گوشی آیفون
اخبار سامسونگاخبار موبایل و تبلتپیشنهاد سردبیرراهنمای خریدمقایسه گوشی های سامسونگنقد و بررسی ویدیویی موبایل

کدام گوشی سامسونگ سری A دوربین بهتری دارد؟

 • بعد از قیمت گوشی، دوربین دومین گزینه‌ای است که اکثر غریب‌به‌اتفاق افراد خصوصاً ایرانی‌ها در هنگام خرید به آن اهمیت می‌دهند. شرکت‌های سازنده هم برای جلب‌توجه کاربران هر ساله سعی می‌کنند که دوربین دستگاه‌های تولیدی خود را ارتقاء دهند. جهش قابل‌توجه در اندازه مگاپیکسل از ۱۲- ۱۳ تا ۶۸ و حتی ۱۰۸ مگاپیکسل نیز شاهدی بر این ماجراست. از آنجایی، تنوع در مدل‌های گوشی سامسونگ سری A زیاد بوده و در مدل‌های گوشی سامسونگ از دوربین‌های متفاوتی استفاده شده، ۱۹کالامگ این مدل‌ها را از نظر دوربین تفکیک کرده تا بتوانید انتخاب بهتری داشته و آنها را به راحتی با هم مقایسه کنید. در ادامه بررسی خواهیم کرد که کدام گوشی سامسونگ سری A دوربین بهتری دارد. 

  این مطلب ابتدا به جزئیاتی پیرامون سخت‌افزار گوشی‌های موبایل اشاره خواهد کرد تا دید بهترین نسبت به دوربین گوشی موبایل به شما دهد.

  این روزها دوربین گوشی‌ اهمیت به سزایی در ثبت لحظات زندگی ما دارند. باورکردنی نیست، اما ۸۰ درصد از تصاویر ثبت شده در دنیا با گوشی‌های موبایل گرفته می‌شود. بهبود مستمر و چشمگیر قابلیت‌های فنی دوربین گوشی‌ موبایل، ظهور ویژگی‌های جدید و حالت‌های مختلف عکاسی در سال‌های اخیر مجموعه‌ای از ابزارهای ساده جهت عکاسی را برای ما فراهم کرده؛ در نتیجه بسیاری از افراد عکاسی با موبایل را به دوربین‌های دیجیتال ترجیح می‌دهند و در هنگام خرید همیشه این سوال را دارند که بهترین گوشی از نظر دوربین چه گوشی می باشد .

  بهترین گوشی سامسونگ سری a

  به نظر شما چه چیزی بر عملکرد عالی دوربین تأثیرگذار خواهد بود؟ اگر دوربین برای شما در خرید گوشی اولویت داشته باشد، چه هنگام انتخاب  گوشی سامسونگ و چه برندهای دیگر در هر صورت بهترست این موارد را هم در نظر بگیرید:

  به نظر شما اندازه مگاپیکسل چه قدر در کیفیت عکس‌هایی که با گوشی موبایل خود می‌گیرید تأثیر خواهد داشت؟

  همان طور که می‌دانید این روزها و بیشتر در حوزه میان‌رده‌ها جنگ مگاپیکسل در جریان است؛ اما تنها این مورد نیست که بر کیفیت عکس‌های ثبت شده تأثیر‌گذار است. در اینجا به مواردی اشاره خواهیم کرد که می‌توانید در هنگام خرید گوشی موبایل در نظر بگیرد؛ چرا که تأثیر به سزایی در کیفیت عکس‌ها خواهد داشت. قیمت گوشی سامسونگ در بخش میان‌رده‌ها متغیر هست و یکی از دلایل آن مربوط به دوربین های متفاوتیست که در آنها بکار رفته است. 

  ۱-اندازه مگاپیکسل: این مورد گرچه از مهمترین و تنها مورد تأثیر‌گذار بر کیفیت یک دوربین نیست؛ برای مثال برخی از پرچمداران هنوز هم از اندازه ۱۲ یا ۱۳ مگاپیکسلی آن استفاده می‌کنند؛ اما در کیفیت عکس‌ها و جذب کاربران مهم و تأثیر‌گذار خواهد بود.

  ۲-دیافراگم گسترده: دومین موردی را که می‌بایست در نظر گرفت که حتی از اندازه مگاپیکسل نیز مهم‌تر بوده برخورداری از دیافراگم گسترده است. در عکاسی، مفهومی وجود دارد که از آن به عنوان عدد «اف-استاپ» یاد می‌شود. برخورداری از یک عدد اف-استاپ خوب، خود به معنای تضمین نورسنجی عالی یک دستگاه است. عدد اف-استاپ به صورت ترکیبی چون f/1.8 نشان داده می‌شود. 

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۲۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 12 ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت اکتیو
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۷۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۳,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone SE 2020 ظرفیت ۱۲۸ رم ۳ گیگابایت نات اکتیو
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۵,۶۲۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی نوکیا C10 ظرفیت ۳۲ رم ۱ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۶۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

  ۳-تثبیت‌کننده نوری تصویر: موردی را که تأثیر‌ به‌سزایی در کیفیت عکس‌ها داشته برخورداری از تثبیت‌کننده نوری تصویر (فرقی نمی‌کند از نوع اپتیکال باشد یا الکترونیکی) است. 

  ۴-لنز اختصاصی پرتره: مورد دیگر برخورداری از یک لنز اضافه برای ثبت عکس‌های پرتره است.

  ۵-حتی نوع شرکت سازنده لنزها: لنز نیز در کیفیت عکس‌ها بسیار مهم است. اندازه سنسور هم قطعاً تأثیر بسزایی در کیفیت تصاویری دارد که دوربین می‌تواند تولید کند. این ویژگی یکی از مهمترین عواملی است که باعث می‌شود عکس ثبت شده با گوشی موبایل بسیار شگفت‌انگیز به نظر برسد. این سنسور هر چه بزرگتر باشد، عکس‌ها بزرگ‌تر و مگاپیکسلی بیشتری خواهند داشت.

  مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین دوربین گوشی ۲۰۲۱

  هرچه سنسور بزرگ‌تر باشد نور بیشتری ضبط می‌کند. این خصوصاً در مواردی که نورپردازی ضعیف بوده بسیار مفید‍‌ خواهد بود. هرچه مگاپیکسل بیشتر باشد، وضوح تصویر بالاتر است. بنابراین اگر دوربین گوشی شما در نور کم ضعیف عملکرد خوبی نداشته باشد، اندازه سنسور می‌تواند یکی از دلایل عدم کیفیت عکس‌های گوشی شما در شب باشد. اگر به دنبال خرید یک گوشی موبایل جدید هستید و دوربین اصلی بزرگترین اولویت شما است، حتما به دنبال دوربین گوشی باشید که از یک سنسور بزرگ برخوردارست. همه اینها در کنار هم هست که به یک نتیجه خوب می‌انجامد.

  اگر گوشی سامسونگ را در نظر بگیرید از جمله مواردی است که بیشترین تنوع را از نظر دوربین دارند. این شرکت تاکنون چندین مدل را تولید کرده به طوری که هر کسی با هر بودجه‌ای، می‌تواند یکی از مدل‌های آنها را خریداری کند؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که در گوشی‌های میان‌رده از جمله گوشی سامسونگ همه این موارد در کنار‌ هم وجود ندارد. با در نظر گرفتن این موارد، بررسی خواهیم کرد که کدام مدل بهترین گوشی سامسونگ سری A از نظر دوربین ( کدام سری از گوشی سامسونگ بهتره ) یا یکی از ایده‌آل‌ترین گوشی‌ها برای عکاسی خواهد بود.

  مقاله پیشنهادی:  معرفی بهترین دوربین گوشی سامسونگ در سری های مختلف

  لیست گوشی‌های تک دوربین گوشی سامسونگ سری A:


  گلکسی ای ۱۰- بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین :

  آپشن‌های شما در این لیست محدود است، به این دلیل که ترند کنونی استفاده از گوشی‌های چند دوربینه است. گوشی سامسونگ A10 از جمله ارزان‌ترین مدل‌های گوشی سامسونگ محسوب می‌شود که دوربین اصلی آن ۱۳ مگاپیکسل بوده و یک سنسور ۵ مگاپیکسلی را برای دوربین سلفی بکار گرفته است. سامسونگ گلکسی A11 نسخه بعدی این گوشی محسوب می‌شود که احتمالاً تا چند مدت دیگر تولید خواهد شد.

  لیست گوشی‌های دو دوربین گوشی سامسونگ سری A:


  کدام سری از گوشی سامسونگ بهتره

  گوشی سامسونگ با دوربین عالی – گوشی ای ۱۰ اس :

  ای ۱۰ اس از دوربین دوگانه استفاده کرده و لنز اصلی آن ۱۳ مگاپیکسلی از نوع واید بوده و عدد دیافراگم آن f/1.8 است. لنز ثانویه آن نیز یک سنسور ۲ مگاپیکسلی ثبت عمق بوده دوربین سلفی آن هم ۸ مگاپیکسلی است. لنز اصلی آن از AF یا فوکوس خودکار نیز برخوردارست. به نظر می‌رسد که تنها ارتقاء انجام گرفته در گوشی ای ۱۰اس اضافه شدن یک لنز ۲ مگاپیکسلی ثبت عمق است. دوربین اصلی از نوع واید بوده و دیافراگم f/1.9 را مورد استفاده قرار داده است. 

  مقاله پیشنهادی: مقایسه دوربین s21 ultra با iphone 12 pro max – مقایسه پرچمداران قدرتمند دنیای موبایل

  گلکسی ای ۳۰: 

  گلکسی A30 نیز از جمله مدل‌هایی است که در ماه فوریه ۲۰۱۹ تولید شد. این مدل از گوشی سامسونگ سری A به ماژول دوگانه مجهز شده و لنز اصلی آن ۱۶ مگاپیکسلی است. دیافراگم آن هم f/1.7 بوده، از‌این‌رو در جذب نور می‌تواند موفق عمل کند. لنز ثانویه آن هم یک لنز اولتراواید ۵ مگاپیکسلی است. دوربین سلفی آن هم ۱۶ مگاپیکسلی بوده از‌این‌رو می‌توان آن را یک گوشی مقرون‌به‌صرفه برای عکاسی سلفی در نظر گرفت.

  لنز دوم فاقد مشخصه فوکوس خودکار است. بنابراین عکس‌هایی که در بیرون گرفته می‌شود ممکن است کمی روشن‌تر به نظر برسند. همانند اس ۱۰، گلسی ای ۳۰ هم حاوی قابلیت بهینه سازی صحنه‌های متفاوت بوده در نتیجه بسته به نوع آن صحنه میزان اشباع و کانتراست را افزایش داده تا تصویر جذاب‌تری را تولید کند. ممکن است خیلی از افراد این مشخصه را زیاد دوست نداشته باشند؛ اما اگر بخواهید قبل از ارسال عکس‌های خود و اشتراک آنها در شبکه‌های اجتماعی اندکی رنگ آن را تغییر دهید؛ این آپشن حقیقتاً بسیار کاربردی و جذاب خواهد بود.

  کیفیت عکس‌ها:

  در مورد کیفیت کلی عکس‌های آن هم گفته می‌شود که در برخی مواقع نویز تصاویر زیاد بوده و سطح جزئیات پایین است. سایه روشن‌ها دامنه داینمیکی پایینی داشته و جزئیات از بین رفته‌اند. این موارد در عکاسی زاویه باز مشهود است، اما در عکاسی کلوز آپ نسبتاً خوب ظاهر شده است. بهینه‌ساز صحنه‌های مختلف کمک می‌کند تا اشباع رنگ سوژه‌هایی مثل گل‌ها و غیره افزایش یابد. کیفیت عکاسی در نور کم نسبت به خیلی از مدل‌هایی که در این رنج قیمت قرار دارند پایین‌تر بوده و دوربین اولیه در نور کم خیلی خوب عمل نکرده و عکس‌ها تا حدی جزئیات خود را از دست داده و روشن شده‌اند.

  دوربین زاویه باز هم متوسط عمل کرده و جزئیات آن تا حدودی از بین رفته است؛ اما این نکته را مد‌نظر داشته باشید که این تنها یک موبایل مقرون‌به‌صرفه سامسونگ بوده، طبیعی است که کیفیت دوربین آن به پای عکس‌های دوربین پرچمدارانی چون نوکیا ۹ پیور ویو، میت ۲۰ پرو و یا می ۹ نخواهد رسید. از نظر تئوری و سخت‌افزار، این دوربین در میان میان‌رده‌ها گزینه خوبی برای عکاسی به شمار می‌رود. لنز زاویه باز، میدان دید ۱۲۳ درجه را فراهم کرده و دوربین سلفی در اینجا ۱۶ مگاپیکسلی است. کار با نرم‌افزار آن هم راحت بوده و سرعت شاتر هم عالی است.

  مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین گوشی مناسب عکاسی در زمینه های مختلف

  گلکسی ای ۲۰:

  دوربین اصلی بکار گرفته شده در این گوشی از یک لنز ۱۳ مگاپیکسلی واید با دیافراگم f/1.9 و یک لنز ۵ مگاپیکسلی اولترا واید با دیافراگم f/2.2 استفاده کرده، درحالی که دوربین سلفی آن ۸ مگاپیکسلی است. از نظر تئوری با برخورداری از لنزهای واید می‌توان فضای بیشتری را در یک قاب جای داد. به طور کلی این گوشی در شرایط نوری ایده‌آل رضایت خاطر کاربران را جلب خواهد کرد؛ اما در شرایطی که نور کاهش می‌یابد نویز تصاویر بیشتر شده و کیفیت عکس‌ها افت می‌کند. 

  گلکسی ای ۴۰: 

  Samsung Galaxy A40 باز هم از دوربین دوگانه استفاده کرده که یکی از این لنزها ۱۶ مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.7 و لنز ثانویه آن ۵ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 است و در واقع لنز دوم یک سنسور فوق‌باز بوده که با استفاده از آن قادر خواهید بود که فضای بیشتری را در یک قاب جای دهید، بنابراین می‌تواند در هنگام ثبت عکس‌های گروهی بسیار کاربردی باشد؛ اما این موبایل، کاربران علاقمند به سلفی را شگفت‌زده کرده و یک لنز ۲۵ مگاپیکسلی را برای دوربین سلفی در نظر گرفته است.

  کیفیت عکس‌های آن هم قابل‌توجه خواهد بود و هم دوربین سلفی و هم دوربین اصلی از ضبط ویدئو فول اچ دی با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند.

  لیست گوشی‌های سه دوربین گوشی سامسونگ سری A:


  بهترین گوشی از نظر دوربین

  گوشی سامسونگ A30s:

  گوشی سامسونگ A30s نیز یکی از مدل‌های سامسونگ سری A محسوب می‌شود که چندی می‌شود به بازار عرضه شده و به سبب قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای که دارد، جزء مدل‌های پرطرفدارست. لنز اصلی آن ۲۵ مگاپیکسلی است و از دیافراگم f/1.7 بهره برده است. این ماژول سه‌گانه همچنین از یک لنز اولترا واید ۸ مگاپیکسلی و سنسور ثبت عمق ۵ مگاپیکسلی نیز بهره برده است. دوربین آن نیز ۱۶ مگاپیکسلی است. 

  با وجود برخورداری از یک عدد اف-استاپ خوب باز هم شب دشمن کیفیت عکس‌های این گوشی سامسونگ محسوب می‌شود گرچه کیفیت کلی عکس‌های آن خوب بوده و رضایت خاطر شما را جلب خواهد کرد. عکس‌های ثبت شده با دوربین جلو آن هم از نظر ارائه رنگ و هم از نظر ثبت جزئیات عالی است. می‌توان مهمترین تفاوت A30 با A30s را دوربین آنها برشمرد.

  گوشی سامسونگ A70:

  مدل دیگری که از سامسونگ سری A بررسی خواهیم کردگوشی سامسونگ A70 است. این گوشی در ماه مارس ۲۰۱۹ عرضه شده و از لنز اصلی ۳۲ مگاپیکسلی برخوردار است. عدد دیافراگم f/1.7 است که جزء دیافراگم‌های خوب در حوزه گوشی‌های موبایل میان‌رده محسوب می‌شود. در این ماژول سه‌گانه لنزهای ۸ مگاپیکسل اولتراواید و سنسور ثبت عمق ۵ مگاپیکسلی نیز به چشم می‌خورد.

  شاید در مقایسه با سایر مدل‌هایی که در بالای این لیست قرار گرفته؛ اندازه مگاپیکسل قابل‌توجهی نداشته باشد؛ اما در عمل عملکرد خوبی را در مقایسه با بسیاری از میان‌رده‌های موجود در بازار از خود نشان داده است. نقطه قوت این گوشی دوربین سلفی آن است بدین جهت می‌توان این مدل از سامسونگ سری A را یک آپشن ایده‌آل برای علاقمندان به عکس‌های سلفی یا بهترین گوشی سامسونگ سری A از نظر دوربین سلفی برشمرد. به طور کلی نقطه قوت این گوشی را می‌توان نمایشگر فوق‌العاده، طراحی چشم‌نواز و طول عمر عالی آن دانست. 

  گوشی گلکسی ای ۵۰:

  در بخش گوشی‌های سه دوربین ای ۵۰ نیز قرار می‌گیرد. بدون شک خصوصیات دوربین ای ۵۰ بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود. در اینجا لنز ۲۵ مگاپیکسلی اصلی با دیافراگم f/1.7، با یک لنز ثبت عمق ۲۵ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 و یک لنز ۸ مگاپیسکلی اولترا واید با دیافراگم f/2.2 همراه شده است. سنسور عمق در اینجا از پرتره‌های Live Focus پشتیبانی کرده و لنز اولترا واید زاویه دید ۱۲۳ درجه‌ای ( همانند لنز اولترا واید دوربین بکار رفته در اس ۱۰) را ارائه می‌دهد. در عمل تصاویر گرفته شده کنتراست زیادی نداشته؛ اما کیفیت عکس‌ها عالی است و ارائه رنگ آن طبیعی به نظر می‌رسد.

  دوربین گلکسی ای ۵۰ به طور کلی رضایت خاطر شما را به عنوان یک خریدار جلب می‌کند؛ اما اگر محدوده قیمت آن را در نظر داشته باشید و دوربین برای شما در اولویت باشد مدل‌های دیگری هستند که عملکرد دوربین بهتری دارند، برای مثال قیمت گوشی mi A3 به گلکسی ای ۵۰ نزدیک است؛ اما دوربین بهتری دارد.

  گوشی سامسونگ A20s :

  گلکسی ای ۲۰ اس، نیز مدل دیگریست که قیمتی کمتر از بقیه مد‌ل‌های مذکور دارد. این گوشی نیز به یک ماژول سه‌گانه مجهز شده است. لنز اصلی آن ۱۳ مگاپیکسلی بوده و از دیافراگم f/1.8 برخوردارست. از مشخصه فوکوس خودکار به روش تشخیص فاز نیز پشتیبانی می‌کند؛ در نتیجه با توجه به فاصله سوژه تا شاتر روی آن به صورت خودکار زوم می‌کند. شاید لنز اصلی آن ۱۳ مگاپیکسلی باشد، اما دیافراگم آن در مقایسه با سایر گوشی‌هایی که از عدد اف استاپ f/2.2 استفاده کرده‌اند جذب نور بهتری دارد. دوربین سلفی آن هم ۸ مگاپیکسل است.

  در واقع عملکرد آن به عنوان یک گوشی میان‌رده سامسونگ با لنز ۱۳ مگاپیکسلی قابل قبول بوده؛ اما اگر دوربین اولویت اصلی شما در خرید گوشی موبایل بوده بهترست با صرفه هزینه کمی بیشتر به سراغ گزینه‌های دیگر بروید.؛ اما جدا از دوربین نقطه قوت این گوشی باتری آن است.

  گلکسی ای ۸۰:

  گلکسی ای ۸۰ یکی از خلاقانه‌ترین طراحی‌ها را در بین گوشی‌های سامسونگ سری A تاکنون داشته است. ماژول دوربین متحرک گلکسی ای ۸۰ به شما امکان می‌دهد تا بتوانید از دوربین‌های سلفی با رزولوشن مشابه‌ای با دوربین اصلی بهره ببرید. همواره دوربین سلفی در اکثر گوشی‌ها مخصوصاً میان‌رده‌ها ضعیف‌تر است؛ سامسونگ در این گوشی سعی کرده که این مشکل را به طور کلی برطرف کند.

  زمانی که نرم‌افزار دوربین را باز می‌کنید لنزی که به صورت پیش فرض در دسترس قرار دارد همان لنز ۴۸ مگاپیکسلی است. خیلی ساده می‌توانید آن را به لنز ۸ مگاپیسکلی (دیافراگم f/2.2 ) اولتراواید ۱۲۳ درجه (که به شما امکان می‌دهد که فضای بیشتری را در یک قاب جای دهید) تغییر دهید. کیفیت آن به سنسور اصلی نمی‌رسد؛ اما زاویه دید شما را به نحو قابل‌توجهی افزایش خواهد داد. به طور کلی گلکسی A80 را می‌توان بهترین گوشی سامسونگ سری A از نظر خلاقیت در ساخت دوربین در نظر گرفت.

  بیشتر بخوانید: راهنمای خرید گوشی ( کلیک کنید )

  به دنبال پیروی از ترند سال ۲۰۱۹ علاوه بر این لنزها به یک دوربین TOF 3D camera هم مجهز شده که در واقع وظیفه ثبت اطلاعات عمق تصویر را بر عهده دارد. پس زمینه تار فوق‌العاده‌ای را برای حالت Live Focus فراهم می‌کند. این ویژگی همانند اثر بوکه عمل کرده و سوژه را در فوکوس قرار داده؛ در حالی که پس زمینه تار می‌شود. عملکرد Live Focus نیز بسیار عالیست و حتی این امکان نیز وجود دارد که قبل از اینکه به شاتر ضربه بزنید سطح و یا مقدار تاری پشت زمینه را کم و یا زیاد کنید.

  علاوه بر این از Live Focus Video نیز پشتیبانی می‌کند. از‌این‌رو به صورت آنی و برای خلق یک تجربه بصری عالی پشت زمینه ویدئو تار می‌شود؛ اما این مشخصه تنها برای دوربین اصلی کار کرده و در دوربین سلفی وجود ندارد همچنین این امر در مورد حالت super slow motion هم صادق است. 

  گلکسی ای ۵۰ اس:

  • برخورداری از حالت Super Steady برای خنثی کردن اثر لرزش دست‌ها هنگام فیلم‌برداری
  • برخورداری از حالت Night Mode برای روشن‌تر کردن و ثبت با‌کیفیت‌تر عکس‌های گرفته شده در شرایط نوری ضعیف و شب

  اما مهمترین ارتقاء این دو موبایل در دوربین‌ها خود را نشان داده است. سامسونگ گلکسی ای ۵۰ از یک ماژول دوربین سه‌گانه متشکل از لنزهای واید ۲۵ مگاپیکسلی، لنز اولتراواید ۸ مگاپیکسلی و یک لنز ثبت عمق ۵ مگاپیکسلی عرضه شد؛ اما این بار دوربین گوشی ای ۵۰ اس ارتقاء پیدا کرده‌ است. در گوشی سامسونگ A50s، این شرکت تصمیم گرفته که همانند گوشی‌های شیائومی که از لنز ۴۸ مگاپیکسلی بهره برده‌اند، این سنسور را در گوشی‌های خود مورد استفاده قرار دهد. گلکسی ای ۵۰ اس، به یک ماژول سه‌گانه متشکل از یک لنز واید ۴۸ مگاپیکسلی و یک لنز ۸ مگاپیکسلی اولتراواید و یک لنز ۵ مگاپیکسلی جهت ثبت عمق مجهز شده است.

  نوع سنسورهای بکار گرفته شده در اینجا تفاوتی نداشته؛ اما سنسور اصلی از ۲۵ به ۴۸ مگاپیکسل ارتقاء پیدا کرده‌ است. این تفاوت در دوربین‌های سلفی هم دیده می‌شود. در گلکسی ای ۵۰ اس دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی است در حالی که دوربین استفاده شده در گلکسی ای ۵۰ اندازه‌ای برابر با ۲۵ مگاپیکسل دارد. هر دو نیز از HDR پشتیبانی می‌کند. دوربین اصلی گوشی گلکسی ای ۵۰ اس قابلیت ثبت ویدئو با کیفیت ۴K را نیز دارد.

  لیست گوشی‌های چهار دوربین گوشی سامسونگ سری A:


  بهترین دوربین گوشی سامسونگ

  در اینجا اولین موردی را که از گوشی سامسونگ سری A مورد بررسی قرار می‌دهیم، سامسونگ گلکسی ای ۷۱ است که در واقع جز جدیدترین و بهترین گوشی سامسونگ سری A محسوب می‌شود.

  گلکسی ای ۷۱:

  در ابتدای این مقاله به دیافراگم و عدد اف استاپ اشاره شد. همچنین گفته شد که این مشخصه، تأثیر به سزایی در کیفیت عکس‌ها خصوصاً در نور کم دارد. گوشی گلکسی A71 در تاریخ دسامبر ۲۰۱۹ عرضه شد و یکی از مدل‌های جذاب گوشی سامسونگ سری A محسوب می‌شود. گفته می‌شود که از نظر دیافراگم عالیست و عملکرد بسیار خوبی در نور کم دارد. برای مثال حتی گوشی شیائومی ردمی نوت ۸ پرو عدد اف استاپ بزرگتری نسبت به آن دارد؛ از‌این‌رو گلکسی ای ۷۱ در جذب نور از ردمی نوت ۸ پرو اندکی بهتر عمل خواهد کرد.

  لنز اصلی این گوشی ۶۴ مگاپیکسلی از نوع واید بوده و عدد اف-استاپ آن f/1.8 است. برای مثال لنز اصلی استفاده شده در گوشی هواوی میت ۳۰ پرو که یکی از بهترین دوربین‌ها در بین گوشی‌های هوشمند را داراست برابر با f/1.6 است. در واقع دیافراگم دریچه قابل تنظیم بین سنسور و لنز است و میزان تابش نور به سنسور را کنترل می‌کند. هر چه عدد اف استاپ کوچکتر باشد به این معناست که نور بیشتری به لنز رسیده و عملکرد دوربین در نور کم بهتر خواهد بود. 

  لنز اولتراواید هر دو دیافراگم یکسانی داشته؛ اما اندازه مگاپیکسل گلکسی ای ۷۱ بیشتر است، بنابراین در این مورد نیز این مدل برنده خواهد بود. از نظر برخورداری از لنز ماکرو نیز از سایر گوشی‌های میان‌رده‌ای که تاکنون تولید شده بهتر بوده و به یک لنز ماکرو ۵ مگاپیکسلی مجهز شده که آن را برای علاقمندان عکاسی ماکرو ایده‌آل کرده است.

  سنسور ثبت عمق آن نیز ۵ مگاپیکسلی بوده در حالی که در نوت ۸ پرو این دو سنسور ۲ مگاپیکسلی هستند. در مورد دوربین سلفی بکار رفته در این مدل از گوشی سامسونگ سری A هم گفته می‌شود که از لنز ۳۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 برخوردار است. این‌در‌حالی است که گوشی میان‌رده و مدعی شیائومی؛ می نوت ۱۰ هم به دوربین ۳۲ مگاپیکسلی سلفی مجهز شده است. همه این موارد در کنار هم گلکسی ای ۷۱ را به بهترین گوشی سامسونگ سری A از نظر دوربین تبدیل کرده است.

  گلکسی ای ۵۱:

  قیمت گوشی گلکسی ای ۵۱ کمی از سامسونگ A71 پایین‌تر است. گلکسی ای ۵۱ در واقع نسخه بعدی گوشی گلکسی ای ۵۰ محسوب می‌شود که جزء گوشی‌های پر‌فروش این سری در ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. در اینجا بررسی خواهیم کرد که این گوشی سامسونگ سری A به چه صورت عمل خواهد کرد و آیا می‌توان آن را جزء بهترین گوشی سامسونگ سری A از نظر دوربین به شمار آورد یا خیر؟

  لنز اصلی گلکسی ای ۵۱، ۴۸ مگاپیکسلی از نوع واید بوده و از دیافراگمی با عدد اف استاپ f/2.0 برخوردارست. گوشی‌های زیادی هستند که تاکنون از این نوع لنز‌ها استفاده کرده‌اند که از این میان می‌توان به گلکسی اس ۱۰ لایت، بلک شارک ۲ (گوشی گیمینگ شیائومی) شیائومی می ای ۳، گلکسی A80 و… اشاره کرد. حال می‌بایست دید که گلکسی ای ۵۱ به چه صورت عمل خواهد کرد.

   

  یکی از گوشی‌های میان‌رده‌ای که از نظر دوربین عالی بود گوشی شیائومی می ای ۳ بوده که دیافراگم لنز اصلی آن آن نیز f/1.8 است، احتمالاً در محیط‌های کم نور شیائومی می ای ۳ بهتر عمل خواهد کرد؛ اما از نظر سایر لنز‌ها گلکسی A51 عملکرد بهتری دارد، به این دلیل که اولاً از چهار لنز استفاده کرده و ثانیاً اندازه مگاپیکسل لنزها نسبت به شیائومی می A3 بیشترست. لنز ثبت عمق و لنز ماکرو آن هم همانند گلکسی ای ۷۱ ،۵ مگاپیکسلی است. همچنین دوربین سلفی آن هم یک لنز ۳۲ مگاپیکسلی از نوع واید است.

   

  به طور کلی انتخاب شما در محدوده مدل تک دوربین گوشی سامسونگ سری A محدود بوده و تنها یک آپشن در اختیار خواهید داشت. در محدوده مدل‌های دو دوربینه سامسونگ سری A نیز گلکسی A30 دوربین بهتری دارد. در حالی که برنده دوربین‌های سه‌گانه سامسونگ، گلکسی ای ۸۰ است؛ به این دلیل که هم از طراحی منحصر‌به‌فرد دوربین چرخان و متحرک بهره برده و عملکرد سلفی آن در حد عملکرد دوربین اصلی آن است. در بخش گوشی‌های چهار دوربین نیز انتخاب اصلی گلکسی ای ۷۱ خواهد بود. به طور کلی دوربین گلکسی ای ۸۰ با دوربین گلکسی ای ۵۱ قابل رقابت بوده به این جهت که هر دو از یک نوع لنز بهره برده‌اند.

  بیشتر بخوانید: چه گوشی بخرم ( کلیک کنید )

  بسته به مدل‌هایی که از این سری به بازار می‌آید این مقاله به روزرسانی خواهد شد. آیا تجربه کار با گوشی‌های سری ای سامسونگ را داشته‌اید؟ تجربه کاربری و  نظرات خود را با ۱۹کالامگ به اشتراک گذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲۵ رای

  سوالات متداول

  چه عواملی بر کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین گوشی موبایل تأثیر می گذارد؟

  ✔️ کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین موبایل برای کاربران از اهمیت زیادی برخوردارست؛ عوامل متعددی در این امر دخیل هستند. اندازه مگاپیکسل یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در کیفیت دوربین گوشیست که به گونه ای در بین برندهای مختلف رقابتی شده است. مورد دیگر دیافراگم گسترده بوده که حتی از اندازه مگاپیکسل نیز مهم‌تر بوده برخورداری از دیافراگم گسترده است و خود به معنای تضمین نورسنجی عالی یک دستگاه است. برای آگاهی از موارد دیگری که در کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین گوشی نقش دارند به مقاله مراجعه کنید.

  اندازه ی سنسور چه نقشی در کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین گوشی موبایل دارد؟ دلیل عملکرد ضعیف دوربین گوشی در محیط کم نور چیست؟

  ✔️ لنز نیز در کیفیت عکس‌ها بسیار مهم است. اندازه سنسور هم قطعاً تأثیر بسزایی در کیفیت تصاویری دارد که دوربین می‌تواند تولید کند. این ویژگی یکی از مهمترین عواملی است که باعث می‌شود عکس ثبت شده با گوشی موبایل بسیار شگفت‌انگیز به نظر برسد. این سنسور هر چه بزرگتر باشد، عکس‌ها بزرگ‌تر و مگاپیکسلی بیشتری خواهند داشت. هرچه سنسور بزرگ‌تر باشد نور بیشتری ضبط می‌کند. این خصوصاً در مواردی که نورپردازی ضعیف بوده بسیار مفید‍‌ خواهد بود. هرچه مگاپیکسل بیشتر باشد، وضوح تصویر بالاتر است. بنابراین اگر دوربین گوشی شما در نور کم ضعیف عملکرد خوبی نداشته باشد، اندازه سنسور می‌تواند یکی از دلایل عدم کیفیت عکس‌های گوشی شما در شب باشد.

  کیفیت تصاویری که با دوربین گوشی گلکسی ای ۳۰ ثبت می شوند به چه صورت است؟

  ✔️ در مورد کیفیت کلی کیفیت تصاویری که با دوربین گوشی گلکسی ای ۳۰ ثبت می شوند می توان گفت که در برخی مواقع نویز تصاویر زیاد بوده و سطح جزئیات پایین است. سایه روشن‌ها دامنه داینمیکی پایینی داشته و جزئیات از بین رفته‌اند. این موارد در عکاسی زاویه باز مشهود است، اما در عکاسی کلوز آپ نسبتاً خوب ظاهر شده است. بهینه‌ساز صحنه‌های مختلف کمک می‌کند تا اشباع رنگ سوژه‌هایی مثل گل‌ها و غیره افزایش یابد. کیفیت عکاسی در نور کم نسبت به خیلی از مدل‌هایی که در این رنج قیمت قرار دارند پایین‌تر بوده و دوربین اولیه در نور کم خیلی خوب عمل نکرده و عکس‌ها تا حدی جزئیات خود را از دست داده و روشن شده‌اند.

  دوربین کدام گوشی سامسونگ از تنوع لنز و کیفیت بهتری برخوردار است؟

  ✔️ گوشی گلکسی A71 در تاریخ دسامبر ۲۰۱۹ عرضه شد و یکی از مدل‌های جذاب گوشی سامسونگ سری A محسوب می‌شود که از نظر دیافراگم عالیست و عملکرد بسیار خوبی در نور کم دارد. دوربین این گوشی از چهار لنز اصلی 64 مگاپیکسلی، اولتراواید 12 مگاپیکسلی، ماکرو 5 مگاپیکسلی و سنجش عمق 5 مگاپیکسلی بهره برده است. در مورد دوربین سلفی بکار رفته در این مدل از گوشی سامسونگ سری A هم گفته می‌شود که از لنز ۳۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 برخوردار است. این‌در‌حالی است که گوشی میان‌رده و مدعی شیائومی؛ می نوت ۱۰ هم به دوربین ۳۲ مگاپیکسلی سلفی مجهز شده است. همه این موارد در کنار هم گلکسی ای ۷۱ را به بهترین گوشی سامسونگ سری A از نظر دوربین تبدیل کرده است. برای آگاهی از جزئیات عملکرد دوربین این گوشی به مقاله مراجعه کنید.

  چرا گوشی من در نور کم و شب عملکرد خوبی ندارد؟

  ✔️ هرچه سنسور بزرگ‌تر باشد نور بیشتری ضبط می‌کند، بنابراین اگر دوربین گوشی شما در نور کم ضعیف عملکرد خوبی نداشته باشد، اندازه سنسور می‌تواند یکی از دلایل عدم کیفیت عکس‌های گوشی شما در شب باشد.

  نوشته های مشابه

  ‫۳۹ نظرها

  1. سلام. خیلی تشکر میکنم از بررسی دوربین گوشیهای مختلف. ممنون میشم گوشی a21s رو هم به لیست گوشیهایی با دوربین چهارگانه اضافه بفرمایین.

  2. سلام ببخشید میشه بگید کدوم گوشی میان رده دوربینش لرزش دست رو بهتر خنثی میکنه؟ کیفیت و مگاپیکسلش خیلی مهم نیست فقط میخوام لرزش رو بهتر بگیره واسه مادرم میخوام. لطفا راهنمایی کنید

   1. مقایسه های اختصاصی گوشی های موبایل در مجله رو ببنید حتما به پاسخ سوال خود می رسید

  3. من A20S دارم ازش خیلی راضیم گوشی سامسونگ با دوربین عالی هیچ ایرادی نداره فقط یکم بزرگه گوشی خوبیه پیشنهاد میکنم بخرین

  4. سلام.. منa7 2017دارم..یه سری بهم میگن بین مدلای سامسونگ بغیر ازنوت..a7 عالیه…ولی باتوجه به مدلای خیلی جدید تر گوشی ک داخل بازار اومده اینجور فکر‌نمیکنم…میتونیدبرام بصورت خلاصه a7رو با بقیه سری های aمقایسه کنید؟..و اینکه ایا واقعا گوشی خوبیه؟

  5. سلام من ازوقتی سامسونگ شروع کردبه عرضه گوشیایa50وa80و….بین این قضیه گیر کردم که از نظر کلی ((نه فقط دوربین یا ظاهر)) گوشیایی مثلa7یاa9بهترن یا a20وa50وa51وa80واینا ؟؟؟….

  6. توخدا بگوید گوشی a51خوبه همه میگن سامسونگ دیگه گوشی نمیزنه درسته؟؟؟
   یا میگن گوشی هاش اصلی نیس چطوری بفهم اصلی گوشی توخدا کمک کنید بخرررم یانخرم

   1. با سلام وقتی شما از فروشگاهای معتبر و گوشی رو با گارانتی خرید میکنید غیر اصل بودن مفهمومی نداره، بقیه برمی‌گرده به اینکه اولویت شما برای خرید یک گوشی چیه، مخصوص گوشی های میان رده، ای ۵۱ هم جز گوشی های میان رده خوب سامسونگ محسوب میشه

   2. دوست عزیز من A20sدارم چین گوشی میزنه ولی چینه پس اصلی وجود نداره همشون چی نی هستش

   1. همشون جز بهترین گوشی های سامسونگ از نظر کیفیت دوربین هستند

  7. گوشیهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ همشون لاکی هستن و مفتشون گرونه، گوشی خوب میخواید فقط ۲۰۱۸ به قبل مثه a6+ , a6, a7 2018 , a5 و اینسری گوشی های مشابه فلزی!!!
   چیه این گوشی جدیدارو دستت میگیری حس میکنی، گوشی فیک بچه گونه که اسباب بازیه … اونارو بهت غالب کردن..هه
   دلتون خوشه که گوشی سال رو دارید!!
   باید گوشی رو که دستت میگیری اول خودت عشق کنی و حض ببری

  8. A50 ی گوشی همه چی تمومه…کیفیت عکسش تو شب عااالیه..کیفیت صفحه نمایشش از a70خیلی بهتره..بنظرم تو سری a از همه سره…واقعا جواب پس داده این گوشی

   1. سلام.شما ک میگید تو سریA از همه سره کاملا اشتباه میکنید ب نظر من وخیلی های دیگه در سری A گوشیه A80,وA71 از همه بهتره اما اگه بخوایم بین این دو گوشی یکی را انتخاب کنیم باید A71 انتخاب کنیم چون دوربینش از A80 بهتره و جک داره و کارت اس اس دی میخوره و اینکه کیفیت و بلندیه اسپیکرش کمی بیشتر و از لحاظ سخت افزاری فرقی باهم نمیکنن…خلاصه نتیجه میگیریم ک اگه قیمت براتون زیاد مهم نیست میتونید بجای A۵۰ و بقیه های سری A ک فقط قیافه دارن.A71 رو بخرید ک تو سری A قولی هست برای خودش..و پیشنهاد من ب شما اینه ک بین گوشی های سامسونگ و هواوی و یا شیاومی.سامسونگ بهتر و ارزش خرید بیشتری داره.A71 رو ب شما عزیزان پیشنهاد میکنم……ممنوون

  9. من خودم a80 دارم
   کلا خیلی خوبه
   ولی از نظر کیفیت دوربین و آپشن های ویژه ای که برای عکاسی و فیلمبرداری داره فوووقالعاده است

  10. من خودم الان سه هفته هست که A71 دارم. واقعا گوشی خوبی هستش. چهار دوربین داره که کیفیت خوبی رو ارائه میده. دوربین سلفیش هم باکیفیت هست. کیفیت صفحه نمایش خوبی هم داره و از نظر باتری هم که ۴۵۰۰ سوپر فست شارژ هست. صفحه نمایش ۶.۷ اینچی هم داره که برای گیمرها و اونهایی که اهل بازی هستن حرف نداره. به راحتی بازی های سنگین رو هم اجرا میکنه. کلا این گوشی در حد پرچم دارای ۲۰۱۹ هستش.
   قیمتش بالا هست فقط. اگر کسی بخواد از سری A سامسونگ گوشی انتخاب کنه به نظرم A71 بهترین انتخاب هست.

  11. سلام. من میخوام از بین دو گوشی a51و ردمی نوت ۸پرو ی کیشون بخرم ب نظر ضما کدوم خوبه من ی گوشی میخوام ک هم مناسب بازی باشه و هم مناسب عکاسی و عکاسی سلفی باشه کدوم گوشی خوبه ب نظر شما؟؟؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید اخه فردا میخوام بخرم

  12. هرکی میگه a80 بده خاک توسرش من خودم دارم از همه ی گوشی های اشغال سری Aبهتره

  13. سلام ازنظرمن A40Sبهترین گوشی هسته. که تاالان داخل بازارنیسته ومن ۶ماه گرفتمش ازش راضی هستم مخصوصاباطری عالی۵۰۰۰هزارداره روزاول رفتم گوشیA70بگیرم ولی وقتی این گوشی رودیدم نظرم عوض شد

   1. من a31 a21s a10 a20 j5pr0داشتم جز موارداندکی نیازی به چیزایی که سرش دعواست پیدانکردم یوقتا a10از همه بهتربودبخاطر افکت های خرگوش وگربه واینکه میتونستم بزنمش روحالت فقط ۳جی و۴جی هم کسی مزاحم وبگردیم نمیشد هم نت اذیتم نمیکرد چیزی کا a31نداره یوقتا j5برا سلفی باوجودفلش جلو یوقتا هم برافیلم وبازی a31 وa21sبنظرم توانتخاب گوشی اولویت باید مورداستفاده باشه یکی بازی میخاد یکی عکس یکی محکمی یکی کیفت یکی امکانات منکه زیادفرقی توa21s a31 a51نمیبینم جز موارد اندکی مثل رم وحافظه ولی قیمتاشون یاخداست پس بنظرم توهرکاراول مورداستفادت بعدتجربه دیگران خیلی کمک میکنه فرق شیائومی وسامسونگ بیشترتوامکاناته مثلا مادون قرمز داره بیشتریا رزولوشن بالاحتی تومدلا اقتصادی کیفیت دوربیناشم بالاتره ولی باطری سامسونگ وظاهر قشنگتره

  14. سلام ازنظرمن A40Sبهترین گوشی هسته. که تاالان داخل بازارنیسته ومن ۶ماه گرفتمش ازش راضی هستم مخصوصاباطری عالی۵۰۰۰هزارداره روزاول رفتم گوشیA70بگیرم ولی وقتی این گوشی رودیدم نظرم عوض شد

   1. نه سازنده همه گوشی ها چین هه ولی بسته بندی کشور ها دیگع

  15. به نظر من a90 از همه بهتره ولی قیمت بالایی هم نسبت به بقیه خانواده a داره

  16. بنده سامسونگ a30 داشتم اصلا ازدوربینش هم جلووهم عقب وزومش اصلا راضی نبودم رفتم نوکیا۷پلاس خریدم فقط می تونم بگم زمین تااسمون فرق دارن بدنه فلزی نوکیا دوربین زایس محشره مخصوصاانتل دهی نوکیامحشره انتل دهیa30رومخم بودهی پرش انتل داشت

  17. در حال حاضر بهترین گوشی ساسونگ از هر لحاظ چه مدل گوشیه …اینک من نوت ۸ دارم

    1. سلام میخواستم گوشی a51بخرم .گوشی های خوبی هنگ نمیکنه باطری زود خالی نمیشه کسی از این داره گوشی راضی باشه یان کمک؟؟؟؟؟

     1. سلام … من سه چهار ماهه خریدم و خیلی راضیم … خیلی سریع شارژ میکنه دوربینای عالی داره هنگ نمیکنه انتخاب خوبیه از همه گوشیا سره تو خریدت شک نکن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن