قیمت گوشی های شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراخبار تکنولوژی

چگونه فونت گوشی را عوض کنیم؟(بهترین روش برای تغییر فونت گوشی فارسی و انگلیسی)

 • یکی از جذاب‌ترین کارهایی که می‌توان برای عوض کردن فضای کاربری موبایل در نظر گرفت، تغییر فونت گوشی است. روش‌های زیادی برای آموزش تغییر فونت گوشی وجود دارد که می‌توان به وسیله‌ی آنها فونت گوشی را تغییر داد و در این مقاله به بررسی آنها پرداخته‌ایم. در ادامه جهت پاسخ به این سوال که چگونه فونت گوشی را عوض کنیم با ۱۹کالامگ همراه باشید تا برایتان شرح دهیم تغییر فونت اندروید به چه روش‌هایی امکان‌پذیرست و بهترست با چه برنامه‌ ای فونت گوشی را عوض کنیم؟

  چگونه فونت گوشی را عوض کنیم ؟

  برای عوض کردن فونت گوشی می‌توانید یکی از روش‌هایی که معرفی می‌کنیم و برایتان مناسب‌ترست را مد نظر قرار دهید، البته هر کدام از آنها مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم تا ساده‌تر تصمیم بگیرید که برای تغییر فونت موبایل بهترست از چه روشی بهره ببرید.

  چگونه فونت گوشی را عوض کنیم

  ۱.  تغییر فونت گوشی با استفاده از تنظیمات پیش‌فرض
  یک روش عوض کردن فونت گوشی استفاده از فونت های پیش‌فرض است، چرا که هماهنگی بهتری با دستگاه دارند و باعث افزیش مصرف انرژی و همچنین لگ زدن گوشی نمی‌شوند، ولی واقعیت اینست که در همه‌ی برندها نمی‌توان این قابلیت را یافت.

  ۲.تغییر فونت گوشی از طریق روت کردن گوشی
  با وجودی که برخی از قابلیت‌ها ‌هستند که تنها با روت کردن می‌‌توانیم به آنها دسترسی داشته باشیم، ولی اگر صادقانه قضاوت کنیم معایب روت کردن بیشتر از مزایای آنست و کلاً موردی نیست که به شما پیشنهاد دهیم. بعلاوه برای عوض کردن فونت گوشی راه‌های زیادی وجود دارد که به روت کردن وابسته نیستند و وقتی می‌توان به سادگی از آنها استفاده کرد، چرا دستگاه‌مان را در خطر بیندایم و آن را روت کنیم؟ به هیچ عنوان روت کردن گوشی، تنها برای تغییر فونت را به شما توصیه نمی‌کنیم.

  ۳.تغییر فونت گوشی با برنامه‌های شخص ثالث
  در ادامه اموزش عوض کردن فونت گوشی در صورتی که این امکان به صورت پیش‌فرض در دستگاهتان مهیا نبود، بهترین روش اینست که فونت برای گوشی را در یک برنامه‌ی جداگانه و مخصوص دانلود و نصب کنید، در این صورت اگر از عملکرد برنامه رضایت نداشتید و یا از تغییر پشیمان شدید، کافیست آن را لغو نصب کنید. همچنین جهت تغییر دادن فونت گوشی می‌توانید برنامه‌های متفاوت را امتحان کرده و با آزمون و خطا بهترین روش برای تغییر فونت فارسی گوشی که البته با دستگاه شما سازگار باشد را بیابید.

  تغییر فونت گوشی

  مقاله پیشنهادی: آموزش تغییر فونت گوشی شیائومی

  ۴.استفاده از لانچر برای تغییر فونت فارسی

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۱۱,۵۹۹,۰۰۰ تومان
  فر توکار سینجر مدل XL 800
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۹۶۹,۰۰۰ تومان
  آبمیوه گیری پارس خزر مدل JC 700P
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۸,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۸۵۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

  همان طور که می‌دانید لانچرها به طور کلی فضای کاربری گوشی را تغییر می‌دهند و دارای تم‌های متفاوت هستند. اگر هدفتان از تغییر فونت اینست که وارد فضای جدید شوید و محیط کاربریتان تغییر کند، لانچرهای زیادی هستند که می‌توانند در محیطی جدید، تجربه‌ای جذاب را برایتان به ارمغان بیاورند.

  چطور فونت گوشی اندروید را عوض کنیم

  شاید گوگل قابلیت تغییر فونت را به نسخه‌ی بعدی اندروید اضافه کند، ولی تا قبل از فعال شدن این مزیت مجبوریم از روش‌های دیگری برای بهره‌ بردن از استایل جدید در فونت گوشی اندروید استفاده کنیم. با این حال همان‌طور که می‌دانید اندروید یک سیستم عامل اوپن سورس است و اغلب شرکت‌هایی که از آن بعنوان سیستم‌عاملی که گوشی‌هایشان اجرا می‌کند استفاده می‌کنند، کد‌های آن را دستکاری کرده و رابط کاربری مخصوص خودشان را بر اساس آن طراحی می‌کنند. (به جز گوشی‌های پیکسل مدل‌های کمی هستند که از اندروید خام استفاده می‌کنند)

  فونت برای گوشی
  از همین رو این امکان وجود دارد که شرکت سازنده‌ی گوشی اندرویدی شما در زمان طراحی رابط کاربری اختصاصی‌اش، قابلیت تغییر دادن فونت را نیز برایتان در نظر گرفته باشد، در این صورت برای اینکار نیازی به نصب برنامه‌ی جداگانه و یا روت کردن نیست.

  چطور فونت گوشی را عوض کنیم

  تغییر فونت گوشی اندروید در صورتی که توسط رابط کاربری گوشیتان ارائه شود، ساده‌ترین چیزیست که تصور می‌کنید. جدا از اینکه گوشی‌اندرویدیتان از چه برندیست، وارد قسمت تنظیمات آن شده و در قسمت جست و جو و یا ذره‌بین آن font را سرچ کنید.
  مسیر دسترسی به فونت برای گوشی اندروید در مدل‌های مختلف متفاوت است و از همین جهت برای یافتن تنظیمات مربوطه بهترین راه جست وجوی آن است.

  در صورتی که رابط کاربریتان این قابلیت را ارائه نداده باشد، راهی به جزء استفاده از یک برنامه‌ی جداگانه و یا در بدترین حالت روت کردن گوشیتان ندارید، ولی در صورتی که بتوانید این گزینه را تنظیمات گوشیتان بیابید، کافیست فونت مورد نظرتان را انتخاب و حذف نصب کنید.
  برای تغییر فونت اندروید بدون روت کردن می‌توان از برنامه ها و یا لانچر ها استفاده کرد که در ادامه تعدادی از آنها را معرفی می‌کنیم…

  با چه برنامه ای فونت گوشی را عوض کنیم

  دو دسته برنامه وجود دارد که می‌توان بوسیله‌ی آنها فونت گوشی را تغییر داد. یکی از آنها برنامه‌هایی هستند که صرفاً مخصوص اینکار ساخته شده‌اند و به صورت مستقیم و بدون هیچ تغییر دیگری تنها فونت گوشی شما را تغییر می‌دهند. دسته دوم برنامه‌های لانچر گوشی هستند که علاوه بر مزایای دیگرشان، قابلیت تغییر فونت را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در ادامه تعدادی از برنامه‌های مناسب را معرفی می‌کنیم.

  تغییر فونت کل گوشی با برنامه‌ی stylish fonts
  این برنامه که اخیراً بین کاربران ایرانی محبوب شده، فونت‌های زیادی را در اختیارتان می‌گذارد و بعلاوه یک برنامه‌ی سبک محسوب می‌شود که استفاده از آن ساده است؛ البته توجه کنید که ممکن است با برند گوشی شما سازگاری نداشته باشد.آموزش تغییر فونت گوشی

  مقاله پیشنهادی: تغییر فونت گوشی هواوی

  تغییر فونت گوشی با برنامه‌ی HiFont
  این برنامه نیز با بسیاری از مدل‌های گوشی که در بازار موجود هستند سازگارست، اما برای برخی بدون روت کردن پاسخگو نیست. در صورتی که های-فونت با گوشی شما سازگار باشد علاوه بر تغییر فونت موبایل ، قابلیت تغییر سایز نوشته‌ها را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.

  برنامه‌ی iFont
  این برنامه سراسر سیستم‌عامل را تحت پوشش قرار می‌دهد و در صورت استفاده از آن می‌توانید فونت جدید را در هر قسمتی از فضای گوشیتان که تمایل داشتید مشاهده کنید.
  با وجودی که لازمه‌ی استفاده از این برنامه روت شدن گوشی نیست، ولی در صورتی که قبلاً گوشیتان را روت کرده باشید هم می‌توانید از امکانات این برنامه بهره‌مند شوید. البته این نکته را هم فراموش نکنید که این برنامه‌ هم از همه‌ی گوشی‌ها پشتیبانی نمی‌کند.

  برای عوض کردن فونت گوشی برنامه‌های زیادی وجود دارد که ما در اینجا تنها به معرفی تعداد محدودی از آنها پرداختیم، بعلاوه برنامه‌هایی مانند Fonster و Font Installer و بسیاری دیگر نیز در دسترس هستند، ولی برای استفاده از آنها نیاز دارید گوشیتان را روت کنید و از همین جهت از معرفی آنها خودداری کردیم.

  در ادامه دو لانچر که طبق تجربه‌ی کاربران عملکرد بهتری به نسبت برنامه‌های مشابه ارائه داده‌اند را نیز معرفی می‌کنیم…

  لانچر Apex
  می‌توانید از این لانچر برای تغییر فضا و همچنین عوض کردن فونت گوشی اندرویدیتان استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های جالب در این لانچر، امکان سفارشی‌سازی فضاها و برنامه‌هاییست که از آنها استفاده می‌شود؛ یعنی شما می‌توانید فونت هر قسمتی که دوست داشتید را تغییر دهید.

  عوض کردن فونت گوشی

  لانچر GO
  این برنامه هم از جمله‌ی لانچرهای خوب و سبک به شمار می‌رود، ولی برای تغییر فونت در آن باید ابتدا فایل فونت‌ها را به صورت جداگانه دانلود و ذخیره کنید تا قادر به عوض کردن فونت گوشیتان باشید.

  برای اطلاع از قیمت گوشی شیائومی به سایت ۱۹کالا مراجعه کنید

  آیا تا به امروز فونت گوشیتان را تغییر داده‌اید؟ از چه روشی برای این کار استفاده کردید؟ تجربیات خود را با ما و دوستانتان در ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲۵ رای

  سوالات متداول

  برای تغییر فونت گوشی از چه روشی می‌توان استفاده کرد؟

  ✔️ برای تغییر فونت گوشی روش های متنوعی از جمله استفاده از تنظیمات پیش‌فرض، از طریق روت کردن گوشی، تغییر فونت با برنامه‌های شخص ثالث و استفاده از لانچر وجود دارد که در این مقاله به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

  چگونه فونت گوشی را عوض کنیم ؟

  ✔️ بهترین روش برای عوض کردن فونت گوشی استفاده از فونت های پیش‌فرض است، چرا که هماهنگی بهتری با دستگاه دارند و باعث افزیش مصرف انرژی و همچنین لگ زدن گوشی نمی‌شوند، ولی واقعیت اینست که در همه‌ی برندها نمی‌توان این قابلیت را یافت.

  چطور فونت گوشی اندروید را تغییر دهیم؟

  ✔️ تغییر فونت گوشی اندروید در صورتی که توسط رابط کاربری گوشیتان ارائه شود، ساده‌تر چیزیست که تصور می‌کنید. جدا از اینکه گوشی‌اندرویدیتان از چه برندیست، وارد قسمت تنظیمات آن شده و در قسمت جست و جو و یا ذره‌بین آن font را سرچ کنید. در صورتی که رابط کاربریتان این قابلیت را ارائه نداده باشد، راهی به جز استفاده از یک برنامه‌ی جداگانه و یا در بدترین حالت روت کردن گوشیتان ندارید، ولی در صورتی که بتوانید این گزینه را تنظیمات گوشیتان بیابید، کافیست فونت مورد نظرتان را انتخاب و اینستال کنید.

  بهترین برنامه برای تغییر فونت گوشی چیست و با چه برنامه ای فونت گوشی را عوض کنیم؟

  ✔️ دو دسته برنامه وجود دارد که می‌توان بوسیله‌ی آنها فونت گوشی را تغییر داد. یکی از آنها برنامه‌هایی هستند که صرفاً مخصوص اینکار ساخته شده‌اند و به صورت مستقیم و بدون هیچ تغییر دیگری تنها فونت گوشی شما را تغییر می‌دهند. دسته دوم برنامه‌های لانچرگوشی هستند که علاوه بر مزایای دیگرشان، قابلیت تغییر فونت را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این مقاله تعدادی از برنامه‌های مناسب را معرفی کرده‌ایم.

  نوشته های مشابه

  ‫۷ نظرها

  1. سلام . من گوشیم آیفون هستش . چطوری فونت گوشیمو تغییر بدم ؟ آیا می تونم از روشهای تغییر فونت گوشی اندروید برای ایفون هم استفاده کنم؟

  2. سلام . تو تنظیمات گوشیم چجوری فونت گوشیمو عوض کنم؟ لطفا راهنماییم کنید.

  3. چگونه فونت گوشی را عوض کنیم در گوشی هایی که گوگل نداره

   1. نه برای تغییر فونت از تنظیمات خود گوشیتم میتونی استفاده کنی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن