قیمت گوشی های شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار شیائومی

تغییر فونت گوشی شیائومی با بهترین ترفندها و روش‌های ممکن

 • شاید شما هم برای تغییر فونت گوشی های شیائومی با چالش‌هایی مواجه شده باشید، زیرا با وجودی که رابط کاربری MIUI یکی از رابط‌های کاربری در میان کل برندهاست که دست شما را برای تغییر تا حد زیادی باز می‌گذارد، این فرآیند به صورت مستیم امکان‌پذیر نیست. در این مقاله به اموزش تغییر فونت گوشی شیائومی پرداختیم و ترفندها و روش‌های مختلفی را شرح دادیم که با کمک گرفتن از آنها تنها در چند دقیقه می‌توانید هر فونتی که دوست داشتید را روی گوشی شیائومی‌تان نصب کنید. در ادامه با آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی با ۱۹کالامگ همراه باشید.

  چگونه فونت گوشی شیائومی را عوض کنیم ؟

  چگونه فونت گوشی شیائومی را عوض کنیم ؟ با وجودی که تغییر فونت در گوشی شیائومی فرآیند پیچیده‌ای نیست، اما در صورتی که روش صحیح آن را بلد نباشید، احتمالاً برایتان کمی چالش‌برانگیز شود، از همین رو مراحلی که در ادامه برای تغییر فونت شیائومی شرح می‌دهیم را بادقت دنبال کنید.

  همه‌ی کاربران شیائومی با فروشگاه themes در تنظیمات گوشی‌های این شرکت آشنایی دارند. در حالت عادی اگر وارد بازار تم شیائومی یا همان گزینه‌ی themes در settings شوید، آپشنی تحت عنوان font نمی‌یابید. چرا که این فروشگاه برای هر کشوری به صورت اختصاصی ارائه می‌شود و گزینه‌ی فونت‌های آن در حال حاضر در ایران در دسترس نیست.

  برای دسترسی به تب فونت‌ها می‌توان شیائومی را فریب داد. کافیست در تنظیمات وارد بخش Additional settings و پس از آن region و یا همان منطقه شوید و کشورتان را از ایران به هند (india) و یا اندونزی (indonesia ) تغییر دهید.

  تغییر فونت گوشی شیائومی

  نیازی نیست نگران از بین رفتن گارانتی گوشیتان شوید، چرا که تغییر منطقه آسیبی به گوشی وارد نمی‌کند و همچنین روی گارانتی نیز هیچ‌گونه تأثیری نمی‌گذارد؛ تنها ممکن است برخی برنامه‌های اضافی به صورت خودکار روی گوشیتان نصب شود که مخصوص کشوری که انتخاب کرده‌اید هستند. البته جایی برای نگرانی در مورد این برنامه‌ها هم وجود ندارد، زیرا به سادگی می‌توانید آنها را به صورت دستی پاک کنید.

  وقتی کشور یا ریجن گوشیتان تغییر کرد، وارد بازار تم شیائومی (یا همان گزینه‌ی Themesدر بخش settings) شوید. می‌توانید مشاهده کنید که این فروشگاه به طور کلی تغییر کرده و در تب‌های پایین صفحه گزینه‌ی fonts نیز اضافه شده است.

  تغییر فونت گوشی های شیائومی

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۱,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  فر توکار سینجر مدل XL 800
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹۶۹,۰۰۰ تومان
  آبمیوه گیری پارس خزر مدل JC 700P
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۸,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۸۵۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  کافیست روی آن کلیک کنید و در قسمت بالا که مخصوص جست‌و‌جوست، font مورد نظرتان را بیابید.

  برای تغییر فونت شیائومی به ایفون در همین قسمت ios را جست و جو کنید. می‌بینید که فونت‌های نسخه‌های متفاوت ios در اختیارتان قرار می‌گیرد. مثلاً ios 14.5 را به عنوان فونت ایفون برای شیائومی انتخاب کنید و آن را روی گوشی شیائومی‌تان اجرا کنید.

  در صورتی که از این روش استفاده کنید، نیازی نیست تغییر فونت مخاطبین گوشی شیائومی و یا قسمت‌های دیگر را به صورت جداگانه انجام دهید، چرا که این روش از سراسر سیستم‌عامل پشتیبانی می‌کند و font همه‌ی قسمت‌ها و برنامه‌ها را تغییر می‌دهد.

  به یاد داشته باشید که شیائومی برای تغییر font از شما برای ریبوت کردن کردن گوشی کسب اجازه می‌کند که حتماً باید این اجازه را به برنامه بدهید. پس از ری‌استارت شدن، font گوشی شیائومی‌تان به صورت خودکار تغییر می‌کند. حال در صورتی که font را دوست نداشتید به بازار تم شیائومی بازگردید و فونت دیگری را انتخاب و نصب کنید.

  در نهایت وقتی font مورد تأییدتان نصب شد، می‌توانید به قسمت region در تنظیمات رفته و منطقه‌ را دوباره روی ایران تنظیم کنید.

  مقاله پیشنهادی: آموزش تغییر فونت گوشی

  تغییر سایز فونت پیام در گوشی شیائومی

  برای تغییر اندازه فونت در گوشی شیائومی نیازی نیست برنامه‌ی خاصی را نصب و اجرا کنید و خودتان را در دردسر بیاندازید. کافیست در تنظیمات وارد بخش display شوید و گزینه‌ی text size را انتخاب کنید. از این قسمت می‌توانید برای تغییر سایز فونت در گوشی شیائومی اقدام کرده و اندازه‌ی font گوشی را تنظیم کنید.

  تغییر فونت گوشی شیائومی به ایفون

  تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه

  عوض کردن فونت گوشی شیامی با برنامه اندکی پیچیده‌ترست و پیشنهاد می‌کنیم روش قبلی که آموزش دادیم را دنبال کنید. با این حال در صورتی که تصمیم دارید از برنامه استفاده کنید، می‌توانید برنامه‌های مخصوص تغییر font را روی گوشیتان نصب کنید.

  یکی از برنامه‌هایی در تغییر font گوشی‎ های شیائومی عملکرد مناسبی از خود به جا گذاشته برنامه‌ی zfont3 است. برای استفاده از این برنامه باید فایل ttf فونتی که می‌خواهید اجرا کنید را به صورت جداگانه دانلود کنید و آن را در گوشیتان ذخیره داشته باشید.

  تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه

  فونتی که در این برنامه اپلای می‌کنید، به قسمت themes گوشیتان اضافه می‌شود و در همان جا می‌توانید آن را انتخاب و اجرا کنید. پس از ری‌استارت کردن گوشی فونتان تغییر می‌کند.

  تغییر فونت صفحه کلید گوشی شیائومی

  برای تغییر فونت کیبورد گوشی شیائومی روش‌های متفاوت‌تری هم وجود دارد. همه‌ی روش‌هایی که پیش از این گفتیم از صفحه کلید هم پشتیبانی می‌کنند و font کیبورد را تغییر می‌دهند، با این حال در صورتی که تمایل دارید تنها font صفحه کلید گوشیتان تغییر کند و یا با font جدیدی بنویسید و متن‌هایتان را ارسال کنید، می‌توانید برنامه‌‌های شخص ثالث مانند “Farsi Keyboard” «کیبورد فارسی حرفه‌ای» و یا “Fonts Keyboard‏” را از گوگل پلی دانلود کنید و بوسیله‌ی آنها font صفحه کلید گوشی شیائومیتان را تغییر دهید.

  تغییر فونت گوشی شیائومی به فارسی

  در بخش ابتدایی به صورت کامل آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی را شرح دادیم و در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم در صورتی که تمایل به تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی خود داشتید از چه روشی استفاده کنید.

  برای تغییر دادن فونت گوشی شیائومی به فارسی کافیست در قسمت جست‌‌و‌جو فونت‌های فارسی را سرچ کنید. در این حالت بازار تم شیائومی چند گزینه به شما پیشنهاد می‌دهد که در صورتی که تمایل به دسترسی به گزینه‌های بیشتری داشته باشید می‌توانید more را انتخاب کنید.

  تغییر فونت گوشی شیائومی فارسی

  برای تغییر فونت شیائومی به فونت نستعلیق هم می‌توانید در همین قسمت یکی از فونت‌های نستعلیقی که دوست دارید را انتخاب و نصب کنید.

  از میان فونت‌هایی که در پیش رویتان قرار گرفته گزینه‌ی مورد نظرتان را انتخاب و آن را اپلای کنید. همان‌طور که گفتیم با این کار font در سراسر سیتم‌عامل تغییر می‌کند و برای تغییر فونت گوشی شیائومی فارسی در قسمت‌های متفاوت، نیازی نیست به صورت جداگانه font را عوض کنید.

  امیدواریم آموزش تغییر دادن فونت گوشی شیائومی برایتان کاربرد داشته باشد و بتوانید با یک font جدید و جذاب فضای گوشی‌تان را تغییر داده و از آن لذت ببرید. روشی که برای تغییر فونت فارسی در گوشی شیائومی استفاه کردید و نام font مورد علاقه‌یتان را با ما و دوستانتان در ۱۹کالامگ به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲۴ رای

  سوالات متداول

  فونت گوشی شیائومی را چگونه تغییر دهیم که نیازی به نصب برنامه نباشد؟

  ✔️ شیائومی یکی از جذاب‌ترین رابط‌های کاربری را دارد که امکان تغییر فونت بدون نیاز به نصب برنامه‌ی جداگانه را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد، کافیست منطقه‌ی گوشیتان را تغییر دهید و در بازار تم شیائومی فونت مورد نظرتان را دانلود و نصب کنید. روش دقیق این فرایند را در مقاله شرح دادیم.

  تغییر سایز فونت در گوشی شیائومی به چه صورت است؟

  ✔️ برای تغییر سایز فونت گوشی شیائومی می‌توانید از مسیر settings > display > text size اقدام کنید که در عمل فونت پیام‌ها را نیز تغییر می‌دهد. توضیحات بیشتر و آموزش تصویری را در مقاله دنبال کنید.

  چگونه فونت فارسی گوشی شیائومی را تغییر دهیم که فونت همه‌ی قسمت‌های سیستم‌عامل تغییر کند؟

  ✔️ بهترین روش برای تغییر فونت فارسی گوشی‌های شیائومی اینست که به جای استفاده از برنامه‌های شخص ثالث از فونت‌هایی که در بازار تم شیائومی می‌توان یافت استفاده کنید. برای دسترسی به این گزینه می‌توانید مسیر تغییر فونت را دنبال کنید و در قسمت جست و جو به دنبال فونت‌های فارسی بگردید. این روش تغییر فونت از سراسر سیستم‌عامل پشتیبانی می‌کند.

  تغییر فونت گوشی شیائومی با برنامه بهترست و یا بدون نصب برنامه؟ فونت گوشی شیائومی را چگونه با برنامه تغییر دهیم؟

  ✔️ برای تغییر فونت گوشی شیائومی پیشنهاد می‌کنیم از روش بدون نیاز به نصب برنامه‌ی شخص ثالث که در مقاله ذکر کردیم استفاده کنید با این حال در صورتی که تصمیم دارید از یک فونت خاص بهره‌مند شوید و آن را روی گوشی اجرا کنید، می‌توانید فایل TTF فونت مورد نظرتان را دانلود و روی گوشی ذخیره کنید، سپس با برنامه‌ای مثل Zfont 3 آن را اجرا کنید.

  نوشته های مشابه

  ‫۴۵ نظرها

  1. واسه من اصلا قسمت تم رو داخل تنظیمات باز نمیکنه ریجنمم عوض کردم اما بازم نمیشه چ کنم

   1. مشکل منم همینه اصلا تم واسم نمیاره ریجن گوشیمو هم عوض کردم ولی بازم نیاورد قبلا می آورد الان نمیاره

    1. سلام وقتتون بخیر گزینه ی اندازه ی متن توی گوشی من کلا غیر فعاله چیکار کنم

  2. گوشیم نت ۸ هستش
   فونت ک عوض میکنم فونت ساعت روی قفل صفحه عوض نمیشه ؟

  3. خب من یه سوال داشتم…ری استارت ینی خاموش و روشن دیگه ؟؟ دو..من اینکارو کزدم وای هیچی تو قسمت تم نبود

  4. من با همین روش فونت گوشیم عوض کردم اما پیام یا زنگ گوشیم عوض نشده فقط برنامه های دیگه تغییر کرده راه حلش چیه ؟

   1. واسه منم قسمت پیام و لیست مخاطبین و لیست تماس ها تغییر نمیکنه،کسی نیست راهکار بگه؟ مدل گوشی پکو x3

  5. سلام میخاستم بدونم میشه همزمان دوتا فونت رو اعمال کرد؟

  6. سلام من میخواستم فونت ایفون برای شیائومی بزارم ios چند رو بزارم ؟

   1. سلام ببخشید من کیبوردم عوض نشده با اون روش ها فقط آیکون عوض شده میشه یکی راهنمایی کنه

  7. یه سوال من گوشیمو اپ کردم اون قسمت فونت از تم حذف شده و نیست الانم با این فونت خوده گوشی زیاد راهت نیستم الان چجوری من اینو دوباره برگردونم اخه کلا نیست

    1. سلام من فونت گوشیمو عوض کردم ولی پیامک و زنگ خورش تغییر نکرده ،راه حلش چیه؟

  8. سلام‌ببخشید من دانلود میکنم ولی میزنه خطا چیکار کنم

  9. من فونت شیائومی رو طبق توضیحات شما عوض کردم مننون از شما

  10. سلام ببخشید تو تم گوشیم گزینه فونت حذف شده
   برنامه zf ont3 هم نصب میکنم خود به خود بک گراند گوشیم عوض میشه
   چیکارکنم آخه؟

  11. سلام
   گوشی من پوکو ام سه هست و الان آیکون فونت رو ازم گرفته و نمیاره داخل تم های گوشیم حتی قبلیها!
   روشی داره برای درست کردن این مشکل؟

   1. تم گوشیتونو عوض کنین جوری که همه آیکون ها هم عوض بشن بعد دوباره برگردونین حالت کلاسیک، گوشیتونو ریبوت کنین ، درست میشه

  12. سلام.
   تو گوشی من قبلا فونت رو میورد ولی الان دیگه نمیاره منطقه روهم عوض نکردم رو هند بود.

   1. دقیقا منم این مشکلو پیدا کردم فونتمو عوض کردم الان میخام به فونت اصلی گوشی برگردونم قسمت فونت نیست

  13. تو آپدیت جدید تم، قسمت فونت حذف شده.یه راهکار دیگه بگین

  14. وقت خیر . امکانش هست توضیح بدین که چگونه تم گوشی شیائومی را عوض کنیم ؟ تو این مقاله فقط در مورد تغییر فونت شیائومی توضیح دادین…

  15. سلام. دانلود همه فونت ها به همین صورت هست؟ یعنی برای دانلود فونت نستعلیق برای شیائومی هم می تونیم از همین روشهایی که گفتین استفاده کنیم؟

   1. اره منم اپدیت کردم دیگه نمیاد، برنامه زدفونت هم کار نمیکنه

   1. سلام
    من قبلن فونت گوشیم رو می‌تونستم با عوض کردم منطقه ،عوض کنم اما بعد از یه بار بازگشت به کارخانه زدم و از اون به بعد قسمت تم برای من نمیاره
    گوشیم نت ۸است
    ممنون میشم راهنمایی کنید

  16. من فونت رو تغیر دادم حالا چطور اونو بی اثر کنم که مثل قبلش بشع

  17. من فعال کردم گوشیمو ریست کردم قبلا سالم بود برنامه تم ولی الان میرم توش کار نمیکنه

   1. سلام خواهش میکنم بهم کمک کنید
    فونت رو عوض کردم ولی دورش سیاه رنگه توش سفید به اصطلاح دو رنگ شده بگید چطور میتونم این سیاهی دور فونت رو بردارم .

  18. سلام من وقتی با برنامه فونت میریزم گوشیم هنگ میکنه بک گراندم میره و توی شیائومی قوت فارسی خیلی کمه.چیکار کنم ؟

   1. دقیقاً منم همین مشکل رو دارم تو این مرحله نمیدونم چطور فونت گوشی شیائومی را عوض کنیم

  19. سلام ببخشید من دانلود فونت برای شیائومی انجام دادم حالا برای اینکع ب حالت عادی برگردونم چجوری میشه؟

  20. من کشور هند و اندونزی رو ک انتخاب میکنم قسمت تم گوشی تغییری نمیکنه. همون دوتا تم هست که از اول بودن. حتی ریاستارت کردن گوشی هم چدزیو عوض نمیکنه

   1. مال منم همینطور کمک کنین لطفاکسی میدونه چیکار بکنه لطفا بهم ایمیل کنه

   1. سلام ببخشید من فونت که عوض میکنم نه پیام رسان گوشی فونتش تغییر میکنه نه صفحه‌کلیدم…باید چیکارکنم؟؟تازه وقتی هم که میخام فونت دیگ ای انتخاب کنم اصلا گزینه ی ریستارت گوشی نمیاد خودش فونت و اعمال میکنه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن