قیمت گوشی سامسونگ
موبایل و تبلتهمه

بررسی دلایل قطع شدن وای فای در آیفون و ارائه چند راهکار موثر برای آن

 • وقتی گوشی آیفون شما به وای فای متصل نمی‌شود بسیار ناامیدکننده است. عدم اتصال به وای فای شما را از انجام کارهایی مانند بروزرسانی iOS، دانلود پرونده‌های بزرگ و پخش موسیقی و فیلم باز می‌دارد. بیشتر اوقات با پیروی از چند قدم ساده می‌توان مشکل آیفونی که به وای فای وصل نمی‌شود را برطرف کرد، در برخی مواقع هم این راهکارها پاسخگو نیست و نیاز به تکنیک‌های پیشرفته‌تری دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی قطع شدن وای فای در آیفون بپردازیم.

  دلیل قطع شدن وای فای گوشی آیفون چیست؟

  عوامل مختلفی می‌توانند باعث قطع شدن وای فای در گوشی ایفون شوند. برخی موارد ساده مثل اینکه گوشی شما خیلی از روتر فاصله دارد و یا ممکن است سیگنال در بعضی مواقع ضعیف بوده، به همین دلیل اتصال شما می‌تواند کند باشد. اشکال نرم افزاری، مشکلات دستگاه‌های شبکه (مودم و روتر) یا آنتن آیفون نیز می‌توانند دلایل دیگر قطع شدن وای فای در آیفون باشد.

  بسیاری از افراد از قطع شدن وای فای ایفون شکایت دارند و به طور مداوم با این مشکل سر و کله می‌زنند. قبل از اینکه نسبت به تعویض روتر اقدام کنید یا گوشی خود را نزد متخصص ببرید راهکارهای ذکر شده در ادامه را امتحان کنید، شاید به این صورت مشکل شما برطرف شود. بیشتر مواقع علت قطع شدن وای فای آیفون مربوط به نرم افزار است که با چندین اقدام ساده برطرف می‌شود.

  مقاله پیشنهادی: آموزش ساخت شماره مجازی

  راه حل مشکل قطع شدن وای فای در ایفون

  گوشی آیفون شما به وای فای متصل نمی‌شود، شاید لپ تاپ شما یا گوشی دوستتان به وای فای وصل می‌شود و شاید گوشی شما فقط به یک شبکه وصل نمی‌شود. شاید‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که باید دلیل قطع شدن wifi ایفون پیدا شود.

  اگر در منزل شبکه وای فای دیگری ندارید به خانه دوست یا هر جای دیگری که شبکه وای فای دارد بروید و سعی کنید به آن متصل شوید؛ اگر این اتصال صورت گرفت پس مشخص می شود که مشکل سخت افزاری نیست و باید به دنبال راهکارهای نرم افزاری باشید. در ادامه چند راهکار برای برطرف کردن علت قطع شدن وای فای در گوشی ایفون است.

  ۱. روشن بودن وای فای

  در نخستین قدم اطمینان حاصل کنید که وای فای گوشی روشن است؛ شاید تنها اقدامی که لازمست برای جلوگیری از قطع شدن وای فای آیفون انجام دهید این باشد که وای فای را با استفاده از کنترل سنتر روشن کنید.

  ۲. بررسی حالت هواپیما

  اگر به طور تصادفی حالت هواپیما را روشن کرده باشید دیگر به وای فای متصل نمی‌شود بنابراین وضعیت آن را در گوشی موبایل خود بررسی کنید.

  ۳. ریستارت کردن گوشی آیفون

  با ریستارت کردن گوشی ممکنست این مشکل برطرف شود. در صورت عدم موفقیت می‌توانید برای حل مشکل قطع شدن وای فای در آیفون گوشی خود را force restart کنید.

  ۴. دلیل غیر فعال شدن وای فای آیفون : رمز عبور وای فای

  بررسی کنید که آیا شبکه وای فای با رمز عبور محافظت می‌شود یا خیر. با نگاهی به صفحه تنظیمات وای فای می‌بینید که اکثر آنها نمادهای قفل در کنار خود دارند ، در صورتی که می‌خواهید به وای فای وصل شوید باید رمز عبور آن را داشته باشید یا به دنبال شبکه بدون قفل بگردید تا قطع و وصل شدن وای فای گوشی ایفون را برطرف کنید.

  ۵. دلیل قطع و وصل شدن وای فای در ایفون : بروزرسانی iOS

  شاید دلیل قطع شدن وای فای گوشی آیفون ، آپدیت نشدن نرم افزار باشد. در صورتی که نرم افزار گوشی شما نیاز به آپدیت دارد، آن را بروزرسانی کرده و نسخه‌ی جدید را نصب و اجرا کنید. برای این کار به قسمت تنظیمات و سپس «General» بروید و روی «Software Update» کلیک کنید. نهایتاً روی «Download and Install» ضربه بزنید.

  قطع شدن وای فای در آیفون

  ۶. خاموش کردن موقعیت مکانی

  آیفون شما کارهای بسیار مفیدی را در پشت صحنه انجام می‌دهد. یکی از این موارد استفاده از شبکه‌های وای فای مجاور برای بهبود دقت نقشه برداری و خدمات موقعیت مکانی است. این یک مشخصه خوب است، اما می‌تواند باعث قطع شدن وای فای در آیفون هم باشد.

  چرا علامت وای فای بالای گوشی آیفون نمیاد

  مقاله پیشنهادی: آموزش ساخت اپل ایدی بدون شماره تلفن

  ۷. مشکل قطع شدن وای فای آیفون : فراموشی شبکه وای فای

  برای رفع مشکل قطع شدن وای فای ایفون می‌توان اتصال آن را با گوشی به طور کامل قطع کرد و دوباره به آن متصل شد. مرحله بعدی فراموش کردن شبکه و اتصال مجدد آن است. برای این امر مراحل زیر را دنبال کنید:

  گوشی هوآوی Y6p ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی هوآوی Y6p ظرفیت ۶۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۸,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy Note20 ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco M3 Pro 5G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco M3 Pro 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی هوآوی nova 8 4G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۱,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی هوآوی nova 8 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

  قطع شدن وای فای ایفون در حالت استندبای

  به تنظیمات رفته و روی گزینه وای فای ضربه بزنید. بعد، روی دکمه اطلاعات (i)، کنار شبکه‌ای که می خواهید فراموش کنید، ضربه بزنید. روی «Forget this network» کلیک کنید و سپس برای تأیید عملکرد خود، روی «Forget» کلیک کنید. هنگامی که این اقدام را انجام دادید، به قسمت Wi-Fi برگردید، شبکه‌ای را انتخاب کنید و رمز عبور را وارد کنید.

  ۸. دلیل قطع شدن وای فای در ایفون : تنظیمات DNS را تغییر دهید

  احتمال می‌رود با تغییر تنظیمات DNS می‌توانید علت قطع شدن وای فای در ایفون را برطرف کنید. در واقع می‌توانید از Google DNS به صورت کد تنظیمات (۸.۸.۸.۸) یا ( ۸.۸.۴.۴) یا هر دو استفاده کنید، یا از DNS Open که کد تنظیمات (۲۰۸.۶۷.۲۲۰.۱۲۳) یا (۲۰۸.۶۷.۲۲۲.۱۲۳) را دارد، استفاده کنید، اما مطمئن شوید که آنها را با کاما جدا می‌کنید . در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

  به تنظیمات بروید و روی Wi-Fi ضربه بزنید.
  شبکه خود را پیدا کنید و روی دکمه اطلاعات (i) درست در کنار شبکه ضربه بزنید.
  در این قسمت گزینه DNS را مشاهده خواهید کرد، روی اعداد ضربه بزنید.
  نهایتاً صفحه کلید ظاهر می‌شود و پس از ظاهر شدن آن، آدرس DNS جدید را وارد کنید.

  قطع شدن خودکار وای فای ایفون

  ۹. غیر فعال شدن وای فای آیفون : تنظیمات شبکه iPhone را بازنشانی کنید

  اگر بخشی از تنظیمات Wi-Fi مشکل داشته باشد می تواند علت قطع شدن وای فای ایفون باشد. اگرچه این اقدام برخی تنظیمات را حذف می‌کند، اما گاهی اوقات تنها گزینه شماست. با این کار همه گزینه‌های اتصال شبکه نظیر وای فای، تنظیمات داده تلفن همراه، شبکه ها و گذرواژه‌های ذخیره شده و تنظیمات VPN و APN را بازنشانی می‌کند. برای این امر کافیست مراحل زیرا دنبال کنید:

  به قسمت تنظیمات و سپس «General» بروید.
  روی «Reset» ضربه زده و سپس روی «Reset network settings» کلیک کنید.
  پسورد خود را وارد کنید و اقدام خود را تأیید کنید.

  قطع و وصل شدن وای فای در آیفون

  برای اطلاع از قیمت گوشی ایفون به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  ۱۰. مشکلات وای فای ایفون : گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید

  اگر هنوز هم نتوانستید به شبکه وای فای متصل شوید لازمست که اقدام جدی انجام داده و گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید . البته فراموش نکنید که از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید زیرا با این کار همه چیز از آیفون پاک می‌شود و آن را به حالت اولیه خود برمی‌گرداند.

  وقتی تنظیم مجدد انجام شد گویی شما یک آیفون جدید خریده‌اید. سپس می توانید آن را به عنوان یک آیفون جدید تنظیم کنید یا از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. بازیابی از نسخه پشتیبان سریع‌تر است، اما می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود که علت قطع شدن وای فای گوشی آیفون است.

  ۱۱. مشکل سخت افزاری گوشی اپل

  اگر هیچ کدام از موارد فوق نتوانست قطع شدن وای فای گوشی ایفون را برطرف کند، ممکنست گوشی شما یک مشکل سخت افزاری داشته باشید که بهترین راه حل اینست که آن را به ارائه دهنده خدمات مجاز اپل ببرید تا مورد بررسی قرار بگیرد.

  آیا تا به حال تجربه‌ی وصل نشدن گوشی آیفون به وای فای را داشته اید؟ به نظر شما علت قطع شدن وای فای در آیفون چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  سوالات متداول

  چرا وای فای در گوشی آیفون قطع می‌شود؟

  ✔️ عوامل مختلفی می‌توانند باعث قطع شدن وای فای در گوشی ایفون شوند. برخی موارد ساده مثل اینکه گوشی شما خیلی از روتر فاصله دارد و یا ممکن است سیگنال در بعضی مواقع ضعیف بوده، به همین دلیل اتصال شما می‌تواند کند باشد. اشکال نرم افزاری، مشکلات دستگاه‌های شبکه (مودم و روتر) یا آنتن آیفون نیز می‌توانند دلایل دیگر قطع شدن وای فای در آیفون باشد. بسیاری از افراد از قطع شدن وای فای ایفون شکایت دارند و به طور مداوم با این مشکل سر و کله می‌زنند. قبل از اینکه نسبت به تعویض روتر اقدام کنید یا گوشی خود را نزد متخصص ببرید راهکارهای ذکر شده در ادامه را امتحان کنید، شاید به این صورت مشکل شما برطرف شود. بیشتر مواقع علت قطع شدن وای فای آیفون مربوط به نرم افزار است که با چندین اقدام ساده برطرف می‌شود.

  چگونه فراموشی شبکه وای فای به حل مشکل قطع شدن وای فای در گوشی آیفون کمک می‌کند؟

  ✔️ برای رفع مشکل قطع شدن وای فای ایفون می‌توان اتصال آن را با گوشی به طور کامل قطع کرد و دوباره به آن متصل شد. مرحله بعدی فراموش کردن شبکه و اتصال مجدد آن است. برای این امر مراحل زیر را دنبال کنید. به تنظیمات رفته و روی گزینه وای فای ضربه بزنید. بعد، روی دکمه اطلاعات (i)، کنار شبکه‌ای که می خواهید فراموش کنید، ضربه بزنید. روی «Forget this network» کلیک کنید و سپس برای تأیید عملکرد خود، روی «Forget» کلیک کنید. هنگامی که این اقدام را انجام دادید، به قسمت Wi-Fi برگردید، شبکه‌ای را انتخاب کنید و رمز عبور را وارد کنید.

  آخرین پیشنهاد برای حل مشکل غیر فعال شدن وای فای ایفون چیست؟

  ✔️ اگر هنوز هم نتوانستید به شبکه وای فای متصل شوید لازمست که اقدام جدی انجام داده و گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید . البته فراموش نکنید که از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید زیرا با این کار همه چیز از آیفون پاک می‌شود و آن را به حالت اولیه خود برمی‌گرداند. وقتی تنظیم مجدد انجام شد گویی شما یک آیفون جدید خریده‌اید. سپس می توانید آن را به عنوان یک آیفون جدید تنظیم کنید یا از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. بازیابی از نسخه پشتیبان سریع‌تر است، اما می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود که علت قطع شدن وای فای گوشی آیفون است.

  چگونه تنظیمات شبکه iPhone را برای حل مشکل قطع شدن وای فای در ایفون بازنشانی کنیم؟

  ✔️ اگر بخشی از تنظیمات Wi-Fi مشکل داشته باشد می تواند علت قطع شدن وای فای ایفون باشد. اگرچه این اقدام برخی تنظیمات را حذف می‌کند، اما گاهی اوقات تنها گزینه شماست. با این کار همه گزینه‌های اتصال شبکه نظیر وای فای، تنظیمات داده تلفن همراه، شبکه ها و گذرواژه‌های ذخیره شده و تنظیمات VPN و APN را بازنشانی می‌کند. برای آگاهی از مراحل این عمل به مقاله مراجعه کنید.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن