتریش ۱۰۰بود اما الان بعد از یکماه شده ۸۳
   مشکلش چی میتونه باشه

  9. سلام
   من آیفون هفت پلاس دارم
   از نمایندگی اپل هم خریدم
   سلامت باتریش ۱۰۰ بود و الان بعد از یکماه شده ۸۳
   مشکلش چی میتونه باشه؟

   1. یکتا جان به نظر بنده سلامت باتری شما دستکاری شده و صد نشون داده شده که بعدا طی آنالیز های جدید آیفون درصد واقعی آشکار شده ،اما جای نگرانی نیست به گوشیتون آسیبی نرسیده صرفا اون عدد رو دستکاری کردن و به سخت افزارتون آسیب نخواهد زد این موضوع

  10. سلام خسته نباشید سلامت باطری من۸۵درصد بود ولی بعد از آپدیت همش صدرصد رو نشون میده مشکل از کجاست و چطوری میتونم درصد واقعی رو بفهمم؟؟

   1. سلام لازم نیست الان عوض کنید چون ممکنه قبلا بخاطر آپدیت نبودن گوشی درصد را اشتباه نشان داده باشه مرکز باتری میگه اگر گوشی را آپدیت کردید چند وقت صبر بدید بعد اطلاعاتی که از گوشی شما نشون میده صحیح هست.

  11. باسلام
   گوشی ایفون چهارده پرپمکس من بعد سه ماه باطریش شده ۹۹درصد،مشکل از چی میتونه باشه؟

   1. سلام خسته نباشید.
    من میخوام یک iphone 6 دست دوم بگیرم و اینکه باتریش میگه باید سرویس شه یا عوض شه بنظرتون اگه این گوشیو بگیرم و باتریش عوض کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  12. سلام چرا روی گوشی ایفونم سلامت باتری ۹۰ ولی توی برنامه تریو تولز ۸۹ تازه خریدم خواستم دلیلشو بفهنم

   1. سلام همون تنظیمات خود گوشی دقیق تر نشون میده. به برنامه های جانبی اعتماد نکن

   1. سلام مدت هشت ماه میشود که من از گوشی آیفون. سیزده استفاده میکنم ولی هشت ماه پیش باطری ١٠٠٪‏ بود آلان شده ٩٨٪‏ شده مشکل در چه است؟

    1. واسه من ظرف دوماه یک درصد کم کرد استفاده زیادی هم ازش نکردم شارژم هم اورجیناله متاسفانه اپل تو قسمت باطری ضعیف عمل میکنه من دو ساله یه گوشی شایائومی میان رده دارم خدا شاهده خیلی ازش استفاده میکنم ولی دو روز یکبار شارژ میکنم اگرم استفاده نکنم ۴-۵ روز شارژ داره . ۵۰۰۰ هزار میلی هست کن نمی‌دونم چرا آیفون با این قیمت باطری هاشو ۵۰۰۰ نمیکنه

     1. سلام
      بنده هم مشکل شمارو دارم در عرض دو ماه یک درصد کم کرده درصورتی که از گوشی خیلم کم استفاده کردم.

      1. سلام من هم تو ٢ ماه گوشیم یک درصد کم شد منم آیفون ١٣دارم و چون گوشی دومم خست خیلی کم استفاده میکنم فکر کنم اپل تو این سری گوشی ضعیف عمل کرده

  13. سلام سلامت باتری من بعد از پنج ماه شده ۹۹ و فکر میکنم بعد از اینکه اپدیت کردم این اتفاق افتاد اگه گوشیو اپدیت نکنم اشکالی داره؟

   1. سلام ربطی نداره شما در واقع باطری شما ٩٩ بوده اما توی ١٠٠ گیر کرده بوده که با بروز رسانی باطری خود واقعیشو نشون داده

  14. سلام من هفته ی پیش یک ایفون. xs دست دوم با سلامت باطری ۸۹‌ خریدم بعد از یک هفته استفاده سلامت باطری ۸۲ شده الان مشکل باطری چی میتونه باشه باید مرجع کنم میشه کمکم کنید !

  15. سلام من گوشی xs هفته پیش خریدم و سلامت باتریش ۸۹ بود و استفاده خیلی سبک هم بوده ولی الان ۸۲ هست باتری مشکلش چی هست ؟ ممکنه تعویض شده باشه !

   1. اصلا هم اینجوری نیست من هم آیفون دارم و هم شیائومی تو قسمت باطری شیائومی خیلی قوی تره ۵۰۰۰ میلی هست ولی من از اندروید کلا خوشم نمیاد گوشی آیفون من ۱۳ هست ظرف دوماه یک درصد کم کرده شده ۹۹درصد

   2. سلام من میخوام ایفون *یازده بگیرم دست دوم هست باتریش۸۴، بنظرتون خوبه بگیرم یا نه موندم چیکار کنم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن