تخفیف بلک فرایدی 19کالا
اخبار سامسونگاخبار گوشی موبایل

بررسی دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا؛ تجربه متفاوتی از عکاسی!


 • بدون شک بهترین قسمت تست گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا را می‌توان بررسی سه دوربین آن به ویژه قابلیت‌های زوم پیشرفته در نظر گرفت. قابلیت زوم این گوشی در تصاویر گرفته شده باورنکردنی است. درست است که لنز تله فوتو ۱۲ مگاپیگسلی آن، قابلیت زوم فضایی ۱۰۰ برابری لنز تله فوتو ۴۸ مگاپیکسلی گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا را ندارد، اما عکس‌های ثبت شده با قابلیت بزرگنمایی ۵۰ تا ۱۰۰ برابری در هر حال کاربرد چندانی ندارند.

  دوربین این گوشی موبایل از ۳ لنز بهره برده است. لنز واید ۱۰۸ مگاپیکسلی، لنز تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی و لنز اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی. اینکه آیا Galaxy Note20 Ultra را می‌توان بهترین گوشی سامسونگ در نظر گرفت یا خیر در ادامه مقاله پاسخ خواهیم داد. در ادامه با انواع قابلیت‌های زوم این گوشی بیشتر آشنا شده و متوجه می‌شویم چطور این گوشی موبایل با قابلیت زوم ۰.۵ تا ۵۰ برابری همه را شگفت‌زده می‌کند.

  قابلیت‌های زوم دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا:

  زوم ۰.۵ برابری اولترا واید: تصاویر را با جزئیاتی بیش از آنچه به نظر می‌رسند، ثبت می‌کند و قادر به ثبت عکس‌های بسیار خوب در شرایط نوری مطلوب است.

  دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا

  زوم ۱ برابری لنز واید: همان لنز اصلی یا معمولی گوشی به شمار می‌رود.

  دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا

  زوم ۲ برابری: لنز UI پیش‌فرض سامسونگ؛ زوم اپتیکال گوشی‌هایی مثل آیفون ۱۱ پرو مکس.

  زوم ۴ برابری: لنز UI پیش‌فرض سامسونگ که به ندرت استفاده می‌شود.

  زوم ۵ برابری اپتیکال: لنز اختصاصی تله فوتو

  دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا

  زوم ۱۰ برابری: لنزهایی با قابلیت زوم دیجیتال که در گوشی‌های دیگر مثل گوشی اپل بکار رفته است.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت 128 گیگابایت رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۷,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro Plus ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۰,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

  دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا
  دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

  زوم ۲۰ برابری: برای بررسی کیفیت ثبت تصاویر قبل از رسیدن به بیشترین سطح زوم دیجیتال

   گلکسی نوت 20 اولترا
  دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

  زوم ۵۰ برابری: لنز بزرگنمایی دیجیتال گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

   گلکسی نوت 20 اولترا
  دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

  در بالا به تعدادی از قابلیت زوم دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا اشاره شد؛ در ادامه به بررسی دقیق‌تر آنها می‌پردازیم.

  تصاویر ثبت شده با قابلیت زوم ۰.۵ و ۱ برابری توسط این گوشی سامسونگ بیانگر آن است که این لنز‌ها با بهره‌گیری از این قابلیت، نه تنها سوژه بلکه جزئیات محیط اطراف را هم ثبت می‌کنند. لنز تله فوتو با قابلیت زوم ۵ برابری نیز تصاویر چشمگیری ثبت می‌کند.

  علاوه بر این، قابلیت بزرگنمایی ۱۰ برابری لنز در نمایشگر ۶.۹ اینچی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولتراو حتی یک لپ‌تاپ ۱۳ اینچی بسیار با کیفیت به نظر می‌رسد.

  علاوه بر این، قابلیت بزرگنمایی ۱۰ برابری لنز در نمایشگر ۶.۹ اینچی نوت ۲۰ اولترا و حتی یک لپ‌تاپ ۱۳ اینچی بسیار با کیفیت به نظر می‌رسد. البته ناگفته نماند که قابلیت زوم ۵ برابری در مقایسه با زوم ۱۰ برابری در بازار شناخته شده‌ترست، اما وقتی صحبت از آیفون ۱۱ پرو مکس و آیفون ۱۲ می‌شود این قابلیت اهمیت ویژه‌ای می‌یابد.
  در مورد قابلیت زوم ۲۰ برابری می‌بایست گفت که تصاویر کمی نویز دارند و قابلیت زوم ۵۰ برابری هم تصاویر بسیار خوبی را در مقایسه با حداکثر بزرگنمایی دیجیتال دوربین گوشی‌های دیگر ثبت می‌کند.

  بهترین میزان قابلیت زوم برای جلوگیری از ایجاد نویز در تصاویر کدام است؟

  پاسخ این سوال در این گوشی، قابلیت بزرگنمایی ۱۰ برابری است. تصاویر ثبت شده با این زوم، کیفیت بسیار خوبی حتی بهتر از تصاویر با زوم اپتیکال ۵ برابر را نشان می‌دهند.

  بدون شک بیشتر گوشی‌ها زمانی که از لنزی با قابلیت زوم ۱۰ برابری بهره می‌برند، تصاویر بی‌کیفیتی ثبت می‌کنند، اما همین قابلیت در گوشی نوت ۲۰ اولترا تصاویری با کیفیتی را حتی جهت انتشار در شبکه‌های اجتماعی در اختیار شما قرار می‌دهد.

  Samsung دوربین این گوشی را به ضبط فیلم‌هایی با کیفیت ۸k با سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه مجهز کرده است. با استفاده از این ویژگی، محتوایی با کیفیت فوق‌العاده و جزئیات دقیق به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین با برخورداری از قابلیت‌هایی مثل ISO، سرعت عکسبرداری، فوکوس خودکار و گزینه‌های دیگر موجود در حالت Pro Video، می‌توانید تنظیمات کلی دوربین را در دست گرفته و تصاویری بر طبق سلیقه خود خلق کنید.

  بهره‌مندی از پیکسل‌های بزرگ و قابلیت دوربین هوشمند به سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا، امکان ثبت عکس شفاف با جزئیات باورنکردنی در محیط‌های کم نور را فراهم می‌کند.

  این دوربین را می‌توان یکی از بهترین‌ها تا به اکنون در نظر گرفت، زیرا امکانات زیادی را در اختیار کاربر قرار داده و ذوق هنری آنها را شکوفا می‌کند. با بهره‌گیری از این دوربین، شما می‌توانید انواع عکس‌های متناسب با مناسبت‌های مختلف را ثبت کنید.

  نظر شما در مورد دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا چیست؟ به نظر شما ارزش خرید گوشی با برچسب قیمتی ارائه شده آن تناسب دارد یا خیر؟ نظرات خود را با ۱۹ کالامگ به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۰ رای

  سوالات متداول

  مشخصات دوربین گوشی گلکسی نوت ۲۰ اولترا سامسونگ چیست؟

  دوربین این گوشی موبایل از ۳ لنز بهره برده است. لنز واید ۱۰۸ مگاپیکسلی، لنز تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی و لنز اولتراواید ۱۲ مگاپیکسلی. قابلیت زوم این گوشی در تصاویر گرفته شده باورنکردنی است. قابلیت زوم ۰.۵ تا ۵۰ برابری در این گوشی وجود دارد.

  بهترین میزان قابلیت زوم برای جلوگیری از ایجاد نویز در تصاویر کدام است؟

  پاسخ این سوال در گوشی گلکسی نوت ۲۰ اولترا، قابلیت بزرگنمایی ۱۰ برابری است. تصاویر ثبت شده با این زوم، کیفیت بسیار خوبی حتی بهتر از تصاویر با زوم اپتیکال ۵ برابر را نشان می‌دهند. بدون شک بیشتر گوشی‌ها زمانی که از لنزی با قابلیت زوم ۱۰ برابری بهره می‌برند، تصاویر بی‌کیفیتی ثبت می‌کنند، اما همین قابلیت در گوشی نوت ۲۰ اولترا تصاویری با کیفیتی را حتی جهت انتشار در شبکه‌های اجتماعی در اختیار شما قرار می‌دهد.

  عملکرد دوربین نوت ۲۰ اولترا در فیلمبرداری چگونه است؟

  Samsung دوربین گوشی نوت ۲۰ اولترا را به ضبط فیلم‌هایی با کیفیت ۸k با سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه مجهز کرده است. با استفاده از این ویژگی، محتوایی با کیفیت فوق‌العاده و جزئیات دقیق به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین با برخورداری از قابلیت‌هایی مثل ISO، سرعت عکسبرداری، فوکوس خودکار و گزینه‌های دیگر موجود در حالت Pro Video، می‌توانید تنظیمات کلی دوربین را در دست گرفته و تصاویری بر طبق سلیقه خود خلق کنید.

  نوشته های مشابه

  یک نظر

  1. با سلام
   چرا در نوار پایین دوربین سامسونگ نت ۲۰ معمولی و اولترا
   گزینه پرتره و اسلو موشن موجود نیست
   اگر در تنظیمات هست لطفا راهنمایی کنید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن