خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار گوشی موبایلسخت افزارویدئو

شارژ گوشی و روش‌های صحیح نگهداری از باتری + ویدئو

شارژ گوشی از مهمترین دغدغه‌های کاربران مویایل است. بهترین روش شارژ گوشی چیست و چطور می‌توانیم سلامت و عمر باتری را افزایش دهیم؟ ابتدای این مقاله به مطالبی چون گوشی تا چند درصد شارژ شود و بهترین زمان برای شارژ گوشی می‌پردازیم و در انتها به سوال‌هایی مثل چگونه از باتری گوشی خود مراقبت کنیم و چگونه شارژ گوشی خود را نگه داریم پاسخ می‌دهیم.

ویدئوی روش‌ های نگهداری و شارژ گوشی

اگر فردی هستید که هر سال یا حتی سالی دوبار گوشیتان را تعویض می‌کنید، احتمالاً هیچ وقت باتری موبایل برایتان اهمیتی نداشته و حتی با مشکل باتری هم مواجه نشدید، ولی اگر بخواهیم صادق باشیم اکثر ما تا چند سال از گوشی‌هایمان استفاده می‌کنیم و عموماً اولین مشکلی که باعث نارضایتی از گوشیمان می‌شود، عدم عملکرد باتری مانند روز اول و شارژ گوشی است.

به همین دلیل مراقبت از باتری گوشی برای عموم کاربران اهمیت ویژه‌ای دارد و اکثر افراد در تلاشند هر چه بهتر نگهداری از باتری گوشی را انجام دهند.

در گذشته به سادگی قادر بودیم باتری گوشی را خارج کرده و آن را تعویض کنیم، ولی باتری‌های غیر قابل خارج شدن امروزی این پروسه را اندکی دشوارتر کرده‌است، بنابراین با توجه به اینکه تعویض باتری گوشیمان به سادگی گذشته نیست، باید به خوبی بدانیم که چکار کنیم باتری گوشی خراب نشود فقط مسئله اینجاست که برخی افسانه‌ها در مورد نحوه صحیح شارژ گوشی آنقدری در ذهنمان ریشه دوانده که کنار گذاشتن این عادت‌ها را به امری دشوار تبدیل کرده است. پس اگر شما هم به دنبال علت زود تمام شدن شارژ گوشی خود هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

روش صحیح شارژ باتری موبایل

روش صحیح شارژ باتری موبایل های امروزی با گذشته تفاوت بسیار زیادی دارد. از همین روست که افسانه‌های زیادی در مورد اینکه چگونه باتری گوشی خود را سالم نگه داریم وجود دارد، در واقع این روش‌های منسوخ شده اشتباه نیستند، بلکه برای باتری‌های لیتیومی امروزی هیچ کاربردی ندارند. در ادامه تعدادی از رایج‌ترین افسانه‌ها در مورد راه‌های مراقبت از باتری گوشی را با هم بررسی می‌کنیم.

خرافاتی مثل اجاره دهید شارژ اولیه گوشیتان کاملاً تخلیه شود، سپس آن را به مدت ۱۲ ساعت تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید! این افسانه آنقدری قدیمیست که احتمالاً تا به امروز شما هم از عدم صحت آن اطلاع دارید. با این حال جهت کامل بودن مطلب جای دارد این مورد را نیز بازگو کنیم.

البته هنوز هم افرادی هستند که می‌پرسند وقتی گوشی می‌خریم چند ساعت بزنیم شارژ بهتر است؟ مسئله این جاست که امروزه باتری گوشی‌ها از نوع لیتیوم-پلیمری و یا لیتوم-یونی هستند که این نوع باتری از حافظه برخوردار نیست و مانند گذشته عملکرد این حافظه قرار نیست روی طول عمر گوشی تأثیرگذار باشد، بنابراین در همان ابتدا می‌توانید گوشیتان را به شارژ بزنید یا از آن استفاده کنید و هیچ نیازی به آب‌بندی باتری گوشی نیست.

آموزش کامل شارژ گوشی انوع برندها

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۳,۷۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۳۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۱,۹۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

بهترین روش شارژ گوشی

قطعاً شما هم در مورد بهترین روش شارژ گوشی اطلاعاتی دارید، با این حال در ادامه با ۱۹کالامگ همراه باشید تا یاد بگیرید برای سالم نگه داشتن باتری موبایل چه راهکارهایی را بکار بگیرید. در ادامه همه‌ی خرافات و حقایق در مورد شارژ باتری موبایل را بررسی می‌کنیم تا به طور قطعی دلیل هر مورد را خودتان دریابید و بتوانید برای روش شارژ انتخابیتان بهتر تصمیم بگیرید.

بعلاوه شارژ صحیح گوشی را به شما آموزش داده و ترفندهایی را ارائه می‌دهیم که بدانید برای سالم ماندن باتری گوشی چه باید کرد، ولی در ابتدا خلاصه‌ای از مهم‌ترین عناصر در مورد بهترین حالت شارژ گوشی را به اطلاعتان می‌رسانیم.

نحوه صحیح اتصال شارژر به گوشی

بایدها و نبایدهای شارژ گوشی

در این بخش بایدها و نبایدهای شارژ گوشی را به اختصار ذکر می‌کنیم:

بایدهای شارژ موبایل

 • در طول روز چند بار به صورت کوتاه مدت مقداری گوشیتان را شارژ کنید.
 • از شارژر اورجینال استفاده کنید.
 • سطح شارژ گوشیتان را بین ۲۰ تا ۸۰ نگه دارید.

نبایدهای شارژ گوشی

 • سعی کنید در طول شب گوشی را در شارژ قرار ندهید.
 • از شارژر هر گوشی که دوست داشتید برای شارژ کردن گوشیتان استفاده نکنید.
 • مگر در مواقع ضروری گوشیتان را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید.
 • اجازه ندهید شارژ گوشیتان کاملاً تخلیه شود.
 • گوشی را در جای خیلی سرد و یا خیلی گرم قرار ندهید.
 • از شارژها و کابل‌های فیک و غیر اصل استفاده نکنید. برای اینکه ویژگی های کابل شارژر خوب را بدانید حتماً این مطلب را در مجله ۱۹کالا مطالعه کنید.

خوشبختانه اکثر شرکت‌های سازنده‌ی موبایل راهکاری را در سیستم عامل و یا رابط کاربری برای رفع این مشکل و بهترین نحوه شارژ گوشی به صورت کامل طراحی کرده‌اند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تنظیم شارژ گوشی تا ۸۵ درصد شیائومی

بهترین درصد شارژ گوشی

به نظر شما گوشی را باید تا چند درصد شارژ کرد بهترین روش برای حفظ سلامت باتری گوشی این است که آن را در حدود ۲۰٪ به شارژر وصل کنید و آن را تا حداکثر ۸۰-۹۰٪ شارژ کنید. این نکته به ویژه در صورت استفاده از شارژ سریع بسیار مهم است، زیرا اگر شارژ گوشی به ۰٪ برسد باعث گرمای زیادی شده و از ۸۰٪ به بالا نیز فست شارژ به مرور آسیب دیده و سرعتش کمتر می‌شود.

طریقه شارژ گوشی سامسونگ

مراقبت از باتری گوشی سامسونگ هم مانند دیگر گوشی‌هاست. باتری‌های پلیمری قوانین خاص مربوط به خود را دارند و فرقی نمی‌کند که برند گوشی چه باشد، به هر حال یک سری بایدها و نبایدها وجود دارد که برای همه‌ی گوشی‌ها صدق می‌کند و در پاسخ به افرادی که می‌پرسند چگونه از باتری گوشی سامسونگ محافظت کنیم باید گفت که سعی کنید همه‌ی مطالبی که در این مقاله گفته شد را رعایت کنید.

در عمل طریقه شارژ گوشی سامسونگ هیچ تفاوتی با گوشی‌های دیگر ندارد. یک مزیت جالب که در گوشی‌های پرچمدار سامسونگ در دسترس است و در برندهای دیگر کمتر دیده می‌شود، امکان تغییر رزولوشن نمایشگرست. در واقع این گزینه می‌تواند تأثیر زیادی روی نگهداری شارژ گوشی داشته باشد که از این مسیر Settings > Display > Screen resolution می‌توانید این مورد را بررسی کنید.

استفاده از شارژر شیائومی برای سامسونگ مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ در صورتی که ولتاژ و آمپر شارژ گوشی دقیقاً یکسان باشد این مورد در طریقه شارژ گوشی سامسونگ خللی ایجاد نمی‌کند، اما همان‌طور که گفته شد بهترست که از شارژ خود گوشی استفاده شود. 

طریقه شارژ گوشی سامسونگ

بهترین روش شارژ گوشی شیائومی

اولین و مهمترین مساله‌ای که برای محافظت از باتری گوشی شیائومی باید به آن توجه کنید. در ادامه روش صحیح شارژ گوشی شیائومی را بازگو می‌کنیم و به سوال‌های گوشی شیائومی را تا چند درصد شارژ کنیم و اولین شارژ گوشی شیائومی چند ساعت است پاسخ می‌دهیم و در انتها به مقوله‌ی بهینه‌ساز باتری و بهینه‌سازی باتری شیائومی یعنی چه و آیا بهینه‌سازی باتری شیائومی ضرری دارد یا خیر می‌پردازیم.

روش صحیح شارژ گوشی شیائومی است که دقیقاً مثل بقیه برندها صورت می‌گیرد و کافی است که همان قاعده ۲۰ تا ۸۰ را در نظر بگیرید. چرا که شیائومی نیز باتری‌های لیتیومی برای گوشی‌هایش استفاده می‌کند و با همه‌ی باتری‌هایی که با این ساختار شکل گرفته‌اند باید به صورت یکسان رفتار کرد.

شارژ گوشی شیائومی

چگونه از باتری گوشی شیائومی محافظت کنیم ؟

مهم‌ترین عامل مخرب باتری گوشی دمای بالا است و بهترین راه مراقبت از باتری گوشی شیائومی کنترل دمای آن است. دمای باتری شیائومی هم باید در محدوده‌ی مناسب برای باتری‌ها قرار بگیرد. بهترین دما برای باتری دمای اتاق است. بنابراین اجازه ندهید گوشیتان بیش از اندازه گرم شود و یا حتی آن را در محیط سرد هم رها نکنید، چرا که سرمای زیاد نیز به همان اندازه می‌تواند به باتری آسیب وارد کند. ضمناً یادتان باشد زمانی که گوشی شارژ ندارد و یا شارژ گوشی خیلی کم شده بهترست با آن کار نکنید و قبل از تخلیه کامل باتری هر چه سریع‌تر آن را به شارژ بزنید.

گوشی شیائومی را در چند درصد به شارژ بزنیم ؟

در پاسخ به سوال بهترین زمان برای شارژ گوشی شیائومی چه مدت زمانی است باید گفت که گوشی‌های این برند هم همانند دیگر گوشی‌های اندرویدی است و تفاوتی با دیگر برندها ندارد. نهایتاً زمانی که درصد شارژشان به ۲۰ درصد رسید، مجدداً باید مقداری شارژ شوند. در واقع بهترین زمان شارژ گوشی شیائومی وقتیست که درصد شارژ در محدوده‌ی ۵۰ درصد باشد. بهترین درصد شارژ برای هر گوشی مقدار متوسط آن است.

قطع شارژ خودکار گوشی شیائومی

گوشی شیائومی را چند درصد شارژ کنیم ؟

در مورد نهایت میزان شارژ نیز باید گفت بهترست هیچ وقت اجازه ندهید نمایش درصد باتری در گوشی شیائومی عددی بیشتر از ۸۰ درصد را نشان دهد. در واقع شارژ ۱۰۰ درصد بار زیادی را بر باتری وارد و باعث گرم شدن آن می‌شود.

قطع شارژ خودکار گوشی شیائومی

مدت زمان مورد نیاز برای شارژ در مدل‌های مختلف متفاوت است. قطع اتوماتیک شارژ باتری شیائومی باعث می‌شود جایی برای نگرانی به خاطر شارژ بیش از حد باتری وجود نداشته باشد. در واقع، مکانیسم قطع شارژ خودکار گوشی شیائومی که البته در سایر گوشی‌های اندرویدی هم وجود دارد باعث می‌شود بعد از اینکه گوشی بطور کامل شارژ شد سیستم برق رسانی غیرفعال شده و در نتیجه سلامت و عمر طولانی‌تر باتری تضمین می‌شود. گفتنیست که این فنآوری در مدل‌های جدید بکار گرفته شده و گوشی‌های قدیمی فاقد این ویژگی ارزشمند هستند. اگر قصد خرید گوشی جدید دارید پیشنهاد می‌کنیم حتماً سری به فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا بزنید.

شارژ گوشی شیائومی نحوه شارژ

تنظیم شارژ گوشی تا ۸۵ درصد شیائومی

گاهی اتفاق می‌افتد که یادمان می‌رود که گوشی خود را از شارژ بکشیم. آیا اصلاً راه‌حلی وجود دارد که خیال ما را بابت این فراموشی راحت کند؟ برخی از کاربران شیائومی این سوال را پرسیده‌اند که آیا تنظیم شارژ گوشی تا ۸۵ درصد شیائومی امکان‌پذیر است به طوری که دیگر بیشتر از این مقدار شارژ نشود و گوشی ما یک چرخه کامل را از دست ندهد؟ در پاسخ می‌بایست گفت که شیائومی قابلیتی را در تنظیمات باتری جای داده که با استفاده از آن می‌توانید تا حدودی به این زمان‌بندی برسید کافیست:

 • وارد تنظیمات شوید
 • از بخش باتری دو گزینه Battery Saver و Battery را خواهید دید
 • سپس گزینه Battery را انتخاب کنید
 • گزینه schedule power on /of را پیدا کنید
 • یک بار در حالت عادی زمان بگیرید که برای مثال گوشی شما از ۲۰ تا ۸۵ درصد چه مقدار زمان نیاز دارد
 • گزینه power on time را فعال و ساعت شروع شارژ شدن را تنظیم کنید
 • سپس گزینه power of time را فعال کرده و زمان رسیدن به شارژ ۸۵ درصد را به آن بدهید

استفاده از شارژر سامسونگ برای شیائومی مضر است 

بهترین روش شارژ گوشی شیائومی استفاده از شارژر اورجینال خود گوشی است، ولی در صورتی که شارژر گوشی در دسترستان نباشد و تصمیم داشته باشید از شارژ یک برند دیگر استفاده کنید، حتماً ولتاژ و شدت جریان ورودی را بررسی کنید تا به باتری آسیبی وارد نشود.

اولین شارژ گوشی شیائومی

به نظر شما گوشی شیائومی برای اولین بار چند ساعت باید شارژ شود آب‌بندی گوشی شیائومی ضروریست یا کلاً منسوخ شده است؟ باتری‌های لیتیومی بر خلاف باتری‌های نیکل-کادمیومی حافظه ندارند و برایشان هیچ تفاوتی ندارد که شما برای اولین بار آن‌ها را تا چند درصد شارژ کنید. اگر می‌بیند گاهی شرکت‌های سازنده پیشنهاد می‌کنند اولین بار گوشی را کاملاً شارژ کنید فقط بدلیل اینست که بتوانبد بازخورد بهتری را برای اولین از یک گوشی کاملاً تازه و نو داشته باشید و امکان سنجش کامل یک چرخه‌ی باتری برایتان مهیا باشد.

نحوه شارژ گوشی شیائومی با فست شارژ

با وجودی که فست شارژ یا همان شارژ سریع گوشی اغلب در گوشی‌های پرچمدار برندهای مختلف اعمال می‌شود، برای شارژ گوشی شیائومی حتی در مدل‌های معمولی هم می‌توان از فست شارژ بهره برد. مدت زمان شارژ گوشی شیائومی با فست شارژ در محدوده‌‌ی ۲۵ دقیقه تا ۱ ساعت به نسبت مدل گوشی و ظرفیت باتری متفاوت است.

بهینه سازی باتری شیائومی چیست ؟

بهینه‌ ساز باتری یا battery optimization یک مزیت برای نگهداری بهتر از باتری است که از اندروید ۶ به بعد در گوشی‌های اندرویدی در دسترس است. در واقع بوسیله‌‌ی بهینه ساز باتری می‌توان از شارژ باتری مدت زمان بیشتری استفاده کرد. برای بهینه‌سازی باتری گوشی شیائومی طبق مراحل زیر عمل کنید. تنظیمات باتری گوشی شیائومی را باز کنید. وارد قسمت Battery & Performance شوید. گزینه‌ی Battery Optimization را انتخاب کنید. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید گزینه‌ی Advanced Settings را فعال کنید یا در غیر این صورت به حالت سفارشی خودتان هر تنظیماتی که دوست داشتید را اعمال کنید.

چگونه شارژ گوشی را ۲۰۰ درصد کنیم

آیا بهینه ساز باتری برای گوشی شیائومی ضرر دارد ؟

در واقع حتی جمله‌ی بهینه‌سازی باتری شیائومی ضرر دارد بی‌معنیست، چراکه عمکرد بهتر باتری را به دنبال دارد، با این حال با فعال بودن حالت‌هایی که برای بهینه‌سازی باتری در نظر گرفته شده امکان دارد عملکرد برخی از برنامه‌ها اندکی کند شود.

بهترین روش شارژ گوشی آیفون

در اپل هم بعد از iOS 13 گزینه‌ی Optimized Battery Charging در دسترس است که به وسیله‌ی آن دستگاهتان روی روند شارژ گوشی نظارت می‌کند. در واقع با این روش همه‌ی تلاش خود را می‌کند تا شارژ دستگاه قبل از رسیدن به صددرصد ثابت شود. در واقع در این حالت هم مانند دیگر رابط‌ کاربری ها زمانی که شارژ به ۸۰ درصد می‌رسد عملکرد ادامه‌ی شارژ متوقف شده و در لحظاتی نزدیک به زمانی که عموماً کاربر استفاده از گوشی را از سر می‌گیرد، شارژ به ۱۰۰ درصد نمی‌رسد.

شارژ گوشی ایفون

شارژ گوشی‌های One Plus

برای گوشی‌ های OnePlus در رابط کاربری OxygenOS 10.0 به بعد یک مانیتور باتری به نام “Optimized Charging” طراحی شده که آن را می‌توان از مسیر Settings > Battery فعال کرد. درواقع در این ویژگی گوشیتان ساعتی که عموماً از خواب بیدار می‌شوید را تعیین می‌کند و مراحل شارژ را به شکلی برنامه‌ریزی می‌کند تا شارژ نهایی از ۸۰ تا ۱۰۰ قبل از زمانی که از خواب بیدار می‌شوید (در آخرین لحظات ممکن) صورت پذیرد.

بهترین روش شارژ گوشی Google

گوگل نیز همچنین محافظت یکپارچه از باتری را از Pixel 4 به بعد برای دستگاه‌های خود ارائه می‌دهد. همچنین در بخش “Settings > Battery > Smart battery” نیز می‌توانید تنظیمات “Adaptive Charging” را پیدا کنید. اگر از این ویژگی برای شارژ دستگاهتان مثلاً در ساعت ۹ شب استفاده کنید و در همان زمان یک آلارم را برای ۵ تا ۱۰ تنظیم کنید، زمانی که از خواب بیدار شوید می‌بینید گوشیتان کاملاً شارژ شده و البته شارژ کامل تنها دقایقی پیش از هشدار آلارم تکمیل شده است.

شارژ گوشی‌ Huawei

در هواوی یک دستیار برای باتری به نام “Smart Charge” از نسخه EMUI 9.1 و Magic UI 2.1 به بعد در دسترس است. این مورد را می‌توانید در قسمت Settings > Battery > Additional Settings فعال کنید. عملکرد شارژ هوشمند هواوی هم مانند رابط کاربری گوشی‌های دیگر است که در عمل زمانی که در طول شب گوشی را به شارژ می‌زنید در ۸۰ درصد شارژ را متوقف کرده و پیش از زمانی که از خواب بیدار شوید شارژ ۱۰۰ درصد را تکمیل می‌کند.

بهترین روش شارژ گوشی Sony

در اکثر مدل‌های گوشی‌های سونی در قسمت تنظیمات می‌توان گزینه‌ی “Battery Care” را یافت که عملکرد آن به این صورت است که روند عمومی شارژ گوشی توسط کاربر را دنبال می‌کند و الگوی شارژ را یاد می‌گیرد. در نتیجه در می‌یابد که اغلب کاربر چند ساعت گوشی خود را در شارژ نگه می‌دارد و از همین رو شارژ کامل را برای این مدت زمان برنامه‌ریزی می‌کند تا پایان شارژ در زمانی باشد که کاربر گوشی را از شارژ می‌کشد. بعلاوه این گوشی‌ها را می‌توان به شکلی تنظیم کرد که حداکثر تا ۸۰ یا ۹۰ درصد شارژ شود.

زیاد ماندن گوشی در شارژ چه ضرری دارد ؟

اگر گوشی زیاد در شارژ بماند چه میشود ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ماندن گوشی در شارژ برای گوشی قطعاً مضر است. در واقع گوشی شما هر مدلی از هر برندی که باشد، در صورتی که در طول چند ساعت از گوشیتان هیچ استفاده‌ای هم نکرده باشید با حداقل تخلیه شارژ ۱ درصدی مواجه می‌شوید. حال تصور کنید که در تمام طول شب گوشی شما در شارژ است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود پس از نهایتاً ۳ ساعت گوشیتان کاملاً شارژ شده و مدار قطع شارژ خوردکار باعث قطع جریان وردی به گوشیتان شده و دستگاه دیگر شارژ نمی‌شود. در این صورت پس از گذشت مدتی گوشیتان تخلیه شارژ یک درصدی خواهد داشت و شارژ گوشیتان به ۹۹ درصد می‌رسد، در نتیجه این مدار قطع جریان را متوقف کرده و دوباره گوشیتان را از ۹۹ به صد شارژ می‌کند و در عمل مشخص نیست این چرخه در طول شب چند بار اتفاق می‌افتد. به هر حال این لوپ یک درصدی به هیچ عنوان برای باتری گوشی خوب نیست و باعث می‌شود که طول عمر باتری کم شود.

قطع شارژ خودکار گوشی شیائومی در زمان خواب

نکات مربوط به فست شارژ

گوشی‌ها‌یی که از فست شارژ پشتیبانی می‌کنند در واقع به شکلی طراحی شده‌اند که این مزیت برای باتری مضر نباشد. پس فست شارژ به تنهایی هیچ ضرری برای باتری گوشی ندارد، اما این مورد را نیز فراموش نکنید که فست شارژ باعث تولید حرارت می‌شود و حرارت هم که دشمن شماره یک باتری محسوب می‌شود. بنابراین با خیال راحت از فست شارژ استفاده کنید، ولی سعی کنید در محیطی خنک باشید و بعلاوه برنامه‌های سنگین را در حال شارژ اجرا نکنید تا گرمای مضاعف تولید نشود.

ایجکت کردن گوشی

اگر بدون ایجکت کردن گوشی را از کامپیوتر جدا کنید امکان دارد به فایل‌هایتان آسیب وارد شود و حتی از پشتیبان گیری از تلفن همراهتان جلوگیری شود. بنابراین اگر گوشی را با لپ تاپ و یا کامپیوتر شارژ می‌کنید حتماً قبل از بیرون کشیدن گوشی از شارژ آن را Eject کنید.

باتری گوشی تا چند درصد باید شارژ شود؟

سوال گوشی تا چند درصد باید شارژ شود و چگونه شارژ گوشی را ۱۰۰ درصد کنیم برای افراد زیادی پیش می‌آید و البته جواب‌های متفاوتی هم برای آن ارائه می‌شود، اما جای نگرانی نیست. بهترین درصد شارژ گوشی میزان متوسط آن یعنی ۵۰ درصد است و بهترین بازه‌ی شارژ گوشی نزدیک‌ترین درصدها به ۵۰ درصد را شامل می‌شود. با این حال به خلاصه‌ترین شکل ممکن در مورد چه زمانی گوشی را به شارژ بزنیم و گوشی را تا چند درصد شارژ کنیم می‌توان گفت بهترست اجازه ندهید شارژ گوشیتان کمتر از ۲۰ درصد شود و زمانی که گوشی را شارژ می‌کنید وقتی به ۸۰ درصد رسید آن را از شارژ خارج کنید.

مراقبت از باتری گوشی شیائومی

در ادامه نگه داشتن گوشی روی مناسب‌ترین درصد شارژ را برایتان بهتر توضیح می‌دهیم.

آیا شارژ کردن کم برای باتری گوشی مضر است؟

در واقع برعکس این ماجرا صادق است، چرا که طول عمر باتری‌های امروزی به چرخه‌ی شارژ آن‌ها بستگی دارد و یک چرخه‌ی کامل زمانی تکمیل می‌شود که شما از ۱۰۰ درصد از شارژ باتریتان استفاده کنید و این اصلاً مهم نیست که از ۱۰۰ درصد شارژتان یک جا استفاده کنید(۰ تا ۱۰۰ درصد) یا ۵ بار ۲۰ درصد مصرف کنید(۵۰ تا ۷۰ درصد).

در نتیجه شارژگوشیتان از ۷۰ درصد به ۸۰ درصد یا ۵۰ به ۶۰ درصد هیچ مشکلی برای طول عمر ایجاد نمی‌کند. در واقع شارژ کردن کم برای گوشیتان مفید است. همچنین تخلیه کامل شارژ گوشی و شارژ تا صد در صد برای باتریتان مضر است. باید همیشه تلاش کنید شارژتان را زیر ۱۰۰ درصد نگه دارید. اگر همچنان تصمیم دارید و یا مجبورید که در تمام طول شب گوشیتان را در شارژ نگه دارید، حتماً بک کاور آن را در بیاورید تا گرما درون گوشی محبوس نشود و حتماً از خنک ماندن محلی که گوشی را درون شارژ رها کرده‌اید مطمئن شوید.

گوشی باید تا چند درصد شارژ شود و بعد آن را خاموش کرد؟

امکان دارد یک سوال دیگر در باب بهترین درصد برای شارژ گوشی برایتان به وجود آمده باشد که کمتر به آن پرداخته شده است. در واقع گاهی به هر دلیلی تصمیم داریم برای مدتی گوشیمان را خاموش کنیم و از آن استفاده نکنیم. در این شرایط شارژ گوشی را باید روی چند درصد نگه داریم؟ شارژ ۱۰۰ درصد هیچ مزیتی برای گوشی ندارد و زمانی که قرار است باتری مدت زمان طولانی فعالیتی نداشته باشد هم بهتر است باتری پر نباشد. در واقع بهترین محدوده شارژی که برای این حالت توصیه شده بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است. در ادامه برایتان تشریح می‌کنیم که چگونه گوشی خود را شارژ کنیم که باتری خراب نشود 

چگونه شارژ گوشی را ۲۰۰ درصد کنیم؟

یکی از سوالاتی که اخیراً بعضی از کاربران می‌پرسند اینست که چگونه شارژ گوشی را ۲۰۰ درصد کنیم ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که چنین چیزی امکانپذیر نیست و حداکثر میزان شارژ گوشی‌های موبایل ۱۰۰ درصد است.

چگونه از باتری گوشی محافظت کنیم

در این قسمت به صورت کامل شرح خواهیم داد که چه چیزهایی باتری گوشی را خراب می‌کند و البته برای اینکه چگونه شارژ باتری را بیشتر نگه داریم  راهکارهایی پیشنهاد خواهیم کرد…

چگونه باتری گوشی را سالم نگه داریم

بهترین راه محافظت از باتری گوشی جلوگیری از داغ شدن آن است. اگر شما هم می‌پرسید چگونه از باتری گوشی محافظت کنیم باید بدانید که استفاده از شارژر مناسب از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در سلامت و نگهداری باتری گوشی است و شارژر اورجینال و اصلی خود گوشی بهترین انتخاب است. شارژرهای ارزان گاهی از استاندارد لازم برای شارژ به طور مداوم با ولتاژ صحیح را ندارند. نوسان ولتاژ هم می‌تواند به پورت شارژر و حتی باتریتان آسیب وارد کند.

محافظت از باتری گوشی شیائومی

شارژ گوشی با لپ تاپ

شاید تصور کنید که شارژ کردن گوشی از طریق لپ‌تاپ یا کامپیوتر باعث آسیب دیدن باتری می‌شود، ولی باید با اطمینان گفت که این جمله کاملاً اشتباه است. در واقع هر چه سرعت شارژ پایین‌تر باشد باتری آسیب کمتری می‌بیند و هر شارژر یا دستگاهی که قادر باشد حتی اندکی باتری را آهسته‌تر شارژ کند برای باتری مفیدترست و البته دلیلش به قوانین مربوط به شارژ باتری لیتیوم یونی برمی‌گردد.

هنگام شارژ گوشی را خاموش شارژ کنیم یا روشن باشد؟

در باتری‌های لیتیومی زمانی که از گوشی استفاده نمی‌کنید فشاری که به دستگاه وارد می‌شود مانند حالتیست که دستگاه خاموش است در نتیجه می‌توان گفت اگر دستگاه را خاموش کنید به باتری استراحتی نداده‌اید، ولی با اینکه خاموش کردن تلفن همراه آنچنان تأثیر بسزایی ندارد، باز هم نمی‌توان گفت این مورد هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند، با این حال در صورتی که دستگاه را خاموش کرده و بلافاصله آن را روشن کنید باعث ریست شدن برنامه‌ها می‌شود و در عمل انرژی بیشتری مصرف می‌شود، بنابراین به نسبت شرایط بهترست موقعیت را بسنجید و عمل کنید.

استفاده از گوشی در حال شارژ

شما هم حتماً شنیده‌اید که «زمانی که گوشی در شارژ است نباید از آن استفاده کنیم» در این حالت با وجودی که مصرف باتری با آنچه در حالت معمول استفاده می‌کنید متفاوت است، ولی نتایج و عملکرد مدارها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. با این حال استفاده از برنامه‌ها در زمانی باتری در حال شارژ شدن به معنای افزایش زمان مورد نیاز برای شارژ است، بنابراین اگر تمایل دارید گوشیتان سریع‌‎تر شارژ شود پیشنهاد می‌کنیم در زمانی که به برق متصل است از آن استفاده نکنید.

بهترین زمان شارژ گوشی شیائومی

ایا کالاف دیوتی گوشی را خراب میکند ؟

در واقع بازی و برنامه‌های سنگین می‌توانند فشار زیادی به باتری وارد کنند و گوشی‌هایی که کاربرانشان با آن‌ها زیاد بازی می‌کنند، عموماً طول عمر باتری کمتری دارند. در پاسخ به سوال ایا کالاف دیوتی موبایل گوشی را خراب میکند ؟ باید گفت بله! کال اف دیوتی بازیست که برای مصرف باتری بسیار گرسنه است. برخی از کاربران گزارش داده‌اند که فقط با یک بار بازی آنلاین حدود ۲۵ درصد از باتری گوشیشان کم شده است. بعلاوه این بازی‌ها باعث گرم شدن گوشی نیز می‌شوند.

موقع اجرای بازی‌های سنگین بهترین راهکار چیست؟

اگر تمایل زیادی به بازی کردن با گوشی‌تان دارید پیشنهاد می‌کنیم در زمانی که گوشی در حال شارژ شدن است با آن بازی سنگین انجام ندهید، چرا که این مورد یکی از عوامل مرتبط با سوال پرتکرار چگونه گوشی را شارژ کنیم که باتری خراب نشود است. بعلاوه سعی کنید در محیط خنک بازی کنید و کاور گوشی را بیرون بیاورید تا از گرم شدن بیش از گوشی جلوگیری شود.

البته گر همه‌ی راه‌های محافظت از باتری گوشی را رعایت کنیم و به درستی گوشیمان را شارژ کنیم و هیچ وقت آن را معرض آسیب قرار ندهیم، باتری گوشی باز هم تا ابد سالم نمی‌ماند. باتری‌های لیتیوم-یونی با گذشت زمان عمرشان کم می‌شود بنابراین حتی اگر چرخه‌های زیادی هم برایتان باقی مانده باشد، ممکن است پس از مدتی فقط بتوانید گوشیتان را تا ۶۰ درصد ضرفیتش کاملش شارژ کنید. اگر باتریتان افت زیادی داشته، بهترست آن را تعویض کنید تا طول عمر گوشیتان افزایش یابد.

چگونه شارژ گوشی را بیشتر نگه داریم ؟

چگونه شارژ گوشی خود را نگه داریم نیز سوال دیگریست که با توجه به اینکه گوشی به عضو مهمی از زندگی ما تبدیل شده است اهمیت ویژه‌ای دارد. در ادامه عوامل تأثیر گذار در این مورد را بازگو می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چگونه شارژ گوشی را نگه داریم .

گوشی شیائومی را تا چند درصد شارژ کنیم

برنامه‌های پر مصرف

خیلی از افراد عقیده دارند که یک برنامه به تنهایی نمی‌تواند آنقدرها انرژی مصرف کند. در واقع یک برنامه به تنهایی می‌تواند مقدار زیادی از باتری شما را مصرف کند؛ مانند اپ فیس بوک یا اینستاگرام. برنامه‌های زیادی وجود دارند که حتی زمانی که شما آن‌ها را اجرا نمی‌کنید کارهای زیادی را بک‌ گراند انجام می‌دهند و در نتیجه باتری زیادی را مصرف می‌کنند.

طبق نتایج یک تحقیق که در سال ۲۰۲۰ انجام گرفته اثبات شده که پاک کردن برخی برنامه ها که حتی زیاد هم از آن‌ها استفاده نمی‌کنید می‌تواند تا ۲۰ درصد مصرف باتری را بهبود بخشد، به عنوان مثال کاربرانی که برنامه‌ی فیس بوک را حذف کرده بودند گزارش دادند که بقیه برنامه‌هایشان تا ۱۵ درصد سریع‌تر اجرا شده و مصرف شارژشان تا ۲۰درصد کاهش یافته است.

اما راه حل چیست؟

یک راه حل پیشنهادی برای رفع این مشکل اینست که برنامه این چنینی را پاک کرده و در عوض برای استفاده از این قبیل شبکه‌های اجتماعی از یک مرورگر دلخواهتان استفاده کنید. در این حالت زمانی که شما از برنامه استفاده نمی‌کنید، انرژی مضاعفی مصرف نمی‌شود. البته این پیشنهاد فقط برای برنامه‌ایست که هر از چند گاهی از آن استفاده می‌کنید نه برنامه ای که هر روز با آن در ارتباطید، چرا که در این صورت هر بار برای لود کردن برنامه از اول انرژی مصرف می‌شود و در حالی که صرفه جویی نکرده‌اید ، مقداری انرژی هم در این راه تلف شده است.

بستن برنامه‌هایی که باز هستند

علاوه بر اینکه این مورد درست نیست، ترفند بسیار اشتباهی نیز هست. شما با گیر کردن در چرخه‌ی بستن و دوباره باز کردن برنامه‌ها در عمل مصرف انرژی خیلی بیشتری به نسبت زمانی دارید که برنامه را در بک گراند باز می‌گذارید. ترفند های نگه داری شارژ  

 عوامل اصلی مصرف باتری در دستگاهتان را پیدا کنید.

مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید و ببینید چه چیزی باعث مصرف زیاد باتری گوشیتان می‌شود. می‌توانید اطلاعات استفاده از باتری(Battery Usage information) را مشاهده کنید. در گوشی های آیفون اگر در تنظیمات کلمه‌ی Battery سرچ کنید می‌توانید همه‌ی اطلاعات مصرف باتری را مشاهده کنید.

گوشی را روی حالت بهینه سازی مصرف شارژ قرار دهید.

برخی از کاربران می‌پرسند آیا بهینه ساز باتری برای گوشی ضرر دارد و در پاسخ به این دسته از افراد باید گفت که خیر! بهینه‌ساز باتری برای گوشی بسیار مفیدست. برای این کار حالت Battery-Saving که در گوشیتان در دسترس است را فعال کنید. این حالت تقریباً اغلب موارد را مد نظر قرار داده و مصرف باتری را به قولی چکش کاری می‌کند.

به صورت پیش‌فرض این تنظیمات زمانی که میزان شارژ باتریتان به ۲۰ درصد برسد اعمال می‌شوند، ولی می‌توانید آن را به شکلی تنظیم کنید که با رسیدن شارژ باتری به ۳۰ درصد اعمال شود، واضح است که هر چه سریع‌تر گوشیتان به حالت power-saving mode تغییر حالت دهد، باتری طول عمر بیشتری خواهد داشت. این تنظیمات با توجه به مدل گوشی متفاوت است. برخی گوشی‌ها از حالت ultra power saving mode نیز برخوردارند. این حالت همه چیز را غیر‌فعال می‌کند، بجز تنظیماتی که برای دسترسی تماس و مسیج‌ها ضروریست و حتی برخی از مدل‌ها اسکرین را به حالت سیاه و سفید در می‌آورند.

نمایشگر همیشه روشن را فعال کنید

فعال بودن این حالت در طول روز باتری بسیار کمی مصرف می‌شود و بعلاوه باعث می‌شود کمتر از پیش به روشن کردن نمایشگر و چک کردن ساعت و یا نوتیفیکیشن نیاز داشته باشید؛ در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف باتری می‌شود.

بهترین زمان شارژ گوشی شیائومی

حالت روشنایی خودکار را غیر فعال کنید

همچنین روشنایی را تا کمترین میزانی که برایتان مقدور است پایین بیاورید. بیش‌ترین انرژی یک گوشی صرف تولید روشنایی می‌شود و تنظیم گوشی در روشنایی زیاد باعث استفاده‌ی بیش از اندازه از باتری و تخلیه‌ی سریع آن می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در منو حالت تنظیم روشنایی خودکار را غیر فعال کنید. شاید تصور کنید این ویژگی با افزایش و کاهش روشنایی متناسب با نور محیط اطراف به صرفه‌جویی در باتری کمک می‌کند ولی باید گفت سنسورهای فعال در این حالت، به سادگی با نورهای مصنوعی فریب می‌خورند و همچنین کنترل روشنایی را به طور کامل از شما سلب می‌کنند.

مدت زمان قفل شدن نمایشگر کاهش دهید

می‌دانید که هر بار صفحه نمایشتان را روشن می‌کنید تا مدت زمان مشخص و از پیش تأیین شده‌ای روشن می‌ماند حتی اگر کار شما با آن تمام شده باشد هم دقیقاً همان مدت زمان به طول می‌انجامد تا نمایشگر خاموش شود. هرچه این زمان بیشتر باشد، انرژی بیشتری صرف تولید روشنایی نمایشگر می‌شود.

ویجت‌ها را غیر فعال کنید

استفاده از ویجت‌ها گاهی بسیار کاربردی است و برای دسترسی صفحه اصلی به برنامه‌های مورد علاقه‌یتان و به صورت مداوم و به روز کردن آن‌ها مفید هستند، اما همه این بررسی‌های مداوم منبع دیگری از تخلیه باتری است.

گوشی را چند بار در روز شارژ کنیم

ولوم را پایین بیاورید 

این مورد قطعاً با منطق هر کسی جور در می‌آید. هر چه دستگاه شما تلاش کمتری برای تولید صدای محتواهایی که به آن گوش می‌دهید و یا زنگ‌های تماس کند، انرژی کمتری مصرف می‌شود.

حالت ویبره را غیرفعال کنید 

لرزیدن گوشی نیاز به مصرف انرژی دارد، پس بهتر است زمانی به آن نیازی نیست حالت ویبره را غیرفعال کنید. زمانی که در مکانی حضور دارید که آنتن دهی ضعیف است، بهترست حالت پرواز را فعال کنید. احتمالاً تجربه‌ی این مورد را داشته‌اید و با چشمان خودتان دیده‌اید که در زمانی که سیگنال‌ها بسیار ضعیف هستند به چه سرعتی باتری گوشیتان خالی می‌شود. دلیل این مشکل اینست که گوشی شما به طور مداوم در حال جست و جوی سیگنال است و مسئله اینجاست که به دلیل ضعف این سیگنال‌ها امکان دسترسی به آن‌ها بسیار محدودست.

تنظیم شارژ گوشی تا ۸۵ درصد شیائومی

تعداد نوتیفیکیشن‌های دریافتی‌تان را محدود کنید

تقریباً هر برنامه‌ای که نصب می‌کنید می‌خواهد برایتان نوتیفیکیشن ارسال کند، اما برخی نوتیفیکیشن‌ها هیچ کاربردی ندارند، مخصوصاً که پس از دریافت هر کدام از آن‌ها شما یک بار نمایشگر گوشیتان را روشن می‌کنید.

دستیار صوتی گوگل را غیر فعال کنید

در واقع یکی از علت‌های مهم در مصرف باتری مانیتور کردن لوکیشن شما توسط برنامه‌های متفاوت است. این برنامه‌ها از ترکیبی از GPS, Wi-Fi و داده‌های گوشی استفاده می‌کنند تا در هر زمان موقعیت شما را پیدا کرده و اطلاعات منطقه‌ای مربوط به آن نقطه را در اختیارتان قرار دهند.

بروزرسانی شدن برنامه‌ها و سیستم را بررسی کنید

در واقع یکی از مواردی که همیشه توسعه‌دهندگان وب آن را مد نظر قرار می‌دهند بهینه کردن مصرف برنامه‌هاست، بنابراین همیشه در بروزرسانی‌های جدید خدمات کارآمدتر و بهتری را ارائه می‌دهند.

گوشیتان را ریست کنید

گاهی اوقات از گوشیتان استفاده می‌کنید ولی بیش از آنچه انتظار دارید باتری مصرف می‌شود و هرچه تلاش می‌کنید نمی‌توانید دلیل این مصرف بیش از حد را بیابید. در این حالت ممکن است یک دور خاموش و روشن کردن گوشی به شما کمک کند.

باتری را تعویض کنید 

آخرین راه برای حل مشکل باتری تعویض آن با یک باتری جدید و تازه نفس است، ولی پیش از این حتماً از اینکه باتریتان سالم نیست مطمئن شوید، چرا که همان طور که در ابتدا اشاره کردیم تعویض باتری اصلاً کار ساده‌ای نیست و خودتان نمی‌توانید مانند گوشی‌های قدیمی پنل پشتی گوشی را باز کرده و باتری را تعویض کنید. باز کردن گوشی توسط متخصص هم با چالش‌هایی روبه‌روست و متخصص منتخب شما در بستن گوشی باید آنقدر دقیق و ظریف باشد که جای چسب زیاد پیدا نباشد و همچنین درزی باقی نماند که امکان نفوذ آب و گرد خاک به داخل آن را افزایش دهد.

جمع‌بندی

در انتها خالی از لطف نیست که بگوییم باتری‌های گوشی‌ برای این ساخته شده‌اند که مورد استفاده قرار بگیرند. در نتیجه نیازی نیست آن‌قدر هم خودتان را تحت فشار قرار دهید و بیش از اندازه از باتری‌تان نگهداری کنید. به هر حال اطلاعات بیشتر هیچ ضرری ندارد و بهترست روش صحیح شارژ گوشی را آموزش ببینیم و بدانیم برای محافظت از باتری گوشی چه کنیم سپس برنامه‌ها و شرایطمان را در صورت امکان با آن هماهنگ کنیم. امیدواریم این مطلب هم برایتان جالب بوده باشد و توانسته باشد اطلاعات جدیدی را در مورد روش درست شارژ کردن گوشی در اختیارتان قرار داده و به سوال اینکه باتری گوشی سالم بماند چه کنیم پاسخ داده باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶۱ رای

سوالات متداول

بهترین روش شارژ گوشی چیست؟

✔️ بهترین و ایده‌ال‌ترین روش شارژ موبایل این است که قبل از رسیدن به زیر ۲۰ درصد موبایل را به شارژ بزنید و پیش از اینکه فول شارژ و ۱۰۰ درصد شود از شارژ بکشید، زیرا باتری با هر بار فول شارژ شدن، یکی از چرخه‌های خود را از دست می‌دهد و در دراز مدت ناکارآمد می‌شود.

آیا کار کردن با موبایل در حال شارژ خطرناک است؟

✔️ این کار خطرناک نیست و مشکل خاصی برای گوشی ایجاد نمی‌کند؛ ولی اگر موقع شارژ شدن بازی کنید، ممکن است گوشی داغ کند و حرارت روی واکنش‌های شیمایی باتری اثر مخرب دارد و عملکرد باتری را مختل می‌کند، پس پیشنهاد ما به شما این است که به هنگام شارژ، از گوشی استفاده زیادی نکنید.

شارژ شب تا صبح چه پیامدی برای باتری به همراه دارد؟

✔️ موبایل‌های امروزی محافظت زیادی از باتری و پردازنده دارند و با ۱۰۰ درصد شدن اجازه‌ی ورود برق اضافی را به موبایل نمی‌دهند، ولی قطعاً موبایل در یک بازه‌ی زمانی مقداری باتری مصرف می‌کند؛ مثلا ۹۹ درصد می‌شود و بعد دوباره تا ۱۰۰ درصد شارژ می‌شود گویی موبایل در یک لوپ گرفتار شده که این اصلاً خوب نیست و ظرفیت باتری به مرور زمان کم و کمتر می‌شود.

گوشی را تا چند درصد شارژ کنیم ؟

✔️ بهترست گوشی را در حدود ۲۰٪ به شارژر متصل کنید و آن را تا حداکثر ۸۰-۹۰٪ شارژ کنید. شارژ 100 درصد و کامل گوشی توصیه نمی‌شود.

چگونه شارژ گوشی را ۲۰۰ درصد کنیم ؟

✔️ شارژ 200 درصد در واقعیت وجود ندارد و تنها یک تیتر زرد تبلیغاتی است که در برخی سایتها و منابع دیده می‌شود.

نوشته های مشابه

‫۹۶ نظرها

 1. سلام روش قطع شارژ شیائومی را اکتحان کرپم ولی وقتی خاموش شد بازم شارژ میشد؟مگه قرار نبود دیگه شارژ نشه

 2. من ۸ الی ۹ سال پیش یه تبلت گرفتم ،اون موقع تبلت های لمسی تازه اومده بود و مارکش لنووا بود ،بعد من یکبار شب تا ظهر فرداش زدم تو شارژ و یادم رفته بود که در بیارم ،تبلت رو که در آوردم دیدم زده بود ۲۴۵ درصد ،باورم نمیشد ولی باهاش که کار کردم دقیقا به همان اندازه که قبلاً درصد شارژش کم میشد اونوقت هم همینطور بود ،و من حدود سه روز بود که دیگه داشتم باهاش بازی میکردم و شارژش خالی شد .واقعا عجیب بود و هنوز هم دارمش و دادم به داداشم خیلی روون و عالی کار میده ،

 3. سلام ببخشید بنده یک ماه پیش گوشی پوکو خریدم این هر پنج دقیقه یک در صد کم میکنه طبیعیه ؟ واز صبح تاشب که باهاش کار نمیکنم دو یا سه درصد کم میکنه ایا طبیعیه ؟
  لطفاً جواب بدهید….متشکرم

  1. سلام
   بستگی به نوع استفاده شما داره
   فعال بودن هات اسپات، وای فای بلوتوث و… باعث میشه گوشی سریعتر از حالت عادی شارژ خالی یکنه

 4. سلام من گوشیم شیائومی redmi* note *12 4g هست و تقریبا دو هفتس که خریدم تقریبا تو هر ۹ دقیقه ۱ درصد باتریش کم میشه ولی حس میکنم قبلا بیشتر طول میکشید میخواستم بدونم که عادیه؟

 5. سلام ، گوشی من Redmi Note. 9.S هست ، خیلی وقته که هنگ میکنه ، یهو تو یه برنامه ای هستی فرقی هم نداره چه برنامه ای ، یهو پنجره های مختلف رو باز میکنه تند تند ، ریست هم کردم و به حالت کارخانه هم در اوردم اما باز همونطور هست ، باید چکار کنم ؟؟

 6. با سلام
  اگر در هنگام بروزرسانی گوشی درصد باتری باید چقدر باسه برای مثال ۱۰۰ در باشد و بعد بروزرسانی کنیم؟

 7. در صفحه نمایش حالت صفحه طبیعی بهتر است برای باتری یا واضح؟

 8. سلام ببخشید سوالی داشتم
  حالت صفحه نمایش سامسونگ آیا حالت طبیعی برای باتری بهتر است یا حالت واضح در بهینه باتری؟
  لطفا جواب دید

 9. سلام میگم من گوشیمو از ۲۰درصد میزنم به شارژ و تا ۹۵درصد از شارژ در میارم.یه موقع هایی هم تا ۱۰۰درصد.(یه موقع هایی)این کار به باتری گوشیم آسیبی نمیرسونه؟گوشیمم هم شیائومی هست. Redmi .Note. .11.

 10. سلام من گوشی poco-x3- pro دارم و پابجی درحال رنک هستم و خیلی باید بازی کنم تا کاپم زیاد بشه وسوال اینه که این بازی برای باتری گوشی ضرر داره من وقتی بازی میکنم از فن استفاده میکنم و گوشی داغ نمیکنه.

 11. سلام آیا گوشی Poco m3 و A13 از قابلیت قطع خودکار موقع فول شارژ شدن پشتیبانی می کنند؟

  لطفاً پاسخ دهید!!!!

  1. همه گوشی ها از قابلیت قطع خودکار پشتیبانی می کنن.
   نگران نباشید.

   توی این مقاله مقدار زیادی اغراق شده در مورد باطری

 12. سلام شارژ گوشی من رو ۹۹ درصد میمونه یعنی ۱۰۰ درصد نمیشه تازه اینطوری شده مشکلش چیه؟ مدلش po co x 3 nf c

  1. دوست عزیز اصلا شارژ گوشی نباید ۱۰۰ درصد بشه بهتره که تا ۹۵ بیشتر شارژ نکنید

 13. سلام خسته‌ نباشید من گوشی a21s خریدم و ۲ روز شارژر نگه می‌دارد ولی از وقتی که بازی کلش آف کلنز را نصب کردم و بازی می‌کنم و ۱ روز ۱روز گوشی را باید بزنم شارژ
  مشکل از گوشی هست یا از بازی؟
  لطفا جواب بدید.

  1. به خاطر بازی هست که پردازنده رو درگیر میکنه و در نتیجه مصرف انرژی میره بالا

 14. سلام، ببخشید یه سوال داشتم ازتون، من گوشیم A72 هست و مثلا گوشیمو وقتی به ۱۵ درصد میرسه میزنم شارژ و وقتی میزنم شارژ یه زمانی مشخص میکنه مثل اینکه ۱ ساعت و ۱۷ دقیقه دیگه گوشی کامل شارژ میشه، من قبل این تایم در بیارم مشکل داره و این اطلاعات الکی درج شده؟!

  1. بستگی به مدل گوشی داره ولی در گل هیچ وقت نباید گوشی به صفر برسه یا صد درصد شارژ بشه

 15. سلام. سپاس بابت راهنمایی های خوبتون. خواهش می کنم درباره نحوه استفاده از باتری های مودم های همراه هم توضیحاتی بفرمایید.
  من یک جودم ایرانسل مدل LH96 دارم و شاید سالی یکبار یا دوبار ازش استفاده کنم. بااینحال وقتی که خریدمش، بعد از دوسه سال باتریش باد کرد. الان یه باتری براش خریدم و در تست حدود هشت ساعت روشن بود و دو گیگ هم دانلود کردم و وب گردی و اتصال همزمان به گوشی و لپتاپ. حالا از چهار خانه باتری، یکیش باقی مانده. بنظر شما برای سالم ماندن این باتری و عدم بادکردن چکار کنم؟ با همین مقدار شارژ خاموش و داخل بسته‌بندی قرار بدم، یا کامل شارژ کنم یا باتری رو از مودم خارج و بعد داخل جعبه بذارم؟
  شارژ بودن یا نبودن چی؟
  همینطور پاوربانک. در رابطه با سلامت باتری پاوربانک هم لطفا راهنمایی کنید.
  اگه کامل و دقیق راهنمایی کنید، بی نهایت ممنون خواهم شد

  1. دوست عزیز درخواست شما ارجاع داده میشه به تیم مربوطه

 16. سلام گوشی من a10s هس میخواستم بپرسم ک مثلا شب ک گوشیو خاموش میکنم سر صبح ک نگا میکنم میبینم یه ۵ درصدی کم شده از شارژم این طبیعیه ؟و موقع استفاده نس میکنم زود شارژ خالی میکنه؟
  میشه یه راهکار بگید و کالبیره کردن خوبه؟

 17. سلام من گوشی poco f3 دارم رو فست شارژ هستش
  چجوری باید از روی فست شارژ بردارمش چون هرچی میگردم نیس

 18. سلام وقتتون بخیر… یه سوالی داشتم اکه همیشه درصد باتری گوشی بین ۲۰ تا مثلا ۸۰ شارژ کنیم باتری به مرور زمان تنبل یا ضعیف نمیشه؟ و اینکه ایا هر ماه لازمه کوشی رو صفر تا صد شارژ کنیم کالیبره شه اکه بکنیم مشکلی پیش میاد؟ من برای اولین بار کذاشتم درصد به صفر برسه و تا صد شارژ کردم نمیدونم چرا حس میکنم زودتر شارژ خالی میکنه شایدم من اشتباه حس میکنم ایا اسیبی بهش وارد شده یا نه لطفا راهنماییم کنید ممنون

 19. سلام من یه گوشی A01 دارم این طبیعیه که از ساعت ۱۲ شب تا ساعت ۱۲ روز ۵ درصد کم میکنه ؟؟؟؟

 20. سلام خسته نباشید
  من گوشی شیائومی نوتهشت دارم
  چند وقتی هست گوشیم داغ میشه
  و به تازگی هم متوجه شدم زیاد شارژش کم میشه
  مثلا ۱۵:۱۲دقیقه ۴۹٪ بود الان که ۱۵:۳۵دقیقه اس ۴۴٪
  فقط اینترنت روشن بوده و یه کم توی سایت ها بودم
  این طبیعیه؟

 21. سلام گوشی منA5 1هستش ۵ ماهه خریدمش حدودا ۲ ۳ روزه هر ۲ دقیقه ۱ درصد کم میکنه باتری نمیدونم چرا واقعا باتریش اسیب دیده؟

 22. فقط یک بار پیش خواستم بگم باید چیکار این روند پیش نیاد ممنون میشم بگین هر کار باش میکنم فقط واضح واسم بگین با تشکر

 23. سلام گوشی نوت ۹ sخریدم حدود ۳ ماهه.از ۲۵تا ۹۶درصد شارژ میکنه.ازش خیلی راضی بودم.ی مدتیه ۷الی۸درصد هنگام استفاده بدون اینترنت طول ۳دیقه خالی میکنه.ولی مثلا ۸۸درصدش تا ۸۷درصد ۲۰ دیقه طول میکشه خالی شه.خواستم بفهمم مشکلش چیه راهنماییم کنید ممنون.

 24. سلام خسته نباشید…من گوشی شیامی ردمی نوت۹اس الان دوماهه که خریدم باهاش کار میکنم هر ده دقیقه ۱ درصد شارژ خالی میکنه این که طبیعیه و تغییری نکرده ولی او اوایل وقتی که از گوشی استفاده نمیکردم از ۱۲ شب تا ۱۲ روز بدون فعالیت بازم ۱ درصد خالی میکرد که خوب بود ولی الان یه هفته هست که تو همون ۱۲ ساعت بیکار و بدون فعالیت ۱۰ تا ۱۲ درصد خالی میکنه تمام برنامه هارو میبندم همه شرایط رو برا جلوگیری از مصرف باتری انجام میدم ولی دیگه تاثیری نداره ..جریانش چیه ..ممنون

  1. پیشنهاد می کنم که مصرف تمام اپلیکیشن ها رو چک کنید ممکنه برنامه خاصی رو نصب کرده باشید و این برنامه از ظرفیت باتری شما بیشتر از حد معمول استفاده می کنه که باید حتما حذف نصب بشه

 25. سلام خسته نباشید ، من یه سوال داشتم اینکه گوشی ۱۰۰درصد بشه یا نشه ، اگر نباید تا صددرصد شارژ کنیم باید چند درصد شد از شارژ بکشیم؟؟؟!

 26. سلام من گوشی
  شیامی دارم بعضی موقع ها هنگ میکنه مشکلش چیست

  1. مشکل اون چندین مورد می تونه باشه
   ممکنه برنامه هایی که استفاده می کنید مشکل داشته باشه
   مقاله چند راهکار ساده برای رفع مشکل هنگ کردن گوشی شیائومی رو مطالعه کنید قطعا کمک کننده خواهد بود

 27. سلام گوشی من شیائومی Pocox3nfc هست
  وقتی گرفتمش ۶۳ درصد شارژ داشت اما توی چهار و نیم ساعت رسید به ۰
  به نظرتون این حجم از مصرف درسته یا نه؟
  البته هنوز شارژش هم نکرده بودم همونی بود که از مغازه گرفته بودم
  ممنون میشم جواب بدید

 28. سلام من گوشیم ۴بار از دستم افتاده گلس داشته گارد گوشیم داشته بعدشم روی فرش افتاد فکر کن بلند شدی ۴ بار از دستت میفته آروم از دستت میفته چیزی بهش میاد حتی ۱دونه خط نیفتاد بود روی گوشیم ممنون میشم بگین

 29. سلام عرض ادب گوشی منa10sهستش و وقتی توی بازیم بودم اسم بازیم کلش اف کلنز ویه دفعی وارد برنامه اینیستا گرام شد میش بگین مشکلش چی و چطوری درستش کنم گوشیمو سوال دیگی داشتم این بود یه روز با گوشیم که داشتم کار میکردم یه دفعی گوشیم شروع مجدد شد بدون هیچ اخطاری واینکه لرزش بخوره یه سوال قبلا پرسیدم این بودسلام من قبلا میذاشتم شارژ گوشیم ۰درصد بش میزدمش شارژ و وقتی میشد ۱۰۰ در صد درش میاوردم از شارژ ولی الان دارم کارهای که شما میگینو انجام میدم سوالم این الان مشکلی واس گوشیم پیش نیومد ؟؟؟ وشما گفتین بستگی داره عملکرد باتری شما تغییر کرد یا خیر خواستم بدونم از کجا بدونم

  1. سرعت شارژ و مدت ماندگاری باتری نسبت به قبل شاخص همین هست فقط

   1. ببخشید میش واضح جواب سوالم بدین ممنون میشم چونکه نفهمیدم خوب

    1. یک بار مشکلی پیش نمیاد اما اگر این روند تکرار بشه قطعا به گوشی شما اسیب خواهد رسوند

     1. فقط یک بار پیش خواستم بگم باید چیکار این روند پیش نیاد ممنون میشم بگین هر کار باش میکنم فقط واضح واسم بگین با تشکر

 30. سلام ببخشید من گوشی شیائومی ردمی نوت ۹ پرو دارم دیشب گوشی من شارژ نداشت نمیزارم که زیر ۲۰ درصد بیاد و بالای ۹۵ درصد بره البته چند بار شده که زیر ۲۰ بیاد و بالای ۹۵ و ۱۰۰% هم بشه من دیشب گوشیم رو زدم شارژ و خوابم برد و یادم رفت و صبح ساعت ۷ صبح بلند شدم دیدم که گوشیم هنوز شارژ سریع در آوردم میخواستم بدونم که وقتی که صددرصد بشه این قابلیت رو داره که اتصال برق قطع بشه و اینکه این اولین باری بود که من خوابم برد میخواستم بدونم که آیا مشکلی برای خود گوشی و کلاً سیستمش و باتریش ایجاد نمی کنه عمر باتری رو کم میکنه میخواستم بگم که من این یک بار که اینطور شد طبق فیلمی که گفته بودید ۹۹ ۱۰۰ میشه و گفتی که اصلاً خوب نیست میخواستم بدونم که گوشی من که ساعت ۱:۴۳ زدم شارژ تا ۷ صبح این اتفاق براش افتاده که ۹۹ بشه و دوباره بد بشی و دوباره ۹۹ شود دوباره ست بشه و با یک بار مشکل جدی برای گوشی من ایجاد میکنه میخواستم که منو راهنمایی کنید و بگید که مشکلی ایجاد نمیشه کلاً برای همه سیستم ها و مخصوصاً باتریش و همه چیزهایی که گفتی توی فیلم رو انجام دادم ط می‌خواستم این مورد رو بگم که مشکلی برای گوشی من ایجاد نمیشه و عمر باتری کم نمیشه شارژ زود خالی نمیکنه و دیر شارژ نمیشه ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

  1. نه مشکلی پیش نمیاد بهتره که گوشی رو شب تا صبح به شارژ نزنید و کمتر از ز۱۰۰ هم از شارژ بکشید

 31. سلام من گوشی شیائومی نوت۹پرو دارم دیشب شارژ نداشت زدم شارژ بعدش خوابم برد تا صبح ساعت ۷بلند شدم و درش آوردم میخواستم بدونم که مشکلی برای گوشی من ایجاد نمیکنه عمر باتری کم نمیشه؟
  و اینکه اگه ۱۰۰درصد بشه خودش اتصال برق رو قطع می‌کنه منظورم اینه که دیگه آسیبی به گوشی نمیرسه؟
  و اینکه نمیزارم زیر۲۰درصد بیاد و شارژهم تا۹۵درصد میزارم فقط یه چند باری ۱۰۰شد چون یادم رفت
  میشه منو راهنمایی کنید وبگید که مشکلی به گوشی و عمر باتری و کلا اسیبی به گوشی میرسونن (از هر لحاظ)؟؟
  ممنونم

  1. بهتر هست که گوشی رو نرسیده به ۱۰۰ از شارژ بکشید به یک بار چیزی نمیشه اما بهتر هست که شب گوشی رو به شارژ نزنید

 32. سلام ببخشید میخواستم بگم که من گوشی شیائومی نوت۹پرو دارم اما یه شب که شارژش ۲۰درصد شده بود زدم شارژ بعدش خوابم برد و ساعت ۷بلند شدم و درش آوردم
  میخواستم بگم که مشکلی در باتری ایجاد میکنه؟
  و باتریم خراب میشه؟و اینکه اگه چند بار ۱۰۰درصد بشه باز هم مشکلی ایجاد نمیشه؟

  1. بهتر هست که نذارید به ۱۰۰ درصد برسه
   به مرور اگر تکرار بشه به گوشی آسیب می رسونه

 33. سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز من یه سوال دارم گوشی من بعضی موقع ها میذاشتم شارژ گوشیم قرمز یش میزدمش شارژ بعضی موقع ها هم میزاشتم خاموش بش میزدمش شارژ میزاشتم ۱۰۰ درصد بش الان دارم کارای که میگین انجام میدم خب الان مشکلی واس گوشیم پیش اومد؟؟؟خیلی ممنون میشم اگ بگین چونکه خیلی نگرانم

 34. سلام وقتی که گوشی رو تهیه میکنیم باید چه کاری انجام بدیم؟
  -باتری رو کامل خالی کنیم و تا ۱۰۰ درصد بزاریم شارژ شه
  -وقتی خریدیم استفاده کنیم تا ۲۰ درصد بعد بزنیم شارژ تا ۱۰۰
  -وقتی خریدیم بزنیم شارژ تا چندین ساعت تو برق بمونه
  -وقتی خریدیم استفاده کنیم تا ۲۰ درصد بعد بزنیم شارژ تا ۱۰۰ شه و بزاریم چند ساعت بمونه
  ؟

 35. در گوشی های ال سی دی دارک مود چندان در مصرف باتری تاثیر مثبت نداره که هیچ بلکه تاثیر منفی داره. اما چطور؟
  نور صفحه توسط چندتا منبع نوری که در اطراف صفحه قرار دارن تامین میشه و شما با کاهش میزان روشنایی می تونید مصرف رو کم کنید اما با تم تاریک نه و بر عکس مصرف بالا میره چون پیکسل های ال سی دی تنها فیلترهای رنگی هستن و عملی انجام نمیدن بلکه کریستال مایع پشت اونها با دریافت ولتاژ مانع رسیدن نور به اونها میشن و در صورت عدم القا ولتاژ نور از اونها رد میشه پس وقتی شما تم تاریک رو انتخاب کنید از برق برای چرخش کریستال مایع استفاده کردید.

  1. سلام. ببخشید گوشی مثلاً ۶۰ درصد بود میتونم بزنم به شارژ؟بعد ۹۰ پردازم

 36. سلام من شیائمی نوت ۹پرو دارم اگه تو ۲۰درصد بیزنیم تو چن درصد از شارژ بکشیم خوبه ممنون از راهنماییتون

   1. سلام دمای مناسب برای باتری های لیتیوم پلیمری چقدره؟ من poco m3 دارم در حالت عادی دماش بین ۲۸ تا ۳۳ هست وقتیم بازی میکنم تا ۳۹ هم بالا میره این که مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. در ۸۰ تا ۹۰ درصد از شارژر بکشید و یک بار در هر ماه تا ۱۰۰ بشود خوب است. من هم خودم نوت ۹اس. دارم و همینجوری که گفتم برایش انجام می دهم

 37. با سلام و تشکر از سایت خوب ۱۹ کالا
  من گوشی POCO X3 NFC دارم.
  حالا میخوام بدونم کی گوشی رو به شارژ بزنم؟
  من اکثراً گوشی رو بین ۴۵ تا ۶۰ درصد میزنم شارژ و همین الان روی ۵۴ درصد زدم شارژ.
  اکثراً هم روی ۹۵ درصد از شارژ در میارم.
  وقتی که گوشی رو به شارژ میژنم خوبه؟
  ممنون از پاسخگویی‌تون

  1. با سلام
   در کل گوشی نباید به کمتر از ۲۰ درصد برسه
   و زیر ۱۰۰ از شارژر جدا بشه

 38. سلام من یک گوشی y7p دارم میخوام بدونم چطوری از باتریش محافظت کنم؟

 39. سلام ببخشید من یه گوشی a71 خریدم حدود دو هفتس مثلا تو یک ساعت ۱۰۰ درصد شد ۸۷ درصد عادیه یا مثلا ۸ ساعت سرش نبودم از ۶۵ شده بود ۵۸

 40. سلام ما اگه فقط از واتساپ و برنامه هایی که حالت تیره دارن استفاده کنیم باتری کمتر مصرف میشه چون من تم می زارم و تم ها به حالت روشن نیاز دارد

 41. سلام من شش ماه که گوشی شیائومی نوت۸پرو خریدم اما چند روزه که زود شارژش خالی میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. میزان مصرف اپلیکیشنهای مختلف رو بررسی کنید شاید اپلیکیشن مخربی نصب کرده باشید

 42. سلام
  گوشی من j7 pro هست، نمیدونم تنظیمات گوشی دستکاری شده یا چیز دیگه، وقتی گوشی به شارژه و شارژش به ۶۰ یا ۷۰ درصد میرسه، فرایند شارژ قطع میشه، کخ با یه بار قطع و وصل شارژر ، شارژ ادامه پیدا می کنه، که فکر میکنم خیلی خوبه، چون هیچوقت ناخواسته به ۱۰۰ درصد نمیرسه

 43. سلام من گوشیم شیائومی نوت ۹عادیه …. وقتی باهاش کار میکنم بعضی اوقات در ۸دقیقه و بعضی اوقات در ۱۰دقیقه یک درصد مصرف میکنی شدە کە در ۷یا ۶دقیقە هم یک درصد مصرف کنه ولی هیچ وقت زیر ۵دقیقە نشده
  بە نضر شما عادیه؟؟ یک نوت ۹باید در چند دقیقە یک درصد مصرف کنه؟

  1. قانونی و منطقیش ۱۰ وقیقه ۱ درصد هستش
   ولی اونم ۱۵ ساعت باطری کار میکنه براتون

 44. سلام و خسته نباشید…من ردمی نوت ۹ پرو دارم شارژرش ۳۰ وات هست …چطور میتونم از حالت توربو به حالت معمولی یا فست تغییرش بدم؟…و اینکه یه برنامه بی زحمت معرفی کنید گرمای گوشی و مصرف باتری رو تا حدی کاهش بده و اینکه معرفی کنه چه برنامه های داخل گوشی استفاده زیاد دارن

  1. ابتدا مسیر زیر رو دنبال کنید

   Settings -> Device Maintenance -> Battery
   بعد از منوی سه نقطه در قسمت بالا، گزینه Advanced Settings رو انتخاب کنید. گزینه Fast Cable Charging یا گزینه جایگزین این گزینه رو انتخاب کنید. سپس انو غیر فعال کنید.

 45. سلام میشه یه ویدیو مقایسه گوشی شیائومی نوت ۹ پرو و گوشی سامسونگ گلکسی A71 درست کنید
  ممنون میشم
  بعد یه سوال دیگه گوشی شیائومی نوت ۹ پرو رم ۸ گیگابایت موجود هست

 46. سلام اگ بهینه ساز باتری دائم روشن باشه مشکلی نداره؟؟؟

  1. سلام من گوشی pocox3nfc دارم میخوام بدونم باتریش پرمصرف هست یا من اینطور حس میکنم معمولا هر ۶یا۷ ساعت که با گوشی کارنمیکنم ۴ درصد کم میشه یا ۱۲ یا ۱۳ ساعت که بشه ۸ درصد اینا. کم می‌کنه این طبیعیه؟؟ هنگام کارکردن با گوشی هر ۶یا۷ دقیقه ۱درصد کم میشه این نرماله ممنون میشم راهنمایی کنین

 47. سلام من گوشی شیامی نوت ۸ پرو دارم امروز زدم شارژ شارژ شد اما الان دارم مثل همیشه ازش استفاده میکنم اما خیلی زود شارژ های می‌کنه برای چی ؟؟

  1. گوشی شائومی نوت ۸ پرو در مقایسه با سری های هم رده شائومی مثل نوت ۸ یا نوت ۹ و ۹ پرو متاسفانه نگهداری شارژ کمتری داره ، نوع تراشه پردازنده این گوشی نوع مدیاتک بوده که یک تراشه ارزان تری نسبت به تراشه اسنپدراگونی که رو سری های دیگه شیائومی که نام بردم داره .. این گوشی گرم می‌کند بخصوص موقع بازی که پشت دوربین و اطرافش داغ میشه ..

 48. سلام میخواستم بدونم زمانی که از گوشی استفاده نمیکنیم چرا چند درصد از شارژ باتری کم میشه مثلا از شب تا صبح. واینکه در هنگام استفاده نکردن از گوشی دو قسمت android system و standby چرا باتری مصرف میکنند؟

 49. بسیار ممنونیم از شما که اینقدر برای نظراتمون ارزش قائل هستید، من این روش ها رو رعایت کردم و خیلی تاثیر داشت، ولی درباره نور اتوماتیک، وقتی میرم تو بهینه سازی باتری، میگه چهار دقیقه باتری بیشتر برات کار میکنه، شیایومی دارم، فعال نکنم یعنی؟ و اینکه اگه یه ویدیو درباره آپدیت بسازید، که واقعا!!!!!عالی میشه، ممنونم

  1. با سلام، اگر تنظیم نور خودکار نمایشگر منظور شماست، می تونید به صورت دستی تنظیم کنید تا باتری کمتری مصرف بشه

  1. سلام من یک گوشی y7p دارم میخوام بدونم چطوری از باتریش محافظت کنم؟

   1. ویدئو روش‌های صحیح نگهداری از باتری گوشی موبایل رو مشاهده کنید به شما در این زمینه کمک خواهد کرد

    1. سلام من قبلا میذاشتم شارژ گوشیم ۰درصد بش میزدمش شارژ و وقتی میشد ۱۰۰ در صد درش میاوردم از شارژ ولی الان دارم کارهای که شما میگینو انجام میدم سوالم این الان مشکلی واس گوشیم پیش نیومد ؟؟؟

     1. بستگی داره عملکرد باتری شما تغییر کرده یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن