تخفیف بلک فرایدی 19کالا
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار آیفون

بهترین روش پاک کردن کش اینستاگرام در اندروید و آیفون

 • حتماً برای شما هم پیش آمده که با مشکل کمبود حافظه مواجه شوید و یا اینکه با وجود دسترسی به شبکه‌ی ثابت اینترنت، متوجه کند شدن یک برنامه‌ی خاص شوید. بهترین راهکار در این مواقع می‌تواند پاک کردن حافظه‌ی کش باشد. اپلیکیشن اینستاگرام هم که با توجه به اینکه کارش نمایش عکس و فیلم‌هاست، اگر تمایل به ذخیره‌ی بخشی از این محتواها داشته باشد، فضای زیادی را اشغال می‌کند. از همین رو بد نیست که روش پاک کردن کش اینستاگرام را بلد باشیم و هر از چندگاهی از طریقه پاک کردن کش اینستاگرام فضای درونی گوشیمان را تا اندازه‌ای سبک کرده و حتی سرعت آن را نیز تا حدی افزایش دهیم. در ادامه علاوه بر پاک کردن کش اینستاگرام در اندروید، روش پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون را نیز آموزش می‌دهیم. با ما در ۱۹کالامگ همراه باشید.

  پاک کردن کش اینستاگرام

  در ابتدا بهترست توضیح مختصری در مورد حافظه‌ی کش و کاربرد آن بدهیم، سپس به نحوه پاک کردن حافظه اینستاگرام خواهیم پرداخت. همان طور که می‌دانید، یکی از عواملی که در افزایش سرعت عملکرد برنامه‌ها تأثیر به سزایی دارد، بهینه‌سازی‌هاییست که در نرم‌افزار صورت می‌گیرد. یکی از این موارد ذخیره‌ی برخی از اطلاعات و محتوای اپلیکیشن‌ها به صورت حافظه‌ی کش است.

  با این کار زمانی که شما اپلیکیشن را باز می‌کنید همه‌ی اطلاعات آن از ابتدا لود نمی‌شود، بلکه آنچه از پیش تحت عنوان حافظه‌ی کش ذخیره شده بود، به سرعت در دسترس قرار می‌گیرد و تنها در صورت وجود اطلاعات جدید به آن افزوده می‌شود. مسلماً این مورد باعث افزایش سرعت و بازدهی و همچنین فشار کمتر به گوشی می‌شود، اما معایبی نیز دارد، به عنوان مثال این موارد حجم زیادی از حافظه‌ی گوشی را اشغال می‌کنند و بعلاوه زمانی که این اطلاعات خیلی زیاد می‌شوند، دسترسی به آنها تا حدی با تأخیر انجام می‌گیرد و عملاً به جای افزایش سرعت برنامه، باعث کند شدن آن می‌شوند.

  با وجود آنچه گفتیم، واقعیت اینست که ذخیره‌ی اطلاعات به صورت حافظه‌ی کش در گوشی اصلاً مزیت بدی نیست و کلاً کاربرد زیادی دارد که علاوه بر افزایش سرعت در باز شدن برنامه‌ها در مصرف اینترنت هم صرفه جویی می‌کند؛ اما مسئله اینجاست که ما در اپلیکیشنی مانند اینستاگرام همیشه به دنبال محتواهای تازه‌تر هستیم و به ندرت پیش می‌آید که تمایلی به جست و جو در محتواهایی که قبلاً مشاهده کردیم و قدیمی هم هستند داشته باشیم. به همین دلیل بهترست نحوه‌ی پاک کردن کش اینستاگرام را بدانیم و هر از چند گاهی این کار را انجام دهیم.

  پاک کردن کش اینستاگرام در اندروید

  به خاطر داشته باشید که پاک کردن حافظه‌ی کش به معنای پاک کردن دیتا و اطلاعات نیست، چرا که با پاک کردن دیتا، کل اطلاعات شما از بین می‌رود و باید از اول وارد برنامه شوید، ولی با پاک کردن حافظه‌ی کش اینستاگرام، تنها محتواهایی که از قدیم ذخیره شده بودند پاک می‌شود و با توجه به اینکه اینستاگرام بک برنامه‌ی مبتنی بر اینترنت است و کلاً بدون دسترسی به اینترنت نمی‌توانید از آن استفاده کنید، محتواهایی که پاک شده‌اند هنوز وجود دارند و در صورت لزوم می‌توانید به همه‌ی آنها دسترسی داشته باشید، تنها اتفاقی که می‌افتد اینست که برای دسترسی مجدد همه چیز از ابتدا لود می‌شود.
  در ادامه نحوه پاک کردن کش اینستاگرام در پلتفورم‌ها‌ی اندروید و ای او اس و همچنین گوشی‌های سامسونگ و شیائومی را به صورت مرحله‌به‌مرحله و تصویری آموزش می‌دهیم.

  پاک کردن کش اینستاگرام در ایفون

  اگر شما هم از کاربران اپل هستید، قطعاً می‌دانید که این اکوسیستم از امنیت بالایی برخوردارست و همیشه در برابر آزاد گذاشتن دست مخاطب مقاومت عجیبی نشان می‌دهد، اما بیشتر مواقع می‌توان راه حلی یافت و از زیر حصاری که آیفون دور تا دور نرم‌افزارش کشیده بیرون خزید و تغییراتی اعمال کرد و یا اینکه در میان همان محدوده‌ای که برایمان قابل دسترسی و تغییرست، شرایطی برای خودمان محیا کنیم که بتوانیم بدون هیچ پیامد غیرقابل جبرانی کارمان را انجام دهیم و به نتیجه‌ی دلخواهمان برسیم.
  حافظه‌ی کش بیشتر برنامه و آنچه از آن‌ها ذخیره شده هم از خط قرمزها در گوشی ایفون محسوب می‌شود. با این حال خلاص شدن از دست آن غیرممکن نیست و اگر روش پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون را بلد باشید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

  بهترین راهکار برای پاک کردن کش اینستاگرام ایفون اینست که اپلیکیشن را پاک کرده و آن را از ابتدا نصب کنید. برای این کار پیش از هر چیز از این موضوع اطمینان داشته باشید که پسورد اکانت اینستاگرام‌‌تان را می‌دانید تا با هیچ مشکل خاصی مواجه نشوید. پس از آن آیکلود را غیرفعال کرده تا از اطلاعات و محتواهای ذخیره شده پشتیبان‌گیری نکند. پس از آن به دو روش می‌توانید برنامه را حذف کنید.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت 128 گیگابایت رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۷,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۰,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

  روش اول برای پاک کردن کش اینستا در اپل : برای پاک کردن برنامه‌ی اینستاگرام از گوشی آیفون می‌توانید برنامه‌ی Settings را باز کنید، وارد General شوید و روی iPhone Storage بزنید. اسکرول کنید تا اینستاگرام را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. در این حالت دو گزینه پیش رویتان قرار می‌گیرد: Offload App و delete app.

  نحوه پاک کردن حافظه اینستاگرام

  اگر Offload App را انتخاب کنید، برنامه پاک می‌شود، اما همه‌ی اطلاعات آن ذخیره می‌شود و در صورت نصب دوباره‌ی اینستاگرام، همه‌چیز به سر جای اولش باز می‌گردد. اگر تصمیم به پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون دارید، این گزینه به کارتان نمی‌آید و عملاً هیچ تغییری پدید نمی‌آورد.
  برای پاک کردن کش اینستاگرام در ایفون در این مرحله باید گرینه‌ی delete app را انتخاب کنید تا علاوه بر پاک شدن برنامه اطلاعات مربوط به آن نیز حذف شود و بتوانید شروعی تازه داشته باشید.

  روش دوم: نحوه پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون به این صورت است که در منوی برنامه‌ها اینستاگرام را پیدا کرده و آیکون آن را دو ثانیه نگه دارید و در منویی که باز می‌شود، گزینه‌ی remove app را انتخاب کرده و در نهایت روی گزینه‌ی delete app بزنید.

  پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون

  پس از اینکه ایستاگرام را پاک کردید، وارد اپ استور شوید و در قسمت جست‌و‌جو instagram را تایپ کنید و بعد از یافتن آن از ابتدا آن را نصب کنید.

  برای خالی کردن حافظه اینستاگرام در ایفون روش‌های دیگری نیز وجود دارد که در آنها مجبور به حذف برنامه نباشید. می‌توانید از یک برنامه‌ی شخص ثالث جانبی برای این کار استفاده کنید. کافیست وارد اپ استور شوید و کلمه‌ی Cache clear را در قسمت جست و جو تایپ کنید. تعداد زیادی برنامه پیش رویتان قرار می‌گیرد که می‌توانید مناسب‌ترینشان را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

  یک نکته‌ی قابل ذکر اینست که به جای پاک کردن حافظه اینستاگرام در آیفون نمی‌توانید تاریخچه‌ی جست و جو در اینستاگرام را پاک کنید، چرا که این کار هیچ تأثیر بسازیی در کم شدن حجم کش برنامه ندارد. ما این مورد را امتحان کردیم و نتیجه‌ی آن را می‌توانید در تصویر مشاهده کنید.

  پاک کردن کش اینستا در ایفون

  همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، با پاک کردن تاریخچه‌ی جست‌ و جو، هیچ تغییری در میزان حجمی که برنامه اشغال کرده بود صورت نگرفت و عملا این راهکار، طریقه پاک کردن کش اینستاگرام در ایفون نیست. در واقع با انجام دادن این عملیات فضای آزادی که در اختیارتان قرار می‌گیرد در حدی کم است، که ارزش زحمت دادن به خودتان را ندارد. در ادامه پاک کردن حافظه کش اینستاگرام در اندروید را نیز توضیح می‌دهیم.

  مقاله پیشنهادی: چگونه هایلایت اینستا را فعال کنیم؟

  پاک کردن کش اینستاگرام در اندروید

  همان‌طور که می‌دانید اندروید یک سیستم‌عامل منبع بازست که دست کاربرانش را تا اندازه‌ی زیادی باز می‌گذارد. پاک کردن کش اینستاگرام در اندروید هم به سادگی امکان‌پذیرست و با طی چند مرحله‌ی ساده می‌توانید فضای زیادی را در حافظه‌یتان خالی کنید و حتی سرعت عملکرد اینستاگرام را نیز تا حدی افزایش دهید.

  برای اینکار Settings را باز کنید، روی Apps & notifications و یا Apps ضربه بزنید، All apps را انتخاب کنید و در میان برنامه‌ها اینستاگرام را بیابید و آن را انتخاب کنید. روی Storage & cache بزنید و گزینه‌ی Clear cache رانتخاب کنید.

  پاک کردن حافظه کش اینستاگرام در اندروید

  لازم به ذکرست پاک کردن کش اینستاگرام فارسی در اندروید نیز به همین صورت انجام می‌گیرد.

  پاک کردن کش اینستاگرام در شیائومی

  همانطور که می‌دانید گوشی شیائومی هم از پلتفورم اندروید استفاده می‌کنند و از همین رو اگر تمایل داشته باشید کش اینستاگرام را در گوشی شیائومیتان را پاک کنید، کافیست مسیر settings > apps > manage apps را طی کنید، در این قسمت اینستاگرام را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید و در نهایت هم گزینه‌ی Clear cache را انتخاب کنید.

  پاک کردن کش اینستاگرام در شیائومی

  در ادامه روش پاک کردن حافظه‌ی کش اینستاگرام را در گوشی سامسونگ توضیح می‌دهیم.

  پاک کردن کش اینستاگرام در سامسونگ

  گوشی سامسونگ هم مانند دیگر گوشی‌های اندرویدی اجازه‌ی پاک کردن کش اینستاگرام را به صورت مستقیم به شما می‌دهد. کافیست مانند تصویر مسیر را دنبال کرده تا بتوانید کش اینستاگرام را پاک کنید.

  پاک کردن کش اینستاگرام در سامسونگ

  همان‌طور که دیدید پاک کردن حافظه کش اینستاگرام در اندروید به سادگی آب خوردن است و مخصوصاً اگر حافظه‌ی ذخیره‌سازی گوشیتان چندان زیاد نیست، می‌تواند برایتان تا اندازه‌ی زیادی مفید واقع شود. پیشنهاد می‌کنیم حداقل چند هفته‌ای یک بار این کار را انجام دهید، اما پاک کردن کش اینستاگرام در ایفون پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و به این سادگی ‌ها انجام نمی‌شود، با این حال غیرممکن هم نیست و با روش‌هایی می‌توان از شر این فضایی که اپلیکیشن اشغال می‌کند خلاص شد.

  تا به امروز اقدام به پاک کردن حافظه کش اینستاگرام در ایفون و یا در گوشی‌های اندرویدی کرده‌اید؟ با این کار توانستید چه مقدار فضای خالی برای خودتان دست و پا کنید؟ در قسمت کامنت‌ها تجربیات خود در مورد پاک کردن کش اینستاگرام را با ما و دوستانتان در ۱۹کالا به اشتراک بگذارید. بی‌صبرانه در انتظار نظرات ارزشمندتان هستیم.

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  سوالات متداول

  نحوه پاك كردن كش اينستاگرام در ايفون چگونه است و پاک کردن کش اینستاگرام در اپل به چه روشی‌هایی امکان‌پذیرست؟

  ✔️پلتفورم ای‌ او اس برخلاف اندروید، اجازه‌ی پاک کردن کش اینستاگرام به صورت مستقیم را نمی‌دهد و برای این کار باید از روش‌های دیگری استفاده کنید که در مقاله آنها را بیان کردیم.

  پاك كردن كش اينستاگرام در اندروید چگونه است؟

  ✔️اندروید از جمله پلت‌فرم‌هاییست که دست کاربر را حد زیادی باز گذاشته و امکان پاک کردن حافظه کش اینستاگرام در آن به سادگی امکان‌پذیرست. در این مقاله راهکار آن را به صورت دقیق و مرحله به مرحله توضیح دادیم.

  پاك كردن كش اينستاگرام در سامسونگ به چه روشی امکان پذیرست؟

  ✔️پاک کردن حافظه‌ی کش اینستاگرام در گوشی‌های سامسونگ عملیاتی ساده است که با طی چند مرحله‌ می‌توانید آن را انجام دهید و در این مقاله آن را به صورت کامل و تصویری توضیح دادیم.

  پاك كردن كش اينستاگرام در شیائومیی چگونه است؟

  ✔️گوشی‌های شیائومی از جمله دستگاه‌هایی هستند که از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند و از همین رو پاك كردن كش اينستاگرام در شیائومیی دقیقاً مشابه با پاك كردن كش اينستاگرام در اندروید است که البته در مقاله به صورت کامل روش آن را توضیح دادیم.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن