خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزار

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات با ساده‌ترین روش ممکن

در حال حاضر واتساپ پرطرفدارترین اپلیکیشن پیام‌رسان در میان ایرانیان است و از همین رو ترفندهایی که برای استفاده از آن وجود دارد می‌توانند کاربردهای زیادی داشته باشند. یکی از این ترفندها مربوط به نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات است که ۱۹کالامگ تصمیم گرفته در این مقاله به آن بپردازد.

به نظر شما اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک میشود ؟ در ادامه به سؤالات و ابهامات ذهنی شما در این باره پاسخ خواهیم داد و به شما به صورت کامل توضیح می‌دهیم که چگونه واتساپ منسوخ شده را برگردانیم و اطلاعات قبلی خود را روی گوشی جدیدمان بازیابی کنیم.

آیا به دلیل مشکلات فنی گوشیتان مجبور به نصب مجدد واتساپ شده‌اید؟ اگر با دانلود دوباره این برنامه، هنوز هم مشکلتان حل نشده و قصد خرید محصول جدیدی دارید و نمی‌دانید نسبت به بودجه خود کدام مدل را انتخاب کنید، می‌توانید در صفحه مربوطه قیمت گوشی محصولات متنوع را همراه با نقد و بررسی هر یک را ببینید تا بتوانید بهتر انتخاب کنید.

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات

برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات کلیدی‌ترین نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید پشتیبان‌گیریست. در صورتی که یک نسخه‌ی پشتیبان از آخرین دیتاها در دست داشته باشید، دیگر هیچ جایی برای نگرانی در مورد نصب واتساپ بدون حذف پیام وجود ندارد.

اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم ، اما تهیه فایل پشتیبان یا همان بکاپ‌گیری را فراموش کرده باشیم، این اپلیکیشن به صورت خودکار آخرین نسخه‎‌ی پشتیبانی که در دست دارد را مد نظر قرار داده و اطلاعاتش را بر اساس همین نسخه به روز می‌کند. ناگفته نماند این امکان وجود دارد که برخی از اطلاعات جدیدتر از بین بروند و در صورتی که هیچ نسخه‌ی پشتیبانی را پیدا نکند، با حذف و نصب واتساپ پیام ها پاک میشود.

در صورتی که می‌خواهید برگرداندن پیام‌ها به صورت کامل صورت بگیرد، برای اطمینان باید حتماً قبل از پاک کردن برنامه، به صورت دستی از همه‌ی اطلاعاتتان پشتیبان‌گیری کنید.

برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات می‌بایست که قبل از پاک کردن آن، از طریق مسیر زیر نسخه پشتیبان‌گیری آن را فعال کنید:

 • وارد اپلیکیشن واتس‌اپ شوید
 • در بالای صفحه بر روی سه نقطه افقی، کلیک کرده و در منوی باز شده، گزینه “Settings یا تنظیمات” را انتخاب کنید
 • در لیستی که می‌بینید به بخش “Chats” یا “گفتگوها” بروید
 • در اینجا برای اینکه با نصب واتساپ پاک شده دوباره داده‌های قبلی خود را ببینید، بر روی “Chat backup یا پشتیبان‌گیری از گفتگو” ضربه بزنید
 • در این بخش ابتدا می‌بایست که حساب گوگل خود را در بخش Google account، وارد کرده و سپس تناوب “Back up to Goggle Drive یا همان پشتیبان‌گیری در Google Drive” را بر روی “Daily یا روزانه” قرار دهید

چگونه واتساپ منسوخ شده را برگردانیم

فروش ویژه
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۳۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A05 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت 256 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۵,۷۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S23 FE ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 10 5G ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۸۳۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 10 5G ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۵,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۸,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

 • اگر هم برای نصب مجدد واتساپ در گوشی جدید عجله دارید، در همین بخش گزینه Backup را انتخاب کنید تا فرآیند پشتیبان‌گیری همین الان انجام شود. در ضمن اگر مایل هستید ویدئوهای واتس‌اپ را هم همچنان داشته باشید، گزینه Include videos را هم پیش از شروع پشتیبان‌گیری، روشن کنید.

نصب مجدد واتساپ

 • در گوشی‌های آیفون هم گزینه‌ای برای تهیه‌ی پشتیبان از ویدئوها به صورت جداگانه وجود دارد که اگر تمایل دارید بعد از نصب مجدد واتساپ در گوشی جدید ویدئوهایتان را ببینید، باید این قسمت را فعال کنید.

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعاتبرای کاربران آیفون هم اگر قصد نصب مجدد واتساپ در گوشی جدید دارید، می‌بایست مانند اندرویدی‌ها به تنظیمات و سپس به بخش Chats در واتس‌اپ بروید. در انتها هم کافیست back up now و یا back up را انتخاب کرده و صبر کنید تا این فرآیند کامل شود.

پس از تکمیل فرآیند تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان، می‌توانید با خاطری آسوده واتس‌اپ را پاک کنید و روند نصب مجدد واتساپ روی گوشی با اطلاعات قبلی (که آن را در ادامه توضیح خواهیم داد) را شروع کنید.

قبل از پرداختن به موضوع چگونگی نصب مجدد واتساپ می‌توانید برای پاک کردن این برنامه، یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

 1. در منوی برنامه‌ها دستتان را بر روی پیام‌رسان واتس‌اپ نگه داشته و گزینه Uninstall ،Remove یا هر آنچه که برای حذف کردن این برنامه دیدید را انتخاب کنید.
 2. راه دیگر هم اینست که به برنامه پلی‌استور یا اپ‌استور بروید و اسم “WhatsApp” را جستجو کنید و در همان جا این برنامه را پاک کنید.
 3. همچنین می‌توانید از طریق خود تنظیمات گوشی وارد عمل شوید؛ یعنی در بخش “Apps” که در Settings قرار گرفته، برنامه WhatsApp را پیدا کرده و حذف کنید.

اکنون که موفق به انجام کارهایی که گفتیم شدید، نوبت به این رسیده تا چگونگی نصب مجدد واتساپ بدون اینکه اطلاعاتتان پاک شود را آموزش دهیم… آیا شما می‌توانید راهکار دیگری را به جز بکاپ‌گیری، برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات ارائه دهید؟

نصب واتساپ با اطلاعات قبلی

اگر از پیام‌هایتان به همان روشی که ذکر کردیم پشتیبان‌گیری کرده باشید، برگرداندن پیام های واتساپ بعد از نصب مجدد به سادگی امکان‌پذیرست. وارد اپ استور یا فروشگاه گوگل پلی شوید، جدیدترین نسخه‌ی در دسترس واتساپ را پیدا کرده و آن را دانلود و اینستال کنید. در مراحل نصب برنامه، کافیست وقتی پیام زیر را می‌بینید گزینه‌ی restore را انتخاب کنید تا همه‌ی اطلاعاتی که شما قبل از حذف کردن برنامه از آنها پشتیبان‌گیری کرده بودید، بازیابی شوند و محتوایی را از دست ندهید. بهترین راه نصب مجدد واتساپ ایفون این روش است؛ چراکه می‌توانید به کمک آن خیلی سریع اطلاعات خود را بازیابی کنید.

چگونگی نصب مجدد واتساپ

نصب مجدد واتساپ به کمک گوگل درایو

حافظه گوگل درایو یکی از راه‌هاییست که به شما در نصب واتساپ با اطلاعات قبلی کمک می‌کند و معمولاً برای زمانی استفاده می‌شود که قصد تعویض گوشی خود را داشته باشید و بخواهید اطلاعاتتان روی دستگاه جدید قرار بگیرد، یا اصطلاحاً Set شود. برای بکاپ‌گیری در گوگل درایو باید این آپشن را در تنظیمات واتس‌اپ فعال کرده باشید و بهتر است برای اطمینان بیشتر، قبل از پاک کردن اطلاعاتتان به صورت دستی نیز از آن‌ها فایل‌پشتیبان تهیه کنید تا خیالتان کاملاً راحت شود.

بعد از بکاپ‌گیری و حذف اپلیکیشن واتساپ، هنگامی که در گوشی جدید خود شماره تلفنتان را وارد کنید، در صورتی که به دستگاهتان حساب گوگل خود را اضافه کرده باشید، به صورت خودکار بکاپ گوگل درایو فعال می‌شود و تنها کافیست گزینه Restore را زده تا تمامی اطلاعات شما برگردد.

چگونه واتساپ منسوخ شده را برگردانیم

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات با google files

اگر بکاپ‌گیری با استفاده از گوگل درایو را فعال نکرده باشید، مقداری از اطلاعات در حافظه گوشی شما ذخیره خواهد شد که می‌توانید درصورت تعویض گوشی، برای انتقال واتساپ به گوشی جدید فایل پشتیبان را به کامپیوتر یا کارت حافظه منتقل کنید. این فرآیند اندکی پیچیده است و به همین دلیل آن را برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن داده‌ها توصیه نمی‌کنیم، ولی بد نیست آن را نیز بلد باشید.

 1. برای نصب واتساپ با اطلاعات قبلی ابتدا بر روی گوشی قدیمی خود، گوگل فایلز را نصب کنید.
 2. سپس به حافظه داخلی گوشی رفته و فایل Local backup را پیدا کنید.
 3. این فایل در قسمت Database واتساپ وجود دارد که از طریق مسیر Internal storage> WhatsApp>Databases می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.
 4. در بخش دیتابیس واتساپ تمامی بکاپ‌های گرفته شده در هفت روز اخیر را مشاهده می‌کنید که جدیدترین آن را کپی و به کامپیوتر انتقال دهید.
 5. اکنون در گوشی جدیدتان یک پوشه به اسم WhatsApp درست کنید و در آن فولدری با نام Databases بسازید و فایل بکاپ را در آن کپی کنید.
 6. سپس با شماره پیشین خود، واتساپ را در گوشی جدید نصب کنید.
 7. در نهایت گزینه Restore را بزنید تا تمامی اطلاعات شما برگردانده شود.

نصب مجدد واتساپ روی گوشی

اگر واتساپ را حذف کنیم گروه ها پاک میشود؟

این موضوع به این بستگی دارد که قبل از نصب مجدد واتساپ روی گوشی این برنامه را چگونه پاک می‌کنید. دو روش عمومی برای حذف این برنامه وجود دارد. اولی اینست که خود برنامه را حذف نصب یا Uninstall کنید. دومین مورد هم اینست که در تنظیمات واتس‌اپ، حساب و شماره خود را پاک کنید.

اگر حسابتان را در خود اپلیکیشن واتس‌اپ پاک کنید، هر چیزی مربوط به اکانت شما مانند پیام‌ها و گروه‌هایی که در آنها عضو هستید، پاک خواهند شد و هر زمان که بازگردید، عمل شما به عنوان نصب مجدد واتساپ با شماره جدید تعریف می‌شود و به عنوان کاربری تازه کار خود را شروع می‌کنید.

اگر هم به صورت کلی، یعنی از منوی برنامه‌ها، آن را Uninstall کنید، تنها پیام‌هایتان حذف می‌شوند و در مقابل، گروه‌ها باقی می‌مانند که اگر قصد دارید بعد از نصب مجدد واتساپ روی گوشی دوباره پیام‌های گروه‌ها را ببینید، لازمست کارهایی را که در بالا برای بکاپ‌گیری از داده‌ها و نصب واتساپ با اطلاعات قبلی نام بردیم را انجام دهید.

امیدواریم اطلاعاتی که در این مقاله در مورد نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی در اختیارتان قرار دادیم برایتان کاربردی باشد و بدون هیچ مشکلی بتوانید آن را انجام دهید. نظرات و پیشنهادات خود درباره چگونگی نصب مجدد واتساپ را با ما و دوستانتان در ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۰۳۴ رای

سوالات متداول

آیا با نصب مجدد واتساپ پیام‌ها پاک می‌شود؟ یعنی اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک میشود؟ 

✔️در حالت عادی با پاک کردن واتساپ و نصب دوباره‌ی آن امکان از بین رفتن بخشی یا همه‌ی اطلاعاتتان وجود دارد، اما راهکاری نیز در دسترس است که می‌توانید به وسیله‌ی آن نصب دوباره واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات را انجام دهید و در مقاله به صورت کامل آن را توضیح دادیم.

اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم گروه ها پاک میشود؟

✔️خیر، با حذف و نصب مجدد واتساپ گروه‌ها پاک نمی‌شوند، اما این امکان وجود دارد که برخی از اطلاعات و سابقه‌ی پیام‌هایتان از بین برود. برای جلوگیری از این اتفاق مراحلی که در مقاله ذکر کردیم را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

‫۶۷ نظرها

 1. سلام من اشتباه واتساپم را پاک کردم کل پیامهام پاک شد بک آپ فعال نبود آیا امکان هست عکس و فیلم و نوشته هام بازیابی بشه ؟

 2. می خواستم بدانم که آیا واتساپ من حذف شده ممکن هست دوباره واتساپ قبلی درست شود

  1. اگر فقط برنامه را پاک کرده باشید بله مجدد با همان شماره مویابل میتوانید راه اندازی کنید

 3. سلام وقت بخیر وستاپ پاک کردم دباره میخوام نصف کنم قبلی رو باکل اطلات که داشتم میتونیدنصب کنید

 4. واتساب من قدیمی و منسوخ شده این پیام میاد ؟
  واتساب من کار نمیکنه؟؟
  بروز رسانی نمیشه وهر کاری میکنم دوباره نصب نمیشه ؟

 5. من راضی هستم البته خارج از ایران ولی در ایران کار نمیکند ۰

 6. سلام خسته نباشید دوستان من واتساپ می زد بروزرسانی دیر بروزرسانی کردم بعد پاک کردم و دوباره از بازار گرفتم هر کاری می کنم نصب نمی شه کسی می دونه ممنون می شم جواب بدید

 7. بادرود فراوان اینجانب فرزانه قوقئی فرزاد در واتساپ بودم از بس عصبانی شدم بخاطر باز نشدن واتساپ حذفش کردم حال چه کنم که دانلود نمیشه و گذشته ها برنمیگرده؟لطفا راهنمایی وکمک کنید.

 8. من واتس اپمو حذف کردم و دوباره نصب کردم قبلش بک اپ نگرفته بودم هیچ راهی نیست که گروهها و چتای قبلیم برگرده؟

   1. من راضی هستم البته خارج از ایران ولی در ایران کار نمیکند

 9. واتسابی که پنجسال پبش فغال بوددوباره راه اندازی کنم شماره هانمایان میشود

 10. سلام من واتساپ دارم وقتی شماره مو می زنم می گه واضعت واتساپ غیر عادی هست هگر برای کسی پیش اومده کمک کنین

 11. سلام من پشتیبان گیری کرده بودم و واتساپو روی گوشیه دیگه ای نصب کردم و اطلاعاتم و چتها تمامآ اومد و الان برای یسری از شرایتها مجبور شدم واتساپو پاک کنم الان که نصب کردم قبلیها بالا نیامد میشه کمک کنید که چباید کرد

 12. سلام . واتس گوشی من حذف شده است . الان جهت نصب در گوشی جدید پیامک یا تماس برای دریافت کد را دریافت نمیکنم
  لطفا اگر برای کسی پیش امده کمک‌ کنید

  1. اگه گوشیتون ایفونه سیم کارتتونو بندازید روی ی گوشی اندرویدی تا پیام براتون ارسال شه

 13. سلام من گوشیم ازنظر انروید۶ الانم میخوام واتساب نصب کردم با اینستا و لی اصلا بالا نمیاد فیلتر شکن هم نصب نمیشه لطفا راهنماییم کنید باتشکر

 14. سلام و درود
  من گوشیمو عوض کردم. میخوام واتساپو وصل کنم. الان میخوام نصب مجدد واتساپ به گوشی جدید بدون پاک شدن اطلاعات انجام بدم. از مین روشی که گفتین لاید استفاده کنم؟

 15. من میخوام از طریق وب واتساپ وب وارد یه واتس اپ دگ بشم
  ایا واتساپ خودم پاک میشه ؟

 16. سلام من میخوام واتساپ رو حذف کنم و روی گوشی جدیدم نصب کنم
  اما پیام هارو میخوام، اگه پشیبان گیری کنم روی گوشی قدیمیم بعد حذف کردم. آیا پیام ها روی گوشی جدیدم میان؟ لطفا جواب بدید یکم عجله دارم

  1. فکر کنم آره.میتونستی به پشتیبانی واتساپ بگی،البته من یه بار تجربش نصب واتساپ با اطلاعات قبلی رو داشتم و خوب جواب نمیدن

 17. سلام خسته نباشبد ایا با آنیستال کردن واتس آپ ایا پیغام لفت روی گروهاییی که عضویم میره؟

 18. گوشیم کارخانه شدنمیدونم چرا پاک شدن بازیابی بشن هرچی بود    همه چیز میخوام بازیابی بشن همه چی عکسام فیلم

  1. نصب واتساپ مجدد در گوشی جدید و قدیمی اندروید و ایفون فرقی نداره

 19. اصلا جوابها هیچ فایده ای نداره من تو هر سایتی میرم جواب نمیگیرم من واتساپ جدید نصب کردم چون واتساپ قبلی منسوخ شده بود ولی تمام گدوهها که داخلش بودم حذف شدن

 20. وای چه خوب! من خیلی وقت بود می‌خواستم واتساپو پاک کنم میترسیدم پیامام بپره. ممنون از اینکه گفتید چگونه بعد از نصب واتساپ پیام های قبلی را برگردانیم

   1. سلام خسته نباشید واتساپمو حذف شده هرچه سعی میکنم نصب نمیشه لطفا راهنمایی کنید

 21. وقتی پشتیبان نگرفتیم چگونه بعد از نصب دوباره واتساپ پیام ها را برگردانیم

  1. سلام
   من به مدت چند ماه از واتساپ استفاده نمیکردم و گوشیم خاموش بود، امروز دوستام بهم گفتن که از گروه های واتساپ لفت دادم
   آیا استفاده نکردن طولانی مدت از واتساپ باعث میشه از گروه ها لفت داده بشیم
   ممنون میشم جواب بدین

   1. بله. بعد از ۱۲۰ روز خاموش بودن گوشی و با حتی روشن بودن گوشی و عدم دسترسی به اینترنت، بنا به دلایل امنیتی واتس اپ حذف میشه

   2. باسلام من به اشتباه واتساپ رومیخواستم بروزرسانی کنم ولی اینقدرگیرکرد اشتباهی چندباررویه لغوزدم پاک شد.الان نمیتونم دانلودش کنم ممنون میشم راهنمایم کنید.باتشکر

 22. ممنون که پاسخ دادید چگونه بعد از حذف و نصب واتساپ پیام ها را برگردانیم

 23. برگرداندن پیام های واتساپ بعد از نصب اینترنت مصرف میکنه؟

 24. وقتیی پشتیبان نگرفتیم چگونه بعد از حذف نصب واتساپ پیام ها را برگردانیم ؟

  1. برای نصب مجدد واتساپ روی گوشی و برگردودنشون باید پشتبان داشته باشی

   1. سلام.واتساپم به روز شده .اما نمیتونم نمایه یا پروافایلمو کاری کنم که بعضی از مخاطبینم فقط ببینن.
    الان همه میتونن اما تو گوشیم من این گزینه هنوز نیومده

 25. اگر واتساپ را پاک کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک میشود؟

  1. چگونگی نصب مجدد واتساپ رو کامل توضیح داده که چکار کنی پاک نشه

 26. سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون، من بعلت فراموشی رمز مجبورم اپل ایدیمو تغییر بدم و واتساپمو پاک کنم و با اپل ایدی جدید نصب کنم
  بعد الان اپ واتساپ برام اکسپایر شده ، قبلش از یکی از چتام بک اپ گرفتم و تو داکیومنتم ذخیره کردم
  الان ازونجایی که بخاطر اون مسعله اپل ایدی به ایکلود دسترسی ندارم بک اپ بگیرم چیکار میتونم بکم

  1. باعرض سلام وخسته نباشید حضور شما کاربران عزیز و زحمتکش از شما خواهشمندم که شما مرایاری بفرمایید در آپدیت کردن واتساپم هرکاری میکنم اصلا آپدیت نمی شود

   1. سلام خسته نباشید واتساپمو حذف شده هرچه سعی میکنم نصب نمیشه لطفا راهنمایی کنید

   2. واتساپ من خراب شدودوباره کوشش کردم اما کود را برایم ارسال نمیکند میکه شماره شما نادرست هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن