گوشی شیائومی
سبک زندگیعلم و دانش

ارتباط شیوه راه رفتن با تیپ‌های مختلف شخصیتی

 • در سال ۲۰۱۷ مطالعه‌ای ویژه توسط یک متخصص بهداشت و سلامت انجام گرفت. این محقق سرعت و سبک‌های مختلف راه رفتن را با ویژگی‌های شخصیتی «The Big 5» مقایسه کرد. این صفات شامل صراحت، توافق، عصبانیت، برونگرایی و وجدان بود. همچنین مقولات دیگری نیز مورد مطالعه قرار گرفته که شامل انواع تیپ شخصیتی مانند پشتیبان، محرک و اصلاح‌گر است. این موارد ارتباط سبک راه رفتن با شخصیت را نشان می‌دهد. در این مقاله ۱۹کالامگ اطلاعاتی را در مورد سبک‌های مختلف راه رفتن و ویژگی‌های شخصیتی متناسب با آن را ارائه می‌دهد.

  ۱- مدیر و اجرا کننده:

  نحوه راه رفتن شخصیت شما را نشام می دهد

  اگر تیپ شخصیت مدیر و اجرا‌کننده داشته باشید در اکثر موارد با قدم‌های سریع و محکم راه می‌روید و معمولاً با اعتماد به نفس سر خود را به سمت بالا گرفته و بیشتر سعی خواهید کرد که در افکار خود فرو روید. اگر به این حالت راه می‌روید، هدف‌گرا بوده و حلّال مشکلات بزرگ هستید. با این حال این قبیل افراد به همان اندازه غیردوستانه و سرسخت به نظر می‌رسند. 

  ۲-اصلاح‌گر:

  نحوه راه رفتن شخصیت شما را نشام می دهد

  اگر یک اصلاح‌گر هستید، اکثر اوقات کوچک قدم بر‌می‌دارید. همچنین از برقراری تماس چشمی با اطرافیان خودداری می‌کنید. این امر به این دلیل است که شخصیت‌های اصلاح‌گر معمولاً کاملاً درونگرا و خجالتی هستند. آنها تمایل دارند که قبل از برقراری هرگونه ارتباط قوی یا واقعی مقاومت کنند.

  ۳-سیاستمدار:

  نحوه راه رفتن شخصیت شما را نشام می دهد

  اگر یک سیاستمدار هستید، اغلب با سرزندگی راه رفته و سینه خود را به سمت جلو و شانه‌هایتان را متمایل به عقب می‌گیرید. معمولاً به دنبال قدردانی و تصدیق شدن هستید. شما همچنین از چالش‌ها و یادگیری در مورد تجربیات جدید لذت برده، اما به راحتی خسته خواهید شد. شما یک سخنگوی با اعتماد به نفس بوده و از تعامل با مردم لذت می‌برید.

  ۴-نگران:

  نحوه راه رفتن شخصیت شما را نشام می دهد

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۷۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy M13 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۲۱,۲۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۲T Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۴,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی ۱۲T ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۳,۳۴۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A73 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  اگر جزء تیپ‌های شخصیتی نگران هستید، خیلی آرام و با احتیاط قدم بر‌می‌دارید. شما معمولاً قدم‌های کوتاهی دارید؛ اما ممکن است کمی پای خود را روی زمین بکشید. افرادی که تیپ شخصیت نگران دارند عموماً چشمان خود را به زمین می‌دوزند و نامرتب به نظر می‌رسد. افراد نگران درونگرا و متفکر بوده؛ اما می‌توانند آسیب‌پذیر و ترسو نیز به نظر برسند.

  ۵-خون‌سرد:

  نگران درونگرا و متفکر بوده؛ اما می‌توانند آسیب پذیر و ترسو نیز به نظر برسند.

  چیلرها یا تیپ شخصیتی خون سرد، معمولاً خیلی راحت گام بر می‌دارند، آنها اغلب با کش و قوس دادن، بدن خود را شل کرده و وضعیت بدنشان آرام می‌شود. حرکات آنها کوچک بوده و گاهی اوقات می‌توانند با خود حرف بزنند. اگر جزء تیپ شخصیتی خون‌سرد هستید، بیشتر از کارهای خود به کارهای دیگران توجه کرده و احتمالاَ از مسیر خود منحرف خواهید شد. شما بسیار آرام و شهودی بوده؛ اما به نظر می‌رسد بسیار کند بوده و به راحتی تحت تأثیر دیگران قرار می‌گیرید.

  ۶-نمایشی:

  نگران درونگرا و متفکر بوده؛ اما می‌توانند آسیب پذیر و ترسو نیز به نظر برسند.

  اگر تیپ شخصیت نمایشی داشته باشید، تمایل خواهید داشت که به صورت عمدی با اعتماد به نفس قدم بردارید. شما بازوها و سایر اندام‌های خود را به شکلی اغراق‌آمیز تغییر می‌دهید و از اینکه نظر دیگران به شما جلب شود لذت می‌برید. اگر خودتان را جزء این دسته از تیپ شخصیتی می‌بینید، معمولاً سر شما بالا نگه داشته می‌شود، شانه‌های شما به عقب متمایل شده و بیشتر روی خودتان متمرکز خواهید بود. افراد نمایشگر می‌توانند یک شخصیت خود‌شیفته و غیرقابل اعتماد با ویژگی‌های شخصیتی فرمانده و کاریزماتیک داشته باشند.

  ۷-پشتیبان

  نگران درونگرا و متفکر بوده؛ اما می‌توانند آسیب پذیر و ترسو نیز به نظر برسند.

  اگر حامی یا پشتیبان باشید، تمایل به برداشتن قدم‌های متوسط داشته ​​و با اعتماد گام بر می‌دارید. شخصیت‌های پشتیبان یا حامیان همچنین بازیکنان تیم تعاونی و شنوندگان خوبی هستند که متفکرانه و با ارزش صحبت می‌کنند. تیپ‌های شخصیتی پشتیبان شنوندگان خوبی بوده که با تفکر صحبت می‌کنند و برای وحدت، یکپارچگی و روابط ارزش قائل هستند. آنها مفید، وفادار و قابل اعتماد هستند. یک تماس تلفنی ساده از عزیزانشان می‌تواند به راحتی روزشان را عالی کند. مشابه شخصیت‌های سیاستمدار، آنها از ژست‌ها، برقراری ارتباط چشمی و تعامل با مردم هنگام پیاده‌روی لذت می‌برند.

  ۸-گام‌های کوتاه: 

  نگران درونگرا و متفکر بوده؛ اما می‌توانند آسیب پذیر و ترسو نیز به نظر برسند.

  اگر با برداشتن قدم‌های کوتاه راه می‌روید، احتمال زیاد فردی خودمحور و کم تحرک هستید. با این حال، برای زنان، قدم زدن کوتاه ممکن است به دلیل مشکلات مرتبط با سلامت آنها باشد.

  ۹-حالت دست به سینه

  نگران درونگرا و متفکر بوده؛ اما می‌توانند آسیب پذیر و ترسو نیز به نظر برسند.

  اگر در زمان راه رفتن دست به سینه هستید، نشان از این است که شما ترجیح می‌دهید تنها بوده یا حتی تنها زندگی کنید. همچنین یکی دیگر از نشان‌های این حالت راه رفتن آسیب‌پذیری است. کارشناسان ارتباطات تأکید می‌کنند حالت دست به سینه بودن در هنگام راه رفتن بسیار خطرناک است، به خصوص در شب، زیرا این امر می‌تواند نشانه‌هایی از ضعف شما را نشان دهد و از این رو، این حالت می‌تواند به راحتی شما را طعمه مهاجمان کند. در این مواقع، راه رفتن سریع، قائم، با اعتماد به نفس و بدون اینکه بازو‌های خود را روی سینه خود به حالت بسته نگه دارید ایده بهتری است.

  ۱۰-کوبیدن پا بر زمین:

  نگران درونگرا و متفکر بوده؛ اما می‌توانند آسیب پذیر و ترسو نیز به نظر برسند.

  اگر فکر می‌کنید سبک پیاده روی شما بیشتر ناپسند است، ممکن است یک استمپلر باشید. سبک پیاده‌روی استامپرها می‌تواند نشانه خشم، ناامیدی و سماجت باشد؛ اما گاهی اوقات، راه رفتن با کوبیدن پا بر زمین می‌تواند بدین معنا باشد که بدن شما سعی در ارسال سیگنال به مغز را دارد. این می‌تواند به دلیل موقعیت اندام‌ها باشد و معمولاً در نتیجه از بین رفتن احساس در این اندام‌ها است.

  ۱۱-مالتی تسک:

  نگران درونگرا و متفکر بوده؛ اما می‌توانند آسیب پذیر و ترسو نیز به نظر برسند.

  اگر تمایل دارید زمانی که راه می‌روید چند کار را به صورت همزمان انجام دهید و همزمان پیاده‌روی کنید، یک نوع شخصیت مالتی تسک یا چند وظیفه‌ای دارید. همچنین این افراد کاملاً منحصر به فرد و خلاق هستند؛ زیرا این نوع از افراد در حال قدم زدن قوه تخیل خود را به کار می‌بندند. آنها می‌توانند به یکباره چندین کار را با هم انجام دهند، اغلب به یک تماس پاسخ می‌دهند، شخصی را هدایت کرده و حتی همزمان از جاده عبور می‌کنند. اگر شما به این گروه از افراد تعلق دارید، شجاع و حلال مشکلات هستید. شما همیشه مشتاق کمک به دوستانی که به کمک شما نیاز دارند خواهید بود. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن