گوشی شیائومی
اینترنت و شبکه

آموزش تصویری تغییر رمز مبین نت و چگونگی تغییر رمز وای فای مبین نت

 • تغییر رمز wifi یکی از اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت اینترنت است و لازمست که هر از چند گاهی نسبت به تغییر آن اقدام کنید. تغییر رمز مبین نت به عنوان یکی از محبوب‌ترین مودم های بازار در رأس پیشنهادات متخصصین این شرکت قرار دارد. با ما همراه باشید تا مراحل گام‌به‌گام تغییر رمز وای فای مبین نت را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

  تغییر رمز مبین نت

  برای تغییر رمز مبین نت ابتدا به مرورگر گوشی یا لپ تاپ خود رفته و در آدرس بار کد ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را بنویسید و سپس کلید اینتر را بزنید.

  تغییر رمز مبین نت

  صفحه‌ای باز می‌شود که باید نام کاربری و رمز عبور مربوطه را وارد کنید که به صورت پیش فرض برای هر دو واژه admin در نظر گرفته می‌شود.

  تغییر رمز وای فای مبین نت

  مقاله پیشنهادی: نحوه تغییر رمز وای فای انواع مودم ها

  اگر با وارد کردن این رمز نتوانستید به پنل تنظیمات دسترسی یابید، می‌توانید با نگهداشتن دکمه Reset پشت مودم، تنظیمات را به حالت اول بازگردانید و در صورت تمایل یوزرنیم و پسورد جدیدی برای آن در نظر بگیرید.

  پس از وارد کردن پسوردهای ورود به پنل تنظیمات هدایت می‌شوید که گزینه‌های متفاوتی نظیر نحوه تغییر رمز مبین نت را پیش روی شما قرار می‌دهد.
  به قسمت Settings بروید. در این قسمت یک منو در سمت چپ صفحه ظاهر می‌شود.

  تغییر رمز مودم مبین نت

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۴,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Black Shark 5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۱۷۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11S ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۶۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت

  روی WLAN ضربه زده و به گزینه WLAN Basic Settings بروید.

  تغییر رمز مبین نت td lte

  مقاله پیشنهادی: آموزش تصویری تغییر رمز وای فای tp link

  تنظیمات اصلی مربوط به مودم مبین نت در اینجا آورده شده است:

  گزینه WLAN module بیانگر اینست که مودم وایرلس مبین نت فعالست یا غیرفعال. می‌توان با انتخاب گزینه Enable آن را فعال کرد و گزینه Disable آن را غیرفعال می‌کند.

  نام مودم یا همان SSID در قسمت بعد قرار دارد که می‌توانید براساس سلیقه خود آن را انتخاب کنید یا نام پیشین را ویرایش کنید.

  پیشنهاد می‌شود که نوع امنیت یا Security Mode را در حالت WPA/WPA2-psk تنظیم کرده تا بهترین عملکرد را داشته باشد و نگرانی از بابت امنیت شبکه خود نداشته باشید.

  تغییر رمز وایرلس مبین نت

  در قسمت WLAN key نیز می‌توانید رمز عبور جدید وای فای مودم مبین نت را وارد کنید که از نظر تعداد و میزان سختی ایده‌آل باشد.

  گزینه‌ی SSID broadcast نیز تعیین کننده قابل مشاهده بودن یا نبودن نام مودم است که در صورت انتخاب Enable نیز برای همگان نمایش داده شده و در صورت انتخاب Disable به جزء خود شما برای کسی نشان داده نمی‌شود. بنابراین در تغییر رمز این نکته را در نظر داشته باشید.
  نهایتاً روی گزینه Apply ضربه بزنید تا تغییر رمز وایرلس مبین نت را ذخیره و اعمال کند.

  تغییر رمز مودم مبین نت برای ورود به پنل تنظیمات

  شاید برای بسیاری از کاربران این سوال پیش بیاید که تفاوت تغییر رمز وای فای مبین نت با گوشی و با لپ تاب چیست؟ به طور قطع می‌توان گفت تغییر رمز مودم مبین نت با هر کدام از روش ها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

  پسورد مودم با پسورد وای فای تفاوت دارد و کاربردهای گوناگونی دارند به همین دلیل بسیاری از افراد این دو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. اساساً پسورد مودم برای ورود به پنل تنظیمات آنست، در حالی که پسورد وای فای همان رمزیست که برای اتصال به وای فای در اختیار شما و اعضای خانواده قرار می‌گیرد.

  تغییر رمز وای فای مبین نت bm632w

  پسورد مودم به صورت پیش فرض admin بوده، که در پشت مودم یا دفترچه راهنما نوشته شده است. تغییر رمز و پسورد آن اهمیت زیادی دارد، زیرا هر کسی می‌تواند به آنها دسترسی داشته باشد و تنظیمات آن را تغییر دهد.

  محدوده‌ی مودم معمولاً تا خارج از خانه و اطراف سیگنال‌دهی دارد که همین امر باعث می‌شود ریسک هک شدن و استفاده از حجم اینترنت مودم بالا برود؛ به همین منظور باید بلافاصله پس از نصب مودم برای منزل یا محل کار برای تغییر رمز وای فای مبین نت اقدام کنید.

  نکته مهم اینست که تغییر رمز مبین نت برای اکثر مدل‌های این برند نظیر تغییر رمز مبین نت td lte ، تغییر رمز وای فای مبین نت bm632w و تغییر رمز مودم مبین نت airmaster مشابه است.

  آیا تا به حال برای تغییر رمز مبین نت اقدام کرده‌اید؟ منتظر به اشتراک گذاشتن نظرات و تجربیات شما هستیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  سوالات متداول

  تغییر رمز مبین نت به چه صورتست و چه مراحلی دارد؟

  ✔️ برای تغییر رمز مودم مبین نت ابتدا به مرورگر گوشی یا لپ تاپ خود رفته و در آدرس بار کد ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را بنویسید و سپس کلید اینتر را بزنید. صفحه‌ای باز می‌شود که باید نام کاربری و رمز عبور مربوطه را وارد کنید که به صورت پیش فرض برای هر دو واژه admin در نظر گرفته می‌شود. به قسمت Settings بروید. در این قسمت یک منو در سمت چپ صفحه ظاهر می‌شود. روی WLAN ضربه زده و به گزینه WLAN Basic Settings بروید. در قسمت WLAN key نیز می‌توانید رمز عبور جدید وای فای مودم مبین نت را وارد کنید که از نظر تعداد و میزان سختی ایده آل باشد.

  اگر با وارد کردن نام کاربری و پسورد مودم مبین نت با پیام خطا مواجه شدیم چه کنیم؟

  ✔️ اگر با وارد کردن این رمز نتوانستید به پنل تنظیمات دسترسی یابید، می‌توانید با نگهداشتن دکمه Reset پشت مودم ، تنظیمات را به حالت اول بازگردانید و در صورت تمایل یوزرنیم و پسورد جدیدی برای آن در نظر بگیرید.

  پسورد مودم با پسورد وای فای چه تفاوتی دارد و هر کدام به چه مورد اشاره می‌کند؟

  ✔️ پسورد مودم با پسورد وای فای تفاوت دارد و کاربردهای گوناگونی دارند به همین دلیل بسیاری از افراد این دو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. اساساً پسورد مودم برای ورود به پنل تنظیمات آنست ، در حالی که پسورد وای فای همان رمزیست که برای اتصال به وای فای در اختیار شما و اعضای خانواده قرار می‌گیرد. پسورد مودم به صورت پیش فرض admin بوده ، در پشت مودم یا دفترچه راهنما نوشته شده است.

  چرا تغییر رمز وای فای مبین نت از اهمیت زیادی برخوردارست؟

  ✔️ تغییر رمز و پسورد مبین نت اهمیت زیادی دارد زیرا هر کس می‌تواند به آنها دسترسی داشته باشد و تنظیمات آن را تغییر دهد. محدوده‌ی مودم معمولاً تا خارج از خانه و منزل همسایه‌ها سیگنال دهی دارد که همین امر باعث می‌شود ریسک هک شدن و استفاده از حجم اینترنت مودم بالا برود؛ به همین منظور باید بلافاصله پس از نصب مودم برای منزل یا محل کار برای تغییر رمز وای فای مبین نت اقدام کنید.

  نوشته های مشابه

  یک نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن