خرید گوشی
اخبار آیفوناخبار سامسونگاخبار گوشی موبایل

استفاده از تکنولوژی صفحه نمایش ثانویه در نسل جدید گوشی های هوشمند!

 • یکی از راه های افزایش اندازه صفحه نمایش در آینده گوشی موبایل ممکن است با جای دادن صفحه نمایش این گوشی ها در پنل پشت امکان پذیر باشد. صفحه ثانویه دسترسی کاربران به اعلان ها را فراهم می کند و اهمیتی ندارد که گوشی هوشمند در یک سطح صاف قرار گرفته باشد یا خیر! همچنین این صفحه ثانویه یک ناحیه همانند تاچ پد را برای کاربران ارائه می دهد که ممکن است به منظور کنترل عملکرد صفحه نمایش اصلی مورد استفاده قرار بگیرد.

  سامسونگ اولین شرکتی است که این طراحی را در برنامه خود قرار داده است و یکی از طرح های اولیه این نوع گوشی ها  نیز در برخی از سایت ها نشان داده شده است.

  استفاده از تکنولوژی صفحه نمایش ثانویه در نسل جدید گوشی های هوشمند!

  این طرح ها برای اولین بار در WIPO توسط Let’s Go Digitial, که یک وبلاک به زبان هلندی است نشان داده شده است. تاکنون چندین طراحی مرتبط با گوشی های انعطاف پذیر با صفحه نمایش تاشو سامسونگ در این سایت نشان داده شده است.

  این طرح اولیه سه نوع طرح را برای گوشی هایی با صفحه نمایش دوگانه نشان می دهد. اخیرا نیز شاهد مفاهیم طراحی مشابه ای در طرح های اولیه ای از برند اپل بوده ایم که طرح مدل های بعدی گوشی آیفون با تکنولوژی صفحه نمایش  wraparound ( دور تا دور صفحه نمایش) را نشان می دهد، اما تاکنون هیچ گفته ای مبنی بر اینکه نسل بعد گوشی هایی سری نوت و سری اس سامسونگ نیز همانند طرح های اپل از تکنولوژی صفحه نمایش wraparound استفاده خواهد کرد یا خیر وجود ندارد.

  استفاده از تکنولوژی صفحه نمایش ثانویه در نسل جدید گوشی های هوشمند!

  تاکنون تنها ایده برای افزایش صفحه نمایش بدون افزایش پهنای آن کاهش لبه های بالایی و پایینی گوشی هایی چون سامسونگ گلکسی سری اس و سری نوت بوده است. حال این ایده مطرح شده است که گسترش صفحه نمایش تا پنل پشت نیز می تواند باعث افزایش کارایی گوشی های هوشمند شود و صفحه نمایش را به مقدار قابل توجه ای افزایش خواهد داد.

  حال در آینده نزدیک می توانید به جای کنترل صفحه نمایش با انگشتان همان دستی که گوشی در آن قرار گرفته است  از طریق منطقه لمسی پنل پشتی این کار را انجام دهید. به نظر شما این کار راحت تر نیست؟ البته این امر به نوع محتوایی بستگی دارد که می خواهید با آن ارتباط برقرار کنید.

  استفاده از تکنولوژی صفحه نمایش ثانویه در نسل جدید گوشی های هوشمند!

  سامسونگ همچنین طرح های مورد استفاده دیگری را نیز در مثال هایی نشان داده است. برای مثال، پنل پشتی اعلان ها را به کاربران نشان می دهد و زمانی که گوشی به صورت برعکس روی میز و یا سطوح دیگر قرار گرفته باشد می توانید تماس دریافتی را پاسخ داده و یا رد تماس دهید. علاوه بر آن برداشتن گوشی و پاسخ دادن نیز کار سختی نخواهد بود.

  شاید بهترین راه برای افزایش صفحه نمایش گوشی های هوشمند بدون افزایش اندازه آن، توسعه تکنولوژی صفحه نمایش باشد که اجازه می دهد یک صفحه مانند یک کیف پول خم شود. به این ترتیب، شما می توانید بسته به کاری که انجام می دهید و اینکه استفاده از گوشی هوشمند راحت تر است یا تبلت،  اندازه صفحه نمایش را تغییر دهید، البته، سامسونگ اختراعی را نیز برای چنین دستگاههایی به ثبت رسانده است.

  فروش ویژه
  گوشی سامسونگ + Galaxy S23 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۷,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ + Galaxy S23 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی 12T Pro ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۲۷,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۲T Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۰,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 5G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۳۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن