خرید گوشی
اپلیکیشن و نرم افزار

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات با ساده‌ترین روش ممکن

 • در حال حاضر واتساپ پرطرفدارترین اپلیکیشن پیام‌رسان در میان ایرانیان است و از همین رو ترفندهایی که برای استفاده از آن وجود دارد می‌توانند کاربردهای زیادی داشته باشند. یکی از این ترفندها مربوط به نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات است که ۱۹کالامگ تصمیم گرفته در این مقاله به آن بپردازد.
  به نظر شما اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک می‌شود ؟ در ادامه به سواات و ابهامات ذهنی شما در این باره پاسخ خواهیم داد و به شما به صورت کامل توضیح می‌دهیم که چگونه واتساپ منسوخ شده را برگردانیم و اطلاعات قبلی خود را روی گوشی جدیدمان بازیابی کنیم.

  نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات

  برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات کلیدی‌ترین نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید پشتیبان‌گیریست. در صورتی که یک نسخه‌ی پشتیبان از آخرین دیتاها در دست داشته باشید، دیگر هیچ جایی برای نگرانی در مورد نصب واتساپ بدون حذف پیام وجود ندارد.

  اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم ، اما تهیه فایل پشتیبان یا همان بکاپ گیری را فراموش کرده باشیم، این اپلیکیشن به صورت خودکار آخرین نسخه‎‌ی پشتیبانی که در دست دارد را مد نظر قرار داده و اطلاعاتش را براساس همین نسخه به روز می‌کند. ناگفته نماند این امکان وجود دارد که برخی از اطلاعات جدیدتر از بین بروند و در صورتی که هیچ نسخه‌ی پشتیبانی را پیدا نکند، با حذف و نصب واتساپ پیام ها پاک میشود.

  در صورتی که می‌خواهید بازیابی پیام های واتساپ پس از نصب مجدد به صورت کامل صورت بگیرد، برای اطمینان باید حتماً قبل از پاک کردن برنامه، به صورت دستی از همه‌ی اطلاعاتتان پشتیبان‌گیری کنید.

  مقاله پیشنهادی: آموزش انتقال واتساپ به گوشی جدید

  برای پشتیبان‌گیری از اطلاعاتتان در واتساپ، این برنامه را باز کنید و وارد قسمت تنظیمات یا setting و پس از آن chats شوید. در این بخش chat backup را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

  نصب مجدد واتساپ

  در گوشی‌های آیفون گزینه‌ای برای تهیه‌ی پشتیبان از ویدئوها به صورت جداگانه نیز وجود داردکه اگر تمایل دارید که از ویدئوهایتان هم بکاپ بگیرید، باید این قسمت را فعال کنید.
  نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعاتدر انتها کافیست back up now و یا back up را انتخاب کرده و صبر کنید تا این فرآیند تکمیل شود.

  پس از تکمیل فرآیند تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان می‌توانید با خاطری آسوده واتس آپ را پاک کنید و روند نصب مجدد واتساپ روی گوشی با اطلاعات قبلی ( که آن را در ادامه توضیح خواهیم داد) را شروع کنید.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 ظرفیت 64 رم 4 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵۴,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A04e ظرفیت 32 رم 3 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴,۱۳۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A04e ظرفیت ۳۲ رم ۳ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۴۷,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S23 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت 64 رم 3 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 10A ظرفیت ۶۴ رم ۳ گیگابایت

  آیا شما می‌توانید راهکار دیگری به جز بکاپ گیری،  برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات ارائه دهید؟

  برای اطلاع از قیمت گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  نصب واتساپ با اطلاعات قبلی

  اگر از پیام‌هایتان به همان روشی که ذکر کردیم پشتیبان‌گیری کرده باشید برگرداندن پیامهای واتساپ بعد از نصب مجدد به سادگی امکان‌پذیرست. وارد اپ استور یا فروشگاه گوگل پلی شوید، جدیدترین نسخه‌ی در دسترس واتساپ را پیدا کنید و آن را دانلود و اینستال کنید. در مراحل نصب برنامه، کافیست وقتی پیام زیر را می‌بینید گزینه‌ی restore را انتخاب کنید تا همه‌ی اطلاعاتی که شما قبل از حذف کردن برنامه از آنها پشتیبان‌گیری کرده بودید، بازیابی شوند و محتوایی را از دست ندهید. بهترین راه نصب مجدد واتساپ ایفون این روش است چراکه می‌توانید به کمک آن خیلی سریع اطلاعات خود را بازیابی کنید.

  چگونگی نصب مجدد واتساپ

  نصب مجدد واتساپ به کمک گوگل درایو

  حافظه گوگل درایو یکی از راه‌هاییست که به شما در نصب واتساپ با اطلاعات قبلی کمک می‌کند و معمولاً برای زمانی استفاده می‌شود که قصد تعویض گوشی خود را داشته باشید و بخواهید اطلاعاتتان روی دستگاه جدید قرار بگیرد یا اصطلاحاً Set شود. برای بکاپ گیری در گوگل درایو باید این آپشن را در تنظیمات واتساپ فعال کرده باشید و بهتر است برای اطمینان بیشتر، قبل از پاک کردن اطلاعاتتان به صورت دستی نیز از آن‌ها فایل‌پشتیبان تهیه کنید تا خیالتان کاملاً راحت شود.

  بعد از بکاپ گیری و حذف اپلیکیشن واتساپ، هنگامی که در گوشی جدید خود شماره تلفنتان را وارد کنید، در صورتی که به دستگاهتان حساب گوگل خود را اضافه کرده باشید، به صورت خودکار بکاپ گوگل درایو فعال می‌شود و تنها کافیست گزینه Restore را زده تا تمامی اطلاعات شما برگردد.

  چگونه واتساپ منسوخ شده را برگردانیم

  نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات با google files

  اگر بکاپ گیری با استفاده از گوگل درایو را فعال نکرده باشید، اطلاعات در حافظه گوشی شما ذخیره خواهد شد و درصورت تعویض گوشی، حتماً باید فایل پشتیبان را به کامپیوتر یا کارت حافظه منتقل کنید. این فرآیند اندکی پیچیده است و به همین دلیل آن را برای برگرداندن پیام های واتساپ توصیه نمی‌کنیم، ولی بد نیست آن را نیز بلد باشید.
  • ابتدا بر روی گوشی قدیمی خود گوگل فایلز را نصب کنید.
  • سپس به حافظه داخلی گوشی رفته و فایل Local backup را پیدا کنید.
  • این فایل در قسمت Database واتساپ وجود دارد که از طریق مسیر Internal storage> WhatsApp>Databases می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.
  • در بخش دیتابیس واتساپ تمامی بکاپ‌های گرفته شده در هفت روز اخیر را مشاهده می‌کنید که جدیدترین آن را کپی و به کامپیوتر انتقال دهید.
  • اکنون در گوشی جدید یک پوشه به اسم WhatsApp درست کنید و در آن فولدری با نام Databases بسازید و فایل بکاپ را در آن کپی کنید.
  • سپس با شماره قبلی خود، واتساپ را در گوشی جدید نصب کنید.
  • در نهایت گزینه Restore را بزنید تا تمامی اطلاعات شما بازیابی شود.

  نصب مجدد واتساپ روی گوشی

  اگر واتساپ را حذف کنیم گروه ها پاک میشود؟

  در صورت حذف کردن واتساپ، شما به صورت خودکار از تمامی گروه‌ها خارج می‌شوید و اینطور به نظر می‌رسد که شما Left دادید. اگر در گروهی ادمین باشید، تمامی دسترسی‌های شما قطع می‌شود و فردی به صورت تصادفی ادمین گروه خواهد شد. بعد از نصب مجدد واتساپ روی گوشی می‌توانید از طریق لینک دعوت یا ادمین‌ها به گروه‎‌ها اضافه شوید.

  امیدواریم اطلاعاتی که در این مقاله در مورد نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی در اختیارتان قرار دادیم برایتان کاربردی باشد و بدون هیچ مشکلی بتوانید آن را انجام دهید. نظرات و پیشنهادات خود را درباره چگونگی نصب مجدد واتساپ را با ما و دوستانتان در ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۵۴۸ رای

  سوالات متداول

  ایا با حذف نصب واتساپ پیام ها پاک میشود؟ یعنی اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک میشود؟ 

  ✔️در حالت عادی با پاک کردن واتساپ و نصب دوباره‌ی آن امکان از بین رفتن بخشی یا همه‌ی اطلاعاتتان وجود دارد، اما راهکاری نیز در دسترس است که می‌توانید به وسیله‌ی آن نصب دوباره واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات را انجام دهید و در مقاله به صورت کامل آن را توضیح دادیم.

  چطور بعد از نصب دوباره واتساپ پیام ها را برگردانیم؟

  ✔️برای اینکه بتوانیم بعد از نصب دوباره واتساپ پیام ها را برگردانیم باید حتماً در آخرین لحظه از همه‌ی پیام‌ها نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنیم که جزئیات آن را در مقاله توضیح دادیم.

  اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم گروه ها پاک میشود؟

  ✔️خیر، با حذف و نصب مجدد واتساپ گروه‌ها پاک نمی‌شوند، اما این امکان وجود دارد که برخی از اطلاعات و سابقه‌ی پیام‌هایتان از بین برود. برای جلوگیری از این اتفاق مراحلی که در مقاله ذکر کردیم را دنبال کنید.

  نصب واتساپ جدید بدون پاک شدن اطلاعات با چه روش‌ هایی امکان پذیرست؟

  ✔️ بدین منظور که بعد از حذف و نصب واتساپ پیام ها را برگردانیم و همچنین هیچ اطلاعاتی را از دست ندهیم، بهترین راهکاری که وجود دارد اینست که قبل از حذف کردن برنامه از همه‌ی اطلاعات بک‌آپ تهیه کنیم که روش آن را در مقاله توضیح دادیم.

  نوشته های مشابه

  ‫۵۰ نظرها

  1. من راضی هستم البته خارج از ایران ولی در ایران کار نمیکند ۰

  2. سلام خسته نباشید دوستان من واتساپ می زد بروزرسانی دیر بروزرسانی کردم بعد پاک کردم و دوباره از بازار گرفتم هر کاری می کنم نصب نمی شه کسی می دونه ممنون می شم جواب بدید

  3. بادرود فراوان اینجانب فرزانه قوقئی فرزاد در واتساپ بودم از بس عصبانی شدم بخاطر باز نشدن واتساپ حذفش کردم حال چه کنم که دانلود نمیشه و گذشته ها برنمیگرده؟لطفا راهنمایی وکمک کنید.

  4. من واتس اپمو حذف کردم و دوباره نصب کردم قبلش بک اپ نگرفته بودم هیچ راهی نیست که گروهها و چتای قبلیم برگرده؟

    1. من راضی هستم البته خارج از ایران ولی در ایران کار نمیکند

  5. واتسابی که پنجسال پبش فغال بوددوباره راه اندازی کنم شماره هانمایان میشود

  6. سلام من واتساپ دارم وقتی شماره مو می زنم می گه واضعت واتساپ غیر عادی هست هگر برای کسی پیش اومده کمک کنین

  7. سلام من پشتیبان گیری کرده بودم و واتساپو روی گوشیه دیگه ای نصب کردم و اطلاعاتم و چتها تمامآ اومد و الان برای یسری از شرایتها مجبور شدم واتساپو پاک کنم الان که نصب کردم قبلیها بالا نیامد میشه کمک کنید که چباید کرد

  8. سلام . واتس گوشی من حذف شده است . الان جهت نصب در گوشی جدید پیامک یا تماس برای دریافت کد را دریافت نمیکنم
   لطفا اگر برای کسی پیش امده کمک‌ کنید

   1. اگه گوشیتون ایفونه سیم کارتتونو بندازید روی ی گوشی اندرویدی تا پیام براتون ارسال شه

  9. سلام من گوشیم ازنظر انروید۶ الانم میخوام واتساب نصب کردم با اینستا و لی اصلا بالا نمیاد فیلتر شکن هم نصب نمیشه لطفا راهنماییم کنید باتشکر

  10. سلام و درود
   من گوشیمو عوض کردم. میخوام واتساپو وصل کنم. الان میخوام انتقال واتساپ به گوشی جدید بدون پاک شدن اطلاعات انجام بدم. از مین روشی که گفتین لاید استفاده کنم؟

  11. من میخوام از طریق وب واتساپ وب وارد یه واتس اپ دگ بشم
   ایا واتساپ خودم پاک میشه ؟

  12. سلام من میخوام واتساپ رو حذف کنم و روی گوشی جدیدم نصب کنم
   اما پیام هارو میخوام، اگه پشیبان گیری کنم روی گوشی قدیمیم بعد حذف کردم. آیا پیام ها روی گوشی جدیدم میان؟ لطفا جواب بدید یکم عجله دارم

   1. فکر کنم آره.میتونستی به پشتیبانی واتساپ بگی،البته من یه بار تجربش نصب واتساپ با اطلاعات قبلی رو داشتم و خوب جواب نمیدن

  13. سلام خسته نباشبد ایا با آنیستال کردن واتس آپ ایا پیغام لفت روی گروهاییی که عضویم میره؟

  14. گوشیم کارخانه شدنمیدونم چرا پاک شدن بازیابی بشن هرچی بود    همه چیز میخوام بازیابی بشن همه چی عکسام فیلم

   1. نصب واتساپ مجدد در گوشی جدید و قدیمی اندروید و ایفون فرقی نداره

  15. اصلا جوابها هیچ فایده ای نداره من تو هر سایتی میرم جواب نمیگیرم من واتساپ جدید نصب کردم چون واتساپ قبلی منسوخ شده بود ولی تمام گدوهها که داخلش بودم حذف شدن

  16. وای چه خوب! من خیلی وقت بود می‌خواستم واتساپو پاک کنم میترسیدم پیامام بپره. ممنون از اینکه گفتید چگونه بعد از نصب واتساپ پیام های قبلی را برگردانیم

  17. وقتی پشتیبان نگرفتیم چگونه بعد از نصب دوباره واتساپ پیام ها را برگردانیم

   1. سلام
    من به مدت چند ماه از واتساپ استفاده نمیکردم و گوشیم خاموش بود، امروز دوستام بهم گفتن که از گروه های واتساپ لفت دادم
    آیا استفاده نکردن طولانی مدت از واتساپ باعث میشه از گروه ها لفت داده بشیم
    ممنون میشم جواب بدین

    1. بله. بعد از ۱۲۰ روز خاموش بودن گوشی و با حتی روشن بودن گوشی و عدم دسترسی به اینترنت، بنا به دلایل امنیتی واتس اپ حذف میشه

    2. باسلام من به اشتباه واتساپ رومیخواستم بروزرسانی کنم ولی اینقدرگیرکرد اشتباهی چندباررویه لغوزدم پاک شد.الان نمیتونم دانلودش کنم ممنون میشم راهنمایم کنید.باتشکر

  18. ممنون که پاسخ دادید چگونه بعد از حذف و نصب واتساپ پیام ها را برگردانیم

  19. برگرداندن پیام های واتساپ بعد از نصب اینترنت مصرف میکنه؟

  20. وقتیی پشتیبان نگرفتیم چگونه بعد از حذف نصب واتساپ پیام ها را برگردانیم ؟

   1. برای نصب مجدد واتساپ روی گوشی و برگردودنشون باید پشتبان داشته باشی

    1. سلام.واتساپم به روز شده .اما نمیتونم نمایه یا پروافایلمو کاری کنم که بعضی از مخاطبینم فقط ببینن.
     الان همه میتونن اما تو گوشیم من این گزینه هنوز نیومده

  21. اگر واتساپ را پاک کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک میشود؟

   1. چگونگی نصب مجدد واتساپ رو کامل توضیح داده که چکار کنی پاک نشه

  22. سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون، من بعلت فراموشی رمز مجبورم اپل ایدیمو تغییر بدم و واتساپمو پاک کنم و با اپل ایدی جدید نصب کنم
   بعد الان اپ واتساپ برام اکسپایر شده ، قبلش از یکی از چتام بک اپ گرفتم و تو داکیومنتم ذخیره کردم
   الان ازونجایی که بخاطر اون مسعله اپل ایدی به ایکلود دسترسی ندارم بک اپ بگیرم چیکار میتونم بکم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن