تکنولوژیموبایل و تبلتهمه

چگونه گوشی خود را به کنترل تبدیل کنیم!

روش‌های اتصال موبایل به تلویزیون:

با پیشرفت تکنولوژی این روزها گوشی موبایل در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ برای مثال می‌توانید با استفاده از موبایل آدرس محل مورد نظر خود را پیدا کرده و یا غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. حتی این گوشی‌ها می‌توانند ما را در زمانی که در یک صف منتظر هستیم نیز سرگرم کنند. اما این سوال مطرح است که آیا می‌توان از گوشی موبایل خود به جای کنترل تلویزیون یا سایر دستگاه‌ها استفاده کرد و یا صدای استریو آن را کم و یا زیاد کرد؟ در ادامه به این سوال شما پاسخ خواهیم داد؟ استفاده از بلاستر مادون قرمز در گوشی‌های اندرویدی به چه صورت خواهد بود.

دستگاه‌هایی مثل تلویزیون از سیگنال‌های مادون قرمز و یا (IR) برای تغییر کانال و یا مواردی از این قبیل استفاده می‌کنند. برای تبدیل گوشی خود به یک ریموت کنترل یونیورسال، باید دستگاهی خریداری کنید که از blaster IR پشتبانی کند و بتواند دستوراتی را که به گوشی خود می‌دهید را دریافت کرده و آنها را به سیگنال‌های مادون قرمز تبدیل کند. دستگاه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانند این کار را انجام دهند. همچنین برنامه‌های بی‌شماری وجود دارد که با استفاده از بلسترهای IR برای کنترل وسایل الکترونیکی بکار می‌‌رود. اگر تلویزیون را در نظر بگیرید به طور کلی چندین روش برای اتصال آن به موبایل وجود دارد که از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- اتصال از طریق مادون قرمز یا بلستر IR

۲- اتصال از طریق وای فای

۳- اتصال از طریق دایرکت وای فای


بلاستر مادون قرمز:

اگر گوشی شما دارای بلستر IR است، یک برنامه کنترل از راه دور تلویزیون مانند AnyMote Smart Remote را دانلود کنید.

اگر گوشی شما دارای بلستر IR است، یک برنامه کنترل از راه دور تلویزیون مانند AnyMote Smart Remote را دانلود کنید. نه تنها می‌توان با آن تلویزیون را کنترل کرد بلکه هر دستگاه دیگری که سیگنال IR را دریافت کند مثل دستگاه پخش DVD و Blu-ray، تجهیزات استریو و حتی برخی از سیستم‌های تهویه مطبوع را نیز می‌توان با آن کنترل کرد. این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارها برای کنترل از راه دور با استفاده از مادون قرمز است. به طور کلی این دستگاه از ۹۰۰ هزار دستگاه دیجیتالی پشتیبانی کرده و اکثر گوشی‌هایی که دارای مادون قرمز هستند نیز از این برنامه پشتیبانی می‌کنند.

اتصال از طریق وای‌فای نیز مستلزم داشتن مودم و یا یک موبایل ثانویه بوده؛ اما همانند روش اول از همان نرم افزار استفاده می‌شود. همچنین تلویزیون شما نیز می‌بایست از دایرکت وای وای پشتیبانی کند. در روش سوم نیز می‌بایست تلویزیون شما از WiFi و WiFi Direct پشتیبانی کند.

این فروشگاه اینترنتی موبایل در ادامه به مراحل استفاده از بلاستر مادون قرمز در گوشی های موبایل اشاره خواهد کرد.


مراحل استفاده از بلاستر مادون قرمز در گوشی‌های اندرویدی: 

مراحل استفاده از بلاستر مادون قرمز در گوشی‌های اندرویدی:

۱- مطمئن شوید که گوشی شما از مادون قرمز پشتیبانی می‌کند.

این روزها اگر قصد خرید گوشی موبایل را داشته و سری به بازار زده باشید می‌بینید که اکثر گوشی‌های مدرن از بلستر مادون قرمز پشتیبانی می‌کنند. تنها کاری که می‌بایست انجام دهید این است که مدل گوشی خود را از قسمت تنظیمات گوشی برداشته و مشخصات آن را سرچ کنید. اگر به واژه IR blaster رسیدید گوشی شما از بلستر مادون قرمز پیشتبانی می‌کند.

مراحل استفاده از بلاستر مادون قرمز در گوشی‌های اندرویدی:

۲-  نرم افزار IR Universal Remote app را دانلود کنید.

قبل از دانلود برنامه جدید منو کشویی موجود در گوشی موبایل خود را چک کنید زیرا در برخی از مدل‌ها اپلیکیشن IR blaster به صورت پیش فرض وجود دارد.

نکته: همه نرم‌افزارهای مادون قرمز برای ریموت کنترل یونیورسال بکار نمی‌روند بلکه برخی از آنها مختص برخی از برندها هستند؛ از‌این‌رو قبل از دانلود می‌بایست دستور‌العمل این برنامه‌ها را با دقت مطالعه کنید.

مراحل استفاده از بلاستر مادون قرمز در گوشی‌های اندرویدی:

۳- اپلیکیشن IR remote را باز کنید.

نکته همه نرم‌افزارهای مادون قرمز برای ریموت کنترل یونیورسال بکار نمی‌روند بلکه برخی از آنها مختص برخی از برندها هستند؛ از این رو قبل از دانلود می‌بایست دستور‌العمل این برنامه‌ها را با دقت مطالعه کنید.

۴- بعد از درخواست، بلستر IR را انتخاب کنید.

کاربرد بلستر مادون قرمز

به محض اینکه برنامه را باز کردید، از شما می‌خواهد که IR blaster خود را انتخاب کنید. برای انتخاب آن و یا مجوزهای مناسب می‌بایست، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

بلستر مادون قرمز

۶- مدل دستگاهی را که می‌خواهید کنترل کنید را انتخاب کنید.

بیشتر برنامه‌ها دارای لیست داخلی دستگاه‌های صوتی و تصویری پشتیبانی شده هستند. شما می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. معمولاً باید ابتدا سازنده و سپس مدل را انتخاب کنید. بسته به برنامه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، ممکن است از شما خواسته شود یک کد جهانی برای این مؤلفه وارد کنید. با جستجو «کد کنترل از راه دور» در اینترنت برای مدل و می‌توانید این کدها را در اینترنت پیدا کنید. همچنین برای یافتن کد خود می‌توانید به سایتی مانند https://codesforuniversalremotes.com مراجعه کنید. تلویزیون‌ها، پخش کننده‌های DVD / Blu-ray، گیرنده‌های صوتی و موارد دیگر را می‌توان با استفاده از یک بلستر IR کنترل کرد.

۷- برای تنظیم دستگاه دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

پس از انتخاب مدل، برنامه برای اتصال دستگاه انتخاب شده دستورالعمل‌هایی را نمایش می‌دهد. مراحل مختلف براساس برنامه و دستگاه انتخاب شده متفاوت است. پس از پایان تنظیمات، باید بتوانید از گوشی اندروید خود برای کنترل دستگاه استفاده کنید.

کاربرد بلستر مادون قرمز در گوشی

برخی از برنامه‌ها به شما امکان اضافه کردن چندین دستگاه را می‌دهند. اگر برنامه رایگان باشد، ممکن است تعداد دستگاه‌هایی را که می‌توانید اضافه کنید محدود باشد.

۸- بلستر IR را به سمت دستگاهی که می‌خواهید کنترل کنید قرار دهید.

فعال کردن بلستر مادون قرمز در گوشی

درست مانند یک کنترل از راه دور معمولی بلستر IR هنگامی که شما به درستی دستگاه را نگه دارید، بهتر کار خواهد کرد. بیشتر اوقات، بلستر IR در قسمت بالای دستگاه قرار خواهد گرفت. به سادگی کلیدها را روی صفحه دستگاه اندروید خود فشار داده تا دستگاه مورد نظر خود را کنترل کنید.

۹- عملکرد کنترل از راه دور خود را آزمایش کنید:

برای شروع دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه را روشن و خاموش کرده سپس عملکرد‌های کنترلی دیگری را امتحان کنید. این کنترلر مجازی عملکرد یکسانی با کنترلر اصلی دستگاه خواهد داشت.

موارد دیگری برای اتصال تلویزیون به موبایل:


Manufacturer app:

تلویزیون‌های هوشمند امروز دارای برنامه‌های Manufacturer app هستند. به عنوان مثال تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با برنامه Remote TV سامسونگ سازگار هستند. این برنامه به دستگاه و تلویزیون شما اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه Wi-Fi خود به سایر دستگاه‌ها متصل شوید. اگر تلویزیون هوشمند داشته باشید، برنامه‌ای وجود دارد که موبایل شما را به ریموت کنترل تبدیل می‌کند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار روز موبایل و حوزه تکنولوژی مجله ۱۹کالامگ را دنبال کنید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن