گوشی شیائومی
اخبار سامسونگاخبار گوشی موبایل

نحوه بلاک کردن شماره تلفن در گوشی‌های سامسونگ

 • برای بسیاری از ما پیش آمده که بخواهیم یک شماره تماس ناشناس یا مزاحم را بلاک کنیم. بلاک کردن شماره تماس در هر برندی روش خاص خود را دارد. اگر شما به تازگی دست به خرید گوشی سامسونگ زده‌اید یا یکی از کسانی هستید که سامسونگ همیشه در دستانتان بوده است ما در ادامه قصد داریم نحوه بلاک کردن شماره تلفن در گوشی‌های سامسونگ و ایجاد لیست سیاه در گوشی سامسونگ را به شما آموزش دهیم.

  بلاک کردن شماره در واقع یکی از روش‌هایی است که می‌توان از شر یک مزاحم خلاص شد؛ اما همان طور که گفته شد این قابلیت در گوشی‌های مختلف متفاوت است

   

  چگونه مخاطب را بلاک کنیم

  به واسطه آپدیت‌های جدیدی که شرکت‌های سازنده از جمله سامسونگ ارائه داده‌اند قابلیت بلاک کردن شماره مخاطبان نسبت به قبل ارتقاء پیدا کرده و اکنون قرار دادن شماره در بلک لیست راحت‌تر از قبل شده است. همان طور که گفته شد روند بلاک کردن شماره در تمام گوشی‌ها یکسان است؛ اما ممکن است با اصطلاحات و عبارت‌ها و یا مسیرهای متفاوتی روبه‌رو شوید.

  ۱۹کالا به عنوان مرجع موبایل سامسونگ در این آموزش به نحوه بلاک در گوشی‌های سامسونگ با رابط کاربری one ui پرداخته است. در مدل‌ها و محصولات جدید این شرکت نیز امکان بلاک را به راحتی در اپ Phone می‌توانید بیابید

  بلاک کردن در اپ Phone

  نحوه بلاک کردن شماره تلفن در گوشی‌های سامسونگ
  بلک لیست سامسونگ

  به طور کلی برای بلاک کردن یک شماره و فرستادن آن در لیست سیاه گوشی سامسونگ در اینجا دو روش در اختیار دارید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد…

  در روش اول چگونه شماره ای را بلاک کنیم؟  برای این کار می‌توان وارد این اپ شوید منو سه نقطه را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. سپس به بخش تنظیمات رفته و Blocked numbers را انتخاب کنید در این حالت دو گزینه نمایش داده می شود یکی بلاک کردن تماس های ناشناس که با انتخاب آن کلیه unknown callers شما بلاک خواهند شد و گزینه دیگر که به شما امکان انتخاب شماره تلفن از مخاطبانتان را می دهد.

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۷۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy M13 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۲۱,۲۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۲T Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۴,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۲T ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۳,۳۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A73 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  چگونه مخاطب را بلاک کنیم

  چگونه یک شماره را بلاک کنیم

  در برخی موارد شما نمی خواهید تمام شماره ناشناس را وارد لیست سیاه گوشی سامسونگ یا همان بلک لیست سامسونگ کنید. اگر می‌خواهید تنها یک گزینه ناشناس را بلاک کنید، مثلا مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ، کافیست گزینه اول Block unknown callers را انتخاب کرده و در فیلدی که به شما نشان می‌دهد شماره تماس مدنظر را وارد کرده یا از Recents یا Contacts انتخاب نمایید.

  مقاله پیشنهادی: دایورت چیست

  بلاک کردن شماره

  یکی دیگر از سریع‌ترین راه‌ها این است که به بخش تماس های خود بروید روی نام مخاطب ضربه بزنید و سپس بر روی آیکون “i” ضربه بزنید. گزینه بلاک در گوشه پایینی سمت راست نمایش داده می‌شود و با انتخاب آن تماس و پیامک از طرف شماره مدنظر مسدود خواهد شد.

  روش دوم مخصوص کسانی است که از گوشی‌های قدیمی تر استفاده می‌کنند.

  بلک لیست سامسونگ – بلاک کردن در مدل‌های قدیمی سامسونگ

  عده زیادی از کاربران هنوز از گوشی‌های قدیمی خود استفاده می‌کنند و ممکن است که برنامه Phone را نداشته باشند. پس در ادامه به روش بلاک کردن شماره در گوشی‌های قدیمی این برند اشاره خواهیم کرد.

  هم که برنامه Phone را ندارید و گوشی شماره مدل قدیمی ساسونگ است کافیست مسیر زیرا را برای بلاک کردن شماره در گوشی سامسونگ  طی کنید:

  Menu >> Settings >> Call >> Call rejection >> Auto reject list بعد هم بر روی گزینه + ضربه زده و شماره مورد نظر را برای بلاک شدن وارد کنید.

  چگونه یک شماره را بلاک کنیم

  نکته مهم

  اگر می‌خواهید بدانید از طرف شماره مسدود شده تماس داشته‌اید کافیست در برنامه Phone گزینه Auto rejected call را پیدا کنید و از تعداد تماس ها و مسدود بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

  اگر می خواهید از پیامک های بلاک شده نیز آگاه شوید  Message را باز کرده منوی سه نقطه را انتخاب کنید و به بخش تنظیمات بروید. گزینه‌ای به نام  Blocked numbers and messages وجود دارد که با انتخاب آن و سپس انتخاب Blocked messages تمام پیامک‌های بلاک شده را نشان می‌دهد.

  چگونه تماس‌ها و پیام‌های یک شماره مسدود شده را بررسی کنیم؟

  در این متن شما یاد گرفتید که چگونه شماره‌ای را بلاک کنیم اما چگونه می‌توانید از تماس‌ها و پیام‌های شماره‌ای که در لیست سیاه گوشی قرار دارد مطلع شوید. تماس‌ها و پیام‌های یک مخاطب خاص در اپ Phone با آیکون Auto rejected call مشخص می‌شود. با استفاده از این آیکون شما می‌توانید تعداد تماس‌ها و پیام‌های ارسالی به خود از طریق یک شماره مسدود شده مطلع شوید.

  ۱- به اپ Message بروید.
  ۲- روی منو سه نقطه ضربه بزنید به Settings بروید.
  ۳- در این مرحله گزینه Blocked numbers and messages را انتخاب کنید.
  ۴- سپس Blocked messages به شما تعداد پیام‌هایی که به طور خودکار رد شده‌اند را به شما نشان می‌دهد.

  نکته: در برخی از مدل‌های قدیمی گوشی‌های سامسونگ ممکن است مسیر جداگانه‌ای را نیاز باشد که دنبال کنید.

  در این مدل از گوشی‌ها می‌توانید ابتدا مسیر
  در Menu >> Settings >> Call >> Call rejection >> Auto reject list را دنبال کرده سپس روی
  + بزنید و شماره مورد نظر را برای بلاک شدن انتخاب کنید. برای آنبلاک کردن نیز دقیقا می توانید همین مسیر را دنبال کنید. نظر شما در مورد روش‌های گفته شده برای نحوه بلاک کردن شماره تلفن در گوشی‌های سامسونگ چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲۹ رای

  سوالات متداول

  چطور تماس‌های ناشناس را در گوشی سامسونگ بلاک کنیم؟

  ✔️ وارد قسمت تماس‌ها شوید و منو سه نقطه را پیدا کنید سپس به بخش تنظیمات رفته و Blocked numbers را انتخاب کنید در این حالت اگر گزینه unknown را انتخاب کنید، کلیه تماس‌ها از افراد ناشناس بلاک می‌شوند.

  چطور یک مخاطب را به سرعت بلاک کنیم؟

  ✔️ یکی دیگر از سریع‌ترین راه‌ها این است که به بخش تماس های خود بروید روی نام مخاطب ضربه بزنید و سپس بر روی آیکون “i” ضربه بزنید. گزینه بلاک در گوشه پایینی سمت راست نمایش داده می شود و با انتخاب آن تماس و پیامک از طرف شماره مدنظر مسدود خواهد شد.

  چطور مخاطبین را در گوشی قدیمی سامسونگ بلاک کنیم؟

  ✔️ اگر گوشی شما قدیمیست و منو Phone را ندارید، به مقاله مراجعه کنید و طبق مراحل گفته شده در مقاله، مخاطب مورد نظر خود را در بلک لیست قرار دهید تا دیگر از آن تماس و پیام دریافت نکنید.

  لیست سیاه گوشی سامسونگ کجاست؟

  ✔️ 1-وارد اپ phone شوید. 2-منو سه نقطه را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. 3-به بخش تنظیمات رفته و Blocked numbers را انتخاب کنید. در این قسمت میتوانید لیست سیاه گوشی خود را ببینید

  نوشته های مشابه

  ‫۱۰ نظرها

  1. سلام ببخشید در گوشی های دوسیمکارته چطور میتونیم مخاطبی رو از سیم ۱ بلاک کنیم ولی برای سیم ۲ آزاد باشه؟

  2. من گزینه block unknown رو فعال کردم ولی بازم از شماره های ناشناس تماس دریافت کردم،مشکل از چیه؟ گوشیم a 31 هست

  3. سلام میبخشیدمیخواستم بدونم شماره ایی که بلاک کردیم بوغ اشغالی میخوره برای مخاطب چطوری میتونم کاری کنم ک تماسش ردبشه برای طرف ممنون میشم .

  4. برای مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ چه کاری باید نجام داد؟

   1. من نمیدونم چرا نمیتونم وارد لیست سیاه گوشی سامسونگ بشم

  5. چه کار کنم شماره افراد بلاک لیست داخل تماس ها معلوم نباشه وقتی زنگ میزنن

  6. این مقاله به من برای مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ خیلی کمک کرد.

  7. ببخشید مراحل مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ j5 هم به همین صورته ؟

  8. من خیلی دنبال یه آموزش تصویری درباره بلاک کردن شماره در گوشی سامسونگ میگشتم که اینجا تونستم پیداش کنم. ممنون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن