خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار آیفون

قفل کردن برنامه های ایفون به ساده‌ترین روش ممکن

آیفون همیشه به امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران معروف بوده و برخی اوقات حتی این موارد امنیتی، صدای کاربران را در آورده است، اما تا حالا قفل کردن برنامه های ایفون را تست کردید؟ آیا می‌دانید چگونه روی برنامه‌هایی که دوست ندارید کسی به آن‌ها دسترسی داشته باشد، قفل بگذارید؟ قطعاً برای شما هم پیش آمده که برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی خود، به فکر رمز گذاشتن روی آن‌ها افتاده باشید. خوشبختانه کارشناسان این برند در محصولات خود، برنامه قفل برنامه ها برای ایفون را نیز در نظر گرفتند و چندین راه برای ایمن سازی گوشی شما پیش رویتان قرار دادند. در ادامه به بررسی و آموزش قفل برنامه های آیفون خواهیم پرداخت.

قفل برنامه های ایفون با فیس ایدی

سیستم فیس آیدی که چندسالیست جایگزین سنسور اثر انگشت شده، می‌تواند یک راه سریع و مطمئن برای قفل برنامه ها در ایفون باشد. برای کسانی که زیاد به تنظیمات آیفون آشنا نیستند، بد نیست نیم نگاهی به روش فعال‌سازی این قابلیت بیندازیم…

 • برای قفل برنامه ایفون ابتدا وارد Settings گوشی خود شوید.
 • به بخش Face ID & Passcode بروید.
 • گزینه Set Up Face ID را انتخاب و چهره خود را در زوایای متفاوت اسکن کنید تا به خوبی و در هر شرایطی، آیفون چهره شما را شناسایی کند.

بعد از فعال‌سازی این قابلیت، باید بررسی کنید که فیس آیدی یا همان تشخیص چهره برای قفل کردن کدام برنامه‌ها در دسترس است؟ برای این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • به تنظیمات گوشی خود بشوید.
 • وارد بخش Face ID & Passcode بشوید. در این مرحله احتمالاً از شما درخواست گذرواژه می‌شود که باید آن را وارد نمایید.
 • گزینه Other Apps را پیدا و انتخاب کنید.

قفل برنامه های ایفون با فیس ایدی

 • در این قسمت لیستی از تمامی برنامه‌هایی که می‌توانید قابلیت فیس آیدی را برای آن‌ها فعال و به این واسطه قفلشان کنید را مشاهده می‌کنید. در کنار هر برنامه یک سوییچ وجود دارد که در صورت فعال بودن قفل برنامه های ایفون با فیس ایدی به صورت سبز در می‌آید.
 • اگر در این قسمت گزینه Other Apps را پیدا نکردید، به این معناست که هیچ کدام از برنامه‌های نصب شده روی آیفونتان قابلیت قفل شدن با سنسور تشخیص چهره را ندارد. در نظر داشته باشید امکان افزودن برنامه‌ها به صورت دستی در این قسمت وجود ندارد و اگر اپلیکیشن مدنظرتان در این بخش وجود نداشت، باید به فکر راه حل دیگری برای قفل کردن آن باشید.
برای خرید گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

قفل برنامه های آیفون با اثر انگشت

در مدل‌های قدیمی‌تر که خبری از فیس آیدی نیست، سنسور اثر انگشت یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای قفل کردن صفحه است. برای قفل برنامه های آیفون با اثر انگشت باید مسیر زیر را طی کنید:

 • وارد بخش Settings بشوید.
 •  به قسمت Touch ID & Passcode بروید.
 • در این قسمت تنها چندین برنامه اصلی مثل iTunes & App Store وجود دارد که می‌توانید روی آن‌ها قفل بگذارید.
 • بسیاری از برنامه‌ها مثل Note با این قابلیت قفل می‌شوند، اما در این لیست نمایش داده نشدند. بهترین روش برای قفل کردن برنامه های ایفون اینست که به قسمت Settings اپلیکیشن‌ها بروید و اگر از این قابلیت پشتیبانی کنند، در همان قسمت آن را فعال کنید.

قفل برنامه های آیفون با اثر انگشت

قفل گذاری روی برنامه های آیفون بدون جیلبریک

یکی از بهترین راه‌ها برای قفل گذاری روی برنامه های آیفون بدون جیلبریک یا حتی دانلود نرم افزار جانبی، استفاده از حالت اسکرین تایم است، اما اسکرین تایم چیست و چه کاربردی دارد؟ اولین بار اپل این ویژگی را با سیستم عامل iOS12 عرضه کرد. این برنامه اطلاعات بسیار خوبی مثل کارکرد اپلیکیشن‌ها و مدت زمان آن‌ها را به شما گزارش می‌دهد و ویژگی مهم آن، امکان تعیین زمان برای استفاده از هر برنامه و قفل کردن آنست که در ادامه روش آن را به شما توضیح خواهیم داد:

برای اطلاع از قیمت گوشی ایفون به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

قفل‌گذاری روی برنامه آیفون از طریق قابلیت Screen time

اسکرین تایم قابلیت‌های کاربردی زیادی دارد که در این قسمت، امکان قفل‌گذاری روی برنامه آیفون آن مد نظر ماست. برای استفاده از این روش از قفل برنامه ایفون باید مراحل زیر را طی کنید:

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۹۷۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۹,۷۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

 • وارد قسمت Settings شوید.
 • به بخش Screen Time بروید. در این قسمت می‌توانید فعالیت‌های خود را مشاهده کنید و در قسمت پایین آن چندین گزینه وجود دارد.

قفل گذاری روی برنامه های آیفون بدون جیلبریک

 • گزینه use screen time passcode را انتخاب کنید.
 • پسورد مد نظر خود را وارد نمایید.

بهترین برنامه برای قفل برنامه های ایفون

 • گزینه App Limits یا همان محدودیت برنامه‌ها را بزنید و مجدد پسوردی که برای اسکرین تایم گذاشتید را وارد کنید.
 • در بخش App Limits با زدن گزینه Add Limits می‌توانید برای برنامه‌ها محدودیت زمانی تعریف کنید.
 • در این قسمت‌ برنامه‌ها با توجه به کاربردشان طبقه‌بندی شدند که می‌توانید از دسته بندی‌ها، اپلیکیشن مد نظر خود را پیدا و آن را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب All Apps & Categories تمامی برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاهتان را قفل کنید.

قفل کردن برنامه های ایفون

 • گزینه Next را بزنید.
 • در آخر می‌توانید زمان استفاده از اپلیکیشن و همینطور روزهایی برای استفاده آن تعیین نمایید، برای مثال روی ۱ دقیقه تنظیم کنید تا بعد از ۱ دقیقه استفاده، اپلیکیشن قفل شود و نیاز به پسورد برای ادامه کار داشته باشد.
 • قابلیت قفل‌سازی Screen time به دلیل داشتن تقویم زمانی‌، یکی از کاربردی‌ترین‌هاست و می‌تواند کمک زیادی به شما در قفل کردن برنامه های ایفون کند.
مقاله پیشنهادی: آموزش تنظیم ساعت ایفون به صورت خودکار و دستی

قفل برنامه های آیفون با استفاده از نرم افزارهای جانبی

نرم افزارهای زیادی هستند که برای قفل برنامه های آیفون ساخته شدند،  Folder Lock بهترین برنامه برای قفل برنامه های ایفون است که به شما امکان رمزنگاری تصاویر، ویدئوها، مخاطبین و سایر بخش‌ها را می‌دهد. البته اکثر برنامه‌های خوب و پرطرفدار نیاز به جلبریک کردن آیفون دارند که به هیچ وجه آن را توصیه نمی‌کنیم و بهترست از قابلیت‌های درون برنامه‌ای iOS برای این کار استفاده کنید تا خیالتان بابت آسیب نرسیدن به گوشی راحت باشد.

اکثر برنامه‌هایی که در اپ استور موجود است و بدون نیاز به جلبریک اجرا می‌شوند، کارکرد آن‌ها به این صورت است که می‌توانید تصاویر و فایل‌های خود را در آن‌ها گذاشته و مخفی کنید و سپس خود برنامه را با سنسور اثر انگشت، فیس آیدی یا پین، قفل کنید. برای مثال، اگر قصد قفل برنامه اینستاگرام برای ایفون را دارید باید از همان حالت اسکرین تایم بهره ببرید یا گوشی خود را جلبریک کنید.

برنامه قفل برنامه ها برای ایفون

در این مقاله سعی کردیم بهترین روش‌های قفل کردن برنامه های ایفون را با توضیحات کامل به شما آموزش دهیم. شما از کدام روش برای قفل کردن برنامه‌های خود استفاده می‌کنید؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

سوالات متداول

چگونه برنامه‌های آیفون را قفل کنیم؟

راه‌های زیادی برای قفل كردن برنامه هاي ايفون وجود دارد که در مقاله بالا به بهترین و ساده‌ترین آن‌ها اشاره کردیم و توضیه می‌کنیم حتماً آن را مطالعه کنید.

آیا بدون جلبریک کردن آیفون، می‌توان برنامه‌های آن را قفل کرد؟

بله، شما می‌توانید با استفاده از قابلیت اسکرین تایم که در iOS12 به بعد وجود دارد، به سادگی برای برنامه‌های خود محدودیت زمانی تعیین کنید و آن‌ها را قفل کنید.

چگونه با استفاده از فیس آیدی برنامه‌های آیفون را قفل کنیم؟

فقط تعداد محدودی از اپلیکیشن‌ها را می‌توانید با این قابلیت قفل کنید و کافیست بعد از رفتن به قسمت تنظیمات، وارد بخش Face ID & Passcodeشوید؛ سپس گزینه Other Apps را انتخاب کنید تا برنامه‌هایی که با این قابلیت قفل می‌شوند را مشاهده و رمزنگاری کنید.

بهترین روش قفل کردن برنامه‌ها در آیفون چیست؟

بهترین راه برای قفل کردن برنامه های ایفون، بی‌شک استفاده از Screen Time است که توضیحات کامل آن را در مقاله دادیم. نقطه قوت این قابلیت، داشتن تقویم زمانی و توانایی ایجاد محدودیت روزانه برای استفاده از برنامه‌هاست.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. ایفون برمامه هاش امنه من برای قفل کردن برنامه های ایفون از folder lock استفاده میکنم که راضی هم هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن