خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار سامسونگاخبار گوشی موبایل

ساده‌ترین روش‌ ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ +آموزش تصویری

ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ چطور انجام می‌شود؟ قابلیت ضبط مکالمه سامسونگ کمک میکند تا هیچ جزئیاتی از تماس‌های تلفنیتان از دست نرود. در ادامه با ۱۹کالامگ همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه ضبط تماس سامسونگ را فعال کنیم …
ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ
به لطف رابط کاربری اختصاصی این برند ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ دیگر نیازی به برنامه جداگانه نداشته و کافیست صرفاً چند مسیر ساده را دنبال کنید.

علاوه بر قابلیت ضبط خودکار مکالمه در گوشی سامسونگ که در ادامه روش فعال سازی آن را به شما آموزش خواهیم داد، روش دستی ضبط مکالمات تلفنی گوشی سامسونگ نیز وجود دارد که حتی زمان صحبت کردن نیز توانایی رکورد کردن صدا را خواهید داشت. با داشتن این قابلیت‌ها دیگر نیازی به برنامه‌های ضبط مکالمه نخواهید داشت، زیرا که کال رکوردر سامسونگ در نهایت کیفیت و سادگی این وظیفه را انجام خواهد داد.

ضبط خودکار مکالمه در گوشی سامسونگ

چگونه در گوشی سامسونگ صدای مکالمه را ضبط کنیم؟ برنامه و یا تنظیمات ضبط صدا در گوشی سامسونگ کجاست ؟ اگر این سوال‌ها برای شما هم پیش آمده نگران نباشید، زیرا که در رابط کاربری One UI این برند، ساده‌ترین روش ضبط صدا هنگام مکالمه برای سامسونگ قرار داده شده است. آموزش مرحله به مرحله زیر را دنبال کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن شما نیز از این قابلیت جذاب بهره مند شوید.

مراحل فعالسازی ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ به صورت خودکار

 1. ابتدا به بخش شماره گیر تلفن همراه خود وارد شوید.
  ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ
 2. سپس در نوار سمت راست بالا سه نقطه را فشار دهید.
  ضبط خودکار مکالمه در گوشی سامسونگ
 3. در این نوار بر روی گزینه Setting یا تنظیمات کلیک کنید.
  ضبط مکالمات تلفنی گوشی سامسونگ
 4. گزینه Record Calls را مشاهده خواهید کرد. وارد این بخش شوید.
  ضبط صدا حین مکالمه با گوشی سامسونگ
 5. گزینه Auto Record Calls یا ضبط خودکار تماس‌ها را فعال کنید.
  نحوه ضبط مکالمه در سامسونگ
 6. با انتخاب گزینه‌ی all calls می‌توانید این قابلیت را برای همه‌ی تماس ها فعال کنید. گزینه های دیگر امکان شخصی‌سازی ضبط مکالمه سامسونگ را فراهم میکنند: به طور مثال فقط زمان‌هایی که تماس از شماره ناشناس داشته باشید این قابلیت فعال شود. چگونه در گوشی سامسونگ صدای مکالمه را ضبط کنیم

آسان‌ترین روش ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ همین راه است و شما نیازی به برنامه دیگری نخواهد داشت.

ضبط تماس سامسونگ به صورت دستی

در ادامه بد نیست به حالت دستی کال رکورد نیز نگاهی بیاندازیم. فرض کنید در حال مکالمه هستید و نیاز به ذخیره تماس خود دارید؛ جای نگرانی نیست هنوز یک راه دیگر برای فعالسازی رکوردر تماس سامسونگ وجود دارد. کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در صفحه تماس بر روی سه نقطه بالا سمت راست کلیک کنید.
 2. پس از باز شدن نوار سمت راست، گزینه record call یا ضبط مکالمه را می‌بینید. با انتخاب این گزینه از قابلیت ضبط صدا حین مکالمه با گوشی سامسونگ بهره مند خواهید شد.
  ضبط مکالمه سامسونگ

ضمناً توجه داشته باشید که این ویژگی در “تماس از طریق Wi-Fi” مثل تماس‌های واتساپ کار نمی‌کند. اگر می‌خواهید تماس‌های اینترنتی را هم ذخیره کنید باید به سراغ اپلیکیشن‌هایی که در ادامه معرفی کرده‌ایم بروید.

محل ذخیره صدای ضبط شده در سامسونگ

برنامه ضبط تماس سامسونگ با Dialer تلفیق شده‌ است. همچنین، برای فعالسازی و ذخیره مکالمات نیز از خود اپلیکیشن شماره‌گیر استفاده شده است. در ادامه مسیر تنظیمات ضبط صدا در گوشی سامسونگ را به صورت تصویری به شما خواهیم گفت…

 1. ابتدا وارد بخش شماره‌گیر شوید و بر روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کرده و تنظیمات را پیدا کنید.
  نحوه ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ
 2. در اینجا گزینه تماس‌های ضبط شده یا Recorded Calls گوشی موبایل را مشاهده خواهید کرد و در هر زمان که به آن نیاز داشته باشید، قابل بازیابیست. معمولا اسم فایل این تماس‌ها با شماره مخاطب مورد نظر ذخیره می‌شود تا پیداکردن آن راحت‌تر باشد.
  ضبط صدا هنگام مکالمه برای سامسونگ

علت عدم امکان ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ

سامسونگ اجازه عملکرد ضبط تماس را فقط در مناطق تایید شده، می‌دهد. اگر این گزینه را در دستگاه اندرویدی خود نمی‌بینید، یک اشکال نیست، بلکه یک الزام قانونی است که سامسونگ از آن پیروی می‌کند. مثلا در مناطقی مانند هند، برنامه One UI Phone تماس‌ها را بدون رضایت گیرنده ضبط می‌کند. در همین حال، کشورهای اروپایی و ایالات آمریکا از هر دو طرف‌ می‌خواهند که با این ضبط موافقت کنند. برنامه Phone اعلانی می‌دهد تا تماس گیرنده و مخاطبش بدانند که مکالمات آنها ضبط می‌شود.

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۵۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۹۷۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۱۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۰۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۹,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

علاوه بر این برخی از مدل‌ها از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند. به طور مثال ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ a13 و یا ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ a12 از روش گفته شده امکانپذیر نیست و شما می‌توانید به سراغ روش دیگر یعنی نصب برنامه شخص ثالث بروید.

به طور کلی این قابلیت بر روی اندروید ۹ و ۱۰ مشکلاتی دارد و ممکنست درست کار نکند، خیلی از کاربران گزارش مشکلاتی از ضبط مکالمه دو طرفه گوشی سامسونگ a32 داشتند. این مشکل ممکنست با آپدیت نرم افزاری و یا روت کردن گوشی حل شود. راه دیگر هم نصب اپلیکیشن‌های معتبریست که در ادامه معرفی شده‌اند.

بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه سامسونگ

در گوگل‌پلی انواع و اقسام نرم‌افزارها را می‌توانید برای ضبط مکالمه پیدا کنید که هر کدام به عنوان یکی از بهترین برنامه ضبط مکالمه دوطرفه مزیت‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند که در مقاله‌ای جداگانه به آن پرداخته‌ایم، اما فراموش نکنید، همانطور که گفتیم بهترین برنامه ضبط مکالمه برای سامسونگ در خود گوشی قرار دارد و شاید بتوان عنوان بهترین روش ضبط مکالمه را به همین قابلیت در شماره گیر سامسونگ نسبت داد.

با این وجود در ادامه چند برنامه برای ضبط مکالمه سامسونگ را معرفی خواهیم کرد تا اگر مدل گوشی یا ورژن اندروید شما از این قابلیت پشتیبانی نکند باز هم بتوانید با استفاده از این اپلیکیشن‌ها، ضبط صدا در گوشی سامسونگ هنگام مکالمه را فعال کرده و تماس‌های ضروری خود را به سادگی ذخیره کنید.

محل ذخیره مکالمات ضبط شده در سامسونگ

۱. Call Recorder(ACR)

یک اپلیکیشن رایگان با حالت‌های بسیار متنوع ضبط‌ مکالمه که پایه و عنوان کارکرد این برنامه،سرویس‌های گوگل است که به لطف این ویژگی شما جهت ضبط مکالمه تلفنی سامسونگ موبایل خود دیگر نگران پاک شدن دیتای خود نخواهید بود، زیرا که در Google Drive و سایر سرویس‌های گوگل قابل بایگانی خواهند بود.

۲. Cube Call Recorder

یکی از مشکلاتی که ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ دارد این است که در اکثر اسمارت فون‌های این برند،توانایی رکورد تماس‌های اینترنتی وجود ندارد پس اگر شما نیز نیاز به یک برنامه ضبط کردن مکالمه در سامسونگ موبایل خود داشته باشید و علاوه بر تماس تلفنی، مکالمات اینترنتی نیز دارید بدون شک باید به سراغ این اپ بروید.

۳. Call Recorder Automatic

Call Recorder Automatic هم از جمله برنامه‌های بسیار خوب جهت ضبط مکالمه سامسونگ به صورت خودکارست که رکورد‌ها را به صورت خودکار با فرمت mp3 ذخیره می‌کند و البته از دیگر ویژگی‌های این برنامه، می‌توان به ضبط مکالمه در حین صحبت کردن اشاره کرد. با این قابلیت در هر لحظه می‌توانید از کال رکوردر اتوماتیک به عنوان برنامه ضبط مکالمه سامسونگ به صورت رایگان استفاده کنید.

۴. Auto Call Recorder By Tool Apps

یکی از بهترین برنامه‌ها برای ضبط مکالمه همین اپلیکیشن است، اما یک مشکل خیلی بزرگ وجود دارد و آن این است که تبلیغات در حین کارکردن در این برنامه مزاحم شما خواهند بود. اگر بتوانید با تبلیغات کنار بیاید Auto Call امکانات بسیار متفاوتی از جمله قفل کردن اپلیکیشن و… را در اختیار شما قرار خواهد داد تا خود را به عنوان بهترین نرم افزار ضبط مکالمه سامسونگ به کاربران معرفی کند.

۵: Automatic Call Recorder By Applicato

اگر تبلیغات درون برنامه‌ای در این اپ صرف نظر کنیم، می‌توان عنوان بهترین برنامه ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ را به این برنامه اختصاص داد. این اپلیکیشن قابلیت رکورد تمامی تماس‌های دریافتی و خروجی گوشی شما را دارد ولی جای خالی انتخاب مخاطب در لیست قابلیت‌های این برنامه کاملاً حس می‌شود. در نبود این ویژگی، کاربران حق انتخاب مخاطب خاصی را جهت ضبط مکالمه با آن را نخواهند داشت و شاید برای عده‌ای از کاربران آزار دهنده باشد که شخصی‌سازی مد نظر خود را نتوانند اعمال کنند.

بدون شک ذخیره داشتن تماس‌های مهم و جلسات کاری برای بسیاری از افراد ضروریست. هدف ما آموزش نحوه ضبط مکالمه با گوشی سامسونگ به صورت دستی و خودکار بود؛ امیدواریم اطلاعات گفته شده برای شما کاربردی بوده باشد.

فراموش نکنید که تجربه و سوالات خود را در این مورد برای ما در قسمت کامنت بنویسید… ضمناً اگر قصد خرید گوشی دارید حتماً سری به فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا بزنید و از تخفیفات، گارانتی معتبر و بهترین قیمت گوشی های سامسونگ بهره‌مند شوید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷۰ رای

سوالات متداول

ساده ترین روش ضبط مکالمه گوشی سامسونگ کدام است؟

✔️ساده ترین روش ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ قطعاً استفاده از رکوردر خود گوشی سامسونگ است.

آیا با روش ضبط مکالمه در گوشی سامسونگ که گفته شد می توان تماس های اینترنتی را نیز رکورد کرد؟

✔️خیر، امکان ضبط مکالمه اینترنتی با نرم افزار داخلی سامسونگ وجود ندارد، اما می‌توانید بدین منظور از روش‌های جایگزین دیگری که در مقاله گفته شده استفاده کنید.

بهترین برنامه ضبط مکالمه اندروید سامسونگ کدام است؟

✔️ کامل ترین اپ ضبط صدا هنگام مکالمه سامسونگ بدون شک call recorder automatic است.

نوشته های مشابه

‫۵۲ نظرها

 1. سلام ببخشید گوشی من سامسونگ A04sهستش میخواستم تنظیمات ضبط مکالمات را انجام بدم که هرکاری میکنم ضبط نمیشه،واین تنظیماتی که شما دربالای صفحه گفتید را نداره لطفا راهنماییم کنید ممنون

 2. آقا اینجا ایران بهتر نیست نسخه فارسی رو بزارین واسه ما توضیح بدین هرچی گشتم پیدا نکردم حتما باید زبان گوشی رو تغییر بدیم تا پیدا بشه

 3. سلام وقت بخیر گوشی من a.12هست نسخه فارسی هم هست
  هر جه کردم نتوستم ضبط صدا شو پیدا کنم
  لطفا یکی بگه

 4. سلام خسته نباشید آیا در گوشی A 53 5G هم این قابلیت وجود دارد؟
  چون من نتونستم پیدا کنم

  1. با سلام واقعا ممنون بابت آموزش ساده و روان و کامل شما من اصلا نمیدونستم گوشی خودم ضبط مکالمه داره مشکلم حل شد

   1. الکیه گزینه ضبط مکالمه تماس تو گوشی های سامسونگ وجود

  2. سلام گوشی من a10sهست بهترین و ساده ترین اپلیکیشن ضبط مکالمه ی دوطرفه رو میخام بهم لطفا معرفی کنید که سازگار باشه با این نوع گوشی و ساده و کارایی راحت داشته باشه …فقط ضبط ساده و پخش ضبط مکالمه مخصوص همین نوع برندa10s ممنونم

 5. گوشی من m20 پنج ساله ازش استفاده میکنم فقط بخاطر همین ویژگی فوق العاده اای ک داره نگهش داشتم ینی ضبط تماس تلفنی، صدای دو طرف فوق العاده.. حالا میخام ی گوشی جدید بخرم دنبال دوتا ویژگی میگردم.. ضبط تماس تلفنی دو طرفه عالی، اسپیکر، حافظه عالی،… اگر دوستی اطلاعاتی داره در این زمینه لطفا راهنمایی کنه

  1. سلام میشه منم راهنمایی کنید مال منم m.20 اما این گزینه ها رو نداره هرکاری میکنم نمیتونم فعالش کنم انروید۱۰ هم هست گوشیم

   1. به دلایل امنیتی و شکایاتی که شده سامسونگ این قابلیت رو از روی گوشیهاش برداشته یک سری هم که دارن مربوط به قبل از این مسائل هست

    1. چرنده(به دلایل امنیتی و شکایاتی که شده سامسونگ این قابلیت رو از روی گوشیهاش برداشته)
     اگه اینجوریه دوربینشم برداره چون ملت از هم فیلم میگیرند با صدا ، مخفی هم میگیرن بدون اجازه

 6. برای ضبط مکالمه برای گوشیهای با اندروید پایین تر از ۱۰ ، برنامه ACR و اندروید بالای ۱۰ هم برنامه ی call master رونصب کنین .

 7. سلام گوشی من a.21.sسامسونگ هست برا من موقعی که میرم تو تنظیمات تماس گزینه Record calls نیست

 8. دوستان این گزینه ضبط تماس فقط در بعضی کشور ها که قانونش هست نشون میده و در سایر کشور ها این گزینه غیرفعاله و دیده نمیشه
  گوگل از ضبط تماس حتی با نرم افزار های جانبی هم جلوگیری میکنه

  1. سلام گوشی من a.70 هست و call recorder رو تو ستینگ ندارم لطفا راهنمایی کنید مرسی

  2. منو رفیقم هر جفتمون A20s*داریم هر جفتمون هم تو یه کشور و یه شهر و یه محله زندگی میکنیم 😆 . گوشی اون فابریک این گزینه ضبط مکالمه رو داره ولی گوشی من نداره ، خهخهخ همه تنظیمات و همه جای گوشی رو بازرسی کردم ولی این ضبط مکالمه نیست که نیست.

 9. روی A 73 اندروید ۱۲ و روی A 52s اندروید ۱۱ همچین چیزی نداشت … همچنین نرم افزارهایی که معرفی شده هم نصب شدند ولی صدا را ضبط نکردند ….

  1. سلام . خواهش میکنم نرم افزار ضبط صدای جدید تهیه کنید که صدا را با هنذعری های بی سیم هم طرف مقابل صدایش ضبط شود و شنید ه شود . برای سامسونگ a.53 5g

 10. سلام خدا قوت
  گوشی من اس هشت سامسونگه و گزینه کال رکوردر در مسیری که گفتین نیست چطور باید پیداش کنم لطفا راهنماییم کنید، سپاس.

 11. گوشی من آ.۵۰.اس است مراحل فوق را انجام دادم ولی ریکارد نمیشه لطفا رهنمای بفرمائید.

 12. ممنون از توضیحات خوبتون در مورد نحوه ضبط مکالمه در سامسونگ

 13. گوشی من سامسونگ a20 s است من گزینه call record ندارم میشه به من کمک کنید .

 14. ممنون از راهنماییتون. خیلی بدرد بخور بود چونکه هر اپلیکیشنی رو نصب میکردم به این خوبی مکالمات رو ضبط نمی کرد
  گوشی من “A31”

  1. سلام،گوشی من سامسونگ a.31 هستش ولی این گزینه رو نداره، رام گوشی شما واسه کدوم کشور هست؟؟؟

 15. سلام من گوشی a32دارم برنامه ضبط صدا نصب می کنم ولی صدا طرف مقابل رو ندارم. لطفا راهنمایی کنید.خود گوشی هم ظبط صدا نداره

 16. سلام
  میخواستم بدونم چجوری ریجن گوشی رو عوض کنم؟
  الان رو xsg امارات هست.
  موبایل من A52s 5G
  آیا ممکنه اختلال هم رخ بده درصورت تغییر؟

 17. سلام
  وقتتون بخیر
  درگوشی های شیائومی به چه شکل هست چون نرم افزاری امتحان کردم نشده
  لطف مدل های گوشی شیائومی که پشتیبانی میکند بفرمایید
  و همچنین مدل های گوشی سامسومگ.
  متشکرم

 18. سلام وقتتون بخیر..
  ببخشید لطف میکنید ی برنامه مکالمه ضبط تماس خودکار معرفی کنید..
  خیلی برنامه نصب کردم تل الان ولی هیچ کدومشون یکطرفه ضبط میکنه،،در گوشی من Galaxy A01هستش..
  توروخدا کمک کنید خیلی مهمه برام‌.

 19. با سلام ابا امکان داره یه سوال فنی در باره گوشی LG رو پاسخ بدین

 20. سلام من گوشی سامسونگ نوت ۱۰لایت دارم برامن ضبط مکالمه نداره چکار کنم نمی تونم کسی برام تماس می گیره دارس می ده یادداشت کنم می خوام صداش ضبط بشه

  1. ممکنه مربوط به ریجن گوشی باشه
   رویجن رو روی منطقه یا کشوری قرار بدین که این به خاطر قانون پروایوسی با این قابلیت مشکلی نداشته باشند

  2. سلام گوشی منA02هست، لطفا ضبط مکالمه دوطرفه رامعرفی کنید

 21. سلام .با تشکر از آموزشی گذاشتین.ولی من گوشی سامسونگ دارم و طبق دستورالعمل که گفتین پیش رفتم ،ولی در فسمت ستینگ مکالمه گزینه ظبط مکالمه وجود نداشت. در ضمن کمشی من سامسونگ گلکسی a01 و اندروید ۱۱ می‌باشد، لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر.

  1. دوست عزیز احتمالاً گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی نمیکنه من s20 fe دارم و استفاده کردم جواب داد

 22. این ویژگی به منطقه ربط داره
  برای همین برای خیلیا نیست چون تو اون منطقه این قابلیت ممنوع هستش
  مثلا تو چین آزاد هستش این موضوع اما تو اروپا و اینا با محدودیت مواجه هستش

  1. سلام دوست عزیز ریجن گوشی خودتون رو تغییر بدید اوکی میشه

   1. سلام منظور از ریجن گوشی چی هست میشه توضیح بدین راهنمایی کنین
    گوشی من a72-هست چندین بار تو تنظیمات رفتم نشد که نشد
    بیش از ۲۰ برنامه ضبط صدا هم دانلود نسب کردم یا کار نکردن یا مکالمه ضبط شده بدون صدا بود۰

    1. region همان منطقه یا کشور هست دوست عزیز. در منوی تنظیمات کلمه منطقه یا Region را سرچ کنید تا وارد تنظیمات این بخش شوید

     1. سلام.لطفا دقیقتر بگید در قسمت date time رفتم و region را هند کردم ولی باز نشد

 23. سلام ببخشید گوشی من a51 و تو قسمت مڪالمه ضبط صدا نداره، شاید one ui 4 این ویژگی رو داره و فعلا اندروید ۱۲ براے خیلیا عرضه نشده

 24. سلام من مدل گوشیم A03S ـه و One UI coreروش نصبه ولی این گزینه رو نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن