مقایسه پیشرفته

خودروسازی فورد سارقان رینگ را آچمز کرد!

سرقت رینگ خودرو نه در ایران بلکه در همه جای دنیا رواج دارد. این اتفاق به ویژه برای خودروهای گران‌قیمت بیشتر اتفاق می‌افتد. جالب است بدانید که سرقت گسترده رینگ‌های شورولت کوروت جدید یکی از خبرسازترین اتفاقات اخیر دنیای خودرو بود. حال کمپانی خودروسازی فورد به دنبال همه‌گیر کردن تکنولوژی جدید خود بوده تا سارقان رینگ را آچمز کند!

ساز و کار پیچ و مهره‌های ضد سرقت فورد:

بدون شک در مورد منحصر به فرد بودن صدا، اثر انگشت و شخصیت هر فرد بسیار شنیده‌اید. حال  کمپانی خودروسازی فورد به دنبال استفاده از پیچ و مهره‌های قفل شونده است که فقط خاص خودروی شما باشد و به این راحتی‌ها باز نشود. در ساخت این پیچ و مهره‌های عجیب، فورد با شرکت EOS همکاری کرده است. این موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید کمپانی فورد صدای صاحب ماشین را ضبط می‌کند سپس امواج صدا به الگویی شبیه دایره تبدیل می‌شود. سپس از این الگو پرینت سه بعدی گرفته شده تا در ساخت پیچ و مهره از آن استفاده شود. هر کدام نیز کلید مخصوص به خود را دارند.

کمپانی خودروسازی فورد

یکی از ترفندهای سارقان استفاده از موم برای چاپ الگوی دندانه‌ها و ساخت کلید است. کمپانی خودرو‌سازی فورد فکر اینجای کار را هم کرده و این تکنولوژی جدید دارای دندانه‌های نامتقارن بوده که امکان کپی بر روی موم را نخواهد داشت. البته تنها صدا الگوی ساخت این محصولات نیست و فورد حتی مدعی شده از روی مسیر پیست‌های خودروسواری معروف جهان نیز می‌تواند این پیچ و مهره‌ها را تولید کند. البته استفاده از چنین الگوهای محبوب و مشهوری می‌تواند یک نقطه‌ضعف باشد؛ زیرا کلیدهای بیشتری با این طرح در دسترس خواهد بود و امکان سرقت بالا می‌رود.

شرکت خودروسازی فورد

با وجود اعلام رسمی کمپانی خودرو‌سازی فورد مبنی بر دستیابی به این تکنولوژی، هنوز در رابطه با اینکه این محصولات چه زمانی به تولید انبوه رسیده و برای خودروهای دیگر کمپانی‌ها نیز قابل استفاده باشد، اطلاعاتی منتشر نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.