شیائومیمقایسه اختصاصی گوشی های موبایلموبایل و تبلتهمهویدئو

مقایسه کامل گوشی های جنجالی ۶۴ مگاپیکسلی ۲۰۲۰ شیائومی!

مقایسه گوشی شیائومی ردمی نوت ۸ پرو، می نوت ۱۰ لایت و ردمی نوت ۹ پرو ! به نظر شما بهترین گوشی میان رده شیائومی کدام است؟

خرید گوشی

نظر شما در مورد گوشی‌های ۶۴ مگاپیکسلی چیست؟ آیا دوست دارید یکی از این مدل‌ها را خریداری کنید؟ این روزها تنوع مدل های گوشی موبایل با لنز‌ ۶۴ مگاپیکسلی نسبتاً زیاد است. به طور میانگین گرچه عوامل دیگری وجود دارد که می‌بایست برای محک زدن عملکرد دوربین یک گوشی در نظر گرفت؛ اما اندازه مگاپیکسل هم بی‌تأثیر نیست. در مقاله‌‌ی بهترین گوشی‌های سامسونگ سری A از نظر دوربین تا حدودی به این موارد اشاره شده است.

لنزهای ۴۸ و ۶۴ مگاپیکسلی این روزها بسیار متداول هستند؛ اما ۱۹کالا به عنوان یک مرجع موبایل معتبر توصیه می‌کند که اگر ثبت جزئیات برای شما مهم هست نوع ۶۴ مگاپیکسلی آن را انتخاب کنید به این دلیل که این لنزها با استفاده از تکنولوژی ادغام پیکسلی تأثیر بسیار عالی را در ثبت عکس‌ها خواهند داشت. پس اگر انتخاب شما گوشی‌هایی با لنزهای ۶۴ مگاپیکسلی است مقایسه گوشی های ۶۴ مگاپیکسلی شیائومی؛ ردمی نوت ۸ پرو، می نوت ۱۰ لایت و ردمی نوت ۹ پرو را حتماً مشاهده کنید.

 بهترین گوشی میان رده

مقایسه گوشی های ردمی نوت ۸ پرو، می نوت ۱۰ لایت و ردمی نوت ۹ پرو

در واقع سامسونگ با ارائه اولین لنزهای ۶۴ مگاپیکسلی ISOCELL Bright GW1 افق وسیعی را پیش روی عکاسی با موبایل باز کرده است. ثبت وضوح و جزئیات زندگی، دیگر یک رویا نیست، بلکه به یک واقعیت جذاب تبدیل شده است. شرکت‌هایی زیادی هستند که این روزها از این نوع لنزها استفاده می‌کنند.

در واقع تکنولوژی‌ که در این گوشی‌های موبایل مورد استفاده قرار گرفته ادغام پیکسلی است. با استفاده از این فرآیند، لنزها ۳۴ درصد نور  را بیشتر جذب کرده و ثبت جزئیات در محیط‌های کم نور عالی است. مدل‌های متفاوتی از این گوشی‌های ۶۴ مگاپیکسلی تولید شده؛ اما ما برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم! در این ویدئو قصد داریم به مقایسه گوشی‌های ۶۴ مگاپیکسلی شیائومی؛ ردمی نوت ۸ پرو، می نوت ۱۰ لایت و ردمی نوت ۹ پرو بپردازیم.

به نظر شما کدام یک از این مدل‌ها عملکرد بسیار عالی را از خود نشان خواهند داد؟ در ادامه سعی داریم تجربه خود را از این سه مدل گوشی میان‌رده عالی بازار را در اختیار شما قرار دهیم.

قبل از اشاره به هر نکته در رابطه با مقایسه گوشی‌های گفته شده، می‌بایست خاطر نشان کرد که هر کدام از این گوشی‌ها داستان تولد خود را دارند؛ برای مثال ردمی نوت ۸ پرو یکی از بهترین میان‌رده‌هایی است که در سال ۲۰۱۹ تولید شده و هنوز هم جزء محبوب‌ترین‌های بازار محسوب می‌شود.

ردمی نوت ۹ پرو هم نسخه بعدی این گوشی محسوب می‌شود که کمی بعد از نسخه‌های ردمی نوت ۹ اس، ردمی نوت ۹ پرو مکس روانه بازار شد؛ اما داستان Mi Note 10 Lite کمی فرق می‌کند. در واقع می‌توان آن را نسخه ارزان‌قیمت می نوت ۱۰ در نظر گرفت (که نقطه قوت آن لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی آن است)؛ اما این شرکت برای اینکه کاربران حساس به قیمت از دیگر مشخصات عالی این سری از گوشی‌ها بهره‌مند شوند لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی را با یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی Sony IMX686 جایگزین کرده تا قیمت تمام شده محصول کاهش یابد؛ اما در این ویدئو مقایسه گوشی لنز ۶۴ مگاپیکسلی استفاده شده در دو مدل دیگر ساخت شرکت سامسونگ است.

مقایسه گوشی ها از نظر طراحی:

در رابطه با مقایسه گوشی‌ها از نظر طراحی باید گفت که طراحی هر سه گوشی میان‌رده بسیار زیباست و در واقع نظر بسیاری از خریداران را جلب خواهد کرد. برای ارائه استحکام و مقاومت هر سه این گوشی‌ها گوریلاگلس ۵ را به خدمت گرفته‌اند و از این نظر جز بهترین میان رده‌ها محسوب می‌شوند.

ردمی نوت ۸ پرو و ردمی نوت ۹ پرو از فریم پلاستیکی استفاده کرده در حالی که فریم شیائومی می نوت ۱۰ لایت از آلومینیوم ساخته شده است. گرچه هر سه جزء گوشی‌های میان‌رده زیبا محسوب می‌شوند؛ اما شیائومی می نوت ۱۰ لایت با رنگ‌های جذاب و بازتاب آینه‌ای بسیار زیبا و چشم نوازتر از دو مدل دیگر به نظر می‌رسد، در ویدئو هر سه مدل‌ها مقایسه شده و شما می‌توانید کیفیت و نوع طراحی این گوشی‌های میان‌رده را در کنار هم مقایسه کنید و اولین قدم در انتخاب و خرید گوشی موبایل را بردارید.

مقایسه گوشی ها از نظر نمایشگر:

نمایشگر به چه اندازه برای شما مهم است؟ وقتی صحبت از انتخاب گوشی میان رده به میان می‌آید چه گیمر باشید و چه اینکه تنها از گوشی خود برای تماشای فیلم و سرگرمی استفاده کنید نمایشگر بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود. یکی دیگر از بخش‌هایی که در این گوشی‌ها مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته نمایشگرهاست و نتیجه این بررسی در اختیار شما قرار گرفته است. پس ویدئو را مشاهده کرده و سه گوشی میان رده محبوب ردمی نوت ۸ پرو، ردمی نوت ۹ پرو و شیائومی می نوت ۱۰ لایت را از نظر نمایشگر مقایسه کنید. حتی می‌توانید نتیجه‌گیری خود را کامنت کنید.

مقایسه گوشی ها از نظر دوربین :

جالب است بدانید که درصد زیادی از عکس‌هایی که این روزها در شبکه‌های مختلف و یا فضای آنلاین مشاهده می‌کنید توسط موبایل‌ها ثبت شده‌اند و این یعنی دوربین یک دستگاه گوشی موبایل برای اکثریت افراد بسیار اهمیت دارد. همان طور که اشاره شد این سه مدل از جمله بهترین گوشی‌های میان رده ۶۴ مگاپیکسلی محسوب می‌شوند. به نظر شما کدام یک بهترین عملکرد دوربین را خواهد داشت؟ در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار داده‌ایم. در ویدئو مقایسه اختصاصی دوربین هر سه مدل در موقعیت‌هایی مثل شرایط کم نور، عکاسی در شب، عکاسی در نمای داخلی، عکاسی در روز، عملکرد پرتره، دوربین سلفی و … مورد بررسی قرار گرفته‌اند. نتیجه ارائه شده توسط تیم ۱۹ کالا در این ویدئو گویای همه چیز هست. تیم ما بر آن بوده که بهترین گوشی موبایل میان رده با دوربین ۶۴ مگاپیکسلی شیائومی را انتخاب و به شما معرفی کند.

اگر عاشق عکاسی هستید این مقایسه قطعاً کمک کننده خواهد بود به این دلیل که شما می‌توانید نمونه‌های واقعی ثبت شده با هر سه گوشی موبایل را در کنار هم ببینید و بر اساس نیاز و سلیقه خود یکی را انتخاب کنید، حتی می‌توانید نظر کارشناسی خود را داشته باشید و نظرات یا حتی تجربه استفاده از این گوشی‌ها را با دوستان خودتان به اشتراک بگذارید. ۱۹کالا به عاشقان عکاسی موبایل که درصد کمی هم نیستند توصیه می‌کند که این قسمت ویدئو را حتماً ببینند. در واقع این سه مدل بهترین قیمت گوشی را در بین گوشی‌های ۶۴ مگاپیکسلی دارند و مدل‌های دیگری نیز هستند؛ اما قیمت به نسبت بالاتری دارند.

مقایسه گوشی‌ها از نظر سخت‌افزار:

ابتدا این گوشی‌ها از نظر قدرت سخت‌افزاری مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته‌اند؛ چرا که تراشه و الگوریتم‌های پردازشی یک تصویر با نوع تراشه بکار رفته تأثیر مستقیمی دارد. پس ابتدای امر به سراغ مقایسه عملکرد سه گوشی ۶۴ مگاپیکسلی شیائومی؛ ردمی نوت ۸ پرو، می نوت ۱۰ لایت و ردمی نوت ۹ پرو رفته‌ایم.

همان طور که می‌دانید عملکرد گیم برای اکثر کاربران مهم بوده و در هنگام خرید گوشی میان رده همه کاربران آن را مد نظر قرار می‌دهند؛ اما ویژگی‌های موثر بر عملکرد گیمینگ یک گوشی موبایل چیست؟ و در هنگام خرید گوشی به عنوان یک گیمر می‌بایست به چه مواردی توجه کرد؟ قبلاً در مقاله‌ای مجزاء به این موضوع پرداخته شده است. یکی از این موارد تراشه و یا سخت‌افزار گوشی است. در مقایسه اختصاصی سه گوشی ۶۴ مگاپیکسلی شیائومی؛ ردمی نوت ۸ پرو، می نوت ۱۰ لایت و ردمی نوت ۹ پرو، عملکرد تراشه‌ها نیز مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته و نتیجه آن در اختیار شما قرار داده شده است. پس اگر یک گیمر بوده و قصد خرید یک گوشی قدرتمند و مقرون به صرفه گیمینگ میان رده را دارید این قسمت ویدئو را حتماً ببینید.

مقایسه گوشی‌ها از نظر باتری:

این حق شماست که به عنوان یک عکاس حرفه موبایل و یا یک گیمر بدانید که عملکرد و طول عمر باتری بکار رفته در یک دستگاه موبایل به چه صورت است. چرا که هیچ کسی دوست ندارد که مجبور باشد خصوصاً در هنگام عکاسی، گوشی موبایل خود را مرتب شارژ کند. پس ما در این مرحله از مقایسه گوشی‌‌ها این ویژگی مهم را هم مقایسه کرده‌ایم. نتیجه نهایی این تست در ویدئو آورده شده است. ویدئو مقایسه اختصاصی سه گوشی ۶۴ مگاپیکسلی شیائومی؛ ردمی نوت ۸ پرو، می نوت ۱۰ لایت و ردمی نوت ۹ پرو را مشاهده کرده و با عملکرد و طول عمر باتری نقاط قوت و نقاط ضعف این گوشی‌ها آشنا شوید.

 بهترین گوشی میان رده

به نظر شما بهترین گوشی میان رده این مسابقه کدام است؟ نظر شما در مورد عملکرد کلی این سه مدل محبوب Xiaomi چیست؟ اگر ویدئو را تماشا کرده‌اید انتخاب شما کدام مدل بوده و دلیل انتخاب شما چیست؟ در ویدئو نظر و نتیجه نهایی آورده شده؛ اما خب شما هم می‌توانید نظر خود را داشته باشید. ویدئو را تماشا کرده و نظرات ارزشمند خود را با دوستان خود به اشتراک گذارید.

برای اطلاع از اخبار روز موبایل و سایر حوزه‌ها مجله ۱۹کالا را دنبال کنید.

برچسب ها

‫۳۶ نظرها

 1. سلام من ردمی نوت ۹اس دارم فقط دوربین های ۶۴مگاپیکسل ارایه در رنگ است و یکم با ۴۸ مگاپیکسل فرقی دارد که اونم در ارایه رنگ است تازه ردمی نوت ۹ اس از نظر سخت افزار از نوت ۸ پرو قوی هست و باتری قوی دارد

 2. باسلام به نظرمن نوت۸پروخیلی خوبه هم نسبت به قیممتش واینکه چیپست خیلی قوی داره وبرای گیم عالیه

 3. من نوت ۹ پرو دارم الان ۸ روزه خریدم کیفیت عالیه دوربین ۲۰ باتری ۲ روز کار عادی باهاش کار کنی خوب چواب میده
  ۱۳۹۹,۰۳,۱۲گوشی را خریدم
  پست را ۱۳۹۹,۰۳,۲۱ ساعت ۱۶ گذاشتم

 4. سلام
  من گوشی نوت ۸پرو دارم شش هفت ماهی میشه دارم ازش استفاده میکنم من که خیلی راضیم واقعا حرف نداشته تاحالا هیچ عیبی نمیشه روش گذاشت

   1. سلام
    من گوشی نوت ۸پرو دارم شش هفت ماهی میشه دارم ازش استفاده میکنم من که خیلی راضیم واقعا حرف نداشته تاحالا هیچ عیبی نمیشه روش گذاشت

 5. سلام گوشی من‌ نوت۸پروهستش تقریبا ۴ ماه ازش استفاده میکنم کارزیادی هم اکثرا از گوشی میکشم از هر لحاظ چه رم۶ چه دوربین ۶۴ چه باطری ازهمه مهتر خیلی بادوام هستش چندبار به بدترین شکل از دستم افتاده که هیچ خراشی هم بر نداشته فقط دوربین سلفی یکم خوب عمل نمیکنه عکسارو خیلی روشن و پر نور میگیره که یمقدار مصنوعی به نظر میاد تازگیام نسخه بروز آپلود کردم اندروید۱۰ شد

 6. سلام دوستان تقریبا چهار ماهه ردمی نوت هشت پرو گرفتم از همه لحاظ ازش راضیم تمام تنظیمات فیلم برداریشو نگاه کردم ولی خیلی بی کیفیته عکاسیش عالیه ولی فیلم برداریش خیلی داغونه مال دوستامو نگاه کردم دیدم اونا هم همینطوره مشکل چیه؟

 7. من خودم ردمی نوت ۹s دارم بنظرم بهتر از pro هست و گوشی بهتری از گوشی های سال پیش و از گوشی های شیائومی بهتره و بصرفه تره ولی گوشی ردمی نوت ۱۰ pro نسبت ب خودش قیمتش زیاده
  و بنظر من گوشی redmi note 9s بهتره

 8. من خودم ردمی نوت ۹s دارم ولی ب نظرم بهتر از pro بهتر این گوشی بهتر از گوشی ها سال های پیش وبهترین گوشی امساله نوت دهم خوبه ولی نسبت ب قیمتش خرونه

 9. باسلام حدودا پنج ماهه ردمی نت هشت پرو گرفتم رام ۶واقعا ازش راضی هستم دوربین رضایت بخش سرعت عالی واینکه میگن داغ میکنه خیر اینجوری نیست گوشی من از ساعت ده صبح تا شب بصورت داعم فعاله یعنی من میزارم کنار پسرم بازی میکنه کلش بازی میکنه کالاف دیوتی وانواع بازیهای حرفه ای موتور ماشین که حجم بالایی هم دارن گرافیک بالا و هیچ مشکلی ایجاد نشده تابحال باطری خوبی داره قابل قبوله خیلی هم قابل قبوله عملکردش شارژر داخل کارتنش یه مقدار ضعیفه ۱۸واتی نیست ولی بازم خوبه .درکل گوشی خوبیه میشه گفت بهترین .رابط کاربری هم عالی .رام گلوبال …موفق باشی ایرانی عزیزم ازاد و سربلند ..

 10. note 8 pro
  دوربین بهتر سخت افزار بهتر
  اون دوتا دیگه رو دیدم از نزدیک
  note 8 pro توی گیمینگ بسیار بهتره

 11. من میخواهم نوت ۸ پرو بخرم اما موندم. شنیدم که میگن نوت ۸ پرو خیلی داغ میکنه و چیپ ستش ممکنه کند بشه بخاطر مدیاتک بودن.
  میخاستم بدونم درسته یا نه؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام دوست عزیز یه مقاله اختصاصی کار شده از مجله این مطلب رو مطالعه کنید
   “آیا گوشی های شیائومی به مرور زمان کند می شوند”

 12. سلام من خودم از ردمی نوت ۸ پرو مدل ۲۰۱۹ پارسال خریدم و امسال دوباره مدل ۲۰۲۰ خریدم که با اضافه شدن یک امکانات جزئی از خردو کاملا راضی هستم و عوضش نمیکنم با هیچ برند دیگه ای

  1. اگه کسی بخواد گوشی از بین این نوت ها بهره صد در صد باید نوت ۸ بخره چون بهترین گوشی جهانه از نظر امکانات و اصلا شارژش خیلی خیلی دیر تموم میشه مثلا ۵%شارژش ۱/۳۰ ساعت طول می‌کشه هر پنج درصد یک و نیم ساعت طول می‌کشه که خیلی خیلی باتری قوی دارن

   1. اون not9sکه دوربینش ۴۸ پایین تر از نوت۸ ولی تو کار خیلی و پردازنده بالا تر از نوت ۸ اکثر اینایی که انتخاب می کنن هم بخاطر اینه خودشون نوت۸ خریدن نمی دونن نوت ۹ چیه

   2. سلام ببخشید شما گفتید که هر پنج درصد برای یک ساعت و نیم. این در چه صورته؟ ایا وقتی گوشی روشنه و کار میکنه؟اخه من چند روزیه گوشی نوت ۸ خریدم اما شارژش اونجور شما میگید نیست

    1. درسته ولی تحت یک شرایط استاندارد تعریف شده عوامل دیگری هستند که ممکنه درزمان استفاده از گوشی در مصرف شارژ تاثیر گذار باشه اما ما برای مقایسه یک شرایط استاندارد تعریف کردیم و طبق این استاندارد مشخص این درصد به دست آمده، سپاس

 13. صدای این خانوم کلا مفهوم نبود و بیشتر اشوه گرانه بود تا تحلیل

  اصلا متوجه نشدم چی شد
  هم خیلی سریع ویدیو می گذشت؛ و هم اسماشون که زیاد گفته میشد یجوری شد کلا

  وقت اسم رو میگه خب کنار صفحه هم اسم اون گوشی یا تصویری که برتر شده رو مشخص کنین یا تایپ بشه که مشخص تر باشه

  1. دوست عزیز
   سعی کنید همیشه نیمه پر لیوان رو بیشتر ببینید تا نیمه خالی،
   این سیستم موظف نبوده برای کمک به شما مقایسه تولید کنه،
   اگر پیشنهادی دارید ما خوشحال میشیم بشنویم اما با لحن درست…

 14. با سلام و خسته نباشید
  من خودم حدود ۶ ماهه نوت ۸ پرو خریدم و به نظرم حتی در سال ۲۰۲۰ هم یکی از برترین میان رده های دنیاست
  واقعا سرعت و قدرت و دوربین عالی و مثال زدنی داره که حتی قابل قیاس با پرچمداران هم هست
  به نظر من نوت ۸ پرو گزینه اول است چون من با نوت ۹ پرو هم کار کردم ولی نوت ۸ پرو یک چیز دیگه است

  1. فقط نوت ۹ ،دوستان تفاوت نوت ۸ پرو با نوت ۹ پرو یا همون ۹ اس تو پردازنده است.درسته که مدیاتک داره روز به روز بهتر میشه ولی هیچوقت نمیتونه جای اسنپدراگون رو بگیره

  2. ۸ ماهه نوت ۸ داری.. بعد با نوت۹ هم کارکردی؟
   لااقل لو نده چه گوشی ای دستته تا ملت باور کنن :||

 15. من ۸پرو روانتخاب می کنم چون دوربین بهتری نسبت به بقه مدل ها داره و در گیم هم توان خوبی از خودش نشون داده با اینکه مدل های دیگر گرافیک بهتری دارن ولی در کل هیچ کس هر روز ی بازی رو با آخرین کیفیت بازی نمی کنه چون باطری زیادی مصرف می شه

  1. سلام من نوت ۹ پرو خریدم خیلی هم ازش راضیم و پیشنهاد میکنم یک بار هم که شده این گوشی رو امتحان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن