خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار آیفون

ورود به اپل آیدی در گوشی و آیپد (آموزش دقیق تصویری)

ورود به اپل آیدی لازمه‌ی استفاده از اکوسیستم اپل است. در واقع این آیدی مثل یک مجوز (یا حتی شناسنامه) برای تأیید هویت شماست و بدون ورود به اپل ایدی نمی‌توانید به همه‌ی امکانات این شرکت دسترسی داشته باشید.

ممکنست به هر دلیلی، مثلاً برای بهره بردن از یکی از نرم‌افزارهای اختصاصی این شرکت و یا فعال کردن اپل ایدی در یک دستگاه جدید و سینک کردن دستگاه‌ها با یکدیگر و … نیاز به وارد کردن اپل آیدی داشته باشید. در این مقاله از مجله‌ی فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا به اموزش وارد کردن اپل ایدی پرداخته‌ایم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

فعال کردن اپل ایدی به چه فاکتورهایی نیاز دارد؟

پیشتر در مقاله ای جدا به نحوه ساخت اپل آیدی به صورت کامل پرداختیم حال برای فعال کردن اپل ایدی روی یک دستگاه و یا برنامه‌ی جدید، فقط نیاز دارید دو مورد زیر را به صورت دقیق به خاطر داشته باشید:

 • اپل آیدی
 • رمز اپل آیدی (بزرگ یا کوچک بودن حروف لاتین استفاده شده در رمز اهمیت بسیاری دارد)

در ادامه نحوه نصب اپل ایدی روی دستگاه‌ها و برنامه‌های این شرکت را قدم به قدم توضیح می‌دهیم. در اموزش نصب اپل ایدی با ما همراه باشید.

چگونه اپل ایدی را وارد کنیم

نحوه وارد کردن اپل ایدی جدید و یا قدیمی، پیچیدگی خاصی ندارد؛ فقط همان‌طور که گفتیم کافیست ایدی خود و البته رمز آن را بدانید.

در ادامه نحوه وارد کردن اپل ایدی در آیفون، آیپد، مک و آیتونز را مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم.

وارد کردن اپل ایدی در ایفون و آیپد

وارد کردن اپل ایدی جدید که ساخته‌اید و یا ورود به اپل آیدی قدیمی‌تان در آیفون و آیپد شرط استفاده از امکانات آنست. پیش‌تر و در نسخه‌های قدیمی‌تر ای او اس، طریقه نصب اپل ایدی به این گونه بود که باید در برنامه‌های مختلف به صورت جداگانه برای وارد شدن به اپل ایدی اقدام می‌کردید، اما بعد از انتشار نسخه‌ی ۱۰.۳ این سیستم عامل دیگر نیازی به این کار نیست و تنها با یک بار وارد کردن اپل ایدی در ایفون این شناسه در همه‌ی قسمت‌ها سینک می‌شود و دسترسی به برنامه‌هایی مثل آیتونز، آیکلود و … در آیفونتان امکان‌پذیر می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

نحوه فعال کردن اپل ایدی در آیفون و ایپدهایی که به عنوان سیستم‌عامل، نسخه‌ای جدیدتر از ios 10.3 را دارند به صورت زیرست:

 1. وارد Settings app شوید.
 2. گزینه‌ی Sign in to your [device] را که در ابتدای صفحه قرار گرفته را انتخاب کنید.ورود به اپل ایدی
 3. اپل آیدی و پسورتان را وارد کنید.

به همین سادگی اپل آیدی شما در دستگاهتان فعال می‌شود.

نحوه ورود به اپل آیدی در مک

برای فعال کردن اپل ایدی در مک مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد Apple menu شوید.
 2. System Settings را انتخاب کنید. البته اگر از ورژن قدیمی مک او اس استفاده می‌کنید، این گزینه را با عنوان System Preferences خواهید دید.

چگونه اپل ایدی را وارد کنیم

 1. گزینه‌ی sign in را انتخاب کنید.
 2. اپل آیدی و پسوردتان را وارد کنید.

همان طور که واضح بود، وارد کردن اپل ایدی در مک هم به سادگی فعال کردن آن در گوشی های ایفون است.

فعال کردن اپل ایدی در آیتونز

برخی از برنامه‌های اپل هم هستند که تنها مختص کاربران این شرکت نیست و حتی اگر شما ویندوز و یا دستگاه اندرویدی هم داشته باشید می‌توانید از آنها استفاده کنید. مثل آیتونز و اپل میوزیک؛ با این حال داشتن اپل آیدی برای استفاده از این برنامه‌ها ضروریست. در ادامه به شما می‌گوییم که در این برنامه‌ها مثلاً آیتونز، باید چگونه اپل ایدی را وارد کنیم .

پس از نصب و اجرا کردن آیتونز طریقه وارد کردن اپل ایدی به دو روش امکان‌پذیرست: می‌توانید گزینه‌ی “sign in to itunes store” که در میان صفحه مشخص است را انتخاب کنید و یا از بالای صفحه، روی “account” بزنید و “sign in” را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای ساخت شماره مجازی برای اپل ایدی سری به این مقاله بزنید
وارد شدن به اپل ایدی

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۵۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۲۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۱۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۰۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

هر یک از این روش‌ها را استفاده کنید، برگه “sign in to the itunes store” روی صفحه ظاهر می‌شود و کافیست اپل آیدی و پسوردتان را در آن وارد. کنید.

وارد کردن اپل ایدی

سپس گزینه‌ی “sign in” را بزنید تا وارد اپل آیدی خود شوید.

وارد کردن اپل ایدی در ایفون

وارد شدن به اپل ایدی از طریق گوگل

ممکنست قصد داشته باشید ورود به اپل ایدی را از طریق دستگاه‌های دیگر انجام دهید. به عنوان مثال، از طریق ویندوز اطلاعات حساب خود را کنترل کنید، یا اینکه حساب ابری خود را به یک گوشی اندرویدی دیگر منتقل کنید. در هر صورت به هر دلیلی که بخواهید از طریق دستگاه ‌های‌ دیگر وارد شدن به حساب اپل ایدی را امتحان کنید، راه‌حل خوب وارد شدن به اپل ایدی از طریق گوگل و استفاده از کرومِ گوگل یا مرورگرهای دیگرست.
در این بخش دو وب‌سایت به شما معرفی می‌کنیم که هر کدام را می‌توانید از طریق مرورگر خود استفاده کنید:
 1. appleid.apple.com
 2. www.icloud.com

وارد شدن به اپل ایدی از طریق گوگل

برای وارد کردن اپل ایدی در گوشی جدید بر روی Sign in کلیک کرده و Apple ID و پسورد آن را وارد کنید.

ورود به اپل ایدی از سایت

همانطور که می‌دانید دسترسی به بسیاری از سرویس‌های اپل بدون وارد کردن اپل آیدی امکان‌پذیر نیست. به غیر از این مورد در برخی از سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها هم می‌توانید از این اکانت استفاده کنید. به عبارت دیگر، برخی از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها اپل ایدی را هم قبول می‌کنند که در این حالت باید:
 • بر روی Continue with Apple کلیک کنید.
 • در ادامه از شما خواسته می‌شود تا اپل ایدی، رمز و نام خود را وارد کنید. در بخش اسم می‌توانید هر عنوانی که دوست داشتید را وارد کنید.
اگر دوست ندارید که اکانت شما دیده شود، قبل از وارد کردن اپل ایدی بر روی Hide My Email کلیک کنید، همچنین اگر نیاز به بازیابی رمز اپل ایدی دارید میتوانید به این مقاله مراجعه کنید.

در این مقاله به اموزش فعال سازی اپل ایدی پرداختیم. امیدواریم این مطلب برایتان کاربردی بوده باشد. نظرات و تجربیات خود در مورد ورود به اپل آیدی را با ما و دوستان ۱۹کالا در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید. بی‌صبرانه در انتظار نظرات ارزشمند شماییم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

سوالات متداول

برای وارد كردن اپل ايدي در ایفون و آیپد باید چه روشی را استفاده کنیم؟

✔️برای فعال کردن اپل ایدی در ایفون و ایپد باید وارد برنامه‌ی تنظیمات شوید و گزینه‌ی "Sign in to your [device]" را انتخاب کنید.

در مک چگونه اپل ایدی را وارد کنیم؟

✔️فعال کردن اپل آیدی در مک به این صورت است که باید وارد Apple menu شده و در انجا گزینه‌ی System Preferences را انتخاب کنید. در این مقاله مراحل فعال سازی اپل ایدی در مک را به صورت دقیق توضیح داده‌ایم .

فعال كردن اپل ايدي در آیتونز به چه صورت امکان پذیرست؟

✔️وارد كردن اپل ايدي به آیتونز دو روش دارد که از هر کدام آنها استفاده کنید نتیجه‌ی یکسانی می‌گیرید. برای این کار می‌توانید از قسمت "sign in to itunes store" وارد شوید و یا account و سپس sign in را انتخاب کنید.

برای فعال كردن اپل ايدي به چه فاکتورهایی نیاز داریم؟

✔️برای فعال كردن اپل ايدي حتماً باید به صورت دقیق آپل آیدیتان را بدانید و پسورد آن را بلد باشید. برای اطلاع از اینکه چگونه باید اپل ایدی را وارد کرد به مقاله مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. من اپل ایدی و پسوردشو کاملا دقیق میدونم اما شماره تماس قبلی کلا از دست رفته چجوری میتونم شمارمو عوض کنم بدون اینکه شماره قبلیو بخواد گفت:

  سلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن