6 برنامه ریکاوری کاربردی برای بازیابی اطلاعات از گوشی‌های اندرویدی!

6 برنامه ریکاوری کاربردی برای بازیابی اطلاعات از گوشی‌های اندرویدی!

6 برنامه ریکاوری کاربردی برای بازیابی اطلاعات از گوشی‌های اندرویدی!

هنگام کار با گوشی موبایل، پاک شدن ناگهانی اطلاعات داخل آن چندان دور از انتظار به نظر نمی‌رسد. از دست دادن این اطلاعات به هر دلیلی بسیار ناخوشایند است. این امر می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که از آن جمله می‌توان به حذف اتفاقی، عدم پشتیبان‌گیری، خطای روت کردن، نقص عملکرد کارت حافظه و… اشاره کرد.  در ادامه به معرفی 6 نرم‌افزار برتر برای بازیابی اطلاعات گوشی‌های اندروید می‌پردازیم.

 

اگر متوجه شدید که نمی‌توانید یک فایل مهم را در موبایل خود پیدا کنید، چه می‌کنید؟ آیا راهی برای برگرداندن آن وجود دارد؟ اینجاست که نرم‌افزار‌های بازیابی اطلاعات اندرویدی را برنامه‌های ریکاوری وارد میدان می‌شوند.

چگونه یک برنامه ریکاوری بازیابی اطلاعات اندرویدی فایل‌های شما را نجات می‌دهد؟

 

آیا راهی برای برگرداندن آن وجود دارد؟ 6 برنامه ریکاوری برتر برای بازیابی اطلاعات اندرویدی، با این برنامه ها بدون روت کردن گوشی موبایل نیز می‌توانید اطلاعات را بازیابی کنید. آیا راهی برای برگرداندن آن وجود دارد؟ 6 برنامه ریکاوری برتر برای بازیابی اطلاعات اندرویدی، با این برنامه ها بدون روت کردن گوشی موبایل نیز می‌توانید اطلاعات را بازیابی کنید.

خوشبختانه، با پاک شدن یک فایل تمام اطلاعات آن به طور کامل از بین نمی‌رود. در واقع اندروید، این فضای حاصل از دست رفتن اطلاعات را به عنوان فضایی خالی و آن اطلاعات را به عنوان اطلاعات از دست ‌رفته در نظر می‌گیرد. تنها در صورتی که این قسمت با فایل‌های جدید اشغال شوند می‌توان اطلاعات گوشی را کاملاً از دست‌رفته دانست.

از آنجایی که اکثر گوشی‌های اندرویدی سطل بازیافت ندارند، نمی‌توانید داده‌های خود را از این طریق بازیابی کنید. در نهایت، برای نجات فایل‌های خود می‌توانید از برنامه ریکاوری اندرویدی استفاده کنید. علاوه براین، این ابزار داده‌های قابل بازیابی را با بکارگیری فرمتی مخصوص دوباره یکی کرده و قابل استفاده می‌کند. همچنین، توصیه می‌شود به محض حذف شدن اطلاعات برای بازگرداندن آن‌ها از این ابزار‌ها کمک بگیرید چون در این صورت احتمال بازیابی اطلاعات بیشتر خواهد بود.

روند بازیابی داده‌ها به طور کلی دارای سه مرحله زیر است:

1. اتصال گوشی به کامپیوتری که در آن نرم‌افزار بازیابی نصب شده است.

2. اسکن و انتخاب نوع فایل حذف شده.

3. انتخاب فایل‌های مورد نظر و بازیابی اطلاعات.

در زیر برخی از نرم‌افزارها و چند برنامه ریکاوری که می‌توانید برای بازیابی اطلاعات گوشی‌های اندرویدی خود استفاده کنید، ذکر شده است.

1. Tenorshare UltData

Tenorshare UltData یکی از بهترین نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات اندرویدی است که بالاترین میزان موفقیت را در پی دارد و با بیش از 6000 گوشی موبایل از جمله سامسونگ، اوپو، شیائومی، هواوی و… سازگار است. این برنامه ریکاوری امکان بازیابی تصاویر حذف شده و پیام‌های واتساپ را بدون نیاز به روت کردن گوشی فراهم کرده است.

حتی بدون برخورداری از نسخه پشتیبان نیز می‌توانید فیلم‌ها، صدا‌ها، برچسب‌ها، اسناد و موارد دیگر را در واتساپ بازیابی کنید. صرف نظر از نوع فایل، Tenorshare می‌تواند به شما در بازیابی مخاطبین، عکس‌های ارزشمند، سوابق مکالمه و سایر پرونده‌های موجود در حافظه داخلی کمک کند؛ اما لازم به ذکر است که برای این کار، شما باید لزوماً دستگاه خود را روت کنید.

بازیابی اطلاعات در شرایط زیر امکان پذیر است:

 • حذف ناخواسته فایل‌ها
 • آسیب ناشی از افتادن در آب
 • خرابی سیستم عامل
 • شکستن صفحه نمایش
 • روت شدن سیستم

شما می‌توانید داده‌های خود را هم از حافظه داخلی و هم از کارت حافظه بازیابی کنید. همچنین می‌توانید پیش از بازیابی فایل، پیش‌نمایش آن را مشاهده کنید. این ابزار در بازیابی داده‌ها ایمن عمل می‌کند. این بدین معنی است که احتمال منتشر شدن یا از بین رفتن اطلاعات وجود ندارد.

6 نرم‌افزار برتر برای بازیابی اطلاعات اندرویدی نرم افزار Tenorshare UltData

2. iMyFone

iMyFone روشی آسان برای بازیابی اطلاعات حذف شده از گوشی‌های اندروید یا تبلت‌ها را برای شما ارائه می‌دهد. این برنامه ریکاوری حتی امکان بازیابی داده‌ها را در گوشی‌های شکسته و یا از کار افتاده را فراهم می‌کند. این نرم‌افزار از انواع فایل‌ها از جمله گزارش‌های تماس، پیام‌ها، عکس‌ها، صداها، فیلم‌ها، مخاطبین، اسناد و داده‌های واتساپ در گوشی‌های موبایل اندروید نیز پشتیبانی می‌کند.

دلیل از دست رفتن داده‌ها می‌تواند متفاوت باشد که از آن‌ جمله می‌توان به خرابی سیستم، حذف اتفاقی فایل‌ها، آسیب ناشی از افتادن در آب، ویروسی شدن گوشی، از کار افتادن صفحه نمایش، فراموش کردن گذرواژه، روت شدن سیستم و از کار افتادن گوشی اشاره کرد.

در واقع با استفاده از این ابزار می‌توان داده‌های از دست‌رفته را با سرعت و امنیت بیشتر بازیابی کرد. این نرم‌افزار برای بازیابی اطلاعات از حافظه داخلی و همچنین از کارت حافظه استفاده می‌کند. همین‌طور امکان پیش‌نمایش و فیلتر داده‌ها را قبل از بازیابی فراهم می‌کند. فرقی نمی‌کند که موبایل شما روت شده باشد یا خیر، این ابزار باز هم می‌تواند داده‌های از دست‌رفته گوشی شما را بازگرداند.

6 نرم‌افزار برتر برای بازیابی اطلاعات اندرویدی

 نرم افزار iMyFone

3. EaseUS

EaseUS نرم‌افزاریست که استفاده از آن راحت است و می‌تواند فایل‌های حذف شده مانند مخاطبین، پیام‌های متنی، فیلم‌ها، عکس‌ها، اسناد و صدا‌ها را به طور شگفت‌آوری بازیابی کند. این ابزار بیش از 6000 موبایل اندرویدی از جمله سامسونگ، ال جی، اچ تی سی، سونی، وان پلاس، ایسوس و غیره را پشتیبانی می‌کند.

این نرم‌افزار می‌تواند فایل‌هایی را که به دلایل آسیب ناگهانی، حمله ویروس، خرابی گوشی، روت شدن، استفاده نادرست از موبایل، نقص عملکرد کارت حافظه و موارد دیگر از بین رفته‌اند را از کارت حافظه و یا حافظه داخلی بازیابی کند. برای این امر فقط کافیست گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنید، پرونده‌های حذف شده را اسکن کرده و آن‌ها را طی چند دقیقه بازیابی کنید.

 

در این برنامه ریکاوری امنیت و حریم خصوصی کاربران در اولویت قرار دارد، بنابراین از داده‌ها فایل بک‌آپ تهیه نمی‌کند. علاوه بر این، شما می‌توانید برای همیشه و به صورت رایگان از آخرین نسخه ارتقاء یافته آن بهره‌مند شده و اگر با هر مشکلی روبرو شدید به طور رایگان از پشتیبانی فنی این ابزار کمک بگیرید.

برای بررسی کیفیت فایل‌های حذف شده، می‌توانید قبل از بازیابی، پیش نمایش آن‌ها را را ببنید و موارد دلخواه را فیلتر کنید. ناگفته نماند که این امکان برای کاربران وجود دارد که تغییرات را همزمان پیگیری کنند؛ زیرا این نرم‌افزار اعلان‌های مربوط به نتایج بازیابی را به مرکز اعلان گوشی ارسال می‌کند.

EaseUS  نرم افزار EaseUS

4. FonePaw

با استفاده از FonePaw، می‌توانید به راحتی رسانه‌ها و نوشته‌های حذف شده از گوشی موبایل خود را بازیابی کنید. سرعت اسکن این ابزار ضمن محافظت از حریم خصوصی داده‌های شما، در بازیابی پیام‌ها، گزارش‌های تماس، عکس‌ها، فیلم‌ها، اسناد و رسانه‌های واتساپ نسبتاً سریع‌تر است.

این ابزار از طیف گسترده‌ای از فرمت‌ها مثل Excel, Word, PPT, HTML, PDF, RAR, ZIP و … پشتیبانی می‌کند. فرقی نمی‌کند داده‌های شما چگونه حذف شده باشد، این نرم‌افزار می‌تواند همه آن‌ها را بازیابی کند.

برنامه ریکاوری FonePaw از بیش از 6000 گوشی موبایل با نسخه اندروید 2.3-9.0 پشتیبانی می‌کند. ناگفته نماند که این ابزار توانایی استخراج داده از گوشی‌های شکسته با نسخه پشتیبان را نیز دارد.

FonePaw نرم افزار FonePaw

5. PhoneRescue

احتمالاً نرم‌افزار PhoneRescue تنها ابزاری است که قابلیت بازیابی داده‌ها و ارسال مستقیم آن‌ها به گوشی موبایل را دارد. روت شدن یا نشدن گوشی موبایل در کیفیت عملکرد این نرم‌افزار تأثیری ندارد. این نرم‌افزار می‌تواند انواع مختلفی از داده‌ها از جمله اطلاعات و پیوست‎های واتساپ را بازیابی کند.

با استفاده از فناوری‌های سفارشی در نظر گرفته شده برای هر گوشی هوشمند و تبلت، PhoneRescue امکان بازیابی پرونده‌ها را با سرعت قابل‌توجه را فراهم می‌کند. جدا از آن، این نرم‌افزار می‌تواند اطلاعات داخل موبایل شما را در هنگام قفل شدن با الگو، رمز عبور یا اثر انگشت، بدون از بین رفتن داده، ذخیره کند.

PhoneRescue نرم افزار PhoneRescue

6. AirMore

اگر برخی از اطلاعات مفید گوشی شما از طریق به‌روزرسانی سیستم، ارتقای سیستم عامل، روت کردن یا به طور تصادفی حذف شده‌اند، AirMore می‌تواند آن‌ها را دقیقاً مثل نسخه اصلی بازیابی کند. این ابزار در بازیابی اطلاعات کارت حافظه و حافظه داخلی سریع‌تر عمل می‌کند.

این نرم‌افزار امکان بازیابی داده‌هایی از قبیل مخاطبین، پیام‌ها، عکس‌ها، صدا‌ها، فیلم‌ها، گزارش‌های تماس، اسناد و داده‌های واتساپ را از حافظه داخلی و اطلاعاتی مانند عکس، فیلم، صدا و اسناد را از کارت حافظه گوشی دارد. در صورت خراب شدن گوشی، افتادن در آب یا خرابی سیستم، داده‌های آن از طریق این برنامه قابل بازیابی است. با این حال، این ویژگی فقط برای گوشی‌های گلکسی سامسونگ قابل اجراست، اما انتظار می‌رود به زودی گوشی‌های بیشتری نیز از این ویژگی پشتیبانی کنند.

AirMoreنرم‌افزار AirMore 

از دست دادن اطلاعات گوشی موبایل در واقع یک تجربه دردناک است، به خصوص وقتی که این اطلاعات برای همیشه از دست‌ رفته باشند. اما این اتفاق به کرات می‌افتد و جای نگرانی نیست؛ نرم‌افزار‌های بازیابی اطلاعات ذکر شده در بالا می‌توانند به شما در بازیابی فایل‌‌ها کمک کنند. نوع فایل حذف شده یا مدل گوشی اندرویدی که استفاده می‌کنید در این زمینه اهمیتی ندارد، یک برنامه ریکاوری اطلاعات راهی کارآمد، ایمن و سریع‌تر برای بازگرداندن آن‌ها ارائه می‌دهد.

آیا شما هم تجربه از دست دادن اطلاعات ارزشمند گوشی‌تان را داشته‌اید؟ برای برگرداندن اطلاعات‌تان از چه روشی استفاده کردید؟ تجربیات خود را با سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

 

منبع: androidcentral

‫3 نظر

 • نگار گفت:

  خداکنه پیداکنه صداهای ضبط شده استاد دانشگاهموفیلمهامو

 • امینه گفت:

  دقیقا من هم همین مشکل را داشتم

 • مهی گفت:

  جایی سراغ دارید که ریکاوری کنه اطلاعات گوشی رو؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *