قیمت گوشی سامسونگ
موبایل و تبلتهمه

دلیل روشن نشدن گوشی اندرویدی چیست؟ (راهکارهایی برای عیب یابی)

گوشی‌های اندرویدی که به خاطر قیمت مناسب و تنوع مدل‌های زیادی که دارد، حجم زیادی از کاربران را به سمت خود جذب کرده است، بعضی اوقات با مشکلاتی رو به رو می‌شوند که عمدتاً ریشه این مشکل به سیستم عامل برنمی‌گردد و  در واقع مشکل را باید در سخت افزار و نرم افزار گوشی جست و جو کرد. بدترین کابوس هر کاربر روشن نشدن گوشی و دیدن صفحه سیاه و علائم سوختگی یا خرابی آن است که حتی فکر کردن به پرداخت هزینه‌ای مجدد برای خرید یک گوشی هوشمند جدید با وجود قیمت‌های سرسام آور این روزهای بازار، استرس زیادی به ذهن شما وارد می‌کند و احتمالاً هر کدام از شما یکبار این علائم یا حس را تجربه کرده باشید. اگر شما هم با روشن نشدن گوشی یا تبلت اندرویدی خود مواجه شدید، خواندن این مقاله را ازدست ندهید.

به اصل مطلب بپردازیم و ببینیم چه عواملی ممکنه باعث روشن نشدن گوشی شما بشود؟

اولین چیزی که ذهن شما را به خود مشغول می‌کند، علت روشن نشدن صفحه گوشی است و پیش خودتان فکر می‌کنید چرا گوشی روشن نمی شود ؟ نگران نباشید چون که ما به صورت ساده به سوال شما مبنی بر” چگونه گوشی خاموش شده را روشن کنیم ؟” پاسخ خواهیم داد و دلایل روشن نشدن گوشی را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد. کافی است مراحل زیر را به صورت دقیق بررسی کنید تا این مشغله ذهنی به زودی رفع شود.

روشن نشدن گوشی

۱- کلید پاور یکی از عوامل اصلی روشن نشدن گوشی

یکی از علل عمده که برای خیلی از گوشی‌های هوشمند پیش می‌آید، خرابی کلید پاور است که باعث می‌شود شما نتوانید گوشی خود را روشن کنید. پس قبل از هر چیزی از سالم بودن دکمه پاور خود اطمینان حاصل کنید و سپس به موارد دیگر بپردازید.

۲- مشکلات مربوط به شارژ را بررسی کنید.

وقتی گوشی روشن نمیشه یکی از شایع‌ترین و اصلی‌ترین علت روشن نشدن گوشی نداشتن شارژ کافی یا خالی شدن کامل باتری است که اولین چیزی که باید آن را چک کنید، همین موضوع است.
اگر گوشی خود را به شارژ زدید و شاهد این اتفاق بودید، اتصالات را به خوبی بررسی کنید، مثلا کابل به خوبی متصل شده باشد یا سری شارژر در پریز برق محکم باشد.
همچنین دلیل روشن نشدن گوشی می‌تواند مربوط به وجود خاک و گرد و غبار یا هرچیزی که سر راه اتصال دستگاه به کابل قرار گرفته باشد، پس دقت کنید پورت شما جرم نگرفته باشد.

چرا گوشی روشن نمی شود ؟ عیب یابی کابل شارژر

اگر موارد بالا را چک کردید وقت مطمئن شدن از سالم بودن کابل است. دقت کنید جایی زدگی نداشته باشد یا روی یک دستگاه دیگر آن را تست کنید تا اطمینان حاصل کنید، سالم است.

مقاله پیشنهادی: بهترین کابل شارژر

گوشیم روشن نمیشه

 

۳- گوشی خود را از اول راه اندازی کنید.

در گوشی‌های قدیمی، با خارج کردن باتری و بعد از چند ثانیه وارد کردن آن، گوشی شما از اول راه اندازی می‌شد که معمولاً بهترین جواب به سوال چگونه گوشی که روشن نمیشود را روشن کنیم ؟ بود، اما در گوشی‌های هوشمند امروزی که باتری‌ها را نمی‌شود از جای خود در آورد، باید چند ثانیه دکمه پاور را نگه دارید به امید آن که گوشی خاموش و دوباره شروع بکار کند.

گوشی روشن نمی شود

۴- باتری گوشی خود را چک کنید.

اگر اطمینان دارید که تجهیزات شارژ شما کار می کند و راه اندازی مجدد گوشی هم مشکل شما را رفع نکرده است، وقت آن است که توجه خود را به باتری گوشی خود معطوف کنید. اکثر باتری‌ گوشی و تبلت های هوشمند پس از چند سال استفاده، طول عمرشان پایین می‌آید و به مرور خراب می‌شوند. افتادن گوشی برروی زمین، آب ریختن یا دمای بیش از حد، ممکن است به باتری شما آسیب وارد کند. اگر باتری خود را به تازگی عوض کردید، امکان سوختن آی سی شارژ گوشی نیز وجود دارد.
پس حتماً موقع اتصال به شارژر بررسی کنید که باتری شارژ می‌شود یا خیر؟ البته اگر کامل خالی شده باشد نیاز به چند دقیقه زمان برای انرژی مجدد و روشن کردن گوشی دارد.

گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۵,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت ۶۴ گیگابایت

گوشی خاموش شده روشن نمیشه

۵- در صورت روشن نشدن گوشی صفحه نمایش را بررسی کنید.

ممکن است گوشی شما روشن شود بدون آنکه خودتان متوجه شوید. شاید بپرسید چگونه؟ یک صفحه نمایش خراب می‌تواند چنین شرایطی را برای شما ایجاد کند. خوشبختانه، فهمیدن اینکه آیا صفحه نمایش شما مشکل دارد، آسان است. کافی است دکمه پاور را به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید تا مطمئن شوید تلفن شما قطعاً روشن می‌شود، سپس حداقل دو دقیقه صبر کنید تا مراحل راه اندازی به پایان برسد. سپس با یک خط دیگر با گوشی خود تماس بگیرید. اگر گوشی شما زنگ خورد، نمایشگر شما خراب است و اگر صدای زنگ خوردن را نشنیدید، مشکل چیز دیگریست و علت روشن نشدن صفحه گوشی به اسکرین نمی‌گردد.

۶- از کامپیوتر برای عیب یابی گوشی خود استفاده کنید.

اگر هنوز هم گوشی روشن نمی شود، بهترین کار کمک گرفتن از یارانه است. شاید بپرسید با کمک کامپیوتر چگونه گوشی خاموش شده را روشن کنیم ؟  برای این کار فقط کافی است مراحل زیر را طی کنید :
• گوشی را با استفاده از کابلی که قابلیت انتقال دیتا داشته باشد را به رایانه وصل کنید.
• اجازه بدهید ۱۵ دقیقه گوشی شما شارژ شود.
• کابل را از گوشی خود جدا کنید.
• ۱۰ ثانیه بعد دوباره کابل را وصل کنید.
• ۳۰ دقیقه مجدد دستگاه خود را شارژ کنید.
• کلید پاور را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.
• گزینه Restart را بزنید.
• اگر گزینه Restart را نمی‌بینید، ۳۰ ثانیه دکه پاور را نگه دارید.

۷- درصورت روشن نشدن گوشی دستگاه خود را ریسیت کنید. (به تنظیمات کارخانه برگردانید)

شاید دستگاه یا گوشی موبایل شما روشن شود، اما در مرحله راه اندازی گیر کند، این مشکل معمولاً به بروزرسانی خراب یا ROM سفارشی برمی‌گردد. در این حالت می‌توانید دستگاه خود را با استفاده از روش زیر دوباره تنظیم کنید:

توجه : با ریسیت کردن، همه اطلاعات شما بر روی گوشی به صورت کامل پاک می‌شود.

• کلید پاور و راکت کم کردن صدا را همزمان چند ثانیه نگه دارید تا لوگو اندروید را مشاهده کنید.
• کلید کم کردن و زیاد کردن صدا را چند ثانیه بگیرید تا به صفحه Recovery منتقل شوید.
• دکمه پاور را فشار دهید.
• از کلید صدا برای انتخاب Wipe Data/Factory Reset استفاده کنید و سپس با کلید پاور آن را تایید کنید.
• در مرحله آخر گزینه Yes—Erase all Data را انتخاب کنید.
کامل شدن روند ریسیت شدن گوشی شما ممکن است چند دقیقه زمان ببرد.

احتمال سوختن گوشی شما

اگر هیچکدام از راهکارهای گفته شده دلایل روشن نشدن گوشی شما نبود و روشن نشدن گوشی شما همچنان پابرجا بود، دیگر باید با خراب شدن و سوختن گوشی خود کنار بیاید و فکر خرید گوشی جدید باشید.

چرا گوشیم روشن نمیشه

آیا شما هم با مشکل روشن نشدن گوشی مواجه شده‌اید و از راهکارهای ارائه شده کمک گرفته‌اید؟ نظرات خود را با مجله تخصصی ۱۹کالامگ در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۱۹ رای

سوالات متداول

دلیل روشن نشدن صفحه گوشی چیست؟

✔️ روشن نشدن صفحه گوشی دلایل بسیار متفاوتی می‌تواند داشته باشد، با مراجعه به مقاله بالا و امتحان راهکارهای ارائه شده دلیل اصلی روشن نشدن گوشی اندرویدی خود را متوجه می‌شوید و اگر هیچکدام از راهکارها تاثیری در دستگاه شما نداشت، احتمالاً گوشی شما سوخته است.

آیا گرفتن گرد و غبار یا استفاده از گوشی در محیطی آلوده می‌تواند دلیل خاموش شدن گوشی باشد؟

✔️ بله، یکی از عمده دلایلی که می‌تواند باعث آسیب دیدن و روشن نشدن صفحه نمایش گوشی شما باشد، ورود گرد و غبار و جرم به داخل محفظه گوشی، خصوصاً اتصالات شارژ می‌باشد که مانع از رسیدن برق به دستگاه می‌شود.

کابل شارژ تقلبی یا بی کیفیت باعث خرابی گوشی می‌شود؟

✔️ بله، استفاده از کابل های غیر استاندارد ممکن است در کوتاه مدت مشکلی برای شما ایجاد نکنند، اما در دراز مدت باعث آسیب رساندن به باتری شما می‌شود و عمر آن را کاهش می‌دهد و استفاده مکرر از آن ممکن است برای همیشه باتری شما را از کار بیندازد.

از کجا متوجه بشویم که اسکرین مشکل پیدا کرده یا گوشی سوخته است؟

✔️ در مقاله بالا به صورت کامل به این سوال پاسخ داده شده است، اما اگر به صورت خلاصه بیان کنیم باید گفت که شما بعد از مطمئن شدن از روشن بودن گوشی باید با یک تلفن دیگر با گوشی خود تماس برقرار کنید، اگر صدای بوق و زنگ خوردن را شنیدید، مشکل از نمایشگر شماست و اگر نشنیدید، اشکال را در جای دیگر باید جست و جو کنید.

نوشته های مشابه

‫۲۷ نظرها

 1. سلام گوشی من در حالت ذخیره نیروی باتری حداکثر خاموش شد الان روشن نمیشه بیشتر راه ها رو هم امتحان کردم په کار باید بکنم؟

  1. گوشی رو به یک متخصص تعمیر گوشی نشون بدین چون باید دقیقا بررسی بشه

 2. من دیشب نو بازی زدم شارژ گوشیم خاموش شد گوشی من هو ا وی وای ۳۶۰ دکمه پاور سالمه صفحه نمایشگر سالمه چون اولش که علامت هو ا وی میاد میشه دید زنگ هم بهش میزنم میگه خاموش میشه بگید چیکار کنم

 3. سلام من گوشیم رو بروز رسانی کردم و بعد اون هنگ کرد و یک بار دکمه ئ پاور رو زدم و دیگه روشن نشد میشه بگید چیکار باید بکنم

  1. مشخص نیست شاید دلیل دیگه ای به جزء بروزرسانی داشته باشه

 4. سلام من دیروز جایی بودم گوشی انتن نداشت
  گوشی خود را خاموش و دوباره روشن نمودم امادر زمان روشن شدن فقط لوگو شرکت سامسونگ بالا امده مشکل از چیست

 5. دیر بالا آمدن صفحه نمایش فال گوشی آ ۵ ۲۰۱۶‌علت مشکل چی هستش ؟

 6. سلام گوشی من سامسونگ a1 2 هست شارژش فکر کنم حدود ۶۰ یا ۷۰ درصد بود از شارژری به جز شارژر خودش تا حالا استفاده نکردم گذاشتمش کنار رفتم یه کاری انجام بدم بعد که اومدم دیدم خاموش شده روشنم نمیشه دلیل روشن نشدن گوشی چیه؟ چیکار کنم روشن بشه؟

  1. گوشی رو به یک متخصص موبایل نشون بدین
   باید دقیق بررسی بشه

 7. سلام گوشی من در مرحله ی راه اندازی مجدد گیر میکنه و هی خاموش میشه

 8. سلام ببخشید تبلت من نه در شارژ بود نه از جایی افتاد و نه هیچ چیز دیگه من رفته بودم بیرون و تبلتم را در تختم گذاشتم ولی اومدم خانه و برداشتمش دیدم روشن نمیشه چیکار باید بکنم ؟

  1. شارژ هم نمیشه همینطور اینکه روشن نمیشه و با سیم شارژرم تبلتمو به لبتابم وصل کردم هم وصل شد ولی چون روشن نمیشد خب فقط وصل بود فایل هام هم باز نمیشد میشه بگید چه کار کنم تا درست بشه تبلتم سامسونگه

   1. علت روشن نشدن صفحه گوشی شما شاید به خاطر استفاده از یه کابل شارژ غیر استاندارد باشه

 9. سلام گوشی پدرمنA 71sهست حدودا ۴ ماهه که خریده
  من گوشیش رو با کلید خاموش روشن و صدا رو باهم فشار دادم و خاموش شد الان یک روزه هرکاریش که میکنیم روشن نمیشه
  احتمال اینکه سوخته باشه وجود داره؟
  اخه نه مشکل از شارژش هست نه چیز دیگه فقط روشن نمیشه
  میشه راهنماییم کنید اخه تمام فایل ها مهممون در موبایله

 10. سلام من گوشیم s6 هستش بعد شارژش تموم شده زدیم شارژ شده ۱۰۰ درصد بعد کشیدمش وقتی خواستم روشنش کنم دیگه روشن نمیشد و حتی به شارژ هم میزنم دیگه علامت شارژ شدن نمیاد اما قبل از اینکه گوشی رو از شارژ بکشم و بفهمم روشن نمیشه علامت شارژ شدن بود میشه بگید چیکار کنم؟؟؟؟

 11. ۱-گوشی که فلت کلید پاور آن قطع شده برا روشن کردن گوشی تازمانی که فلت راعوض میکنیم ،چکاربایستی کرد.
  ۲- آیا بالب تاپ هم میشود مراحل روشن نمودن گوشی راتست کرد.

 12. چرا گوشی سامسونگ روشن نمیشود فکر کنم باطریش خراب شده

  1. گوشیم خاموش شده روشن نمیشه ؟ چرا گوشیم روشن نمیشه ؟من یه کوشی ا۱۲ دارم که بعد از بروزرسانی دیگه روشن نمیشه باید چکار کنم

 13. امان از روزی که گوشی آدم روشن نشه و مجبور شی یه هزینه هنگفت کنی براش!

 14. سلام تو سایتتون چک میکنم به جرات بهترین سایت ایرانید، موفق باشید

 15. من یکبار گوشیم خاموش شد و دیگه روشن نشد اما مشکل از باتریش بود چون اونو که عوض کردم اوکی شد

  1. سلام گوشی من سامسونگ j7 هستش کامل شارژ میشه رو صفحه هم نمایش میده ولی روی لوگو می مونه و دیگه بالا نمیاد

   1. یکی از علت های روشن نشدن گوشی سامسونگ میتونه یه خاطر باتری یا کابل شارژت باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن