خودروهمه

موهاوی ۲۰۲۰، شاهکار جدید کیاموتورز رونمایی شد

کمپانی کره‌ای کیا، کانسپت موهاوی Masterpiece را درنمایشگاه سئول ۲۰۱۹ ارائه داد. اکنون بعد از گذشت ۴ ماه بر اساس همان کانسپت تنها با تغییرات جزئی ماشینی تولید کرده است که در صفحه فیسبوک خود از ماشین شاسی بلند خود رونمایی کرده که موهاوی ۲۰۲۰ نام دارد.

مشخصات mohave 2020:

آنچه در این تصاویر منتشر شده در ابتدای امر نظر هر فردی را جلب می‌کند نمای عجیب و مشبک جلو پنجره است. چراغ‌های مه‌شکن ، نوعی طراحی سپر و رکاب‌ها از دیگر نقاط قوت در ظاهر موهاوی ۲۰۲۰ به شمار می‌رود. اگر از عاشقان سرعت و ماشین‌های شاسی بلند باشید قطعاً با دقت در نوع چینش اگزوزها حس سرعت و قدرت همزمان به شما منتقل خواهد شد. البته هنوز طراحی داخلی و کابین این مدل از سوی کیاموتورز لو نرفته است. شیشه‌های مات در تصاویر نشان دهنده این است که کیا قصد ندارد هنوز از داخل این ماشین اطلاعاتی به بیرون درز کند

کیا در یک حرکت جالب و عجیب در هیچ جای لوگوی خود را به کار نبرده است اما به جای آن نام موهاوی در نقاطی چون روی درها، عقب و جلوپنجره به وضوح دیده می‌شود.

دو نشانه‌ی بزرگ در ساخت این ماشین وجود دارد که به مخاطب می‌فهماند اگر به دنبال خودرویی برای آفرود است می‌تواند روی موهاوی ۲۰۲۰ حتی بیشتر از سورنتو اتکا کند: اولی اتصال رینگ‌ها با ۶ عدد پیچ و نکته‌ی بعد علامت ۴WD که بر روی در عقب به کار رفته است. این علامت اختصار عبارت Four wheel drive بوده که برای خودروهایی بکار می رود که توانایی حرکت در شرایط سخت و عجیب را دارند.

در مورد مشخصات فنی هنوز اطلاعات زیادی به بیرون درز نکرده اما از آنجایی که کیاموتورز سیاست به روزآوری مدل‌های پیشین را در دست گرفته، پیش‌بینی می‌شود با موتور توربودیزل پیشین ارائه شود. این موتور ۲۵۶ اسب بخار توان دارد. آنچه نقطه تمایز موهاوی ۲۰۲۰ نسبت به مدل‌های قبل خواهد بود کابین است و همه منتظر خبرهای تکمیلی این کمپانی کره‌ای در مورد این خودرو جنجالی هستند.

گفته می شود همچون کانسپت این خودرو یعنی Masterpiece که به معنای شاهکار است mohave 2020 هم شاهکاری در نوع خود خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن