خرید گوشی گیمینگ شیائومی
دسته‌بندی نشده

مخفی کردن شماره در واتساپ برای مخاطبین اندروید و آیفون

آیا مخفی کردن شماره در واتساپ امکانپذیرست؟ در ادامه بررسی خواهیم کرد که آیا می‌توان شماره را در واتس اپ مخفی کرد یا خیر؟ برای نصب‌ و استفاده از واتساپ شما به شماره تلفن نیاز دارید و حتماً باید شماره موبایل خود را وارد کنید. هر کسی هم که در لیست مخاطبین شما اضافه می‌شود، می‌تواند این شماره تماس را ببیند، ولی اگر دوست نداشته باشید کسی از شماره شما مطع شود چه؟ آیا مخفی کردن شماره در واتساپ امکانپذیرست؟ برای گرفتن جواب سوالتان با ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مخفی کردن شماره واتساپ چگونه است؟

هنگامی که برای اولین بار یک حساب WhatsApp ایجاد می‌کنید، ملزم به استفاده از شماره موبایل خود برای ثبت‌نام هستید تا به شما این امکان داده شود که به لیست مخاطبین تلفنتان دسترسی داشته باشید. با این حال، در مواردی برخی از کاربران تمایلی ندارند سایر افراد چه در گروه‌ها و چه هنگام ارسال پیام شخصی یا کاری شماره موبایل آنها را رویت کنند و ترجیح می‌دهند راهکارهای مخفی کردن شماره واتساپ را امتحان کنند.

با اینکه واتس اپ گزینه‌ای برای خصوصی کردن شماره تلفن‌ها ارائه نمی‌دهد، اما می‌توانید شماره واقعی خود را با هر شماره دیگری که می‌توانید از طریق پیامک تأیید کنید، جایگزین نمایید. حتی این امکان وجود دارد که به جای خرید یک سیمکارت و شماره جدید از Google Voice استفاده کنید و به صورت رایگان از شماره‌های مجازی استفاده کنید…

مخفی کردن شماره در واتساپ

در واقع، هیچ روش ساده‌ای برای مخفی کردن شماره موبایل در واتساپ وجود ندارد و همانطور که گفتیم برای ثبت نام در این سرویس باید از یک شماره تلفن معتبر استفاده کنید، اما این بدان معنا نیست که حتماً باید از شماره واقعی خودتان استفاده کنید! در ادامه به آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ و نحوه ثبت نام در این اپلیکیشن بدون دادن شماره تلفن اصلی خود می‌پردازیم…

ضمناً اگر کنجکاو هستید که آیا دوستان و آشنایان شما شماره موبایلتان را ذخیره دارند یا نه می‌توانید از برنامه واتساپ برای چک کردن این موضوع استفاده کنید. در مقاله جداگانه بصورت کامل به شما یاد داده‌ایم که چگونه در واتساپ بفهمیم چه کسانی شماره ما را دارند؟

آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ

گرچه پنهان کردن شماره در واتساپ بصورت مستقیم امکانپذیر نیست، اما مثل همیشه ۱۹کالامگ یک راه‌حل کاربردی جایگزین برای این مساله پیشنهاد داده است.

از یک شماره تلفن جدید استفاده کنید؛ ترجیحاً مجازی!

بیش از ده‌ها سرویس آنلاین وجود دارد که می‌توانید از آنها برای دریافت شماره ثانویه استفاده کنید. Google Voice بهترین سرویسی است که به شما پیشنهاد می‌دهیم و برای هدف ما یعنی حذف شماره خود از واتساپ دیگران عالی است.

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی  Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۹۷۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۹,۷۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

مخفی کردن شماره واتساپ

گوگل وویس به شما امکان می‌دهد از شماره خود برای فوروارد تماس‌ها، برقراری تماس‌های تلفنی رایگان در ایالات متحده و ارسال پیامک به خانواده و دوستانتان به راحتی استفاده کنید. اگر می‌خواهید از یک شماره جدید به جای شماره خودتان برای ساخت حساب واتساپ استفاده کنید گوگل وویس این کار را رایگان برایتان انجام می‌دهد.

Talkatone هم یکی دیگر از این برنامه‌هاست که حتی به شما امکان می‌دهد شماره را در صورت نیاز تغییر دهید. البته تبلیغات این برنامه زیاد است، اما اگر فقط از شماره تلفن برای تأیید حساب خود استفاده می‌کنید، مشکل چندانی ایجاد نخواهد کرد.

در حالی که Voice و Talkatone دو انتخاب برتر ما برای مخفی کردن شماره در واتساپ هستند، اگر به دنبال برنامه‌ای با عملکرد کمی فراتر از تماس‌ها و پیامک‌های ساده یا برنامه‌ای با توانایی ایجاد بیش از یک شماره هستید، این برنامه‌ها را نیز بررسی کنید:

Burner

Sideline

Flyp

Hushed

در این آموزش، هنگام راه‌اندازی حساب جدید واتس‌اپ، از شماره‌ای از Google Voice استفاده می‌کنیم؛ استفاده از این سرویس نسبتاً ساده است. برای شروع به یک حساب Google نیاز دارید، برنامه و وب سایت کاربران جدید را در انتخاب شماره راهنمایی می‌کند. هنگامی که شماره گوگل وویس جدید خود را به دست آوردید، آماده هستید تا به مرحله بعدی بروید…

ایجاد یک حساب کاربری جدید WhatsApp

زمانی که شماره جدید خود را از هر یک از خدماتی که در بالا توضیح دادیم پیدا کردید، آماده ایجاد یک اکانت جدید واتساپ هستید. در این مقاله، ما از نسخه اندروید واتساپ استفاده می‌کنیم…

پنهان کردن شماره در واتساپ

با خروج کامل از حساب واتساپ خود شروع کنید. هنگامی که به صفحه ورود به واتس اپ رسیدید، این برنامه شماره تلفن شما را برای ثبت حساب و تأیید دستگاه می‌خواهد. به جای وارد کردن شماره موبایل فعلی خود، شماره ثانویه‌ای را که از طریق Google Voice ایجاد کرده‌اید وارد کنید. «next» را بزنید، حالا واتس اپ از شما می‌خواهد شماره خود را تأیید کنید. برای ادامه و رفتن به مرحله بعدی، “OK” را بزنید.

سپس، واتس اپ از شما می‌خواهد پیامک‌هایتان را مشاهده کند تا بتواند به طور خودکار کد تأیید را شناسایی کند. در حالی که این روش کار شما را بسیار راحت می‌کند، اما برای مخفی کردن شماره در واتساپ اجازه ندهید اپلیکیشن این کار را انجام دهد.

از آنجایی که شماره مجازی به Google Voice یا Talkatone شما می‌رود و نه به برنامه اس ام اس‌های گوشی، WhatsApp نمی‌تواند کد را از گوشی شما تشخیص دهد. در عوض، روی «Not Now» کلیک کنید تا کد تأیید را به صورت دستی وارد کنید. پس از دریافت کد، شش رقم را در فیلد نشان داده شده وارد کنید. در مرحله بعد، از شما خواسته می‌شود که یک نام برای حساب WhatsApp خود وارد کنید (این اسم بعداً هم قابل تغییر است).

مقاله پیشنهادی: آموزش پاک کردن پیام های قدیمی در واتس اپ ایفون و اندروید

آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ

با وجود استفاده از شماره جایگزین، همچنان می‌توانید مخاطبین خود را به طور خودکار مشاهده کنید، هرچند به خاطر داشته باشید که آنها نام شما را در لیست واتساپ خود نمی‌‌بینند مگر اینکه شماره جایگزین خود را به آنها بدهید یا شروع به ارسال پیام به آنها کنید.

برای اطلاع از قیمت روز گوشی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

تغییر شماره

اگر هم که سال‌هاست از واتساپ استفاده می‌کنید و نمی‌خواهید یک حساب جدید ایجاد کنید، می‌توانید شماره را در تنظیمات برنامه تغییر دهید. برای این کار مسیر رو‌به‌رو را دنبال کنید: More options > Settings > Account > Change number

چگونه در واتساپ پیام بدیم که شماره نیفته

بعد از مخفی کردن شماره درواتساپ یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به حفظ حریم خصوصی شما کمک کند ارسال پیام‌های مدت‌دارست که با نام پیام‌های Disappearing شناخته شده است. گرچه واتس‌اپ این قابلیت را هنوز ارائه نداده؛ اما قابلیت‌های دیگری دارد که در مواردی بسیار کاربردیست. یکی از این موارد پیام مدت دار یا disappearing messages است، اگر برایتان این سوال پیش آمده که disappearing messages WhatsApp چیست و چطور باید آن را فعال کنیم حتماً سری به این مقاله بزنید…

در این مقاله ترفندهایی برای ارسال پیام در واتساپ بدون افتادن شماره را بررسی کردیم. اگر تا به حال از این روش‌‌ها استفاده کرده‌اید یا ترفند جدیدی برای این کار می‌شناسید تجربیات خود را در قسمت کامنت برای ما و دوستانتان در مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا بنویسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

سوالات متداول

چگونه در واتساپ پیام بدیم که شماره نیفته ؟

در واقع بصورت پیشفرض هیچ تنظیماتی برای مخفی کردن شماره تلفن در واتساپ وجود ندارد ولی با این حال شما می‌توانید از شماره مجازی که در مقاله توضیح داده شده است، استفاده کنید.

چطور در واتساپ شماره رو مخفی کنیم ؟

واتساپ فقط به شما امکان پنهان کردن آخرین بازدید و استاتوس را می‌دهد. مخفی کردن شماره تلفن امکانپذیر نیست ولی می‌توانید از شماره دیگری به جای شماره تلفن اصلی خودتان استفاده کنید.

نحوه تغییر شماره در واتساپ چگونه است؟

همانطور که بصورت تصویری در مقاله نشان داده شده از قسمت تنظیمات به اکانت بروید و تغییر شماره را انتخاب کنید. از آنجا شماره قدیم و جدید خود را وارد می‌کنید و شماره تلفن واتساپ شما عوض می‌شود.

از چه روش‌هایی می‌توانیم شماره مجازی بدست آوریم؟

سرویس‌های مختلفی مثل گوگل وویس، تاک نوت، برنر و... وجود دارند که به رایگان شماره تلفن‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهند. لینک دسترسی به این سایت‌ها در مقاله موجود است.

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

  1. برای ارسال کد تایید شماره تلفن میخواد و شماره ثانویه ای که داده قبول نمیکنه چون میگه اینو خود گوگل داده

  2. واقعا ً ممنونم که گفتید چطور در واتساپ شماره رو مخفی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن