قیمت گوشی سامسونگ
موبایل و تبلتهمه

نحوه انتقال اطلاعات به گوشی جدید از گوشی قدیمی‌تر!

 • زمانی که افراد گوشی جدید اندرویدی خریداری می‌کنند تمایل دارند تمام اطلاعات گوشی قبلی خود اعم از تصاویر، فیلم‌ها، مخاطبین و اپلیکیشن‌ها را در کمترین زمان ممکن به گوشی جدید انتقال دهند. خوشبختانه گوگل این امکان را فرآهم می‌سازد تا کاربران امکان انتقال اطلاعات و تمامی داده‌ها را از گوشی قدیمی به گوشی جدید اندرویدی داشته باشند.

  فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا در این مقاله سعی دارد با آموزش انتقال تمام اطلاعات گوشی اندرویدی قدیمی به جدید این مسیر را برای شما هموار سازد تا پس از مطالعه مطالب پیش‌رو با انتقال اطلاعات به گوشی جدید آشنا شوید؛ امید است ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

  نحوه انتقال اطلاعات به گوشی جدید – backup گرفتن از داده‌های گوشی قبلی:

  کاربران می‌توانند با ایجاد حساب کاربری در گوگل داده‌های گوشی خود را اعم از تماس‌های تلفنی، پیام‌ها، مخاطبین و اپلیکیشن‌ها را ذخیره کنند. همچنین باید دقت داشته باشید که حتما گزینه Google Backup در گوشی اندرویدی قبلی خود را فعال کرده باشید، بنابراین در هنگام راه‌اندازی گوشی جدید فقط کافیست حساب کاربری Google را در گوشی موبایل خود بازیابی کنید.

  خوشبختانه در این روش جای نگرانی برای کمبود حافظه داخلی وجود ندارد، چون داده‌ها به صورت خودکار توسط Google پشتیبانی می‌شود و سهمی از فضای ذخیره‌سازی را به خود اختصاص نمی‌دهد. با ما همراه باشید تا با طریقه انتقال اطلاعات به گوشی جدید و ترفند فعال‌سازی گوگل بکاپ آشنا شوید.

  همچنین با مطالعه مقاله امکان انتقال تماس به تمام پلتفورم‌ها از طریق نرم‌افزار جیمیل می‌توان با
  نرم‌افزار انتقال داده به گوشی جدید آشنا شوید.

  نحوه انتقال اطلاعات به گوشی جدید سامسونگ با فعال‌سازی گوگل بک‌آپ:

  ۱) ابتدا وارد قسمت تنظیمات شوید. برای این کار می‌توان از بخش اپلیکیشن‌ها و یا home screen وارد Settings شد.
  ۲) به پایین صفحه بروید و گزینه System را انتخاب کنید.
  ۳) در منوی باز شده روی گزینه Backup کلیک کنید.
  ۴) از روشن بودن گزینه Back up to Google Drive اطمینان حاصل کنید، سپس دکمه Back up Now را فشار دهید.

  نحوه فعال‌سازی گوگل بکاپ

  پس از بکاپ گرفتن از داده‌ها، می‌توانید با راه‌اندازی گوشی جدید خود شروع به کار کنید. با این حال ، قبل از هرکاری از عکس‌ها و فیلم‌های پشتیبانی شده در قسمت Google Photos اطمینان حاصل کنید، اما انتقال عکس و فیلم‌ها از گوشی قبلی به گوشی جدید همیشه امری زمان‌بر بوده و از حوصله افراد به دور است که در ادامه به توضیح بهترین روش برای انتقال آنها می‌پردازیم.

   بکاپ گرفتن از داده ها
  نحوه انتقال اطلاعات به گوشی جدید

  نحوه انتقال عکس‌ها و فیلم‌ها به گوشی جدید اندروید:

  Google Photos یکی از بهترین سرویس‌های بکاپ عکس‌ها و فیلم‌ها با حفظ کیفیت اصلی است. کاربران نه تنها می‌توانند از عکس و فیلم‌ها با کیفیت بسیار بالا و فضای ذخیره‌سازی نامحدود بکاپ بگیرند، بلکه در صورت کاهش اندازه‌ی عکس‌ها نیز، تمام جزئیات با حفظ کیفیت اصلی ذخیره خواهند شد.

  بیشتر بخوانید: برای مقایسه انواع گوشی موبایل می‌توانید به قسمت مقایسه گوشی ۱۹کالا مراجعه کرده و انواع مدل‌های گوشی جدید و قدیمی و یا هر مدلی را که هنگام خرید مد نظر قرار دارید را با هم مقایسه کنید.

  خبر خوب این است که در صورت انتخاب گزینه High-Quality جای نگرانی برای کمبود فضای ذخیره داخلی وجود ندارد و کاربران می‌توانند با این سرویس فوق‌العاده عکس‌ها و فیلم‌های خود را ذخیره‌سازی کنند. زمانی که داده‌های گوشی قبلی در cloud پشتیبانی یا بکاپ گرفته شوند، پس از آن امکان دسترسی به فیلم و عکس‌ها از طریق وب هموار وجود خواهد داشت.

  ۱) اپلیکیشن عکس‌های مورد نظر را باز کنید.
  ۲) در قسمت بالا سمت چپ صفحه باز شده گزینه hamburger menu را انتخاب کنید.
  ۳) در منوی باز شده ابتدا Settings و سپس روی گزینه Backup & sync کلیک کنید.
  ۴) از روشن بودن گزینه Backup & sync اطمینان حاصل فرمایید.
  ۵) حتمأ Backup mode را در حالت کیفیت بالای عکس‌ها تنظیم کنید.

  نحوه بکاپ گرفتن و انتقال اطلاعات

  حال نوبت به این می‌رسد که داده‌ها و اپلیکیشن‌های کاربردی گوشی قبلی را به گوشی اندرویدی جدید انتقال دهید و بازیابی کنید؛ با ما همراه باشید تا با انتقال اپلیکیشن به گوشی جدید آشنا شوید.

  همچنین کاربران گوشی آیفون با مطالعه نحوه انتقال مخاطبین از گوشی آیفون به اندروید می‌توانند با انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید آگاه شوند.

   انتقل داده‌ها و اپلیکیشن‌های کاربردی گوشی قبلی به گوشی جدید

  چگونه داده‌ها و اپلیکیشن گوشی اندرویدی خود را بازیابی کنیم؟

  یکی از دغدغه‌های کاربران هنگام خرید گوشی، بازیابی و انتقال تمام اطلاعات به گوشی اندرویدی است که در این مرحله نیز به گوشی قبلی خود نیاز خواهید داشت.

  گوشی شیائومی Poco X3 Pro ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۶,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco X3 Pro ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت

  بایدها و نبایدهای این مرحله چیست؟
  نبایدها: در گوشی اندرویدی جدید نباید داده‌ها را مجددأ بازیابی کنید.
  بایدها: در این مرحله سیمکارت خود را به گوشی جدید انتقال دهید.

  ساده‌ترین روش انتقال داده‌ها و تنظیمات گوشی اندرویدی قدیمی به گوشی جدید آشنا شوید.

  ۱) ابتدا زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی گزینه استارت در صفحه اصلی کلیک کنید.
  ۲) سپس به شبکه اینترنت Wi-Fi متصل شوید.
  ۳) در قسمت Copy apps & data گزینه Next را انتخاب کنید تا انتقال اطلاعات به گوشی جدید Android آغاز شود.

  روش انتقال داده‌ها و تنظیمات گوشی


  ۴) در منوی Bring your data from گزینه بکاپ از گوشی اندرویدی را انتخاب کنید.
  ۵) در منوی جدید باز شده دستورالعمل مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات وجود دارد که با انتخاب گزینه Next داده‌ها شروع به انتقال می‌کند.

   دستورالعمل‌های مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات


  در صفحه Verify your phone شماره مدل گوشی جدید را مشاهده خواهید کرد که در این مرحله به گوشی قبلی مجدداً نیاز خواهید داشت، چون باید اجازه انتقال پیامک‌ها، تماس‌های تلفنی و داده‌های مربوطه را به گوشی اندرویدی جدید بدهید.

  آموزش انتقال اطلاعات گوشی به گوشی جدید

  ۱) برنامه تنظیمات گوشی قبلی خود را باز کنید و گزینه Google را انتخاب کنید.
  ۲) ابتدا Set up & restore را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Set up nearby device ضربه بزنید و گزینه Next را انتخاب کنید.
  ۳) گوشی اندرویدی جدید شما شروع به جستجوی گوشی‌های نزدیک می‌کند که در این مرحله با تأیید الگوها در هر دو گوشی شروع به اتصال و انتقال داده‌‌ها می‌کند.

  آموزش انتقال اطلاعات گوشی به گوشی جدید


  ۴) در صفحه screen lock confirm گوشی اندرویدی قبلی گزینه Next را انتخاب کرده و سپس در منوی باز شده Copy to your new device را انتخاب کنید.

   انتقال داده گوشی اندرویدی


  در این مرحله خواهید دید انتقال اطلاعات به گوشی جدید شامل مخاطبین و داده‌های مورد نظر انجام شده است؛ در ادامه نحوه‌ی انتقال اپلیکیشن به گوشی جدید را مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم.

  انتقال مخاطبین به گوشی جدید

  مقاله های پیشنهادی : دسترسی به اطلاعات گوشی شکسته


  نحوه انتقال اپلیکیشن به گوشی جدید

  ۱) ابتدا وارد گوگل اکانت شوید و قفل صفحه گوشی قبلی خود را باز کنید تا اجازه انتقال اپلیکیشن داده شود.
  ۲) سپس صفحه Choose what to restore باز می‌شود. اگر می‌خواهید تمام اپلیکیشن‌ها از گوشی قدیمی به گوشی جدید انتقال یابد، تنظیمات را همانطور که هست بگذارید و بر روی بازیابی کلیک کنید.
  ۳) اگر تمایلی به نصب تمام اپلیکیشن‌ها ندارید، فقط کافیست تنظیمات اپلیکیشن مورد نظر را کلیک کرده و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

  نحوه انتقال اپلیکیشن به گوشی جدید


  ۴) در پایان باید گزینه Restore را کلیک کنید تا اپلیکیشن‌های مورد نظر در گوشی اندروید جدید نصب شود.

  انتقال اپلیکیشن ها از گوشی قدیمی به گوشی جدید اندرویدی

  نتیجه‌گیری:

  در این مقاله سعی داشتیم تمام ترفندهای انتقال داده‌ها و اپلیکیشن مورد نیاز از گوشی قبلی به گوشی جدید اندرویدی را آموزش دهیم؛ هرچند که بیشتر این فرآیندها از طریق انتقال برنامه با بلوتوث امکان‌پذیر است اما این امریست زمان‌بر، شما کاربران با خیال راحت می‌توانید اطلاعات گوشی قبلی خود را تمام و کمال به گوشی جدید انتقال دهید. نظرات خود را در این حوزه با ۱۹کالامگ به عنوان یک مرجع موبایل معتبر به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸ رای

  سوالات متداول

  چطور اطلاعاتی از قبیل تماس‌های تلفی، پیام‌ها و مخاطبین را به گوشی اندرویدی جدید منتقل کنیم؟

  اگر گزینهGoogle Backup را در گوشی قدیمی فعال کرده باشید، کافیست جیمیل خود را در گوشی جدید وارد کنید تا داده‌های گوشی قدیمی را اعم از تماس‌های تلفنی، پیام‌ها، مخاطبین و ... را در گوشی اندرویدی جدید ببینید.

  چگونه باید بکاپ گوگل را فعال کنیم؟

  ابتدا وارد قسمت تنظیمات شوید و به پایین صفحه بروید و گزینه System را انتخاب کنید، در منوی باز شده روی گزینه Backup کلیک کنید و از روشن بودن گزینه Back up to Google Drive اطمینان حاصل کنید، سپس دکمه Back up Now را فشار دهید تا از تمام اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه شود.

  انتقال عکس‌ها و فیلم‌ها به گوشی جدید اندروید به چه صورت است؟

  Google Photos یکی از بهترین سرویس‌های بکاپ عکس‌ها و فیلم‌ها با حفظ کیفیت اصلی است. کاربران نه تنها می‌توانند از عکس و فیلم‌ها با کیفیت بسیار بالا و فضای ذخیره‌سازی نامحدود بکاپ بگیرند، بلکه در صورت کاهش اندازه‌ی عکس‌ها نیز، تمام جزئیات با حفظ کیفیت اصلی ذخیره خواهند شد.

  نوشته های مشابه

  ‫۸ نظرها

  1. سلام من سوال داشتم یکی خواهشن جواب منو بده ممنون میشم.بچه ها من اطلاعات گوشیم برا دوست میره چت واتساپ اینستا پیام ها از کجا میتونه ببین چیکار کنم نبینه.

  2. سلام .من به تازگی گوشیمو عوض کردم .وبا حساب کاربریم تعدادی از عکسام و مخاطبینم رو به گوشی جدیدم انتقال دادم.مخاطبینم در گوشی قبلی عکس نداشتن .اما در گوشی جدید موقع زنگ خوردن تعداد کمی از مخاطبینم عکس دارن که من حتی عکسشون رو داخل گوشیم ندارم.مخاطب واتساپ ندارد.چطور ممکنه.اگه ممکنه جوابمو بدید ممنون میشم.

  3. من دنبال این بودم که چگونه اطلاعات گوشی را به گوشی دیگر انتقال دهیم چون یه گوشی جدید خریده بودم. ممنون از مقاله اموزشیتون

  4. انتقال اطلاعات تلگرام به گوشی جدید هم مثل روش شما جواب داد ممنون

  5. سلام. من داخل موبایل جدیدم copy apps & data رو پیدا نمی کنم فروشنده خودش موبایل رو راه اندازی کرد اون سه تا صفحه اول رو ندارم.

  6. سلام وعرض تشکرازتوضیحات جامع وکاملتون..من خواستم بپرسم چنانچه فقط اطلاعات گوشی وخط موبایل قدیمی را بخواهیم در گوشی جدید ورو خط موبایل جدیدبفرستیم چگونه باید انجام داد

   1. نحوه انتقال اطلاعات به گوشی جدید در بالا گفته شده که میتونید استفاده کنید
    روش هایی هم برای انتقال تماس از یک گوشی به گوشی دیگه هست که در مقاله های دیگه ای به اون اشاره شده که در مجله می تونید مطالعه کنید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن