گوشی شیائومی
فضا و نجوم

لوکیشن ساخت اولین شهرک انسانی در مریخ مشخص شد!

 • یک بررسی جدید که اخیراً منتشر شده حاکی از آن است که احتمالاً یخ آب‌های مریخ در نزدیکی سطح آن قرار دارد و این نکته می‌تواند به عنوان نقشه راه برای ایجاد اولین شهرک انسانی بکارگرفته شود. این خبر که در مجلات ژئوفیزیک به تازگی منتشر شده است، برگرفته از بررسی خاک و آب و هوای مریخ توسط ناسا است، به علاوه سیستم تصویربرداری انتشار گرمایی و طیف سنج اشعه گاما نیز به این تحقیقات بسیار کمک کرده است.

  لوکیشن ساخت اولین شهرک انسانی در مریخ مشخص شد!

  این بررسی‌ها به ذخایر یخ آب اشاره دارد که می‌تواند در نزدیکی سطح مریخ باشد و نیازی به حفاری گسترده نیز ندارد. یکی از محققان در بیانیه خبری پیرامون کشفیات جدید گفته است که به راحتی و با یک بیل هم می‌توان به یخ آب‌ها رسید. چنین یخی منبع مهمی برای شهرک‌سازی در مریخ خواهد بود. افزون بر آن نه تنها آب آشامیدنی را تأمین می‌کند، بلکه می‌توان H2O را به اکسیژن قابل تنفس و همچنین به عنوان سوخت موشک استفاده کرد.

  لوکیشن ساخت اولین شهرک انسانی در مریخ مشخص شد!

  منطقه‌ای به نام Arcadia Planitia در نیمکره شمالی مریخ به عنوان وسوسه کننده‌ترین هدف شهرک سازی ظاهر شده است. ناسا در زمینه انتخاب و بررسی این منطقه مریخ با SpaceX همکاری داشته است. ناسا می‌گوید قصد دارد اعزام فضانوردان به مریخ و قمرهای آن را از ۲۰۳۰ دارد، در حالی که SpaceX یک بازه زمانی کوتاه‌تر و از سال ۲۰۲۰ مورد هدف قرار داده تا با یک مأموریت اولیه روباتیک، زمینه را برای اولین مهاجران انسانی فراهم کرد. منطقه ترسیم شده در روی عکس‌ها نمایانگر منطقه ایده آل برای اعزام فضانوردان است تا یخ آب‌ها را حفر و کشف کنند.

  با یافتن این منطقه می‌توان به آینده سکونت در مریخ و حتی کاشت گیاهان امیدوارتر بود. نظر شما چیست آیا نیاز به شهرک سازی و مهاجرت انسانی به مریخ هست؟

   

   

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۳,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی آنر ۷۰ ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy M13 ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A52s 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۳۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۶۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن