گوشی شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار آیفونویدئو

سلامت باتری آیفون تا چند درصد خوب است؟ بررسی نکات مهم Battery Health

 • سلامت باتری آیفون چقدر باید باشد و چگونه میزان سلامت آن را بررسی کنیم و چه عواملی بر افزایش طول عمر باتری تأثیر گذارست؟ در این مقاله به بررسی همه‌ی موارد پیرامون سلامت باتری ایفون می‌پردازیم. در ادامه با ما در مجله اینترنتی ۱۹کالامگ همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم و بگوییم که برای افزایش طول عمر باتری ایفون باید چگونه با آن برخورد کرد؟

  بررسی ویدئویی نکات مهمی که باید در مورد سلامت باتری ایفون بدانید

  منظور از سلامت باتری ایفون چیست؟

  وقتی یک گوشی نو می‌خریم، انتظار داریم باتری آن کاملاً سالم باشد، بتواند تا حداکثر میزان ظرفیتش شارژ شود و بیشترین شارژدهی را داشته باشد. اما هر چقدر که زمان می‌گذرد و ما از گوشیمان استفاده می‌کنیم، می‌بینیم که باتری قابلیت و ظرفیت روزهای اول را ندارد و مدت زمان شارژدهی آن کم و کم‌تر می‌شود و عملاً سلامت آن کاهش می‌یابد.

  سلامت باتری آیفون

  وقتی صحبت از عمر بالای باتری موبایل باشد، گوشی اپل پشتاز است. یک حقیقت غیر قابل‌انکار اینست که همه‌ی آیفون‌ها با توجه به حجم باتریشان شارژدهی بسیار بالایی دارند و می‌توان گفت که اپل در این زمینه بی‌رقیب است.
  اپل در همه‌ی آیفون‌ها از باتری‌های لیتیوم‌یونی استفاده می‌کند، به گفته‌ای این باتری‌ها سریع‌تر شارژ می‌شوند، دوام بیشتری دارند و دارای چگالی توان بیشتری هستند و عملاً شارژدهی بهتری دارند، ولی با این وجود میزان سلامت باتری آیفون هم پس از مدتی شروع به کاهش می‌کند…

  با انتشار iOS 11.3 در سال ۲۰۱۸، اپل یک ویژگی جدید به نام “Battery Health” را معرفی کرد که می‌تواند اطلاعات زیادی را در مورد ظرفیت و سلامت باتری به شما بدهد. اینکه سلامت باتری آیفون چیست واضح است و می‌توان گفت که Battery Health Iphone یک شاخص برای اندازه‌گیری میزان ظرفیت باقی مانده ازکل ظرفیت اولیه‌ی باتری گوشی است و این را در مقیاسی بین ۰٪ تا ۱۰۰٪ به شما نشان می‌دهد.

  چگونه درصد باتری ایفون را بفهمیم؟

  برای اطلاع از اینکه باتری آیفون شما چه میزان از سلامت اولیه خود را حفظ کرده می‌توانید وارد settings و پس از آن Battery شوید.

  سلامت باتری آیفون در تنظیماتروی گزینه‌ی Battery Health کلیک کنید تا درصد سلامت باتری آیفون را ببینید.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۱۶۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۴,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Black Shark 5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۳,۷۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A73 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵۲,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro Max ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت اکتیو
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت

  البته برای چک کردن این مورد از کد تست باتری ایفون هم می‌توانید استفاده کنید که در مقاله‌ای دیگر به آن پرداختیم.

  سلامت باتری ایفون تا چند درصد خوب است؟

  حداکثر ظرفیت باتری هر گوشی به مرور ز مان کاهش می یابد. آیفون‌های جدید معمولاً با ظرفیت ۱۰۰ درصد عرضه می‌شوند و با طی کردن چرخه‌های شارژ و مواجه شدن با آسیب‌های احتمالی، مثل قرار گرفتن در معرض گرما ظرفیت آنها کاهش می‌یابد. وقتی درصد سلامت باتری کم می‌شود در پی آن توانایی در ارائه‌ی حداکثر توان نیز کاهش می‌یابد.

  شاید تصور کنید که چون در ابتدا ظرفیت باتری از ۱۰۰٪ شروع می‌شود، سلامت ۱۰۰ درصد تنها حالتیست که می‌توان آن را بهینه در نظر گرفت، ولی این‌طور نیست…
  به اعتقاد اپل، هر آیفونی که سلامت باتری آن بیش‌تر از ۸۰ درصد باشد، در شرایط مطلوبی قرار دارد. در واقع اپل در این مورد آنقدری به خود اطمینان دارد که ضمانت یک ساله‌ای که روی همه‌ی گوشی‌هایش ارائه داده، سلامت باتری تا ۸۰٪ و یا بیشتر را نیز پوشش می دهد. جالب اینجاست که سلامت باتری اغلب آیفون‌ها پس از یک سال استفاده حدود ۹۵ درصد است!
  به گفته‌ی برخی از منابع، اپل باتری‌های خود را با ظرفیت مازاد تولید می‌کند، در واقع یعنی اینکه وقتی وضعیت سلامت ۱۰۰٪ باشد، باتری‌ها از تمام توان عملیاتی بالقوه خود استفاده نمی‌کنند، در نتیجه حتی وقتی درصد سلامت به ۸۰ درصد می‌رسد نیز همچنان در شرایط بهینه کار می‌کنند.

  درصد سلامت باتری آیفون پس از ۵۰۰ چرخه‌ی شارژ، به ۸۰ درصد می‌رسد.

  با این همه هر چقدر که این درصد به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد بهترست و عملاً نمی‌توان گفت که سلامت باتری ایفون باید چند باشد، ولی وقتی این شاخص عددی کمتر از ۷۰ درصد را نشان داد، یعنی ظرفیت باتری گوشی خیلی کم شده و زمان آن فرا رسیده که باتری آیفونتان را تعویض کنید.

  سلامت باتری ایفون تا چند درصد خوب است

  همان طور که راهکارهایی برای جلوگیری از کاهش سلامت باتری سامسونگ وجود دارد؛ اگر یک گوشی آیفون جدید داشته باشید و یا هنوز درصد سلامت باتری آیفون قدیمی تان آنقدری کم نشده که نیاز به تعویض آن داشته باشید، راهکارهایی وجود دارد که به کمک آنها می‌‍توانید به طول عمر بیشتر باتریتان کمک کنید و روند کاهش سلامت باتری گوشی ایفون آن را کندتر کنید. در مقاله‌ای مجزا راجع به این روش ها توضیح داده شده است.

  واقعیت این است که نمی‌توان از کاهش درصد سلامت باتری ایفون جلوگیری کرد. این نکته را فراموش نکنید که هیچ وقت نمی‌توانید سلامت باتریتان را تا ۱۰۰ درصد افزایش دهید و افزایش درصد سلامت باتری ایفون در عمل امکان‌پذیر نیست. اگر گوشیتان سلامت باتری خود را از دست داده باشد، هیچ راه حلی بجز تعویض آن وجود ندارد. در واقع کم شدن ظرفیت باتری به طور مستقیم با تغییرات شیمیایی که در ساختار آن صورت می‌گیرد رابطه دارد و عملاً وقتی سلامت باتری آیفون کم می‌شود، هیچ راهی برای بازگشت به ۱۰۰ درصد وجود ندارد.

  درصد سلامت باتری آیفون شما چقدر است؟ شما کدام یک از موارد تأثیرگذار در سلامت باتری را رعایت می‌کنید و کدام موارد را نادیده می‌گیرید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دوستان ۱۹کالا در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید. بی‌صبرانه در انتظار نظرات ارزشمند شماییم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  سوالات متداول

  منظور از سلامت باتری ایفون چیست ؟

  ✔️منظور از سلامت باتری ایفون اینست که ظرفیت باتری گوشی شما نسبت به روز اول چند درصد است.

  چگونه می‌توان هلث باتری ایفون را مشاهده کرد؟

  ✔️از طریق مسیر Settings > Battery > Battery Health می‌توانید درصد سلامت باتری آیفون را بررسی کنید.

  سلامت باتری ایفون تا چند درصد خوب است؟ سلامت باتری ایفون باید چند درصد باشد که نیاز به تعویض باتری داشته باشیم؟

  ✔️مسلماً هرچقدر درصد سلامت باتری به 100 درصد نزدیک‌تر باشد بهترست و اگر سلامت باتری آیفون شما کمتر از 70 درصد است، بهتر است آن را تعویض کنید.

  نوشته های مشابه

  ‫۲ نظرها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن