قیمت گوشی های شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزارپیشنهاد سردبیر

چطور پیام‌های متنی خود را در واتساپ جذاب‌تر کنیم

 •  واتساپ یکی از پیام رسان های محبوب در گوشی موبایل افراد محسوب می‌شود. گرچه واتساپ از تماس‌های صوتی و تصویری پشتیبانی می‌کند، اما ارسال پیام متنی همچنان عملکرد اصلی آن است. مردم ترجیح می دهند صبح بخیر، جک و پیام‌های مهم خود را بصورت متن ارسال کنند و چه راهی بهتر از تقویت این پیام‌ها با استفاده از چند ترفند کاربردی واتساپ که متن شما را متفاوت و جذاب می‌کند؟ در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور با ترفندهای نوشتاری واتساپ پیام‌های متنی خود را در واتساپ جذاب‌تر کنیم

  ده ترفند نوشتاری واتساپ به صورت کاربردی

  در این مقاله سعی داریم نکات و ده ترفند کاربردی واتساپ درباره فونت این اپلیکیشن و آموزش رنگی نوشتن در واتساپ را به اشتراک بگذاریم تا جلوه چشمگیرتری را به پیام‌های شما اضافه کنیم همینطور می توانید قیمت روز گوشی را از سایت ۱۹ کالا مشاهده کنید .

  ۱- ترفندهای نوشتاری واتساپ برای بلد کردن متن

   از ترفند های تایپ در واتساپ این است که به شما این امکان می‌دهد پیام‌های خود را پررنگ یا بولد کنید. برای درشت نوشتن در واتساپ ، می‌توانید متن را پررنگ کنید.

  برای انجام این کار، یک ستاره (*) قبل و بعد از پیام اضافه کنید. به عنوان مثال، در پیام Android بهتر از iOS است، اگر می‌خواهید یک کلمه را برجسته کنید، باید آن را اینگونه بنویسید – Android از iOS *بهتر* است. پس از انجام این کار، خواهید دید که کلمه‌ی “بهتر” پررنگ‌تر است و درواقع بولد شده. سپس روی Send ضربه بزنید.

  ترفندهای نوشتاری واتساپ

  ۲- ترفندهای نوشتاری واتساپ برای ایتالیک (مورب) کردن متن

  در ادامه آموزش ترفند فونت واتساپ ، اگر می‌خواهید متن را به صورت مورب یا ایتالیک درآورید، می‌توانید قبل و بعد متن مورد نظر (_) قرار دهید. ایتالیک کردن متن وقتی مفید است که بخواهید روی یک قسمت مهم تأکید کنید.

  نوشتن متن در واتساپ

  ۳-نوشتن متن در واتساپ – روی متن خط بکشید

  گاهی اوقات می‌خواهید برای نشان دادن تصحیح یا تکرار کلمه‌ای و همچنین تاثیرگذار کردن آن، روی کلمه‌ای خط بکشید. به این منظور بین دو کلمه می‌بایست از علامت (~) استفاده کنیم. مثلاً در این جمله فیسبوک و اینستاگرام بهترین شبکه‌های اجتماعی هستند. اگر قبل و بعد ار کلمه فیسبوک از ~ استفاده کنیم، کلمه خط می‌خورد.

  فروش ویژه

  فونت واتساپ

  مقاله پیشنهادی: امکان تغییر پس زمینه واتساپ برای هر چت به صورت مجزا

  ۴.فونت را تغییر دهید

   واتساپ غیر از فونت استاندارد خودش، از قلم Monospace هم پشتیبانی می‌کند. با این حال، هیچ تنظیماتی در واتساپ برای تغییر فونت متن وجود ندارد. بنابراین، برای هر پیام باید آن را جداگانه تغییر دهید.

  برای تغییر دادن فونت آن را بین سه تا بک تیک (“`) قرار می‌دهیم. متن باید به این صورت باشد “`حالت چطوره؟ “`

  ترفند کاربردی واتساپ برای زیبا کردن متن

  توجه: بین نمادها و متن فاصله نگذارید.

  ۵- با استفاده از گزینه‌های واتساپ قالب متن را تغییر دهید

  از دیگر ترفندهای نوشتاری واتساپ این است که به جای استفاده از میانبرها برای قالب بندی متن، می‌توانید از تنظیمات داخلی هم استفاده کنید. در گوشی‌های اندرویدی، روی پیام ضربه بزنید و نگه دارید و گزینه فرمت مناسب را انتخاب کنید. برای مشاهده سایر گزینه‌ها، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید. در گوشی‌های آیفون، روی متن ضربه بزنید و نگه دارید و گزینه‌ی BIU را انتخاب کنید. سپس گزینه قالب‌بندی مورد نظر را از میان bold, italic, strikethrough, monospace انتخاب کنید.

   ترفند نوشتن در واتس اپ

  ۶- گزینه‌های قالب بندی را ترکیب کنید

  چه از میانبرها و چه از تنظیمات اصلی استفاده کنید، می‌توانید گزینه‌های قالب‌بندی مختلف را برای یک کلمه یا جمله ترکیب کنید. یعنی شما می‌توانید همان متن را هم پررنگ و مورب کنید و هم فونت آن را به Monospace تغییر دهید.

  برای انجام این کار، متن را در نمادهای مربوطه قرار دهید. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید ترتیب آنهاست. نمادی که ابتدا وارد شده است آخرین نمادیست که بسته می‌شود. به عنوان مثال، در این کلمه * ~ _فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا_ ~ * ، ما ابتدا یک ستاره وارد کرده‌ایم، حالا آن را در انتها قرار می دهیم.

  در روش دیگر، می‌توانید از روش لمس و نگه داشتن برای تغییر قالب متن استفاده کنید. ابتدا یک گزینه را انتخاب کنید، سپس متن را دوباره برجسته کرده و گزینه دیگری را انتخاب کنید.

  چگونه فونت واتساپ را تغییر دهیم

  توجه: واتساپ از زیر خط کردن متن (underline) پشتیبانی نمی‌کند.

  مقاله پیشنهادی: آموزش نصب دو واتساپ در یک گوشی

  ۷-  ترفند های نوشتاری واتساپ برای تغییر سایز فونت 

  اگر با اندازه سایز فونت واتساپ مشکل دارید می توانید آن را تغییر دهید. بر خلاف برنامه‌های دیگر که اندازه قلم به تنظیمات خود گوشی محدود می‌شود، واتساپ برای تغییراندازه متن یک تنظیم داخلی هم ارائه می‌دهد.

  توجه:این مورد از ترفند های نوشتاری واتساپ فقط در اندروید موجود است.

  برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

  مرحله ۱: در گوشی موبایل اندرویدی خود واتساپ را باز کنید و روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. سپس settings را از فهرست انتخاب کنید.

  مرحله ۲: به Chats رفته و روی اندازه قلم ضربه بزنید. اندازه قلم مورد نظر خود را از میان سه گزینه کوچک ، متوسط و بزرگ انتخاب کنید.

  نکته حرفه ای: در همان تنظیمات، می توانید زبان واتساپ را نیز تغییر دهید.

  مقاله پیشنهادی: با بهترین برنامه پی دی اف خوان اندروید آشنا شوید

  ۸-نحوه رنگی نوشتن در واتساپ

  از دیگر ترفندهای نوشتاری واتساپ امکان رنگی نوشتن در واتساپ است که مختص دستگاه‌های اندرویدی می‌باشد. با این حال، واتساپ به طور رسمی از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند. شما برای تغییر رنگ متن در واتساپ باید یک برنامه شخص ثالث به نام BlueWords را دانلود کنید. با کمک این برنامه می‌توانید متن خود را به رنگ آبی درآورید.

  برنامه را در دستگاه خود بارگیری کنید و متنی را که می‌خواهید رنگ آن را تغییر دهید، در قسمت تایپ وارد کنید. سپس روی گزینه Blue ضربه بزنید و پیام را لمس کنید تا کپی شود. به واتساپ برگردید و متنی که کپی کرده‌اید را جایگذاری کنید.

  توجه: برای استفاده از این قابلیت نیازی نیست که گیرنده حتماً این برنامه را داشته باشد.

  ۹- فونت‌های شیک

  علاوه بر رنگی نوشتن در واتساپ ، برای تغییر سبک قلم می توانید از برنامه شخص ثالثی که در بالا گفته شد،استفاده کنید. این برنامه گزینه‌های زیادی برای تغییر فونت ارائه می دهد. فقط متن را وارد کنید و آن را کپی کنید و در واتساپ جایگذاری کنید.

  پر رنگ نوشتن در واتساپ

  برخلاف اینستاگرام که چندین سبک فونت برای استوری‌ها ارائه می دهد، واتساپ چیز جالبی در این زمینه ندارد. واتساپ به شما این امکان را می‌دهد که قلم را در قسمت وضعیت (استاتوس) تغییر دهید، اما به شما اجازه نمی دهد قلم را در حالت عادی تغییر دهید. با این وجود، می‌توانید از یک برنامه برای تغییر سبک قلم در هم برای وضعیت و هم متن پیام استفاده کنید. برای این منظور، با استفاده از ابزار متن، متن را از برنامه در وضعیت واتساپ کپی کنید.

  تغییر فونت در واتساپ

  نکته حرفه‌ای: شما می‌توانید از این برنامه برای ایجاد فونت‌های شیک برای بیوگرافی اینستاگرام نیز استفاده کنید.

  ۱۰- با استفاده از ایموجی تایپ کنید

  شما هم طرفدار ایموجی هستید؟ دوست دارید متنتون رو با استفاده از ایموجی‌ها بنویسید؟ از این روش می‌توانید برای نوشتن پیام‌های مناسبتی و خاص استفاده کنید.

  شما باید یک برنامه شخص ثالث را در دستگاه اندرویدی خود بارگیری کنید که نام آن Emoji Letter Maker است. در این برنامه، حروف و شکلک‌ها را وارد کنید. سپس، با استفاده از نماد تنظیمات (به علاوه)، آن را اصلاح کرده و با دیگران در واتساپ به اشتراک بگذارید که به عنوان ترفندهای نوشتاری واتساپ به حساب می اید.

  در این مقاله سعی کردیم ترفندهای نوشتاری واتساپ و اینکه چطور پیام‌های متنی خود را در واتساپ جذاب‌تر کنیم را به شما دوستان و همراهان عزیز ۱۹کالا آموزش دهیم. منتظر نظرات شما در قسمت کامنت هستیم.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴۴۱ رای

  سوالات متداول

  چگونه متن پیام ها را در واتس آپ بولد کنیم؟

  ✔️ برای انجام این کار، یک ستاره (*) قبل و بعد از پیام اضافه کنید. روش دقیق استفاده از این هم در اندروید و هم در iOS در مقاله 19مگ ذکر شده است.

  ترفند ایتالیک کردن متن در واتس آپ چیست؟

  ✔️ برای ایتالیک کردن متنی که می خواهید از پیام رسان واست آپ اسال کنید تا تاکید بیشتری روی آن ایجاد کنید می توانید قبل و بعد از کلمه از خط فاصله - استفاده کنید. برای درک بهتر آموزش تصویری متن این مقاله را ببینید.

  چگونه می توان از طریق واست آپ پیام های رنگی ارسال کرد؟

  ✔️ برای اینکار می توانید نرم افزاری های شخص ثالث را روی گوشی خود نصب کنید برای مثال برنامه BlueWords می تواند به شما در این مورد کمک کند. برای اطلاعات بیشتر و آموزش تصویری به مقاله مراجعه کنید.

  چطور سایز فونت را در واتساپ تغییر دهیم؟ آیا در گوشی‌های آیفون نیز این امکان وجود دارد؟

  ✔️ واتساپ برای تغییر اندازه متن یک تنظیم داخلی ارائه می‌دهد. در گوشی موبایل اندرویدی خود واتساپ را باز کنید و روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. سپس settings را از فهرست انتخاب کنید. به Chats رفته و روی اندازه قلم ضربه بزنید. اندازه قلم مورد نظر خود را از میان سه گزینه کوچک ، متوسط و بزرگ انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این ویژگی فقط در گوشی‌های اندرویدی موجود است. برای راحتی انجام این تنظیمات به اسکرین شات‌هایی که در مقاله قرار داده شده است مراجعه کنید.

  نوشته های مشابه

  ‫۲۷ نظرها

  1. بله برای ضخیم کردن یا تغییر حالت های دیگه شما گفتید باید علائمی قبل و بعدکلمه گذاشت(مثلا برای ضخیم کردن ستاره گذاشت)
   حالا سؤال اینجاس اگه نخوایم مثلا ضخیم بشه و فقط قصد داریم ستاره بیاریم حول کلمه چکار کنیم؟؟

   1. می تونی ستاره رو *قبل* کلمه بزاری ولی خط فاصله بزاری بعد از نوشتن کلمه هم یک خط فاصله بزاری و بع ستاره رو بزاری

  2. مناپ BlueWords را رو گوشیم نصب کردم. موقع باز کردن برنامه پیام “Unlock the premium feature next ” می دهد و برنامه غیر فعال میشود. چه کار میشه مرد. ممنون از لطفتان

  3. مقاله ترفند نوشتن در واتس اپ واقعا جالب و کاربردی بود

  4. سلام
   میگما وقتی بخوایم روی متن خط بکشیم و بخوایم بریم ستر بعدی چرا اون خط پاک میشه؟:(
   میشه لطفا کمک کنید؟

  5. درسته که این برای واتساپ کار میکنه. اما گوشی من که شیائومی هست، نمیتونم با نگه داشتن بر روی کلمه گزینه های بلد و ایتالیک و… رو بزنم.
   باز واتساپ رو میشه یه کاری کرد. ولی مثلا توی شاد ایتا و تلگرام چیکار کنم؟
   توی شیائومی وقتی نگه میداری روی کامه و اون رو انتخاب میکنی، این گزینه های بلد و اینا نمیاد.
   چیکار کنم؟
   ممنون

   1. نه فک نمی کنم در گوشی های شیائومی این مشکل وجود داشته باشه چون ما روی این گوشی ها این موارد رو تست کرده ایم

    1. خب برای من هست یعنی نگه میدارم و انتخاب میکنم، گزینه های: bold, italic و غیره نیست.
     توی پیامرسان های دیگه باید چکار کنم؟
     کمک…
     گوشیم پوکو ایکس ۳ هست.

  6. سلام
   چگونه میتوان در واتساپ روی دسکتاپ قبل از تمام شدن خط به خط پایین رفت و ادامه جمله را در خط پایین نوشت

  7. بیخیال داداش اسرائیل و امریکا نکنید انسانیت ازهمه مهمتره مزمئن باش اونجا مردمش از ایران خودمون بهترنباشن بدتر نیستن…مهم اینه در حق هیچ ملت وقوم وشخصی قضاوت نکنبم…زمان ومکان دست نا نیس…بیاید بجای اصلاح مردم ب فکر اصلاح عیوب خود باشیم جامعه با این روند جز نابودی ب سمت خوبی نمیره…ب امید روشنی افکارادمی….قضاوت ممنوع…

  8. سلام
   صاحب واتساپ و اینستاگرام و فیسبوک (زاکربرگ) اسرائیلی است!
   از پیامرسان های باظرفیت ایرانی استفاده کنیم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن