بهترین قیمت گوشی ساعت و تبلت
اخبار سامسونگاخبار گوشی موبایل

تغییر فونت گوشی سامسونگ (فارسی و انگلیسی با چند ترفند ساده)

 • در این مقاله علاوه بر بصورت تصویری آموزش تغییر فونت گوشی سامسونگ به صورت ویدئویی را نیز در همین صفحه قرار داده‌ایم و تماشای آن می‌تواند کمک کننده باشد.

  همیشه لازم نیست برای ایجاد تنوع، گوشی جدید خرید و گاهی یک تغییر فونت ساده می‌تواند ظاهر گوشی و همینطور حس و حال شما را تغییر دهد، اما عوض کردن فونت در همه گوشی‌ها با یک روش انجام نمی‌شود و اگر از خانواده کهکشانی‌ها استفاده می‌کنید احتمالاً برای عوض کردن فونت گوشی سامسونگ به زبان انگلیسی مشکلی نخواهید داشت، اما چطور می‌توان تغییر فونت فارسی گوشی سامسونگ را انجام داد و یا حتی از فونت‌های متنوع‌تر استفاده کرد؟ در ادامه روش تغییر فونت گوشی سامسونگ را برای زبان فارسی و انگلیسی را با چند ترفند ساده و کاربردی بیان می‌کنیم، با ما در فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا همراه باشید.

  تغییر فونت گوشی سامسونگ

  تغییر اندازه فونت گوشی سامسونگ و همینطور عوض کردن فونت به زبان انگلیسی از طریق تنظیمات خود گوشی امکان‌پذیرست و کافیست مراحل زیر را طی کنید:

  • تنظیمات گوشی سامسونگ خود را باز کنید.
  • گزینه “Display” را انتخاب کنید.
  • “Font And Style” را باز کنید.

  تغییر فونت گوشی سامسونگ

  نکته: اگر سایز فونت گوشی شما کوچک و یا بزرگ است، در همین مرحله می‌توانید از منو “Font size” سایز مورد نظر خود را انتخاب و آن را تغییر دهید.

  فونت گوشی سامسونگ

  مقاله پیشنهادی: آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی

  -بعد از اینکه “Font And Style” را باز کردید، چند فونت سامسونگ محدود پیش روی شما قرار می‌گیرد که با انتخاب هر کدام، تغییر فونت گوشی سامسونگ انجام می‌شوند، اما اگر “Download Fonts” را انتخاب کنید، صفحه‌ای باز می‌شود که به شما اجازه دانلود فونت‌های جدید را می‌دهد.

  فروش ویژه
  گوشی شیائومی F5 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۲۳,۴۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی F5 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی شیائومی Poco F5 ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۷,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F5 ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۵,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۵,۱۵۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 نسخه 4G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۶,۸۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی سامسونگ Galaxy A14 نسخه ۴G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro 4G ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
  قیمت ویژه: ۱۰,۲۷۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro 4G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

  تغییر فونت انگلیسی

  بعد از دانلود هر کدام از فونت‌ها، آن‌ها به صفحه قبلی افزوده می‌شوند و با انتخاب هر کدام، فونت اندروید سامسونگ شما تغییر می‌کند، به همین سادگی!

  دانلود فونت برای گوشی سامسونگ

  این روش فونت‌های محدودی دارد و در ادامه خواهیم گفت که چطور تغییر فونت فارسی گوشی سامسونگ را انجام دهید و همینطور به فونت‌های انگلیسی بیشتری دسترسی داشته باشید.

  برای اطلاع از قیمت گوشی سامسونگ به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  عوض کردن فونت گوشی سامسونگ با انواع فونت

  اگر می‌خواهید فونت گوشی سامسونگ با منو انگلیسی و حتی فارسی را تغییر دهید، باید از یک اپلیکیشن ثانویه کمک بگیرید، برای دانلود فونت برای گوشی سامسونگ به شما پیشنهاد می‌کنیم برنامه تغییر فونت گوشی سامسونگ zFont 3 – Emoji & Custom Font Changer را از پلی‌استور گوگل دانلود و نصب کنید.

  نکته۱: برای استفاده از این برنامه بایستی از قبل فونت مورد نظر خود را با فرمت TTF دانلود کرده باشید، شما می‌توانید با یک سرچ ساده، انواع فونت‌های فارسی با فرمت TTF را دانلود کنید و سپس تغییر فونت را با کمک اپلیکیشن zFont 3 انجام دهید، گفتنیست که از تمامی فونت‌ها با فرمت TTF می‌توان به عنوان فونت برای گوشی سامسونگ استفاده کرد.

  مقاله پیشنهادی: نحوه استفاده از فونت نستعلیق در اینستاگرام برای اندروید و ایفون

  برنامه را باز کنید و برای تغییر فونت در گوشی سامسونگ مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید:

  ۱.از قسمت پایینی برنامه روی گزینه “Local” ضربه بزنید و سپس وارد گزینه “Aa” شوید و فونتی که دانلود کرده‌اید را در این قسمت پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.
  ۲.بعد از آن صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید در این صفحه گزینه “Apply” را انتخاب کنید و چون قصد تغییر فونت سامسونگ را داریم بایستی گزینه OneUI#All را انتخاب کنید، بعد از چند ثانیه صفحه بعدی برای شما باز خواهد شد.
  ۳.در مرحله اول بایستی گزینه “Install SamsungSans” را انتخاب کرده و چند ثانیه‌ای صبر کنید تا فرآیند نصب پایان یابد.
  ۴. در این مرحله وارد تنظیمات گوشی سامسونگ خود شوید و درست مانند مرحله قبلی “Font Style” را باز و “SamsungSans” را انتخاب کنید.
  ۵. سپس در منو سرچ تنظیمات سامسونگ “Account and Backup” را جست و جو کنید و بعد از انتخاب این بخش گزینه “Backup data” را انتخاب کنید و تیک مربوط به “Select all” را برداشته و تنها از “Setting” بکاپ بگیرید.
  ۶. بعد از پایان این فرایند، دوباره به قسمت “Font Style” برگردید و مجدداً این قسمت را روی “Default” تنظیم کنید.
  ۷. حال برنامه zFont 3 را باز کنید و از قسمت “How to change”، گزینه install که در کنارش نام فونت نوشته شده را انتخاب کنید، با یک بار ضربه و OK کردن، فونت قبلی پاک شده و با انتخاب مجدد کافیست روی Install ضربه بزنید تا فونت شما نصب شود.
  ۸. در انتها برای تغییر فونت گوشی بعد از این کار دوباره به تنظیمات بازگردید و مجدد “Account and Backup” را سرچ کنید و این بار “Restore Data” را فشار دهید، تیک “Select All” را بردارید، تنها “Setting” را انتخاب کنید و روی “Restore” ضربه بزنید، بعد از پایان این مرحله، شاهد تغییر فونت و حتی تغییر فونت کیبورد سامسونگ خود خواهید بود.

  نکته: اگر مجدداً تنظیمات را به حالت پیش فرض و یا همان Default باز گردانید، سامسونگ عملیاتی که انجام داده‌اید را به عنوان یک باگ شناسایی و آن را پاک می‌کند در نتیجه برای تغییر فونت دوباره باید تمام مراحل گفته شده را از اول طی کنید.

  فونت آیفون برای سامسونگ

  برای تغییر فونت سامسونگ به آیفون، کافیست فونت “سانفرانسیسکو” که یک فونت برای گوشی سامسونگ است را با فرمت TTF را دانلود کنید و دقیقاً مطابق با مراحلی که در قسمت قبلی گفتم، این فونت را اعمال کنید.

  تغییر رنگ فونت گوشی سامسونگ

  تغییر رنگ فونت گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات خود گوشی سامسونگ امکان‌پذیر نیست و شما می‌توانید از منو اصلی برنامه zFont 3، فونت‌های رنگی را دانلود و نصب کنید. این برنامه برای تغییر رنگ، تنوع خوبی ارائه می‌دهد و می‌تواند پاسخگوی هر سلیقه‌ای باشد.

  برنامه تغییر فونت گوشی

  اگر شما هم روش و یا برنامه‌ای برای عوض کرد فونت گوشی سامسونگ می‌شناسید، حتماً نظر خود را در قسمت کامنت با ما به اشتر اک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲۴ رای

  سوالات متداول

  چطور می‌توان بدون نصب برنامه، فونت گوشی سامسونگ را تغییر داد؟

  ✔️ تغییر فونت گوشی سامسونگ از منو تنظیمات، امکانات محدودی در اختیار شما قرار می‌دهد و فوت‌های موجود تنوع چندانی ندارند، با این حال با روشی که در مقاله گفتیم می‌توانید از طریق Setting، تغییر اندازه فونت گوشی سامسونگ و همینطور تغییر فونت را به سادگی انجام دهید.

  با چه روشی می‌توان از هر نوع فونتی و بدون محدودیت برای گوشی سامسونگ استفاده کرد؟

  ✔️ برای این کار شما به نصب یک اپلیکیشن ثانیویه نیاز دارید، برنامه پیشنهادی ما برای تغییر فونت گوشی سامسونگ، Zfont3 است البته توجه داشته باشید که استفاده از این برنامه برای گوشی سامسونگ ساده نیست و بایستی چندین مرحله مطابق با روشی که در مقاله گفته شده، برای تغییر فونت انجام شود.

  چرا بعد از تغییر فونت با کمک اپلیکیشن Zfont3، مجدد نمی‌توانم از همان فونت اعمالی استفاده کنم؟

  ✔️ اگر مجدد تنظیمات را به حالتDefault بازگردانید، رابط‌کاربری سامسونگ، عملیات شما را به عنوان یک باگ شناسایی و آن را پاک می‌کند، در نتیجه برای تغییر مجدد فونت گوشی سامسونگ دوباره بایستی تمام مراحل گفته شده را از اول طی کنید.

  آیا روشی وجود دارد که از فونت گوشی آیفون برای گوشی ساسمونگ استفاده کرد؟

  ✔️ اگر فرمت TTF فونتی به نام «سانفرانسیسکو» را دانلود کنید و با همان روشی که گفتیم، فوت را از طریق اپلیکیشن Zfont3 اعمال کنید، فونت گوشی سامسونگ شما شبیه به فونت گوشی آیفون خواهد شد.

  نوشته های مشابه

  ‫۱۲ نظرها

  1. سلام امکانش هست با نسخه به روز این برنامه هم یه آموزش بزارید ؛ آخه نسخه قدیمی zfont روی گوشیم نصب نمیشه

  2. هزار تا سایت و ویدئو دیدم آخر سایت شما کارم رو راه انداخت
   مرسیییی

  3. سلام خیلی عالی بود ولی چرا نمیشه همزمان فونت فارسی گوشی رو هم تغییر داد؟

   1. با سلام. Zfont مدتیه استفاده میکنم. الان رو اپلیکشینای ورزشیم و همینطور رو تلگرام فونت عوص نمیشه ولی بقیه جاها چرا؟ دلیلش چیه. قبلا فونت همه جا عوض میشد

  4. سلام و درود دم شما گرم مو ب مو انجام دادم ودر کمال تعجب جواب داد
   مرسیییییییییییییییییی

  5. سلام . به غیر از این روشی که در مقاله گفته شد آیا روش دیگه هم برای تغییر فونت سامسونگ به آیفون هست؟

  6. سلام . نحوه دانلود برنامه فونت فارسی برای سامسونگ رو بی زحمت راهنمایی می کنید ؟ ممنون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن