اپلیکیشن و نرم افزارپیشنهاد سردبیرهمه

چطور پیام‌های متنی خود را در واتساپ جذاب‌تر کنیم!

whatsapp یکی از پیام رسان های محبوب در گوشی موبایل افراد محسوب می‌شود. گرچه واتساپ از تماس‌های صوتی و تصویری پشتیبانی می‌کند، اما ارسال پیام متنی همچنان عملکرد اصلی آن است. مردم ترجیح می دهند صبح بخیر، جک و پیام‌های مهم خود را بصورت متن ارسال کنند و چه راهی بهتر از تقویت این پیام‌ها با استفاده از چند ترفند کاربردی واتساپ که متن شما را متفاوت و جذاب می‌کند؟ در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور پیام‌های متنی خود را در واتساپ جذاب‌تر کنیم.

در این مقاله سعی داریم نکات و ده ترفند کاربردی واتساپ درباره فونت این اپلیکیشن را به اشتراک بگذاریم تا جلوه چشمگیرتری را به پیام‌های شما اضافه کنیم.

ده ترفند کاربردی واتساپ

۱- یک ترفند کاربردی واتساپ برای بلد کردن متن

واتساپ یک قابلیت دارد که به شما امکان می‌دهد پیام‌های خود را پررنگ یا بولد کنید. وقتی می‌خواهید یک نکته مهم را برجسته کنید، می‌توانید متن را پررنگ کنید.

برای انجام این کار، یک ستاره (*) قبل و بعد از پیام اضافه کنید. به عنوان مثال، در پیام Android بهتر از iOS است، اگر می‌خواهید یک کلمه را برجسته کنید، باید آن را اینگونه بنویسید – Android از iOS *بهتر* است. پس از انجام این کار، خواهید دید که کلمه‌ی “بهتر” پررنگ‌تر است و درواقع بولد شده. سپس روی Send ضربه بزنید.

ترفند کاربردی واتساپ

۲- دومین ترفند کاربردی واتساپ برای ایتالیک (مورب) کردن متن

به همین ترتیب، اگر می‌خواهید متن را به صورت مورب یا ایتالیک درآورید، می‌توانید قبل و بعد متن مورد نظر (_) قرار دهید. ایتالیک کردن متن وقتی مفید است که بخواهید روی یک قسمت مهم تأکید کنید.

چگونه متن پیام واتس آپ را سفارشی کنیم

۳-روی متن خط بکشید

گاهی اوقات می‌خواهید برای نشان دادن تصحیح یا تکرار کلمه‌ای و همچنین تاثیرگذار کردن آن، روی کلمه‌ای خط بکشید. به این منظور بین دو کلمه می‌بایست از علامت (~) استفاده کنیم. مثلاً در این جمله فیسبوک و اینستاگرام بهترین شبکه‌های اجتماعی هستند. اگر قبل و بعد ار کلمه فیسبوک از ~ استفاده کنیم، کلمه خط می‌خورد.


مقاله پیشنهادی:  تغییر پس زمینه برای هر چت در واتساپ


۴.فونت را تغییر دهید

واتساپ غیر از فونت استاندارد خودش، از قلم Monospace هم پشتیبانی می‌کند. با این حال، هیچ تنظیماتی در واتساپ برای تغییر فونت متن وجود ندارد. بنابراین، برای هر پیام باید آن را جداگانه تغییر دهید.

برای تغییر دادن فونت آن را بین سه تا بک تیک (“`) قرار می‌دهیم. متن باید به این صورت باشد “`حالت چطوره؟ “`

ترفند کاربردی واتساپ برای زیبا کردن متن

توجه: بین نمادها و متن فاصله نگذارید.

۵- با استفاده از گزینه‌های واتساپ قالب متن را تغییر دهید

به جای استفاده از میانبرها برای قالب بندی متن، می‌توانید از تنظیمات داخلی هم استفاده کنید. در گوشی‌های اندرویدی، روی پیام ضربه بزنید و نگه دارید و گزینه فرمت مناسب را انتخاب کنید. برای مشاهده سایر گزینه‌ها، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید. در گوشی‌های آیفون، روی متن ضربه بزنید و نگه دارید و گزینه‌ی BIU را انتخاب کنید. سپس گزینه قالب‌بندی مورد نظر را از میان bold, italic, strikethrough, monospace انتخاب کنید.

ترفند های فونت واتساپ

بیشتر بخوانید: دو ترفند عالی برای اضافه کردن اعضای بیشتر به گروه واتس‌آپ

۶- گزینه‌های قالب بندی را ترکیب کنید

چه از میانبرها و چه از تنظیمات اصلی استفاده کنید، می‌توانید گزینه‌های قالب‌بندی مختلف را برای یک کلمه یا جمله ترکیب کنید. یعنی شما می‌توانید همان متن را هم پررنگ و مورب کنید و هم فونت آن را به Monospace تغییر دهید.

برای انجام این کار، متن را در نمادهای مربوطه قرار دهید. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید ترتیب آنهاست. نمادی که ابتدا وارد شده است آخرین نمادیست که بسته می‌شود. به عنوان مثال، در این کلمه * ~ _۱۹کالا_ ~ * ، ما ابتدا یک ستاره وارد کرده‌ایم، حالا آن را در انتها قرار می دهیم.

در روش دیگر، می‌توانید از روش لمس و نگه داشتن برای تغییر قالب متن استفاده کنید. ابتدا یک گزینه را انتخاب کنید، سپس متن را دوباره برجسته کرده و گزینه دیگری را انتخاب کنید.

 گوشی شیائومی Redmi Note 9 Pro ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۵,۷۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 9 Pro ظرفیت ۶۴ گیگابایت

ترفند های فونت واتس اپ

توجه: واتساپ از زیر خط کردن متن (underline) پشتیبانی نمی‌کند.

۷- سایز فونت واتساپ را تغییر دهید

اگر با اندازه سایز فونت واتساپ مشکل دارید می توانید آن را تغییر دهید. بر خلاف برنامه‌های دیگر که اندازه قلم به تنظیمات خود گوشی محدود می‌شود، واتساپ برای تغییراندازه متن یک تنظیم داخلی هم ارائه می‌دهد.

توجه: این ویژگی فقط در اندروید موجود است.

برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: در گوشی موبایل اندرویدی خود واتساپ را باز کنید و روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. سپس settings را از فهرست انتخاب کنید.

مرحله ۲: به Chats رفته و روی اندازه قلم ضربه بزنید. اندازه قلم مورد نظر خود را از میان سه گزینه کوچک ، متوسط و بزرگ انتخاب کنید.

نکته حرفه ای: در همان تنظیمات، می توانید زبان واتساپ را نیز تغییر دهید.

۸- پیام‌های رنگی ارسال کنید

امکان تغییر رنگ متن ترفند کاربردی واتساپ دیگریست که مختص دستگاه‌های اندرویدی می‌باشد. با این حال، واتساپ به طور رسمی از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند. شما باید یک برنامه شخص ثالث به نام BlueWords را دانلود کنید. با کمک این برنامه می‌توانید متن خود را به رنگ آبی درآورید.

برنامه را در دستگاه خود بارگیری کنید و متنی را که می‌خواهید رنگ آن را تغییر دهید، در قسمت تایپ وارد کنید. سپس روی گزینه Blue ضربه بزنید و پیام را لمس کنید تا کپی شود. به واتساپ برگردید و متنی که کپی کرده‌اید را جایگذاری کنید.

توجه: برای استفاده از این قابلیت نیازی نیست که گیرنده حتماً این برنامه را داشته باشد.

۹- فونت‌های شیک

در حالی که واتساپ از قلم دیگری به غیر از Monospace پشتیبانی نمی‌کند، برای تغییر سبک قلم می توانید از برنامه شخص ثالثی که در بالا گفته شد،استفاده کنید. این برنامه گزینه‌های زیادی برای تغییر فونت ارائه می دهد. فقط متن را وارد کنید و آن را کپی کنید و در واتساپ جایگذاری کنید.

زیباسازی متن چت واتس آپ

برخلاف اینستاگرام که چندین سبک فونت برای استوری‌ها ارائه می دهد، واتساپ چیز جالبی در این زمینه ندارد. واتساپ به شما این امکان را می‌دهد که قلم را در قسمت وضعیت (استاتوس) تغییر دهید، اما به شما اجازه نمی دهد قلم را در حالت عادی تغییر دهید. با این وجود، می‌توانید از یک برنامه برای تغییر سبک قلم در هم برای وضعیت و هم متن پیام استفاده کنید. برای این منظور، با استفاده از ابزار متن، متن را از برنامه در وضعیت واتساپ کپی کنید.

نکته حرفه‌ای: شما می‌توانید از این برنامه برای ایجاد فونت‌های شیک برای بیوگرافی اینستاگرام نیز استفاده کنید.

۱۰- با استفاده از ایموجی تایپ کنید

شما هم طرفدار ایموجی هستید؟ دوست دارید متنتون رو با استفاده از ایموجی‌ها بنویسید؟ از این روش می‌توانید برای نوشتن پیام‌های مناسبتی و خاص استفاده کنید.

شما باید یک برنامه شخص ثالث را در دستگاه اندرویدی خود بارگیری کنید که نام آن Emoji Letter Maker است. در این برنامه، حروف و شکلک‌ها را وارد کنید. سپس، با استفاده از نماد تنظیمات (به علاوه)، آن را اصلاح کرده و با دیگران در واتساپ به اشتراک بگذارید.

در این مقاله سعی کردیم ده ترفند کاربردی واتساپ و اینکه چطور پیام‌های متنی خود را در واتساپ جذاب‌تر کنیم را به شما دوستان و همراهان عزیز ۱۹کالا آموزش دهیم. منتظر نظرات شما در قسمت کامنت هستیم.

سوالات متداول

چگونه متن پیام ها را در واتس آپ بولد کنیم؟

برای انجام این کار، یک ستاره (*) قبل و بعد از پیام اضافه کنید. روش دقیق استفاده از این هم در اندروید و هم در iOS در مقاله 19مگ ذکر شده است.

ترفند ایتالیک کردن متن در واتس آپ چیست؟

برای ایتالیک کردن متنی که می خواهید از پیام رسان واست آپ اسال کنید تا تاکید بیشتری روی آن ایجاد کنید می توانید قبل و بعد از کلمه از خط فاصله - استفاده کنید. برای درک بهتر آموزش تصویری متن این مقاله را ببینید.

چگونه می توان از طریق واست آپ پیام های رنگی ارسال کرد؟

برای اینکار می توانید نرم افزاری های شخص ثالث را روی گوشی خود نصب کنید برای مثال برنامه BlueWords می تواند به شما در این مورد کمک کند. برای اطلاعات بیشتر و آموزش تصویری به مقاله مراجعه کنید.

برچسب ها

‫۳ نظرها

  1. مهدی گفت:

    سلام
    صاحب واتساپ و اینستاگرام و فیسبوک (زاکربرگ) اسرائیلی است!
    از پیامرسان های باظرفیت ایرانی استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن