آیفونموبایل و تبلتهمه

استفاده از مودم های LTE شرکت اینتل در مدل های ۲۰۱۸ آیفون! 

در طی چند ماه گذشته گزارشات پراکنده ای را مبنی بر اینکه شرکت اپل قصد دارد که شرکت کوالکام را به عنوان تامین کننده اصلی مودم های LTE رها کند منتشر شده است. برای مثال خبرهای منتشر شده چند هفته قبل تاکنون نشان می دهد که این شرکت قصد دارد برای تامین مودم های مورد نیاز مدل‌های جدید گوشی اپل با شرکت‌های اینتل و مدیاتک همکاری داشته باشد. گفته شده است که این موضوع جای تعجب ندارد به این دلیل که این دو شرکت بزرگ مدت هاست که بر سر پرداخت چند میلیارد دلار حق امتیاز به شرکت اپل اختلافات شدید قانونی دارند.

استفاده از مودم های LTE شرکت اینتل در مدل های ۲۰۱۸ آیفون 

حال حرف هایی که از تحلیل گر مشهور مینگ چی کو که سابقه نسبتا درخشانی در رابطه با شایعات پیرامون اپل دارد منتشر شده است نشان می دهد که رابطه تجاری طولانی مدت شرکت کوالکام و شرکت اپل در واقع رو به پایان است. یادداشتی که در MacRumors منتشر شده است نشان می دهد که تمام مودم های استفاده شده در مدل های گوشی موبایل آیفون سال ۲۰۱۸ ساخت شرکت اینتل خواهد بود. پیش بینی می شود که شرکت اینتل به عنوان تامین کننده انحصاری تراشه های باند پایه برای مدل های سال ۲۰۱۸ آیفون در نظر گرفته شود این در حالی است که شرکت کوالکام ممکن است هیچ گونه سهمی در این زمینه نداشته باشد.

استفاده از مودم های LTE شرکت اینتل در مدل های ۲۰۱۸ آیفون 

این تحلیل گر همچنین بیان می کند که برخی از آزمایشات انجام شده نیز نشان داده است که عملکرد مودم های کوالکام از مودم های اینتل بهتر است. او همچنین اضافه کرده است که اگر شرکت کوالکام بتواند در اختلافات قانونی این دو شرکت حق امتیاز انحصاری را به دست بیاورد ممکن است دوباره مورد توجه شرکت اپل قرار گیرد؛ اما آخرین خبرها نشان می دهد که این دو شرکت همچنان بر سر موضع سرسختانه خود بر سر گرفتن حق انحصاری باقی مانده اند و هیچ یک از این دو شرکت حاضر به عقب نشینی نیست. یکی از مدل هایی که قرار است در سال ۲۰۱۸ تولید شود نسخه ارزان قیمت گوشی آیفون ۱۰ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن