خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار تکنولوژیاخبار گوشی موبایل

تفاوت واتساپ با واتساپ بیزینس چیست؟

قطعاً با پیام رسان جهانی واتساپ آشنایی دارید؛ آیا واتساپ بیزینس را هم می‌شناسید؟ یا شاید این سوال در ذهن شما پیش آمده باشد که واتس اپ بیزینس چیست ؟ نسخه معمولی WhatsApp ابزاری مفید برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده است؛ ولی اگر صاحب مشاغل هستید، WhatsApp Business می‌تواند به عنوان بستر مناسبی برای پرورش روابط تجاری بین شما و مشتریانتان عمل کند. در ادامه با ۱۹کالا همراه باشید چرا که به این سوال شما پاسخ خواهیم داد که فرق واتساپ با واتس اپ بیزینس چیست؟

واتساپ بیزینس چیست ؟

واتساپ از زمان معرفی در سال ۲۰۰۹ محبوبیت زیادی پیدا کرده و با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال در سطح جهان، یکی از بهترین برنامه‌های شناخته شده در دنیاست. محبوبیت و راحتی واتس اپ باعث شد تا مشاغل کوچک بیشتری از آن برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده کنند. از آنجا که این پلتفرم در ابتدا برای استفاده شخصی ایجاد شده بود، مدتی بعد برای استفاده در عرصه‌ی کسب و کار واتساپ بیزینس ایجاد شد.

واتساپ بیزینس چیست

در آینده نزدیک، واتساپ به شما امکان می‌دهد تا حساب واتساپ شما روی بیش از یک دستگاه اجرا شود. به این ترتیب حساب WhatsApp Business شما می‌تواند توسط بیش از یک نفر مدیریت شود.

در ادامه به ویژگی‌ و ترفندهای واتساپ بیزینس  خواهیم پرداخت و پس از آن تفاوت واتساپ بیزینس با واتس اپ  نسخه‌ی معمولی را شرح خواهیم داد تا بهتر متوجه شوید که واتساپ بیزینس چیست.

ویژگی های واتساپ بیزینس

واتساپ بیزینس ویژگی‌های کاربردی و خوبی دارد که در واتساپ وجود ندارد. در ادامه به برخی از مهمترین ویژگی های واتساپ بیزینس  اشاره می‌کنیم.

ایجاد یک رابطه سالم بین خود و مشتریان برای صاحبان مشاغل مهم است، از این رو WhatsApp Business دارای چند ویژگی پیام‌رسانی اضافی بوده که به شما کمک می‌کند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

  • برچسب‌ها
  • فرصت ارسال پیام تبریک
  • پاسخ سریع
  • امکان ایجاد یک پیام دور

در قسمت‌های بعدی به این موارد به صورت جزئی‌تر خواهیم پرداخت و ترفندهای واتساپ بیزینس را برای شما شرح خواهیم داد.

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۵۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۵۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

بعلاوه چند ویژگی در نمایه WhatsApp Business که در واتساپ معمولی وجود ندارد نیز از ویژگی‌های کاربردی واتس‌آپ بیزنس محسوب می‌شود، در واقع واتساپ بیزینس به شما امکان می‌دهد نمایه‌ای متناسب با محصولات و خدمات ارائه شده توسط تجارت خود ایجاد کنید. از ویژگی‌های نمایه واتس‌اپ بیزنس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد، که می تواند تفاوت حساب تجاری و غیرتجاری واتساپ را مشخص کند:

  • دسته‌های تجاری
  • ساعت کاری
  • آدرس کسب و کار
  • لینک وب‌سایت شما
  • کاتالوگ شما

 

در واقع فرق بین واتساپ و واتساپ بیزینس می‌تواند در ویژگی‌های اضافی باشد که برای نسخه بیزینس در نظر گرفته شده که در ادامه مفصل‌تر به تفات‌های واتساپ و واتس اپ بیزینس خواهیم پرداخت و مختصری از فرق واتساپ با واتس اپ بیزینس را شرح خواهیم داد. 

مقاله پیشنهادی: برنامه لینکدین چیست ؟ بررسی مزیت های آن برای کسب و کار

 تفاوت واتساپ با واتساپ بیزینس

واتساپ بیزینس تفاوت‌های زیادی با واتساپ معمولی دارد؛ در واقع اساسی‌ترین فرق واتساپ بیزینس با معمولی در کاربرد این دو برنامه است که با یکدیگر تفاوت دارد؛ بنابراین کاربران و مخاطبان آنها هم با هم فرق می‌کند.

علاوه‌ بر آن یک فرق بین واتساپ و واتساپ بیزینس که بسیار به چشم می‌آید در نمایه آنهاست که در قسمت قبلی به ویژگی‌های آن اشاره کردیم؛ در واقع در مقایسه با واتساپ معمولی، جایی که فقط می‌توانید عکس، نام و توضیحات نمایه داشته باشید، نسخه بیزینس دارای ویژگی‌های اضافی است. اساساً از نظر ظاهری فرق اکانت بیزینس و معمولی واتساپ در این گزینه به چشم می‌خورد.

 تفاوت واتساپ با واتساپ بیزینس

در ادامه برخی از ویژگی‌های متفاوت از واتساپ معمولی که در واتساپ بیزینس در دست است و کاربردهای تجاری خوبی دارد را شرح می‌دهیم.

برای اطلاع از قیمت گوشی موبایل به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

ویژگی های واتساپ بیزینس – برچسب‌ها

سازماندهی خوب یک عامل کلیدی برای هر موفقیت در کسب و کاری در طولانی مدت است. ویژگی برچسب، تفاوت واتساپ با واتساپ بیزینس بوده که به شما کمک می‌کند تا حساب خود را مرتب نگه دارید. همچنین می‌توانید برچسب‌های مختلفی را با اختصاص دادن آنها در رنگ‌های متنوع برای هر گپ اختصاص دهید. این قابلیت همچنین به شما کمک می‌کند تا سفارشات خود را پیگیری کنید و حساب WhatsApp Business خود را در جریان نگه دارید.

ترفندهای واتساپ بیزینس – پیام‌های تبریک

امکان ارسال پیام به مناسبت‌های مختلف را می‌توان فرق واتساپ معمولی با واتساپ بیزینس دانست. برنامه واتساپ بیزینس به شما امکان می‌دهد پیام تبریک خودکار را تنظیم کنید. هر وقت کسی برای اولین بار متنی را به حساب شما بفرستد و یا پس از ۱۴ روز عدم‌تعامل، یک متن تبریک دریافت می‌کند که امکان شخصی سازی آن وجود دارد.

کاربرد واتساپ بیزینس چیست

پاسخ سریع

به عنوان یکی از صاحبان مشاغل، ممکن است از مشتریان جدید اطلاعاتی دریافت کنید. همچنین باید به شماره‌های ذخیره نشده واتس اپ پاسخ دهید و پیام ارسال کنید، ممکن است مشتریان جدید شما سوالاتی را بپرسند که قبلاً بارها به آنها پاسخ داده‌اید، واتس اپ بیزینس برای جلوگیری از این که به طور مداوم بخواهید به پرسش‌های تکراری پاسخ دهید، ویژگی‌ای به نام پاسخ سریع ارائه می‌دهد. برای شروع، می‌توانید به تنظیمات Settings>Quick replies بروید. وقتی این مورد را تنظیم کردید، می‌توانید به چندین پرسش متداول پاسخ دهید.

قابلیت پیام دور از دیگر خواص واتساپ بیزینس

یکی از خواص واتساپ بیزینس اینست که می‌توانید در زمان حضور نداشتن برای مدت طولانی هم فعالیت داشته باشید. اگر برای مدتی در دسترس نیستید، می‌توانید پیام‌هایی را نیز تنظیم کنید تا به مشتریان خود اطلاع دهید که پس از بازگشت دوباره فعالیت خود را آغاز می‌کنید. برای فعالسازی این قابلیت، به ویژگی Away message در واتساپ بروید و آن را روشن کنید. سپس، پیام‌های خودکاری را که مشتریان در هنگام عدم دسترسی به شما دریافت می‌کنند تنظیم کنید.

برای رشد کسب و کار کوچک، شما باید بدانید کاربرد واتساپ بیزینس چیست تا بتوانید مشتریان خود را بهتر مدیریت کنید. برقراری ارتباط حیاتی است، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که هر روز ۲۴ ساعت وقت خود را به این امر اختصاص دهید. واتساپ بیزینس برای کمک به شما در پاسخ سریع به سوالات متداول همراه با ایجاد روابط بهتر این راهکار را ارائه داده است.

در این مقاله سعی شد تا به سوال پر کاربرد واتساپ تجاری چیست پاسخ دهیم. آیا تا به حال از واتس اپ بیزینس استفاده کرده‌اید ؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

سوالات متداول

واتس آپ بیزینس چیست و چه کاربردی دارد؟

✔️ محبوبیت و راحتی واتس اپ باعث شد تا مشاغل کوچک بیشتری از آن برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده کنند. از آنجا که این پلتفرم در ابتدا برای استفاده شخصی ایجاد شده بود، برای استفاده آن درعرصه‌ی کسب و کار واتساپ بیزینس ایجاد شد. گر صاحب مشاغل هستید، WhatsApp Business به عنوان بستر مناسبی برای پرورش روابط تجاری بین شما و مشتریانتان عمل می‌کند.

تفاوت اصلی واتس اپ و واتس اپ بیزینس در چیست؟

✔️ یکی از تفاوت واتس اپ و واتس اپ بیزینس که بسیار نمود پیدا می‌کند در نمایه آنهاست. واتساپ بیزینس به شما امکان می‌دهد نمایه‌ای متناسب با محصولات و خدمات ارائه شده توسط تجارت خود ایجاد کنید. در مقایسه با واتساپ معمولی، جایی که فقط می‌توانید عکس، نام و توضیحات نمایه داشته باشید، نسخه بیزینس دارای ویژگی‌های اضافی است. اساساً فرق اکانت بیزینس و معمولی واتساپ از این گزینه شروع می‌شود. ویژگی های آن شامل دسته‌های تجاری، ساعت کاری، آدرس کسب و کار، لینک وب سایت شما و کاتالوگ شما می شود.

برای ایجاد تعامل موفق با مشتریان از کدام ویژگی های واتساپ بیزینس استفاده می شود؟

✔️ واتساپ بیزینس تفاوت‌های زیادی با واتساپ معمولی دارد؛ فرق واتساپ بیزینس با معمولی در کاربرد این دو برنامه است که با یکدیگر تفاوت دارد؛ بنابراین کاربران و مخاطبان آنها هم با هم فرق می‌کند. ایجاد یک رابطه سالم بین خود و مشتریان برای صاحبان مشاغل مهم است، WhatsApp Business دارای چند ویژگی پیام رسانی اضافی بوده که به شما کمک می‌کند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.این ویژگی‌ها برچسب‌ها، فرصت ارسال پیام تبریک، پاسخ سریع و امکان ایجاد پیام دور می‌شود.

قابلیت ایجاد پیام دور چه کاربردی در کسب و کار و واتساپ بیزینس دارد؟

✔️ یکی از خواص واتساپ بیزینس اینست که می‌توانید در زمان حضور نداشتن برای مدت طولانی هم فعالیت داشته باشید. اگر برای مدتی در دسترس نیستید، می‌توانید پیام‌هایی را نیز تنظیم کنید تا به مشتریان خود اطلاع دهید که پس از بازگشت دوباره فعالیت خود را آغاز می‌کنید. برای فعالسازی این قابلیت، به ویژگی Away message در واتساپ بروید و آن را روشن کنید. سپس، پیام‌های خودکاری را که مشتریان در هنگام عدم دسترسی به شما دریافت می‌کنند تنظیم کنید. برای رشد کسب و کار کوچک شما، باید بدانید کاربرد واتساپ بیزینس چیست و مشتریان خود را بهتر مدیریت کنید. برقراری ارتباط حیاتی است، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که هر روز ۲۴ ساعت وقت خود را به این امر اختصاص دهید. واتساپ بیزینس یک راهکار برای کمک به شما در پاسخ سریع به سوالات متداول همراه با ایجاد روابط بهتر ارائه می‌دهد.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن