خرید گوشی
اخبار تکنولوژیاینترنت و شبکه

چرا هات اسپات گوشی اندرویدی قطع می‌شود (رفع مشکل روشن نشدن نقطه اتصال)

 • شاید برای شما هم پیش آماده باشد که هنگام به اشتراگ گذاشتن اینترنت گوشی موبایل و یا هر دستگاه اندرویدی دیگر از طریق هات اسپات با خاموش شدن‌های مداوم آن روبه‌رو شده باشید، اما چرا هات اسپات گوشی اندرویدی قطع می‌شود؟ علت قطع شدن هات اسپات اندروید چیست؟ چگونه می‌توان از این اتفاق ناخوشآیند در گوشی اندرویدی جلوگیری کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را بدهیم که چرا نقطه اتصال وصل نمیشود و چه راه‌حل‌هایی برای آن وجود دارد.

  در اینجا دو سوال مطرح است. سوال اول اینکه چرا نقطه اتصال گوشی روشن نمیشود و دوم اینکه علت خاموش شدن هات اسپات گوشی چیست در ادامه به هر کدام یک از این سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

  چرا نقطه اتصال گوشی روشن نمیشود

  پاسخ این سوال که چرا نقطه اتصال گوشی سامسونگ یا هر گوشی دیگری وصل نمیشود در بیشتر مواقع روشن است؛ تنظیمات آن را انجام نداده‌اید. قبل از اینکه دنبال راهکار خاصی باشید به تنظیمات بروید و تغییرات لازم را ایجاد کنید. اگر گوشی شما اندرویدی است در مقاله هات اسپات اندروید مراحل دقیق آن به صورت تصویری آورده شده است. حال ممکن است بعد از اینکه تنظیمات لازم را انجام داده‌اید، برخی مواقع هات اسپات گوشی شما خاموش شود که باید دلیل را پیدا کرده و راه‌حلی را برای آن بکار ببرید.

  برخی مواقع ممکن است بعد از اپدیت نرم‌افزاری هم این مورد را تجربه کنید و با این سوال مواجه شوید که چرا نقطه اتصال وصل نمیشود که با یک بار راه‌اندازی گوشی به صورت سیف مود مشکل برطرف خواهد شد.

  چرا هات اسپات گوشی اندرویدی خاموش می‌شود ؟

  پیش از هر اقدامی اطمینان حاصل کنید که اینترنت موبایل وصل است و شبکه اینترنت ضعیف نیست، زیرا در صورتی که اینترنت ضعیف باشد این احتمال وجود دارد که هات اسپات خود به خود خاموش شود. پس متهم ردیف اول برای اینکه چرا نقطه اتصال وصل نمیشود اینترنت و سرعت آن است. در صورتی که اینترنت ضعیف بود برای جلوگیری از قطع شدن هات اسپات دو اقدام زیر را انجام دهید.

  ۱. هات اسپات را خاموش و مجدداً روشن کنید.
  ۲. موبایل را برای چند دقیقه در حالت پرواز و یا همان Flight Mode قرار دهید.

  ۱.موبایل را ری استارت کنید.

  این یک مشکل متداول است که برخی قابلیت‌های دستگاه‌های اندروید بعد از اجرای برنامه‌های متعدد و یا حتی روشن ماندن برای مدت زمان طولانی نتوانند به درستی کار کنند و شاید دلیل روشن نشدن هات اسپات سامسونگ یا شیائومی شما همین موضوع باشد. خوشبختانه ری استارت کردن باعث می‌شود که موبایل مشکلاتی از این قبیل را برطرف کند و مجدد به عملکردهای عادی خود ادامه دهد.

  چرا نقطه اتصال وصل نمیشود
  در صورتی که هات استاپ گوشی دائم روشن و خاموش می‌شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم اول از همه با فشار دادن دکمه پاور و انتخاب Restart گوشی اندرویدی خود را ری استارت کنید. در بیشتر مواقع مشکل هات اسپات اندروید با یک ری استارت ساده حل می‌شود، اما اگر مشکل برطرف نشد حتماً موارد بعدی را نیز انجام دهید.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۷۵۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی هوآوی Y9a ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۸,۴۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی هوآوی Y9a ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ + Galaxy S23 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ + Galaxy S23 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت 64 رم 3 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت ۶۴ رم ۳ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A04e ظرفیت 32 رم 3 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴,۱۸۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A04e ظرفیت ۳۲ رم ۳ گیگابایت

  ۲. تنظیمات مربوط به خاموش شدن هات اسپات را تغییر دهید.

  تعداد کمی از دستگاه‌های اندرویدی اگر هات اسپات به دستگاهی متصل نباشد بعد از گذشت مدت زمان مشخصی آن را به صورت خودکار خاموش می‌کنند پس به شما پیشنهاد می‌شود تنظیمات مربوط به خاموش شدن خودکار هات اسپات را به روش زیر تغییر دهید.
  ۱.وارد قسمت تنظیمات شوید و «Network and Internet» را باز کنید.

  چرا هات اسپات روشن نمیشه
  ۲.«Hotspot & tethering» را انتخاب کنید.

  چرا هات اسپات کانکت نمیشه
  ۳. سپس گزینه «Wi-Fi Hotspot» را فشار دهید.

  چرا نقطه اتصال روشن نمیشود
  ۴.Advance را انتخاب کرذه تا پنجره کشویی باز شود.

  چرا هات اسپات وصل نمیشه
  ۵. «Turn off hotspot automatically» را غیر فعال کنید.

  چرا نقطه اتصال گوشی سامسونگ روشن نمیشود
  در برخی مدل‌های اندرویدی نظیر گوشی‌ های سامسونگ گزینه‌ای برای تنظیم زمان خاموش شدن هات اسپات وجود دارد، در این موارد بهتر است گزینه «Never timeout» را انتخاب کنید تا از قطع شدن خودکار هات اسپات جلوگیری شود. این کار می‌تواند برای رفع مشکل نقطه اتصال گوشی سامسونگ بسیار تاثیرگذار باشذ.

  رفع مشکل نقطه اتصال گوشی سامسونگ

  ۳.حالت ذخیره انرژی باتری را غیر فعال کنید.

  شاید بپرسید چرا هات اسپات گوشی اندرویدی قطع می‌شود گاهی دلیل قطع و وصل شدن هات اسپات رابطه مستقیمی با روشن بودن «حالت ذخیره انرژی باتری» دارد. حالت ذخیره باتری می‌تواند استفاده از قابلیت‌های گوشی اندرویدی را با محدودیت مواجه کند تا انرژی بیشتری ذخیره شود، پس برای حل مشکل قطع شدن هات اسپات با روش زیر مطمئن شوید که حالت Power Saving غیرفعال است.
  ۱.تنظیمات را باز کنید و وارد قسمت Battery شوید.

  چرا نقطه اتصال گوشی سامسونگ وصل نمیشود
  ۲. گزینه «Battery saver» را انتخاب کنید.

  مشکل هات اسپات اندروید
  ۳. حالت Turn Of Now را غیرفعال کنید.

  مشکل هات اسپات در اندروید
  با کمک نوار دسترسی سریع نیز می‌توان حالت Power saving را مطابق با تصویر زیر غیر فعال کرد.

  هات اسپاتم روشن نمیشه

  ۴.Wi-Fi را غیر فعال کنید.

  در برخی از موبایل‌های اندرویدی هات اسپات فقط می‌تواند اینترنت خود گوشی را به اشتراگ بگذارید در نتیجه اگر شما به منبع اینترنت دیگری متصل باشید، نمی‌توانید آن را از طریق هات اسپات با دستگاه دیگری به اشتراک گذارید. در این مدل‌های اندرویدی علت قطع شدن هات اسپات به خاطر روشن بودن Wi-Fi است، پس برای حل این مشکل حتما Wi-Fi گوشی را خاموش کنید.

  چرا به هات اسپات وصل نمیشم

  ۵. از بروزرسانی موبایل غافل نشوید.

  اگر همه موارد بالا را امتحان کردید و مشکلتان پابرجاست و نمی‌دانید چرا نقطه اتصال گوشی سامسونگ روشن نمیشود ؟ به احتمال زیاد مشکل شما با آپدیت نرم‌افزار حل خواهد شد. البته این مشکل بیشتر در دستگاه‌های قدیمی سامسونگ و شیائومی اتفاق می‌افتد. برخی نسخه‌های قدیمی اندروید می‌توانند عملکرد هات اسپات را با مشکل مواجه کنند در نتیجه یکی از بهترین راه حل‌ها برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی این است که همیشه سیستم عامل اندروید خود را بروز نگه دارید و در اولین فرصت تمامی آپدیت‌ها را نصب کنید. از این رو هنگام خرید گوشی به مدت زمان پشتیبانی از نرم افزار آن نیز دقت کنید.

  رفع مشکل هات اسپات

  ۶. فشار زیاد به باتری و افت عملکرد گوشی

  همانطور که می‌دانید باتری وظیفه تامین انرژی را دارد و هنگامی که با گوشی بازی می‌کنید یا مشغول شارژ کردن یا تماشای فیلم با آن هستید، به باتری دستگاه فشار زیادی وارد شده و در نتیجه داغ می‌شود و عملکرد آن را دچار اختلال می‌کند. این امر باعث می‌شود باتری نتواند انرژی کافی را به سخت افزار بدهد و در نتیجه سخت افزار نیز داغ شده و با افت عملکرد مواجه خواهد شد و آن را باید یکی از دلایل مشکل هات اسپات در اندروید دانست. در اینطور مواقع بهترست چند دقیقه‌ای به گوشی خود استراحت دهید تا خنک شود و عملکرد آن به حالت عادی برگردد. ناگفته نماند هات اسپات انرژی زیادی از باتری می‌گیرد و توصیه می‌کنیم هنگام شارژ کردن گوشی، از این قابلیت استفاده نکنید.

  علت وصل نشدن نقطه اتصال

  ۷. Wifi دستگاه دوم را چک کنید.

  اگر قصد هات اسپات کردن برای دستگاه دیگری دارید و با اینکه علامت روشن بودن هات اسپات اندروید را مشاهده می‌کنید، اما نمی‌توانید به آن وصل شوید؛ ممکن است مشکل از دستگاه دوم باشد. پس ابتدا از درست کار کردن wifi آن مطمئن شوید و سپس به دنبال رفع مشکل هات اسپات باشید.

  چرا نقطه اتصال گوشی روشن نمیشود

  ۸. چک کردن بلاک لیست هات اسپات

  اگر دستگاه‌های دیگر به سادگی به شما متصل می‌شوند و تنها یک گوشی یا لپتاپ به خصوص را نمی‌توانید متصل کنید؛ نگاهی به بلک لیست و تنظیمات هات اسپات خود بیندازید. چرا که ممکن است به اشتباه IP آن را بلاک کرده باشید و اجازه دسترسی را از آن گرفته باشید.

  ۹. بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه (Reset Factory)

  اگر هیچکدوم از راهکارهای گفته شده کارساز نبود و از سالم بودن سخت افزار گوشیتان مطمئن هستید و هنوز درگیر این موضوع هستید که چرا نقطه اتصال روشن نمیشود آخرین راهکار شما ریست‌فکتوری کردن گوشیست که باعث پاک شدن تمامی اطلاعاتتان می‌شود. بنابراین تهیه فایل پشتیبان را فراموش نکنید. البته این راهکار برای موقعیست که دستگاه شما دچار یک مشکل نرم افزاری جدی شده باشد و هیچ ترفندی روی آن جوابگو نباشد.

  چرا نقطه اتصال وصل نمیشود

  چرا نقطه اتصال گوشی سامسونگ روشن نمیشود

  از آنجایی که برخی از کاربران به دنبال رفع مشکل نقطه اتصال گوشی سامسونگ هستند در این قسمت نکته‌ای را در رابطه با گوشی‌های سامسونگ مطرح می‌کنیم. دلیل روشن نشدن هات اسپات سامسونگ هم همانند دیگر گوشی‌های اندرویدیست و تمام مراحلی که در این مقاله به عنوان راه‌حل گفته شده را می‌توانید به عنوان راهکار حل مشکل این قبیل گوشی‌ها هم در نظر داشته باشید.

  امیدواریم در این مقاله به این سوال که چرا هات اسپات گوشی اندرویدی قطع می‌شود به خوبی پاسخ داده باشیم. آیا تا به حال با این مشکل روبه‌رو شده‌اید؟ تجربیات کاربری خود را در رابطه با این سوال که چرا نقطه اتصال وصل نمیشود را با دوستان ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۵ رای

  سوالات متداول

  چرا هات اسپات گوشی اندرویدی قطع می‌شود؟

  دلایل زیادی برای قطع شدن هات اسپات در حین استفاده وجود دارد که برای رفع این مشکل به چندین راه حل در مقاله بالا اشاره شده است.

  آیا با ری‌استارت کردن می‌توان مانع از قطع شدن هات اسپات شد؟

  بله، اولین و ساده‌ترین روش برای برطرف شدن این مشکل، ری‌استارت کردن است. البته قبل از ری استارت کردن تنظیمات هات اسپات خود را بررسی کنید.

  آیا فعال بودن حالت ذخیره انرژی ممکن است دلیل قطع شدن هات اسپات گوشی باشد؟

  بله، گاهی تنها دلیل قطع شدن هات اسپات روشن بودن حالت ذخیره انرژی و محدودیت‌هاییست که برای دستگاه ایجاد می‌کند.

  نوشته های مشابه

  ‫۲ نظرها

  1. ببخشید هات اسپات موبایل من مثل لامپ تزئینی قطع و وصل میشه مثل لامپ فلشر البته اینو از روی لپ تاپ متوجه شدم روی خودش ایکن ثابت نشون میده

  2. ببخشید من گوشیy9 دارم الان یکسالی میشه که بلوتوث و وای فای و هات اسپات گوشیم بعد از روشن کردن سریع خاموش میشه گوشیمو ریست کردم درست نشد فلش کردم درست نشد گفتن مشکل سخت افزاری داره میخواستم ببینم هزینه اش چقدر میشه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن