خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار گوشی موبایل

۸ راه‌کار کاربردی برای رفع مشکل کار نکردن آلارم در گوشی اندروید!

کار نکردن آلارم در گوشی اندروید :

امروزه گوشی‌های هوشمند جایگزین اکثر وسایل سنتی و قدیمی شده‌اند و ساعت زنگ‌دار یکی از آنهاست. گوشی موبایل به ما اجازه می‌دهد چندین آلارم تنظیم کنیم، صدای هشدار را تغییر دهیم، زمان تعویق را سفارشی کنیم و کارهای فوق‌العاده دیگری که از عهده ساعت زنگ‌دار برنمی‌آید را انجام دهیم.

اگر این عملکرد شگفت‌انگیز کاربردی درست کار نکند، گوشی دیگر زنگ نمی‌خورد، ترسناک است، این طور نیست؟ تصور کنید صبح زود پرواز دارید و آلارم گوشی زنگ نمی‌خورد، حتی فکر کردن به این موضوع هم چهار ستون بدنم را می‌لرزاند! اگر حتی یکبار هم آلارم گوشی شما زنگ نخورد هرچه زودتر آن را درست کنید تا برایتان مشکل‌ساز نشود. اگر با آلارم گوشی‌تان مشکل پیدا کرده‌اید، ما ۸ راه‌‌حل کاربردی برای این مشکل به شما ارائه می‌دهیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

مراحل رفع مشکل کار نکردن آلارم در گوشی اندروید

۱.گوشی را ری‌استارت کنید.

مثل همیشه اولین راه‌حل برای رفع هرگونه مشکل ری‌استارت کردن گوشی است. بنابراین آب دستتان هست زمین بگذارید و گوشی را ری‌استارت کنید.

۲. صدای آلارم را چک کنید

بعضی از گوشی‌های اندروید، تنظیمات جداگانه‌ای برای میزان صدای آلارم دارند. اگر صدای آلارم کم و یا قطع باشد شما صدایی متوجه نمی‌شوید. پس مقدار صدای آلارم را از تنظیمات زیاد کنید. به این منظور به setting بروید، سپس sound را انتخاب کرده، چندین گزینه برای تنظیم صدا وجود دارد. صدای آلارم را از طریق اسلایدر کنار آن زیاد کنید. اگر در گوشی شما اسلایدر به چشم نمی‌خورد، احتمالاً گزینه تنظیم صدا وجود دارد که از طریق آن می‌توانید صدای آلارم را زیاد کنید.

 

 

 

فروش ویژه
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۸,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A55 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۵,۸۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A35 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۷۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت۱۹کالامگ تاکنون مقاله‌های مختلفی را پیرامون گوشی‌های اندرویدی منتشر کرده است برای مثال اگر بخواهید داده‌های گوشی موبایل خود را بازیابی کنید مقاله ۶ برنامه ریکاوری کاربردی برای بازیابی اطلاعات از گوشی‌های اندرویدی را می‌توانید مطالعه کنید.

در صورتی که خواب شما سنگین است به شما توصیه می‌کنیم که مقاله بهترین اپلیکیشن‌های آلارم‌ هشدار برای افرادی که خواب سنگین دارند را هم مطالعه کنید.

اگر گوشی شما منو جداگانه‌ای برای تنظیمات صدای آلارم ندارد، صدای تمام گزینه‌های گوشی را زیاد کنید.

۳. آهنگ آلارم را چک کنید.

گاهی اوقات زنگ هشداری که انتخاب کرده‌اید به دلیل خراب بودن فایل و یا انتقال پرونده کار نمی‌کند. در چنین شرایطی هیچ صدایی از آلارم گوشی در نمی‌آید و شما هم چیزی نمی‌شنوید. بنابراین تاکید می‌کنم که بررسی کنید آهنگ انتخابی شما درست کار می‌کند.

""

۴. تنظیمات صدا را بررسی کنید.

در بیشتر مواقع نوتیفیکیشن‌های گوشی تصادفاً از کار می‌افتند. تنظیمات اعلان‌ها را چک کنید و اگر نیاز بود آن را فعال کنید. به این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

قدم اول:  settings را باز کرده و به قسمت apps و یا Apps & notifications بروید.

"کار

قدم دوم: گزینه clock را انتخاب کنید (معمولاً زیر همه برنامه‌ها قرار دارد)

کار نکردن آلارم در گوشی اندروید

قدم سوم: نوتیفیکیشن‌ها را فعال کنید.

اگر روشن است بررسی کنید که تمام گزینه‌های Upcoming alarms, Bedtime و… فعال باشند. اگر اولویت‌بندی دارد، alarms باید اولویت اصلی (high priority) باشد.

۵. تنظیمات «مزاحم نشوید» را چک کنید.

با وجود اینکه حالت «DO NOT DISTURB» یا همان مزاحم نشوید یک قابلیت کاربردی به شمار می‌رود، اما به دلیل ایجاد مزاحمت برای سایر برنامه‌ها تا اندازه‌ای دردسرساز است. پس حتماً تنظیمات این حالت را بررسی کنید. ممکن است مقصر زنگ نخوردن آلارم همان حالت مزاحم نشوید باشد. مراحل تنظیم این حالت در زیر آورده شده است:

مرحله ۱: تنظیمات را باز کنید و به قسمت sound بروید.

مرحله ۲: روی Do Not Disturb ضربه بزنید. در بعضی از گوشی‌ها باید از قسمت  setting به notifications بروید.

آلارم گوشی

مرحله ۳: با ضربه زدن روی این گزینه می‌توانید تمام مجوزها و استثنائات را ببینید. در اینجا گزینه آلارم را نیز می‌توانید ببینید. مطمئن شوید که روشن است.

۶. دیتا و حافظه کش را پاک کنید.

برای بیشتر کاربران گوشی اندروید، پاک کردن دیتا و حافظه کش به بهبود عملکرد ساعت کمک می‌کند. نکته منفی در این روش این است که در صورت پاک کردن داده‌‌ها، زنگ‌های آلارم نیز حذف می‌شوند. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید از اسم آلارم‌ها اسکرین شات بگیرید و یا یادداشت کنید تا بتوانید بعداً آن‌ها را پیدا کنید.

برای پاک کردن دیتا و حافظه کش برای ساعت به  Setting بروید، از گزینه Clear storage/data  روی Clear cache ضربه بزنید. سپس گوشی‌تان را ری استارت کنید. اگر مشکل هنوز هم حل نشد روی Clear storage نیز ضربه بزنید.

۷. آپدیت‌ها را غیرفعال کنید.

برنامه ساعت را نمی‌توان کاملاً از روی گوشی حذف کرد. اما می‌توانید به روزرسانی‌های اخیر را حذف کرده و دوباره به نسخه کارخانه برگردانید. این مسئله برای چندین کاربر که با این مشکل رو به رو بوده‌اند مفید واقع شده است. به قسمت setting بروید، سپس از apps گزینه clock را انتخاب کنید.

در قسمت بالایی روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید و گزینه Uninstall updates را انتخاب کنید. به پلی استور بروید و  از قسمت برنامه‌های من، update the Clock app را انتخاب کنید. اگر هیچ آپدیتی وجود نداشت، مدتی صبر کنید، برنامه بصورت اتوماتیک آپدیت می‌شود.

۸. تنظیمات برنامه را ریست کنید.

اگر هیچ کدام از این کارها جواب نداد، تنظیمات برنامه را ریست کنید. این کار هیچ کدام از اطلاعات شخصی شما را حذف نمی‌کند، فقط تنظیمات برنامه را به تنظیمات پیش فرض بر می‌گرداند. اگر تنظیمات عملکرد طبیعی گوشی شما را مختل کرده باشد، با این روش مشکل رفع می‌شود. به این منظور، مراحل زیر را طی کنید:

Settings > System > Reset options > Reset app preferences

بعضی اوقات، ما نمیتوانیم چیزهای کوچک را بررسی کنیم. به عنوان مثال، اگر بلوتوث فعال شود و صدا از طریق هدست پخش شود، صدای زنگ را نخواهید شنید. برخی از افراد انتظارات عجیب و غریبی دارند، مثلاً انتظار دارند حتی موقع خاموش بودن گوشی هم آلارم پخش شود. این اتفاق نمی‌افتد دوست عزیزم. انتظارات خود را پایین بیاورید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

سوالات متداول

چرا آلارم گوشی کار نمی‌کند؟

✔️ کار نکردن آلارم گوشی دلایل مختلفی دارد که گاهی برطرف کردن آن بسیار ساده است برای مثال برخی مواقع تنها با یک بار ری‌استارت کردن، این مشکل برای همیشه برطرف می‌شود و ما در مقاله به روش برای برطرف کردن این مشکل اشاره کردیم.

گوشی را ری‌استارت کردم، اما بازهم آلارم کار نمی‌کند چه کار کنم؟

✔️ اگر ری‌استارت جواب نداد و مطمئن هستید که گوشی شما سالم است، ممکن است کار نکردن آلارم مربوط به میزان صدا باشد؛ بعضی از گوشی‌های اندروید، تنظیمات جداگانه‌ای برای میزان صدای آلارم دارند. اگر صدای آلارم کم و یا قطع باشد شما صدایی متوجه نمی‌شوید. پس مقدار صدای آلارم را از قسمت تنظیمات زیاد کنید.

آیا تنظیمات مزاحم نشوید می‌تواند باعث کار نکردن آلارم شود؟

✔️ بله، اگر تنظیمات مزاحم نشوید و یا «Do Not Disturb» را فعال کرده‌اید، ممکن است آلارم گوشی شما کار نکند.

نوشته های مشابه

‫۱۵ نظرها

 1. چرا گوشی‌های قدیمی من درحالت خاموش هم آلارم میداد.الان که گوشیم به روزترشده چرا آلارم در حالت خاموش نمیزنه؟!

 2. دقیقا نمیدونم فاز گوشیم چیه تا الان چندین بار اتفاق افتاده که من آلارم رو روی ۶:۳۰ تنظیم کردم ، اونوقت ۶:۳۲ یا ۶:۳۵ آلارم میده !!! همیشه هم صبحا اینجوریه گوشیم ردمی نوت- ۸

  1. گوشی شیائومی منم همینطوره واقعا عجیبه.برا من همیشه همینطوره هرموقع عشقش بکشه زنگ میزنه.وعجیبتر اینکه هروقت من یه سروصدایی کنم اون زنگ‌میخوره .تنظیمات اذانم‌هم‌همینطور شده

 3. سلام گوشی من وقتی برای چنددقیقه تنظیم میشه زنگ میخوره ولی وقتی براچندساعت تنظیم میشه علامت ساعت بالای گوشی هست امااصلا صداش درنمیاد لطفا میشه توضیح بدین ممنون

 4. من گوشیم a01 core هست آلارم کار میکنه بدون هیچ مشکلی ولی علامت ساعت بالای گوشی نمیاد چه کار کنم

 5. سلام شما که میگید کسانی که انتظار دارن حتی وقتی موبایلشون خاموشه آلارمش پخش بشه انتظار زیادیه، من قبلا گوشیم وقتی خاموش هم بود آلارمش پخش میشد ولی الان یه مدتیه که دیگه درحالت خاموش پخش نمیشه. چطور قبلا پخش میشد اما الان که دیگه پخش نمیشه انتظار زیادیه؟!

 6. مرسی‌خیلی‌ممنون‌ازسایتتون‌واقعا‌به‌من‌کمک‌کرد‌وگوشی‌من‌رودرست‌کرد

  1. سلام
   من هم همین مشکل داشتم
   به دلیل بعضی برنامه مانند فیلتر شکن lantrn ویا غیر می باشند .
   برای رفع مشکل حتما تمام برنامه ها بعد از استفاده ببندید

 7. سلام گوشی من سامسونگ a10 است ودر حالت خاموش آلارم یا هشدار کارنمیکند آیا این گوشی دارای این خصوصیت نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن