بهترین قیمت گوشی ساعت و تبلت
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایل

ساخت شماره مجازی رایگان و معرفی برنامه و سایت ساخت شماره مجازی

 • ۰۰تقریباً برای ثبت نام در هر اپلیکیشن و برنامه‌ای نیاز به ثبت یک شماره تلفن دارید، حال اگر به هر دلیلی علاقه‌ای نداشته باشید که از شماره واقعی‌تان استفاده کنید چاره چیست؟ ساخت شماره مجازی یکی از راه‌حل‌های خوب برای این کار است. البته این تنها کاری نیست که می‌توانید با شماره مجازی رایگان انجام دهید و در موقعیت‌های مختلف دیگر نیز این ترفند می‌تواند به کمک شما بیاید. مثلاً یکی از مهم‌ترین کاربرد شماره مجازی برای ساخت اپل آی‌دی است. با تمام این تفاسیر بهترست وقت را تلف نکنیم و اگر می‌خواهید ساخت شماره مجازی را یاد بگیرید و با تمامی ترفندهای آن آشنا شوید، ادامه مقاله اموزش ساخت شماره مجازی رایگان را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

  شماره مجازی چیست؟

  بسیاری از کاربران هنوز نمی‌دانند که شماره تلفن مجازی چیست و شاید حس کنند با مقوله پیچیده‌ای طرف هستند. در واقع شماره های مجازی یا شماره گیری مستقیم داخل (DID) به شماره تلفنی می‌گویند که به دستگاه یا خط تلفن خاصی متصل نیست و به کاربر اجازه می‌دهد تماس‌ها را از یک شماره به شماره دیگر با آدرس IP متفاوت، هدایت و مسیریابی کند. از شماره مجازی رایگان می‌توان به عنوان شماره آنلاین نیز نام برد.

  به طور سنتی، شماره‌های تلفن برای کار کردن در یک خط که از طریق تلفن از ارائه دهنده سرویس به خانه یا محل کار شما متصل بود طراحی شده بودند و هر گونه تماس با آن شماره فقط به آن مکان فیزیکی خاص ارسال می‌شد. گوشی‌های موبایل اگرچه نسبت به تلفن ثابت بیشتر همراهمان هستند، اما هنوز هم به پوشش برج و شبکه‌های مخابراتی وابسته هستند. ساخت شماره مجازی رایگان با از بین بردن این محدودیت‌های فیزیکی، کنترل و انعطاف بیشتری در چگونگی دریافت تماس‌های تجاری به شما می‌دهد.

  شماره مجازی رایگان

  برنامه شماره مجازی چگونه کار می‌کند؟

  شماره مجازی به منظور تأمین پوشش، به جای یک شرکت تلفن یا برج مخابراتی، به اینترنت متکی است و به شما اجازه می‌دهد تا از طریق تلفن یا رایانه به کاربران مختلف در سراسر دنیا دسترسی پیدا کنید. همچنین به شما امکان ساخت اپل ایدی بدون شماره را نیز می‌دهد. به عنوان مثال، اگر فقط می‌خواهید در ساعت‌های خاص از طریق تلفن همراه خود در دسترس باشید، می‌توانید تمام تماس‌هایی را که در ساعات کار دریافت می‌کنید به یک شماره مجازی انلاین هدایت کنید.

  شماره مجازی چه کاربردهایی دارد؟

  شاید با خود بپرسید کاربرد شماره مجازی چیست؟ شما می‌توانید با ساخت شماره مجازی از آن برای کارهای مختلف استفاده کنید. در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم.

  ساخت شماره مجازی

  کاربرد تجاری ساخت شماره مجازی

  در تجارت و بیزینس نیز شماره مجازی می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد که به برخی از آن‌‌ها در ادامه اشاره کردیم:

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Poco F5 ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۷,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F5 ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۳۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 4G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 4G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت 128 گیگابایت رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro plus ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro plus ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

  فروش بین المللی

  در تجارت می‌توانید از سایت شماره مجازی استفاده کنید تا به راحتی در کشورهای خارجی در دسترس مشتریان باشید. نمایش شماره محلی در وب سایت باعث افزایش فروش، اعتماد مشتریان و کاهش هزینه شارژ کارت‌های اعتباری می‌شود.

   مشاوران بین المللی

  مشاورانی که برای مشتریان در کشورهای دیگر کار می‌کنند، می‌توانند یک شماره مجازی رایگان در شهر یا کشوری که مشتری دارند داشته باشند تا دسترسی آن‌ها را آسان کنند.

  ردیابی تبلیغات با ساخت شماره مجازی آنلاین

  با نشان دادن و ایجاد شماره مجازی های مختلف در تبلیغات، می‌توان میزان کارآیی هر تبلیغ را در فروش ارزیابی کرد.

  سایت شماره مجازی رایگان

   

  کاربرد شخصی دریافت شماره مجازی

  در زندگی روزمره نیز استفاده از شماره مجازی سایت می‌تواند باعث سهولت کارهای شما شوند. به همین دلیل حتی اگر اکنون حس می‌کنید به این ترفند نیازی ندارید، باز هم اموزش ساخت شماره مجازی رایگان را یاد بگیرید؛ چرا که در آینده بی‌شک به کارتان خواهد آمد.

  سایت شماره مجازی

  ارتباط راحت با اعضای خانواده در خارج از کشور به کمک گرفتن شماره مجازی

  اعضای خانواده در خارج از کشور می‌توانند با ساخت شماره مجازی و با فوروارد کردن تماس به تلفن همراه خود در کشوری که در آن هستند، به راحتی خود را در دسترس اعضای خانواده در خانه قرار دهند. برای مثال سایت ساخت شماره مجازی رایگان امریکا می‌تواند برای کاربرانی که در این کشور هستند بسیار مفید باشد و راه‌های ارتباط گیری با آن‌ها را آسان سازند.

  حال که صحبت از فوروارد کردن تماس شد، بد نیست بگوییم که در مقاله‌ای جداگانه آموزش دایورت همراه اول را قرار داده‌ایم که اگر احساس می‌کنید به یادگرفتن آن احتیاج پیدا خواهید کرد، بد نیست به آن سری بزنید.

  درخواست‌های شغلی

  اگر می‌خواهید برای کار در کشور دیگری اقدام کنید، اگر بتوانید یک شماره محلی را در رزومه خود قرار دهید- نزدیک به شرکتی که می‌خواهید در آن کار کنید- شانس شما برای دریافت آن شغل افزایش می‌یابد، این کار باعث می‌شود آنها راحت‌تر با شما تماس پیدا کنند.

   نقل مکان یا مهاجرت

  اگر در حال نقل مکان به یک شهر یا کشور دیگر هستید، می‌توانید با استفاده از ساخت شماره مجازی انلاین همه چیز را از راه دور کنترل کنید.

  حریم خصوصی بیشتر با دریافت شماره مجازی رایگان از سایت

  به جای نشان دادن شماره واقعی خود، یک شماره مجازی منتشر کنید. این کار باعث می‌شود بدون اینکه شماره واقعی خود را در معرض دید همه قرار دهید، حریم خصوصی بیشتری برای خود قائل شوید. برای این کار می‌توانید از سایت رایگان شماره مجازی استفاده کنید و نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه خاصی ندارید. ما در ادامه تمامی روش‌های ساخت شماره مجازی بدون برنامه یا با اپلیکیشن را به شما آموزش می‌دهیم، اما اگر دنبال سریع‌ترین راهکارید، می‌توانید با یک سرچ ساده چند سایت شماره مجازی رایگان نیز پیدا کنید و از آن‌ها بهره ببرید.

  ساخت شماره مجازی رایگان

  روش های ساخت شماره مجازی

  پیش از هر چیز باید بگوییم که ساخت شماره مجازی به دو صورت رایگان و غیر رایگان امکان‌پذیرست و از آنجایی که ما در ایران با محدودیت‌های زیادی مواجه هستیم، ابتدا بهترست با نحوه ساخت شماره مجازی رایگان آشنا شویم، اما نیم‌نگاهی نیز به روش‌های پولی و هزینه‌های ساخت شماره مجازی خواهیم انداخت.

  برای خرید شماره مجازی چند روش پیش روی شماست. اگر تجارت شما دارای سیستم Voice over Internet Protocol (VoIP) است، می‌توانید از طریق ارائه دهنده VoIP شماره مجازی را به بسته فعلی خود اضافه کنید. این هزینه به طور کلی ماهیانه ۵ تا ۱۰ دلار برای هر شماره است.

  اگر می‌خواهید یک سیستم شماره مجازی خریداری کنید، می‌توانید بسته‌ای را دریافت کنید که شامل یک شماره مجازی و تعداد مشخصی افزونه و دقیقه باشد. دقیقه بستگی به مدت زمان صحبت شما در “خط تجاری” دارد. هزینه‌های طرح سیستم تلفنی مجازی از ۱۰ تا ۱۲ دلار در ماه برای یک یا دو شماره مجازی با ۳۰۰ تا ۵۰۰ دقیقه شروع می‌شود و برای ۲۵ تا ۵۰ دلار برای دو شماره مجازی با ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دقیقه افزایش می‌یابد.

  سایت ساخت شماره مجازی رایگان امریکا

   

  حال اگر سیستم تلفنی مجازی ندارید، می‌توانید به برنامه‌نویسانی که فقط شماره‌های مجازی می‌فروشند، مراجعه کنید. از محبوب‌ترین ارائه دهندگان ایجاد شماره مجازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  Google Voice یک شماره مجازی رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌تواند برای تماس‌ها، پیام‌های متنی و پست صوتی مورد استفاده قرار گیرد. گوگل وویس یک برنامه کاربردی آسان برای گوشی‌های هوشمند یا رایانه دارد و می‌توانید شماره مجازی را به شماره تلفن همراه یا تلفن ثابت متصل کنید. برنامه‌های کاری از ۱۰ دلار در ماه برای هر کاربر شروع می‌شود.

  MightyCall یک برنامه ساخت شماره مجازی مبتنی بر فضای ابری است که تماس‌های تلفنی، پیام کوتاه و پیام صوتی و همچنین انتقال هوشمند و ضبط تماس را ارائه می‌دهد. چندین برنامه اشتراک در دسترس کاربران است که از ۱۹.۹۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

  برنامه شماره مجازی

  Grasshopper از تماس‌ها، پیامک‌ها و پست صوتی پشتیبانی می‌کند. این برنامه سه طرح خدمات مختلف را برای ساخت شماره مجازی با سایت ارائه می‌دهد که از ۲۶ دلار در ماه شروع می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا یکی از بهترین خدمات را برای تجارت خود انتخاب کنید.

  ۸×۸ یک سیستم ارتباطی یکپارچه VoIP مبتنی بر فضای ابری است که از خدمات بسیار قابل اعتماد، تماس سه جانبه، پیام صوتی آنلاین، ارسال تماس و تماس تلفنی برخوردار است. همچنین با برنامه‌هایی مانند Salesforce و Slack هم ادغام می‌شود. اشتراک‌ها از ۱۲ دلار در ماه برای هر کاربر شروع می‌شود.

  مقاله پیشنهادی: کلاب هاوس چیست ؟ آموزش صفر تا صد

  بهترین برنامه های ساخت شماره مجازی رایگان

  دریافت شماره مجازی رایگان از طریق اپلیکیشن‌های متفاوتی نیز امکان پذیر است که برخی از معروف‌ترین آن‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

  آموزش ساخت شماره مجازی با textnow

  اپلیکیشن TextNow یکی از برنامه های ساخت شماره مجازی پرطرفدار است. شما می‌توانید به راحتی این برنامه را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید. تکست نو توانسته با کسب امتیاز ۴.۵ از ۵ نظر خیلی از کاربران را به خود جلب کند.

  برنامه ساخت شماره مجازی

  به منظور فعال‌سازی و نصب برنامه TextNowنیازی به وارد کردن شماره تلفن ندارید و می‌توانید به جای شماره به راحتی از طریق اکانت فیس بوک خود یک حساب کاربری جدید در برنامه بسازید.

  پس از ایجاد حساب باید کد منطقه را وارد کنید. کد ۹۸۸ را وارد کرده و به سراغ مرحله بعد بروید. حال شماره مجازی رایگان در قسمت پروفایل قابل مشاهده است. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید اینست که مثلاً شماره مجازی تلگرام و شماره مجازی واتس‌اپ ممکن است توسط خود کمپانی فیلتر شوند تا از ورود کاربران غیرواقعی جلوگیری شود. از طرفی شماره مجازی رایگان سایت ها تاریخ انقضا دارند و ممکن است پس از مدتی از کار بیفتند یا عوض شوند.

   

  معرفی سایت شماره مجازی رایگان

  چندین سایت شماره مجازی وجود دارد که می‌توانید برای ساخت شماره مجازی رایگان روی آن حساب کنید. گرچه ممکن است بعد از چند وقت این شماره‌ها غیرقابل استفاده شوند، درواقع از امکانات و خدمات رایگان این سایت‌ها نباید انتظار امنیت یا طول عمر بالایی داشته باشید و زیاد نمی‌توان روی آن حساب کرد. با این حال در ادامه به معرفی چندین سایت ساخت شماره مجازی خواهیم پرداخت:

  • receivefreesms.net
  • receivesmsonline.com
  • hs3x.com
  • www.receivesmsonline.net
  • sms-receive.net
  • www.receiveasms.com

  ساخت شماره مجازی بدون برنامه

  شماره مجازی ایران، شماره مجازی انگلیس، شماره مجازی ترکیه و شماره مجازی آمریکا همگی از طریق این سایت‌ها قابل دسترسی هستند.

  مزایای ساخت شماره مجازی

  مزایای ساخت شماره مجازی به هیچ وجه کم نیست و شاید اگر کاربران با روش ساخت شماره مجازی آشنایی کامل داشته باشند، به صورت مداوم از آن‌ها در زندگی شخصی و تجارت خود استفاده کنند.

  با استفاده از ساخت رایگان شماره مجازی می‌توانید بدون اینکه به مکانی فیزیکی متصل شوید، می توانید در هر لحظه و هرجا با مخاطب دلخواه خود تماس بگیرید. به عنوان مثال، اگر کسی در شرکت حضور ندارد و نیاز به دسترسی از طریق تلفن دارد، اما نمی‌خواهد شماره تلفن همراه خود را بدهد، می‌توانید یک شماره مجازی به گوشی موبایل او اختصاص دهید.

  شماره مجازی نیز برای شرکت‌هایی که دارای چندین دفتر کار هستند مفید است. به جای زنگ خوردن تلفن در یک دفتر، می توان تماس‌های دریافتی را به تلفن‌های هر دفتر ارسال کرد. می‌توانید در تنظیمات شماره مجازی را یک نفره و یا گروهی تعریف کنید.

  شماره تلفن مجازی

  اگر دفتر کار شما در منطقه‌ای متفاوت از محل سکونت مشتری شما واقع شده است، می‌توانید یک شماره تلفن مجازی را به خود اختصاص دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا در منطقه اصلی حضور داشته باشید و هزینه‌های تماس‌های ورودی را هم کاهش می‌دهد. مشتریان بیشتر تمایل دارند شماره‌هایی با کد آشنا را پاسخ دهند.

  همچنین یکی از مزایای ساخت شماره مجازی اینست که می‌توانید معیارهای اصلی مشتری را از طریق خط تلفن مجازی خود پیگیری کنید. به عنوان مثال، بسیاری از سیستم‌ها به شما امکان می‌دهند که یک شماره منحصر به فرد به یک کمپین خاص اختصاص دهید، بنابراین خواهید فهمید که آیا کسی فقط بر اساس این شماره خواستار شرکت در آن کمپین است. این داده‌ها می‌توانند در ارزیابی اثربخشی یک کمپین مفید باشند.

  شماره مجازی رایگان می‌تواند هزاران دلار در هزینه‌های تلفن و تجهیزات برای تجارت شما صرفه جویی کند. از آنجا که ۱۰۰٪ دیجیتال هستند، خطوط تلفن مجازی به سخت افزار، تجهیزات، نصب و نگهداری نیاز ندارند.

  اموزش ساخت شماره مجازی رایگان

  هنگام جستجوی سایت و شرکت‌های ساخت شماره مجازی حتماً توجه داشته باشید که آیا شرکتی که در نظر دارید علاوه بر خدمات تلفنی، قابلیت‌های مبتنی بر متن و پست صوتی را نیز ارائه می‌دهد یا خیر؟ برنامه‌های گران‌تر و پیچیده‌تر معمولاً ویژگی‌هایی مانند تماس سه جانبه، گروه‌های تماس، شناسه تماس گیرنده، انتظار و ارسال تماس، ضبط تماس و انتقال تماس را ارائه می‌دهند. همچنین باید بررسی کنید که سرویس از نظر زمان کارایی تا چه اندازه قابل اعتماد است و وضغیت پشتیبانی خدمات را پیگیری نمایید.

  مقاله پیشنهادی: کد دایورت همراه اول و ایرانسل. آموزش لغو دایورت

   

  معایب استفاده و ساخت شماره مجازی

  معایب ساخت شماره مجازی از مزایای آن خیلی کمترست و چند اشکال احتمالی وجود دارد. مت اشمیت، مدیر عامل شرکت Diabetes365، مهمترین نگرانی خود از بابت شماره های مجازی را برهم زدن تعادل کار-زندگی عنوان کرد.

  وی در اظهار نظری جالب گفته است که نقطه ضعف شماره مجازی اینست که تقریباً در هر زمانی که بیدار باشید در دسترس هستید و همین امر می‌تواند موجب فرسودگی شغلی و بر هم خوردن نظم زندگی شما شود.

  شماره مجازی انلاین

  عدم وجود امنیت در سایت ساخت شماره مجازی رایگان از دیگر ایرادات استفاده از این شماره‌هاست. همچنین از آنجا که یک شماره مجازی کاملاً مبتنی بر اینترنت است، کیفیت تماس فقط به میزان کیفیت اتصال شما به اینترنت بستگی دارد و باید اطمینان حاصل کنید که سیگنال قوی و قابل اعتمادی دارید و ارائه دهنده خدمات اینترنتی خوبی را انتخاب کرده‌اید. در غیر این صورت با چالشی جدی مواجه خواهید شد.

  اگر برنامه شماره مجازی شما به صورتیست که هزینه آن بر حسب دقیقه محاسبه می‌شود، مطمئن شوید که برای تماسهای غیر تجاری و غیر ضروری آن را هدر نمی‌دهید. در غیر این صورت، ممکن است صورت حساب پرداختی شما بسیار زیاد شود.

  نحوه تشخیص شماره مجازی از واقعی

  همه انواع شماره‌هایی که می‌توانید به عنوان شماره عادی پیدا کنید تحت عنوان شماره مجازی هم در دسترس هستند. در واقع هر نوع شماره با یک کد منطقه یا یک پیش شماره مشخص می‌شود – مانند منهتن، نیویورک، ایالات متحده آمریکا (۲۱۲)، استکهلم (۸)، سوئد و شماره‌های رایگان در ایالات متحده (۸۰۰).

  می‌توانید شماره مربوط به شهری مانند استکهلم (۸) یا پاریس (۹)- یا بخشی از شهر- مانند منهتن (۲۱۲) را دریافت کنید. این شماره‌ها توسط مشترکان محلی به عنوان شماره‌های محلی معمولی شناخته می‌شوند و تماس با آنها ارزان است. پیش از این، هر خانوار شماره‌ای مانند این را داشت – اما امروزه عمدتا مشاغل محلی از این نوع شماره‌ها استفاده می‌کنند. می‌توانید از هر نقطه دنیا با این شماره‌ها تماس بگیرید.

  دریافت شماره مجازی

  شماره‌ مجازی ملی مربوط به هیچ شهر یا منطقه‌ای نیستند، بلکه فقط مربوط به یک کشور می‌شوند. این شماره‌ها معمولاً توسط مشاغلی که در سراسر کشور مشتری دارند استفاده می‌شوند. در بیشتر موارد، هزینه تماس با شماره‌های ملی همانند شماره‌های شهری است، اما در بعضی از کشورها تماس با شماره‌های ملی ممکن است کمی گران‌تر باشد. برخی کشورها فقط شماره ملی دارند و هیچ شماره جغرافیایی ندارند (مانند دانمارک) در حالی که برخی دیگر فقط شماره جغرافیایی یا شهری دارند، اما شماره ملی ندارند (مانند ایالات متحده). به طور کلی می‌توان از هر نقطه دنیا با این شماره‌ها تماس برقرار کرد.

  شماره‌های تلفن همراه مجازی بدون سیم کارت ارائه می‌شوند. این بدان معناست که نمی‌توانید از آنها برای دریافت یا برقراری تماسهای منظم همراه استفاده کنید. با این وجود می‌توان از آنها در برنامه‌ای برای برقراری و دریافت تماس از طریق اینترنت استفاده کرد. شماره‌های موبایل مجازی عمدتاً توسط شرکت‌ها برای ارتباط با مشتریان استفاده می‌شود. شماره‌های تلفن همراه مجازی ممکن است از پیامک پشتیبانی کنند یا نکنند.

  برای اطلاع از قیمت گوشی آیفون به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  ردیابی و پیگیری شماره مجازی

  شماره مجازی در بسیاری از کشورها در دسترس است. برخی از کشورها مقرراتی برای منع ساخت شماره مجازی رایگان دارند، چراکه معمولاً دولت‌ها می‌خواهند از درآمد شرکت‌های مخابراتی محافظت کنند. در برخی موارد سو استفاده از برنامه شماره مجازی نیز منجر به ممنوعیت آن شده است.

  قوانین از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. این بدان معناست که شماره های مجازی در برخی کشورها فقط در صورت زندگی در آن کشور در دسترس است، در حالی که بسیاری از کشورها چنین قانونی ندارند و می‌توانید به کمک سایت ساخت شماره مجازی کد آن کشور را برای خود انتخاب نمایید و از آن استفاده کنید.

  آموزش ساخت شماره مجازی رایگان

   

  در مورد ردیابی شماره مجازی یابد گفت که از آنجایی که این شماره‌ها پشتوانه خاصی ندارند و به راحتی قابل انتقال به افراد مختلف و شرکت‌ها هستند و نمی‌توان به سادگی پیگیری شماره مجازی را انجام داد. همین امر باعث شده کشورهای زیادی به برنامه ساخت شماره مجازی رایگان اعتراض کنند و خواستار وضع قوانینی در این حوزه شوند تا مالکین آن قابل شناسایی و پیگیری باشند و کلاهبرداری با این شماره‌ها را به حداقل برسانند.

  نکاتی درباره امنیت و خطرات شماره مجازی

  استفاده از شماره تلفن مجازی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد، با این حال نمی‌توان از خطرات شماره مجازی نیز به سادگی صرف نظر کرد. برای مثال وقتی شما برای ساخت اپل آیدی به موبایل‌فروشی‌ها مراجعه می‌کنید و اکانت شما را با استفاده از شماره مجازی رایگان می‌سازند، می‌تواند خطرات زیادی برایتان به دنبال داشته باشد. یکی از جدی‌ترین مشکلاتی که ممکن است برایتان پیش آید، احتمال از بین رفتن شماره و در نتیجه قفل شدن اکانتتان است.

  همانطور که می‌دانید شماره های مجازی رایگان را هرکسی می‌تواند استفاده کند و هیچ امنیت و اعتبار مشخصی ندارند و این احتمال وجود دارد که بعد از چند مدت خود به خود از کار بیفتد. به همین دلیل اگر نیاز به شماره مجازی برای اپل ایدی دارید، حتماً آن را از وبسایت‌های معتبر خریداری کنید تا فقط خودتان از آن استفاده کنید. همچنین استفاده از شماره مجازی رایگان خطرات امنیتی زیادی به همراه دارد و امکان دسترسی به پیام‌ها و محتواهای رد و بدل ‌شده در شبکه‌های اجتماعی شما را به دیگران می‌دهد.

  برای اینکه بدانید اهمیت بکار بردن شماره معتبر برای ساخت اپل آیدی چیست می‌بایست در مورد این نوع آی‌دی اطلاعات خود را کامل کنید که در مقاله‌ای دیگر تیم ۱۹کالا هر آنچه که باید در مورد این سرویس بدانید را آموزش داده است.

  در واقع از آن‌جایی که این شماره‌ها بصورت محدود در اختیار شخص است و پس از مدتی به فرد دیگری واگذار می‌شود و آن‌ها هم به راحتی می‌توانند در شبکه‌های اجتماعی ثبت نام و به تمام شماره‌های تلفن و اطلاعات ارسال شده فرد قبلی دسترسی خواهد داشت، از این رو امنیت شماره مجازی زیر سوال می‌رود.

  سایت ساخت شماره مجازی

  مطابق ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای، شماره مجازی از مصادیق محتوای مجرمانه به حساب می‌آید. در واقع ارائه خدمات ارتباطی بدون مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی ممنوع اعلام شده است، ارائه خدمات VOIP که نوعی شماره مجازی محسوب می‌شود، در انحصار شرکتهای ارائه اینگونه خدمات است که از سازمان مذکور مجوز اختصاصی دارند.

  مهمترین خطری که دارنده شماره مجازی را تهدید می‌کند، استفاده از این شماره‌های مجازی جهت اعمال خلاف قانون یا اقدام علیه امنیت ملی است که به سادگی وی را در معرض معاونت در جرمی بسیار بزرگ قرار می‌دهد.

  استفاده از شماره مجازی رایگان مزیت‌های بی‌شماری دارد، اما معایب و خطراتی نیز دارد که سعی کردیم به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کنیم. در این مقاله آموزش ساخت شماره مجازی رایگان را به صورت کامل توضیح دادیم؛ شما هم در قسمت کامنت تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید برای آگاهی از قیمت گوشی و خرید مدل مدنظر خود با پایین‌ترین قیمت، از فروشگاه ۱۹کالا کمک بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۲ رای

  سوالات متداول

  شماره مجازی چه کاربردهایی دارد و برای چه کارهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

  در مقاله بالا به صورت کامل درباره مزایای ساخت شماره مجازی توضیح دادیم که توصیه می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

  آیا شماره مجازی قابل پیگیری است؟

  از آنجایی که این شماره‌ها پشتوانه فیزیکی ندارند و به راحتی قابل انتقال به افراد مختلف و شرکت‌ها هستند، پیگیری آن‌ها بسیار سخت است.

  استفاده از شماره مجازی رایگان چه معایبی دارد؟

  استفاده از شماره مجازی رایگان خطراتی نیز در پی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به امنیت پایین آن و احتمال دسترسی افراد مختلف به این شماره‌ها اشاره کرد.

  نوشته های مشابه

  ‫۲۵ نظرها

  1. ایا میتوان برای ساخت اکانت کاربری در امازون از شماره های مجازی استفاده کرد ؟

  2. تو سایت های ایرانی خودمونم یه سایت هست که میشه شماره رایگان گرفت
   یه سایت هست به اسم ورلدنامبر که اگه داخال اینستاگرامش منش کنیم بهمون شارژ هدیه میده و یک ساعت هایی هم در روز داخل قسمت شماره مجازی رایگانش یه تعداد شماره رایگان قرار میده.آدرسش و میزارم امیدوارم مفید باشه

   1. اره سایت ساخت شماره مجازی رایگان امریکا رو این زیر لیست کردم
    receivefreesms.net
    receivesmsonline.com
    hs3x.com
    www.receivesmsonline.net
    sms-receive.net
    www.receiveasms.com

  3. مقاله کاملی در مورد ساخت شماره مجازی رایگان بود ممنون

  4. شماره مجازی رایگان رو میشه برای شبکه اجتماعی دیگه هم استفاده کرد ؟

  5. بسیار عالی من استفاده کردم ولی متاسفانه این شماره ها اشتراکی هستند و من چون برای ساخت حساب معتبر نیاز داشتم نتونستم اعتماد کنم بهش
   ولی از سایت هایی مثل شماره مجازی تونستم شماره مطمئن بخرم

  6. من رفتم تو تکسنو ایمیل میزنم میگه شما قوانین مارا نقض کردید

   1. اره واسه منم تکس نو بالا نمیاد میگه باید آپدیت کنی که نمیشه آپدیت کنی

    1. با فیلتر شکن برو بالا و ضمنا با مکان جعلی و با برنامه monk gps مکان رو به آمریکا تغییر بدین و بعد وارد شین با یه ایمیل که قبلاً نزده باشین

  7. منم یه مزاحم تو واتساپ دارم با شماره انگلیس قابل پیگیری هست؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن