قیمت گوشی های شیائومی
آیفونموبایل و تبلتهمه

اپل؛ ثبت پتنتی جالب و منحصر‌به‌فرد برای گوشی‌های تاشو آینده!

بدون شک یکی از ترندهای جذاب در طراحی گوشی‌ موبایل در سال ۲۰۲۰ گوشی‌های تاشو خواهد بود. بعد از گوشی شیائومی، گوشی سامسونگ و چندین شرکت دیگر، اپل نیز طرحی از گوشی‌های منعطف را به ثبت رسانده است. این طرح اپل بسیار جالب بوده و بسیار منحصر به فرد به نظر می‌رسد. ظاهراً  هدف اپل از ثبت این پتنت حل مشکل چین‌خوردگی و یا آسیب دیدن نمایشگر‌های تاشو یا منعطف در هنگام خم‌شدن، بوده است. در زیر به برخی از مشخصات این پتنت خاص و منحصر به فرد اپل برای گوشی‌های تاشو اشاره خواهیم کرد.

گوشی تاشو اپل

این پتنت مکانیزم بکار رفته در لولا را نشان می‌دهد که فضای کافی بین دو محفظه برای نمایشگر در هنگام خم شدن را تضمین می‌کند و مانع از ایجاد چین‌خوردگی شدید در محل خمش می‌شود. یکی از نقاط ضعف در رابطه با نمایشگر‌های تاشویی که تاکنون ساخته شده، این است که چین‌خوردگی در محل لولا قابل رویت است. این امر عمداً به دلیل مواد بکار رفته و خمش تیز نمایشگر است. در حال حاضر تنها دستگاهی که این مشکل را دور زده موتو ریز است که برای برطرف کردن این مشکل مکانیسم خاص و منحصر به فردی را بکار گرفته است.

این پتنت توسط «دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده» منتشر شده و مکانیسم جدید بکارگرفته شده برای لولا را شرح می‌دهد. در این پتنت اپل، لولا قادر به جداسازی دو نیمه نمایشگر از وسط بوده و لایه نازک سطح نمایشگر به راحتی حرکت کرده؛ از‌این‌رو به راحتی می‌تواند باز و بسته شود.

گوشی شیائومی Poco X3 NFC ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۶,۱۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco X3 NFC ظرفیت ۶۴ گیگابایت
 گوشی ال جی K41S ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۳,۷۸۹,۰۰۰ تومان
گوشی ال جی K41S ظرفیت ۳۲ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۱۲,۷۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۷,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A32 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A02 ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۸۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A02 ظرفیت ۶۴ گیگابایت
 گوشی جی پلاس Q10 ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی جی پلاس Q10 ظرفیت ۳۲ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۳,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت ۳۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco M3 ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۴,۷۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco M3 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

این پتنت مکانیزم بکار رفته در لولا را نشان می‌دهد که فضای کافی بین دو محفظه برای نمایشگر در هنگام خمش را تضمین می‌کند و مانع از ایجاد چین‌خوردگی شدید در محل خمش می‌شود.

پتنت تاشو اپل

اپل این مکانیسم جدید را برای حل ایراد اساسی یعنی چین‌خوردگی در گوشی‌ های تاشو ارائه داده است. از جمله دستگاه‌هایی که دارای این مشکل بودند، گلکسی فولد و هوآوی میت ایکس را می‌توان نام برد. اپل با این مکانیسم جدید سعی دارد این مشکل را برطرف سازد. از تصاویر متن می‌توان مشاهده کرد که لولا مکانیسم متمرکز و منفرد نیست. تصاویر جزئیات عملکرد و حرکت آن را نشان می‌دهند که هر دو نیمه صفحه را از طریق یک مکانیسم متحرک دوگانه به هم وصل می‌کند.

روشن است که اپل به آینده دستگاه‌های تاشو بسیار علاقمند است. این طرح نشان می‌دهد که اپل تمام تمرکز و انرژی خود را بکار گرفته تا زمانی که اولین گوشی تاشو این شرکت به بازار عرضه شد، هیچ یک از مشکلاتی که تاکنون گوشی‌های منعطف با آن روبه‌رو بوده‌اند را نداشته باشد. نظر شما چیست؟ به نظر شما اپل می‌تواند یک گوشی تاشو انقلابی را بسازد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن