اپلیکیشن و نرم افزارپیشنهاد سردبیرشیائومیموبایل و تبلتهمهویدئو

فضای ابری شیائومی چیست؟ نحوه فعال سازی و استفاده از آن+ویدیو

اگر از گوشی شیائومی استفاده می‌کنید شاید از خودتان بپرسید فضای ابری شیائومی چیست و چه کاربردی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا یکی دیگر از خدمات اختصاصی این برند موفق چینی را بازگو کنیم و مزایا استفاده از آن را شرح دهیم.

فرقی نمی‌کند که قیمت گوشی شیائومی چه قدر باشد در هر حال این برند هم درست مانند هر برند دیگری امکانات خاص خودش را به کاربران ارائه می‌دهد، یکی از این خدمات فضای ابری و یا همان Mi Cloud است که در ادامه به طور مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد. پیش از شروع باید بدانید که برای استفاده از این فضای ابری باید اکانت شیائومی و یا همان Mi Account بسازید.

ویدیو نحوه فعال سازی و استفاده فضای ابری شیائومی 

چطور اکانت شیائومی بسازیم؟

برای ساخت Mi Account مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد قسمت تنظیمات شوید.
۲. Mi Account را باز کنید.
۳. با وارد کردن شماره تلفن و یا با کمک اکانت گوگل و حتی فیس بوک اکانت شیائومی خود را بسازید.

فضای ابری شیائومی چیست؟

بعد از ساخت اکانت در گوشی شیائومی، ۵ گیگابایت فضای رایگان به صورت فضای ابری به منظور ذخیره اطلاعات در اختیار شما قرار می‌گیرد. گفتنیست که این فضا تا ۵ گیگابایت رایگان است و برای فضا‌های بیشتر باید هزینه پرداخت کنید که متاسفأنه برای ما در ایران امکان پذیر نیست.

xiaomi-mi-cloud-19kala-1

از جمله مواردی که امکان ذخیره سازی آن در فضای ابری شیائومی وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تصاویر و فیلم‌های گالری
تاریخچه تماس و پیام
نوت‌ها
مخاطبین
تنظیمات و شخصی‌سازهای رابط کاربری

این شما هستید که انتخاب می‌کنید چه مواردی در این فضا ذخیره شود، کافیست وارد Xiaomi Cloud شوید و موارد مورد نظر خود را انتخاب کنید، مثلاً از این فضا فقط برای ذخیره کردن عکس‌های گالری استفاده کنید و یا با غیر فعال کردن آن هیچ عکسی از گوشی شما در Mi Cloud ذخیره نخواهد شد.

در این قسمت حتی امکان Sync کردن تماس‌ها و پیام‌ها نیز وجود دارد، ولی برای سینک شدن آن باید پیامکی دریافت کنید که مشمول پرداخت هزینه است پس مراقب فعال کردن این قسمت باشید.

از دیگر قسمت‌هایی که پیشنهاد می‌شود حتماً فعال کنید، مخاطبین است. با این کار همیشه و همه جا به شماره‌های خود دسترسی دارید و دیگر نگران پاک شدن آنها نخواهید بود.

Home Screen در فضای ابری شیائومی چیست؟

وقتی mi Cloud را باز می‌کنید با ۴ منو بزرگ رو به رو می‌شوید، یکی از منوهای کاربردی «Home Screen» است. در این قسمت می‌توانید از تمام برنامه‌ها، تمامی سفارشی‌سازی‌ها، تمام تغییراتی که بر روی رابط کاربری اعمال کردید، پشتیبان بگیرید تا در صورتی که قصد خرید یک گوشی جدید شیائومی را داشتید و یا حتی اگر خواستید موبایل خود را ریست فکتوری کنید و به تنظیمات کارخانه برگردانید تنها با وارد کردن اکانت شیائومی تمام سفارشی‌سازی‌ها دوباره اعمال شوند.

فضای ابری شیائومی چیست؟ نحوه فعال سازی و استفاده از آن + ویدئو

به همین منظور و برای اینکه خیال شما راحت باشد ما در تیم فنی ۱۹کالا این فرایند را انجام دادیم و در ادامه تجربیات خود و نکاتی که بایستی آنها را رعایت کنید را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

قبل از ریست فکتوری با وارد شدن به فضای ابری و باز کردن Home Screen از تمامی اطلاعات به صورت دستی پشتیبان بگیرید! فراموش نکنید که برای این کار به اینترنت نیاز دارید.

البته اگر این قسمت فعال باشد، بسته به انتخاب شما پشتیبان‌گیری به صورت روزانه، هفتگی به صورت خودکار و در صورت اتصال به وای-فای انجام می‌شود، اما قبل از ریست فکتوری، خودتان این کار را انجام دهیم تا همه چیز ذخیره شود.

چطور تنظیمات قدیمی را مجدداً اعمال کنیم؟

بعد از اینکه گوشی خودتان را به تنظیمات کارخانه برگرداندید و اکانت شیائومی را باز کردید، باز هم وارد Home Screen شده و «Restore items from cloud» را فشار دهید.

اسپیکر بی سیم قابل حمل مدل +CHARGE2 فروش ویژه
سود شما: ۵۲,۰۰۰ تومان
اسپیکر بی سیم قابل حمل مدل +CHARGE2

فضای ابری شیائومی چیست؟ نحوه فعال سازی و استفاده از آن + ویدیو

با این کار تمام سفارشی‌سازی‌های شما مجدداً اعمال می‌شود و حتی برنامه‌هایی که نصب داشتید از طریق گوگل پلی به صورت اتوماتیک دانلود می‌شود، اما این فرآیند بسیار زمان‌بر است و به اینترنت زیادی نیاز دارد. پس صبر و حوصله به خرج دهید و از داشتن حجم کافی اینترنت مطمئن شوید.

نکته: با اینکه اپلیکیشن‌های ثانویه به صورت اتوماتیک مجدداً دانلود و نصب می‌شوند، اما اگر پسوردهای خودتان را در اکانت گوگل ذخیره نکرده باشید، مجددا بایستی برای ورود به برنامه‌ها پسورد وارد کنید و فرآیند نصب را از ابتدا طی کنید.

مثلاً برنامه‌های بانکی ما دوباره به صورت خودکار دانلود شدند و حتی سر جای قبلی و در پوشه خودشان نشستند، اما پسورد و اطلاعات هیچ کدام ذخیره نشده بود.

گوشی گم شده خودتان را از طریق فضای ابری پیدا کنید!

یکی دیگر از قسمت‌های فوق‌العاده‌ی این منو «Find my phone» است. اگر گوشی شیائومی خودتان را گم کردید، کافیست با کمک کامپیوتر وارد سایت شیائومی شوید و فضای ابری خودتان را باز کنید. در این قسمت اگر گزینه Find My Phone را فشار دهید، آدرس دقیق گوشی موبایل از روی نقشه به شما نشان داده می‌شود و جالب‌تر اینکه می‌توانید اعلام کنید گوشی گم شده و تمامی اطلاعات خودتان را سریعاً پاک کنید.

در این قسمت امکان جالب دیگری وجود دارد که مناسب اشخاصی است که دائماً فراموش می‌کنند موبایل خود را در حالیکه سایلنت است، کجا گذاشته‌اند! از همین منو اگر روی دکمه Sound کلیک کنید، موبایل هرجا که باشد حتی اگر سایلنت هم باشد شروع به زنگ خوردن می‌کند.

نکته: برای استفاده از این امکان حتماً باید از قبل گزینه «Find My Phone» را در فضای ابری شیائومی به طریق زیر فعال کنید:

۱. وارد تنظیمات شوید.
۲. Mi Account را باز کنید.

فضای ابری شیائومی چیست؟ نحوه فعال سازی و استفاده از آن + ویدیو
۳. وارد Xiaomi Cloud شوید.
۴. پسورد فضای ابری را وارد کنید تا Find My Phone فعال شود.

فضای ابری شیائومی چیست؟ نحوه فعال سازی و استفاده از آن + ویدیو

حتی اگر گوشی خودتان را گم نکرده باشید با کمک اکانت شیائومی می‌توانید از طریق کامپیوتر به اطلاعاتی در این فضا ذخیره کردید مثل نوت‌ها، مخاطبین، گالری خیلی راحت دسترسی داشته باشید و حتی آنها را مدیریت کنید.

امیدواریم که به سوال ابتدای مقاله یعنی «فضای ابری شیائومی چیست» به خوبی پاسخ داده باشیم. منتظر نظرات و تجربیات کاربری شما از گوشی شیائومی در قسمت کامنت هستیم!


+ فضای ابری شیائومی چیست؟
به ۵ گیگابایت فضای رایگان که در گوشی شیائومی به منظور ذخیره اطلاعات در اختیار شما قرار می‌گیرد فضای ابری گفته می‌شود.


+ چه چیزهایی را می‌توان در Mi Cloud و یا همان فضای ابری ذخیره کرد؟
تصاویر و فیلم‌های گالری، تاریخچه تماس و پیام، نوت‌ها، مخاطبین، تنظیمات و شخصی‌سازهای رابط کاربری.


+ چگونه می‌توان شخصی‌سازی‌های رابط کاربری را ذخیره کرد؟
از طریق منو «Home screen» در فضای ابری.


+ چطور گوشی گمشده شیائومی خود را پیدا کنیم؟
از طریق منو «Find My Phone» در فضای ابری شیائومی.


برای اطلاع از قیمت روز گوشی از سایت ۱۹کالا کمک بگیرد.

‫۲۵ نظرها

 1. علی گفت:

  سلام، چطوری من میتونم اجازه ندم عکس و فیلمهای من کلا گالریم در فضای ابری ذخیره شه؟
  به محض اینکه من ده دقیقه فیلم میگیرم حافظم تا ۹۰ درصد پر میشه نگاه میکنم میبینم هیچی توو گوشیم نیست علت پر شدن حافظه فضای ابریه، همه فیلمام علاوه برحافظه گوشی تووی فضای ابری هم ذخیره میشه یک دردسری شده واسه من نمیدونم چیکارش کنم والا، گالریم هرکاری میکنم برای فضای ابری غیرفعال نمیشه

 2. F گفت:

  سلام
  اگر بخوام mi account رو حذف کنم، همه عکس هایی که در گالری دارم حذف میشوند؟

 3. محمدرضا گفت:

  سلام، فضای ابری من در نوت ۸ پرو ، پر شده و آلارم ۹۰ درصد پرشدن میده، طبق نظر شما باید وارد سایت فضای ابری بشم و غیرفعال کنم ، سوالم اینه که اگر فضای ابری پرشده باشه دیگه عکس و فیلم در sd ذخیره نمیشه؟ و اگر هم غیرفعال کم قبلی‌ها و جدیدها در sd ذخیره میماند و میشود؟

  1. 19 کالا مگ گفت:

   با سلام، دوست عزیز فضای ابری با کارت حافظه جانبی دو حافظه مجزا هستند که یکی حافظه مجازی هست یکی حافظه فیزیکی پس ربطی به هم ندارن،

 4. zari گفت:

  سلام من فضای ابریم پر شده
  و وارد بازی نمیشه
  الان من چجوری میتونم خالیش کنم؟
  و اینکه فضای دوم آسیبی به گوشی میرسونه؟؟

  1. 19 کالا مگ گفت:

   مطابق با ویدئو وارد سایت شوید و مطابق با دستور العمل ها فضای ابری رو خالی کنید و اینکه نه فضای دوم آسیبی به گوشی نمی زنه

  2. فرید گفت:

   سلام من چجوری میتونم فضای ابریمو خالی کنم طوری که از گالریم پاک نشن ؟

 5. حسین گفت:

  درود بر شما.ببخشید چطوری عکس هارو از حافظه گوشی(گالری)پاک کنیم اما تو فضای ابری باقی بمونه؟
  ممنون میشم توضیح بدید.

  1. 19 کالا مگ گفت:

   با سلام اگر سینک باشه، حتی اگر عکس رو از گالری حذف کنید در فضای ابری باقی می مونه

 6. محمد امین قدیانی گفت:

  برای من زده ۳ گیگابایت از فضای ابریم رو عکس پر کرده ولی ۱ گیگ هم چیزی ندارم توش پس چجوری زده ۳ گیگ ، تازه تو سطل زباله هم خالیه .

 7. ماریناز گفت:

  میشه کمک کنید..من اصلا کاری نکردم ولی عکسام داخل گالری نیست.حتی مدیریت فایل هم نیست..از طریق حساب mi وارد شدم انتخاب کردم رو کارت sd و یکدفعه پنهون شد

  1. 19کالا مگ گفت:

   دوست عزیز برای مدیرت بهتر اکانت خودتون را از طریق کامپوتر بازی کنید و مواردی که نمی‌خواید که در فضای ابری باشن را پاک کنید.

   1. Arsam گفت:

    سلام دوستان عزیز لطفاً سریع تر جواب بدید
    در ویدئو دوست عزیزمون با گذاشتن انگشت و اسکن اثر انگشت روی صفحه گوشیشون رو فعال کردن..
    آیا گوشی نوت هشت پرو هم این قابلیت رو داره؟
    اگه داره از کجا فعالش کنم؟

    1. 19کالا مگ گفت:

     دوست عزیز مدلی که در این ویدیو استفاده شده سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر داره، سنسور نوت ۸ پرو پشت گوشیه

   2. محمد امین قدیانی گفت:

    باید حتما کامپیوتر داشته باشیم یعنی با خود گوشی نمیتونم عکسهایی که زخیره کرده بودم رو پاک کنم تا برای فضای ابریم حجم خالی کنم ؟

    1. 19کالا گفت:

     با سلام، برای خالی کردن فضای حافظه چه در گوشی چه در ابر میتوانید از خود گوشی استفاده نمایید، اما استفاده از کامپیوتر کار را اسانتر میکند.

 8. Saeed گفت:

  سلام من هرکاری کردم نشد تم گوشی رو به پیام ها و مخاطبین و تماس ها فعال کنم لطفاً راهنمایی کنید

 9. م گفت:

  بعد از این ک فضای ابری ساخته شد
  عکس و فیلمایی ک قبلاً پاک شده هستن

  1. 19کالا مگ گفت:

   اگر گالریتون رو سینک کرده باشید، فیلم و عکس ها در این فضا ذخیره میشن، فقط فراموش نکنید که ظرفیت این فضا به ۵ گیگ محدوده! عکس هایی رو هم که خودتون از گالری پاک کردید تا ۳۰ روز در این فضا ذخیره میشن و بعد از اون برای همیشه پاک میشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن